Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 493382 alkalommal)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3150 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 18:57:48 »
rendelj egy mintát, és meg fogsz lepődni

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #3151 Dátum: 2016. Szeptember 27. - 06:17:54 »
 :+1:
Komoly flash, sokaig jo es nem unod meg a nagytégelyt.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Szappan, krém
« Válasz #3152 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 14:56:02 »
Az 1-es is kiváló? Én inkább 2-estől felfelé hallok jókat róluk.
Jó az 1-es is, én működésre nem érzek különbséget a többitől... Annyi, hogy puhább.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Szappan, krém
« Válasz #3153 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 12:15:21 »
Sziasztok!

Kicsit komplikált lenne a kérdésem de inkább itt teszem fel mert javarészt ide tartozik.

1. Borotválkozás előtti pre-shave-ek közül mi a tapasztalatotok az olaj illetve a krém között? Még egyiket sem használtam ezért kíváncsi vagyok miben előnyösek, hátrányosak, egyik másik.

2. Szappanok közül melyik nagyobb márkákat ajánlanátok? Amiket én nézegettem Taylor of Old Bond és DR. Harris.

3. Az aftershave-eknél ha valakinek érzékeny az arcbőre akkor ugye inkább krémet ajánlanátok mint szeszt?

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Szappan, krém
« Válasz #3154 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 12:27:14 »
ár-érték arányban nekem Barbon, Proraso! Az általad említettek közül TOBS. (mondjuk még csak azt teszteltem, és nagyon bevált)
pre-shaveből csak krémet használtam (piros/fehér Proraso), de a nagy hasraesés élmény elmaradt nálam. Nem tapasztaltam nagy különbséget, ahhoz képest, mint amikor nem használom.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Szappan, krém
« Válasz #3155 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 13:12:10 »
monty a 2. kérdésedre "vetus.novacula" a "3111"-es hozzászólását olvasd el.Elég jól össze van foglalva a nagyobb márkák közötti különbség.
Nálam most a favorit a Neroli-ból a Kent szappan.

Az aftershave-eknél én is eddig krémet használtam,de most próbálgatom a szeszes vonalat is.Egy kicsit csip,de nem vörösödik ki a nyakam(Nivea aftershave).Kell szoktatnom magam a szeszes vonalhoz Angliából hoz a keresztfiam D.R. Harris Sandalwood-ot.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Szappan, krém
« Válasz #3156 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 13:25:09 »
A pre olajokat/ krémeket ki kell próbálni ha érdekel mit tudnak/tudnak-e vmit. Lehet h tetszeni fognak Neked, lehet h nem, lehet h hasznosnak ítéled meg, lehet h nem. Ja és nem kell nagy dolgokra gondolni a kipróbálásnál sztem. Vizezd be az arcod tegyél rá egy pár csepp (nem sok) olivaolajat ha van otthon a polcon és nem akarsz sok pénz kidobni, utána kreálj habot. Ha nagyon szofisztikált akarsz lenni az arcod egyik felére teszel olajat másikra nem.

Dr Harris szappant én szeretem.  Jó kis faggyús szappan.

Aftershave-eket ki kell próbálni. Alkoholos, nem alkoholos, balzsam, timsó, olaj...

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Szappan, krém
« Válasz #3157 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 07:57:11 »
Köszönöm mindenkinek! Az ajánlottakat ki fogom próbálni, bár ezek közül is nehéz lesz választani. :D
Amúgy azt mondjátok ezek pre-shave készítmények nem sokat érnek? Érdemesebb a meleg vizes törölköző az arcbőr felkészítésére?

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #3158 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:12:05 »
Ez is csak próba kérdése. Sőt, hogy még jobban összezavarjalak,  :) van akinek a hidegvizes borotválkozás jön be (pl. nekem  ::) )
A Taylorról annyit fűznék hozzá, hogy vagy itt, vagy külföldi fórumon leírták, és eddig csak megerősíteni tudom, hogy a 3T-ből (Truefitt and hill, Taylor, Trumper) a krémek megbízhatóbbak, mint a szappanok. Dr Harris szappant még nem használtam, de arról mindenki jót ír :)
Preshave-vel nem volt türelmem szórakozni, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.
After kérdés: teljesen attó függ, hogy mennyire volt "megviselő" a borotválkozás. Kíméletesebb után nyugodtan mehet a szesz, "rázósabb", rosszabbul sikerültebb után inkább a balzsam felé nyúlok - de lényeges különbséget nem érzek.
Amit viszont aláírok, hogy javít a szeszes utókezelésen: a 444 balzsam bekeverése! Őrá kell gondolni: http://www.theportugalonlineshop.com/444-aftershave-balm-gel-37g

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3159 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:26:01 »
Amit viszont aláírok, hogy javít a szeszes utókezelésen: a 444 balzsam bekeverése! Őrá kell gondolni: http://www.theportugalonlineshop.com/444-aftershave-balm-gel-37g

Ezt most én nem értem. Tudsz ilyen krémet keverni? Vagy ilyen krémet keversz az alkoholos aftershave-be?

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Szappan, krém
« Válasz #3160 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:30:30 »
Volt ilyenem nekem is, ez ilyen átlátszó gél. Önmagában is lehet használni, de úgy is hogy picit teszel belőle a kezedbe, rálöttyintesz egy kis AS-t, és úgy viszed fel az arcra. Illata amúgy valahol félúton van a Negro cukorka és a Figaro AS között. :)
(szerintem)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Szappan, krém
« Válasz #3161 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:33:43 »
jól hangzik, csak nem szeretem az ouzot! :)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Szappan, krém
« Válasz #3162 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:43:17 »
jól hangzik, csak nem szeretem az ouzot! :)

Legalább nem iszod meg  :crazy:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #3163 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:50:33 »
FYI: az ouzo ánizsos, a Negro nem. A 444 sem, mert mentolos.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #3164 Dátum: 2016. November 10. - 21:32:26 »
Sziasztok! ez most nem borotvaszappan lesz, hanem "normál"...
A párom Pesten járt tegnap és a Westendben "rátukmált" egy férfi egy vékony csík szappandarabot. Tört magyarsággal azt mondta, hogy holt tengeri iszapból van. Barnás, áttetsző és rugalmas. Az illata valami csodálatos, keleties, fűszeres. Engem a Fahrenheit parfümre emlékeztet. Nem tudjátok milyen szappan lehet ez? Vennék belőle, csak nagyon-nagyon ritkán járok Pesten... :( Gondoltam utánanézek először interneten, hátha rendelhető is. Annyit tudok még segíteni, hogy ez a férfi valami körömpolírozó cuccot is árul, azzal is bepróbálkozott... :) Köszi előre is ha tudtok valami használhatót!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici