Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 490023 alkalommal)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3105 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 10:00:14 »
A Harris kétszer olyan drága, mint a TOBS?

Pedig nekem a TOBS is közel tökély.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Szappan, krém
« Válasz #3106 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 10:13:30 »
Nekem bejönnek a Harris krémek. A TOBS krémekhez képest kicsit vékonyabb, kevésbé sűrű habot adnak (nekem), de teljesen jól működnek.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #3107 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 17:07:16 »
Harristól eddig csak szappant használtam, de szerintem majd én is kipróbálom a krémet  :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #3108 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 08:06:55 »
A rózsa izgat onnan, na meg egy tubusos marlborough is lehet menne.
Lehet közös rendelés, jó rég volt.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Szappan, krém
« Válasz #3109 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 13:16:26 »
Próbáltam 4 féle szappant is,de most vennék újabbakat is.
A kinézettek:
1. D.R. Harris Sandalwood
2. Kent Luxury
3. Poraso zöld vagy piros tégelyes.

Megéri a D.R. Harris a dupla árat a másik kettőhöz képest?Elolvastam a márkáknál a hozzászólásokat,de nem tudom eldönteni melyik lenne a legjobb minőségben.

Amiket használtam.
1. Edvin Jagger Sandalwood : Nem egy habágyú és nem síkosít rendesen,de irritáció mentes a nyakam.
2. Erika szappan No3.(levendulás): Már nincs a kínálatban.Kiütéses lettem tőle.(A fiamnak bevált)
3. Erika szappan No2. Sands of Morocco : Nagyon jó most is ezt használom.Irritáció mentes.Jó hab,jó siklás.
4. Barbon :AZ AGYON DICSÉRT.Amilyen olcsó annál nagyobb csalódás nálam.A legjobb hab mind közül,de nem tudtam úgy megborotválkozni,hogy ne legyen a nyakamon kiütés.Nem is siklik úgy a borotva mint az előzőekkel.Az új penge is kapar.4 kísérlet után landolt a kukában.

Még egy kérdés.Valaki használ D.R Harris Sandalwood Aftershave Milk-et?Érzékeny bőrre jobb mint a szeszes változat és van-e olyan tartós illata?
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Szappan, krém
« Válasz #3110 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 12:40:26 »
Itt nem kaptam válasz a kérdésemre,de jött privátban.A Neroli-ból vettem Kent borotvaszappant.Amiket eddig próbáltam azok közül az Erikáé volt a legjobb.De most leszorult a második helyre.A Kent nálam magasan veri az általam próbált szappanokat.Jobban kiemeli a szőrszálakat,még jobban siklik a penge,jobban ápol.Ha nem használnék semmi AS-t okkor sem lenne semmi gond.Szinti pamaccsal simán csinálok az arcon 3 körre elegendő jó minőségű habot.A topikjában többen említették,hogy birkaakol szaga van.Birkát már szagoltam,de annak nem volt ilyen kellemes illata.Feleségem szerint dobozban és arcon felhabosítva is nagyon kellemes illattal rendelkezik.Most a másik két jelölt nem kap lehetőséget,de nem tudom meddig bírom ki,hogy ne vegyem meg a D.R. Harris-t.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Szappan, krém
« Válasz #3111 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 17:10:49 »
A birkafaggyús Kent/Mittchell's szappan nálam etalon.  :thumbup:
Ezekhez képest a dr.Harris mást nyújt. Jóval vékonyabb és kicsit kevésbé tartós a habja.
Sikosítással nincs gond szerintem. A Trumper-Floris-Crabtree & Evelin vékony habos angol vonalba illően viselkedik. Emlékeim szerint ezek közül inkább a dr. Harrist választanám.

A Kent-hez hasonló nem faggyús semleges illatú kellemes dús habot a La Maison du Barbier vagy a Plisson vonal tudja még. (Plisson közben beszállítót váltott. Ezt ezért újban most nem tudom.)
Érzékeny arcra tégelyes krémben  a Taylor of Old Bond Street Sensitive Skin tudja ezt hasonló habminőséggel.

Szerintem a Kenthez hasonló elvárású habban a legjobb a Martin de Candre hagyományos levendulás-rozmaringos habdurranása. Nálam ez mindent visz. (Érzékeny bőrre lehet már túl parfűmös lenne?)

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Szappan, krém
« Válasz #3112 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 19:56:48 »
Kösz.Pont ilyen összehasonlításra voltam kíváncsi.Jó tippet kaptam (Bubu-tól),hogy a Kent/Mittchell's szappan nála is a nagy kedvenc.Jól csoportba szedted a szappanokat,lehet választani a hab állaga,a faggyús,nem faggyús márkák közül.
A Neroli-ban amikor bent voltam néztem a Trumper borotválkozás utáni arcszeszeit.(Lime SkinFood,Szantál SkinFood ezek vízbázisúak.A S. Leather Aftershave pedig szeszes).Mindnek nagyon jó az illata.De mennyire ápolnak és milyen tartós az illatuk?Vagy inkább próbáljam ki a D.R Harris Sandalwood Aftershave-t avval nem nyúlok mellé? :fejtor:
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Szappan, krém
« Válasz #3113 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 20:08:01 »
A Trumper SkinFood-ról csak olvastam, nem használtam. Akit ismerek és mutatta annak bejövős volt ápolásra és illatra is.
D.R Harris-tól aftershave-ben én levendulásat használok. Nekem nagyon bejön ez az egyszerű kesernyés illat is.
Szerintem a többi  illattal is kíváló minőség lehet.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #3114 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 20:56:08 »
Skin food hagy egy réteget maga után, ami folyamatosan érezhető, még fél nap múlva is, amikor végre lemosod...

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #3115 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 21:03:47 »
Floris-ban az Elit semmikepp sem tartozik bele az angol vekony habos kategoriaba. Mukodesre, apolasra szamonra a legjobb angol. Ami tenyleg vekony, levegos az a Trumper es a rohadt draga Penhaligon.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Szappan, krém
« Válasz #3116 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 21:25:05 »
Igen, a hab vékonyságának is vannak persze fokozatai.
Nekem az összes használt angol vékony habos volt az etalon Kent faggyúshoz képest.
(Florisból nem Elit-em van.)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Szappan, krém
« Válasz #3117 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 21:27:54 »
A Kent borotvaszappanja épp remekül teljesít nálam fürdőszappanként. Sajnos így gyorsan fogy, de borotvaszappanként kicsit nehezen volt kezelhető számomra.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Szappan, krém
« Válasz #3118 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 21:34:24 »
Mivel faggyús, beszáradt állapotban borotva szappanként tudni kell használni.
Ha a fürdőszappanos felhasználás nálad erre a megoldás az frankó.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3119 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 07:49:05 »
Ami tenyleg vekony, levegos az a Trumper es a rohadt draga Penhaligon.

Az Eucris nálam az illata miatt maradt meg, a hab maga nem egy nagy csoda. Hasonlóan tragikus a Truefitt & Hill is.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici