Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467488 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Szappan, krém
« Válasz #60 Dátum: 2009. December 18. - 20:14:32 »
Valamikor maradt nálam McDonalds-os  műanyag kiskanál  én speciel azzal szoktam.

Na, azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen, errôl jutott eszembe a kérdés, mert én is!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Szappan, krém
« Válasz #61 Dátum: 2009. December 18. - 21:10:49 »
Hát egy bizonyos kor felett új értelmet nyer az a mondat amit drága jó édesapám szokott mindíg mondani" Valamire csak jó lesz fiam" és csak most jövök rá,hogy milyen igaza volt!
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Szappan, krém
« Válasz #62 Dátum: 2009. December 19. - 14:31:58 »
Jelentem teszteltem a tegnap vásárolt török d'men dalain borotvakrémet.
A tapasztalatok pozitívak.
Jól habzó,krémes állagú,megfelelő sikosító hatású krém.
A habja nem esik össze.
Illata enyhén,citromos,kámforos.
Azt a csekély összeget amennyibe kerül szerintem mindenképp megéri.
A 101 forintos háztartási boltban itt nálunk Celldömölkön a 65 gr-os kiszerelés ára 300 ft.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Szappan, krém
« Válasz #63 Dátum: 2009. December 19. - 15:00:09 »
Én már három 100ft-os boltban voltam, de csak figaró,barbon,amigo,adams-et lehet kapni, arko sehol!
Pedig nagyon kiprobálnám! Ha valaki jár éppen arra ahol van, az vehetne egyet nekem is, nagyon megköszöném és szívesen átvenném postával csomagolással együtt!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #64 Dátum: 2009. December 19. - 15:04:57 »
A nArkos importőrrel napi kapcsolatban vagyunk. Ha elég nagy az érdeklődés begyűjtök egy-egy kartonnal akit érdekel akár borotvakrém, hab, szappan az szóljon! Egyébként, Dalan, Amigo, Adams borotvakrém nálunk is szokott lenni készleten, de már idén nem dolgozunk.
Akit érdekel nyugodtan szóljon.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Szappan, krém
« Válasz #65 Dátum: 2009. December 19. - 19:40:04 »
Ma megpróbálkoztam másodjára az amigoval. Jobb habot készítettem, mint elsőre, de még így is közelébe sem ér a prorasonak. (Lehet nem kellene összehasonlítgatnom őket mert teljesen két különböző súlycsoport.) Valamint mikor harmadjára kentem fel az utolsó kör előtt igencsak irritált. A prorasonál nekem plusz pont, hogy van egy ilyen hűsítő jellege, emiatt van h nem is használok utána aftershavet, mert ezt a hatást akarom még kiélvezni. ;)

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Szappan, krém
« Válasz #66 Dátum: 2009. December 19. - 20:12:48 »
Penge - Arkoból a szappan is, meg a krém is érdekelne. Remélem lesz még jelentkező.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #67 Dátum: 2009. December 19. - 21:11:14 »
isti- biztosan lesz még jelentkező. A szappan engem is érdekelne... :-)
Akinek nincs közelében vásárlási lehetősége legyen oly kedves szóljon, összegyűjteném az igényeket és vennék egy gyűjtővel ( kevesebbet nem tudok.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #68 Dátum: 2009. December 19. - 21:20:28 »
zolio- lehet, hogy 2 különböző súlycsoport, de az egyik a Mercédesz, a másik, meg a "jóbarát"  ;D
Én még nem próbáltam a Proraso-t, de pl. az Amigo, az Arko, a Dalan azok valóban egy súlycsoport, ezek közül mindegyiket használom és rendben vannak, én speckó nem is igénylek jobbat.   

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #69 Dátum: 2009. December 19. - 23:11:04 »
Penge: Egy újabb jelentkező Arko szappanra, és krémre! :)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #70 Dátum: 2009. December 19. - 23:22:53 »
Én is, Arko szappany és krém! ;)

Egyébként nemrég külföldön orvosoknak fordítottam, és igyekeztem választékos lenni, ezért hol krémet, hol kenőcsöt mondtam, mire felvilágosítottak, hogy ez szakmailag nem helyes, mert ezek két külön dolog: az különbözteti meg őket, hogy az egyik zsíros, a másik nem – de már nem tudom, melyik melyik...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #71 Dátum: 2009. December 20. - 10:37:54 »
ed- én amennyire tudom angolban a 'cream' a krém, és a kenőcs ( ami magyar meghatározásban még nem biztos, hogy zsíros) de angolul az 'ointment' na az valóbban zsíros.

Az Arko igényekre, hogy jobban átlátható legyen januárig, nyitnék egy új topicot a 'Közös beszerzések' Témakörben ha nem bánjátok, természetesen non-profit alapon a kis csapatnak, tehát ha összejön a karton mindenkinek lesz 'bagóért' nArkó szappanja, krémje.   

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #72 Dátum: 2009. December 23. - 10:31:22 »
Longball jovoltabol 2 rud Arko landolt nalam ma reggel, tettem is vele egy gyors probat. Rituale a szokasos: Rooney pamaccsal arcon habositas, Futur DE Feather pengevel, 3 kor, Speick AS. A szappan konnyen es gyorsan habzik, suru kremes habot adott az arcomon (elsore talan tul surut, meg kell talalni a helyes aranyt), a penge szepen siklik rajta, a borotvabol konnyen oblitheto, nem ragacsos, az arcon semmilyen kellemetlen elmenyt nem okoz, nem eget, nem csip, a szort nagyon jol felpuhitja. Tokeletes eredmenyt hozott, igy elsore nem erzem azt sem, hogy szaritana. A nagy kerdes nalam meg az lesz, hogy hosszu tavon okoz-e valamilyen irritaciot. Az illata olyan, amire szamitottam, tiszta szappan illat, amit en nagyon szeretek es regota keresem. Az mar csak hab a tortan, hogy egy gyakorlatilag filleres szappantol kapom ezt meg :) Tegelybe, kublibe gyakorlatilag kezzel belepaszirozhato, formazhato, nagyon puha szappan, kb mint a proraso illetve attol egy kicsit azert kemenyebb. Igy elsore nagyon igeretes.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Szappan, krém
« Válasz #73 Dátum: 2009. December 23. - 10:48:50 »
Örülök, hogy beválni látszik! :D Javaslom még utána nedves bőrre a jó minőségű tömb timsót!

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Szappan, krém
« Válasz #74 Dátum: 2010. Január 02. - 19:22:07 »
Üdv én eddig három borotva krémet próbáltam ki.Wilkinson,Proraso,Figaró.A Wilkinson nem vált be a Proraso irritálta a bőröm,a figaró továbbra is remek.Most hogy már borz pamacsot használok elképesztően habos krémet ad.Az ára pedig elenyésző 280ft itt a Tescoban,de a pálmát nem ő viszi hanem egy folyékony szappan.Igen jól olvassátok folyékony szappan.Kb 800Ft 500 ml nagyon kellemes illatú,lehet hogy így soknak tűnik,de univerzális lehet használni hajmosásra,borotvákozásra,mosásra,tisztításra.Jobban megéri mint a figaró hisz ha kiszámoljuk a szappanból 100ml 160ft, a figaró meg 85ml és 280ft.A szappan további előnye átlátszó habot képez így lehet látni merre nő a szőröd.Könnyeben tudod nyújtani a bőröd,hogy közelebbi legyen a borotválás.Nem rakódik a borotvára,inkább tisztítja.Egy hátránya a penge hamarabb elhasználódik. Röviden ennyi.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici