Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 483483 alkalommal)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Szappan, krém
« Válasz #450 Dátum: 2010. November 27. - 10:37:16 »
Ma láttam a DM-ben Derby lux krémet+aftershave-t...
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Szappan, krém
« Válasz #451 Dátum: 2010. November 27. - 14:57:10 »
Vaszilj! A nagyker ára a krémnek bőven 200 Ft alatt van, úgyhogy a 209 Ft-os Tesco ár mondhatjuk reális, de minden bizonnyal alulárazott, mert nem tudnak mennyiséget értékesíteni... Amikor viszont elindul, 100% megemelik. Tipikus multis árképzés metodika, sajnos ezt játszák az eldobhatónkkal is, néha 80Ft néha 300. Ha éppen 80, akkor keményen törvénybeütköző az árképzés, mivel beszerzési ár alatt ugyebár nem értékesíthet... de mégis.  :evil: 

Nem vitatkozom, én csak azt írom, hogy mi mennyiért tudjuk beszerezni. Nem a gyártóval állunk kapcsolatban, egy budapesti viszonteladótól szerezzük be a Barbon borotvakrémet, és a 230-250Ft közötti ár átlagosnak vagy az alattinak mondható. Biztos létezik ennél jobb ár is megfelelő mennyiségben, de 100-200db körül ennyibe kerül. A multik árképzésével pedig itt eléggé offba mennénk. :)

Árultunk egyébként Lord termékeket is, pengét, függőkartonos borotvát meg zacskós eldobhatóst is.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Szappan, krém
« Válasz #452 Dátum: 2010. November 27. - 15:24:42 »
Nakérem, sikerült javítani a Barbon-életérzésen! Kiderült, az a titok, hogy nem kell egyszerre egy egész tubussal belenyomni a tálkába  ;D

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #453 Dátum: 2010. November 27. - 15:49:27 »
Mai tesztem alanya a Trumper szantálkrém "sample" csomag, eddig ezzel tudtam elérni a legjobb minőségű/mennyiségű habot, 10/10.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Szappan, krém
« Válasz #454 Dátum: 2010. November 27. - 16:39:42 »
Nakérem, sikerült javítani a Barbon-életérzésen! Kiderült, az a titok, hogy nem kell egyszerre egy egész tubussal belenyomni a tálkába  ;D

Helyes, csak így tovább!

És a Belga után szabadon: Magyar arcokra magyar habokat!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #455 Dátum: 2010. November 27. - 16:44:59 »
Vaszilj! A nagyker ára a krémnek bőven 200 Ft alatt van, úgyhogy a 209 Ft-os Tesco ár mondhatjuk reális, de minden bizonnyal alulárazott, mert nem tudnak mennyiséget értékesíteni... Amikor viszont elindul, 100% megemelik. Tipikus multis árképzés metodika, sajnos ezt játszák az eldobhatónkkal is, néha 80Ft néha 300. Ha éppen 80, akkor keményen törvénybeütköző az árképzés, mivel beszerzési ár alatt ugyebár nem értékesíthet... de mégis.  :evil: 

Nem vitatkozom, én csak azt írom, hogy mi mennyiért tudjuk beszerezni. Nem a gyártóval állunk kapcsolatban, egy budapesti viszonteladótól szerezzük be a Barbon borotvakrémet, és a 230-250Ft közötti ár átlagosnak vagy az alattinak mondható. Biztos létezik ennél jobb ár is megfelelő mennyiségben, de 100-200db körül ennyibe kerül. A multik árképzésével pedig itt eléggé offba mennénk. :)

Árultunk egyébként Lord termékeket is, pengét, függőkartonos borotvát meg zacskós eldobhatóst is.

Én meg pláne nem vitatkozom, 100-200 tubust pedig simán be is tudunk szerezni a cégeteknek. Megírod priviben, hogy kitől vásároltok ilyen horror áron? Hátha tudok segíteni, hogy ne legyen horror... LORD termékekben biztos! ;D

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #456 Dátum: 2010. November 30. - 19:31:14 »
Rendeltem Saint Charles borotvaszappant (Smoke and Beads), ami ma érkezett meg hozzám. Kicsit csalódott voltam, hogy a kartoncsomagolás fel volt ázva... Normális, hogy ennyi maradék nedvesség van egy borotvaszappanban? Azt azért mégsem gondolnám, hogy egy használtat visszacsomagoltak. :-)
Szárítsam vissza pl. radiátoron?
A szappant egyébként fedetlen edényben is lehet / szokás tárolni? Gondolom abban is felázik legalábbis a teteje használatkor. egyszerűen csak hagyni kell, hogy a felesleges víz elpárologjon?

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #457 Dátum: 2010. November 30. - 19:52:01 »
Rendeltem Saint Charles borotvaszappant (Smoke and Beads), ami ma érkezett meg hozzám. Kicsit csalódott voltam, hogy a kartoncsomagolás fel volt ázva... Normális, hogy ennyi maradék nedvesség van egy borotvaszappanban? Azt azért mégsem gondolnám, hogy egy használtat visszacsomagoltak. :-)
Szárítsam vissza pl. radiátoron?
A szappant egyébként fedetlen edényben is lehet / szokás tárolni? Gondolom abban is felázik legalábbis a teteje használatkor. egyszerűen csak hagyni kell, hogy a felesleges víz elpárologjon?

Ne, a radiátorra ne tedd. Hagyd csak megszáradni természetes úton. Ugyanez történik használat után is. Tárolhatod fedetlen edényben is, nem lesz belőle probléma. Szappant én pl nem is szívesen tárolnék légmentesen záró edényben, mert úgy használat után nem tud kiszáradni.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #458 Dátum: 2010. November 30. - 20:07:33 »
Köszönöm! Már csak egy jó kis edénykét kell keresnem neki. Sajnos ritkán járok IKEA-ba, tescoból kell megoldanom a dolgot.
A szappan méreteit közzéadom, hátha lesz majd ebből is adatbázis:
Saint Charles Shave - Smoke & Beads
Alsó átmérő: 55mm
Felső átmérő: 70mm
Magasság: 30mm

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #459 Dátum: 2010. December 02. - 14:24:04 »
Csak egy olyan bögrét találtam otthon, amibe ha beleteszem a szappant, az alján marad egy kis légüres tér... Baj ez? Vagy idővel majd belezömül a szappan? Vagy ilyenkor kellene belereszelni?

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #460 Dátum: 2010. December 02. - 15:04:22 »
Szerintem nem zömül az, csak ha belereszeled. Inkább az lesz, hogy idővel beletapad a szappan a bögrébe ha szerencséd van. Így ugye könnyebb habzani, nem mozog az átkozott körbe-körbe a pamaccsal együtt. Azt mondanám, próbáld így, baj nem lesz belőle. Aztán ha nem jó, akkor reszeld. De gondod a légüres térből nem lesz. (Aztán persze nem igazán tudom milyen szappan is ez a Saint Charles. Mert ha triple milled akkor reszelhető, ha puhább szappan, akkor necces, ha glicerin, azt meg olvasztani érdemes. A képek alapján nem tudtam eldönetni ez hóvá tartozik.)

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #461 Dátum: 2010. December 02. - 16:10:48 »
Fehér, puha, tapintásra nagyon "zsíros" szappan. Hogy triple milled -e, azt én sem tudom.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Szappan, krém
« Válasz #462 Dátum: 2010. December 02. - 16:16:55 »
már csak arra lennék kíváncsi, mivel tudtál otthon tökéletes vákumot előállítani?  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #463 Dátum: 2010. December 02. - 17:11:17 »
Szerintem "légteli" térre gondolt.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Szappan, krém
« Válasz #464 Dátum: 2010. December 02. - 17:43:42 »
gondoltam, csak szőröztem egy kicsit :)
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici