Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467563 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #540 Dátum: 2011. Január 30. - 22:39:30 »

Én a Kentet használtam. Azok közé tartozom, akiknek sehogy nem sikerült belőle minimálisan használható habot sem varázsolni. Ha valakinek sikerült betörnie egy ilyen szappant, ossza meg a titkot  ;D

Íme Mantic barátunk videója, pont erről a szappanról. Mintha a napokban már említette volna valaki, felhívva a figyelmet Mantic Goodfella-jára.

Már nincs meg a Kentem. Sajnos nem emlékszem, hogy amikor próbáltam, milyen módszert használtam, de a glicerin szappannal nagyjából ugyanígy nyerek jó habot (szinte száraz pamaccsal kezdve, jól megtöltve, arcon habosítva és a vizet lassan az arcon adva hozzá).

Nem elérhető runner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Szappan, krém
« Válasz #541 Dátum: 2011. Január 31. - 09:07:06 »
Valaki próbálta már közületek a kék Wilkinson krémet és a tégelyes Wilkinson borotvaszappant (Mülleres)? Ha igen akkor legyen szives már leírni a tapasztalatait! Előre is köszi!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #542 Dátum: 2011. Január 31. - 09:53:22 »
A tégelyes Wilkinsonból hajdanán elhasználtam párat. Szerettem, teljesen megbízható minőségű és munkájú, hagyományos illatú szappan, ajánlott.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #543 Dátum: 2011. Január 31. - 13:58:50 »
Valaki próbálta már közületek a kék Wilkinson krémet és a tégelyes Wilkinson borotvaszappant (Mülleres)? Ha igen akkor legyen szives már leírni a tapasztalatait! Előre is köszi!

Krémet nemrég vettem. Ennyi pénzért (ha jól emlékszem 300 Ft. körül volt) szerintem nagyon megéri az árát. Tetszik az illata.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #544 Dátum: 2011. Január 31. - 14:32:23 »
Én a tégelyest használom,  nagyon szeretem az illatát, jó habot ad, ráadásul egyáltalán nem irritál, ami az én extra érzékeny bőrömnél nem utolsó szempont.

Kollégámat fűztem a hagyományos borotválkozásra, Ő krémet választott, és  is hibátlan habot képez belőle, tehát nem egy érzékeny anyag. Ráadásul mindkettő best-buy ár/érték arányban.

Üdv:
SicTransit

Valaki próbálta már közületek a kék Wilkinson krémet és a tégelyes Wilkinson borotvaszappant (Mülleres)? Ha igen akkor legyen szives már leírni a tapasztalatait! Előre is köszi!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #545 Dátum: 2011. Január 31. - 15:01:13 »
Valaki próbálta már közületek a kék Wilkinson krémet és a tégelyes Wilkinson borotvaszappant (Mülleres)? Ha igen akkor legyen szives már leírni a tapasztalatait! Előre is köszi!
Igaz, én egyiket sem próbáltam ezek közül, viszont van Wilkinson rúdszappanom. Arról csak azt tudom elmondani, hogy nagyon jó habot lehet belőle csinálni, és nem mellesleg nagyon jó illata van véleményem szerint.
Szerintem a három közül egyik Wilkinson termékkel sem tudsz melléfogni! ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #546 Dátum: 2011. Január 31. - 15:51:37 »
Toxin, most irigyellek! Én már sajnos nem kaptam.

Igaz, én egyiket sem próbáltam ezek közül, viszont van Wilkinson rúdszappanom. Arról csak azt tudom elmondani, hogy nagyon jó habot lehet belőle csinálni, és nem mellesleg nagyon jó illata van véleményem szerint.
Szerintem a három közül egyik Wilkinson termékkel sem tudsz melléfogni! ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #547 Dátum: 2011. Január 31. - 16:10:11 »
Szia, próbáld meg valamelyik Cora áruházban(persze, ha van felétek ;))

Nem elérhető runner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Szappan, krém
« Válasz #548 Dátum: 2011. Január 31. - 17:46:37 »
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem ezek után mindkettőt kipróbálom!

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Szappan, krém
« Válasz #549 Dátum: 2011. Január 31. - 17:52:52 »
Rövid összegzés három próba után:

a krém kifejezetten kemény, tömör. Talán emiatt is van, h. a tégely ugyanakkora, mint a TH, de csak 150 gr anyag van benne, míg pl. a TH-nél ugyanez a térfogat 190 gr. A krém annyira tömör, h. nem lehet pamaccsal "kivenni" a tégelyből. Tehát marad az ujjbegy és a manuális berakás a borotválkozó edénybe.

Az edény oldalsó falára tapadó tömör, kb. fél hüvelyk körömnyi darab bőségesen elegendő egy alapos beretválásra. De megdolgoztat, nem egy hétköznapi reggeli gyorsra való: hosszas kevergetés után kissé lassan, de biztosan megjön a kívánt hab. A hab, ami olyan, mint egy dél-angliai vidéki kúria ura, határozott, decens, visszafogott, és magabiztos, tekintélyt parancsoló. A habban alig-alig van egy kis levegőbuborék, és a legalaposabb, második körös borotválásnál sem roggyan össze.

A harmadik kenéshez egyszer kellett kicsit vizes pamaccsal újragyártani a habot, de addig vígan megállt mindenütt.

Az ára 15 GBP, a mennyiség viszont vészesen fogy, mivel mindig egy-egy félkörömnyi az hamar fogyasztja. Az illata és állaga, illetve a keletkező hab alapján ajánlható, de csak óvatosan. :borosta:

Nem elérhető Cselló

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
    • Pengegyűjtők fóruma
Re:Szappan, krém
« Válasz #550 Dátum: 2011. Február 01. - 11:41:28 »
Sziasztok!

Ma rendeltem meg ezt a szappant:
http://szappankonyha.hu//index.php?lap=112_123

Én szeretem a természetes dolgokat, remélem be fog válni.
Van valakinek tapasztalata vele, vagy én leszek az aki az első tesztet megcsinálja és leírja?
Ha megérkezett, beszámolok róla, írok pár sort, hogy milyen volt vele borotválkozni.  :borotva:

Üdv,
Cselló
Kedvenc sportom a kétszáz női mell...

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #551 Dátum: 2011. Február 01. - 11:45:06 »
Sziasztok!

Ma rendeltem meg ezt a szappant:
http://szappankonyha.hu//index.php?lap=112_123

Én szeretem a természetes dolgokat, remélem be fog válni.
Van valakinek tapasztalata vele, vagy én leszek az aki az első tesztet megcsinálja és leírja?
Ha megérkezett, beszámolok róla, írok pár sort, hogy milyen volt vele borotválkozni.  :borotva:

Üdv,
Cselló

Íme: http://pamacsespenge.blog.hu/2010/05/28/kecsketejes_borotvaszappan_chiaratol

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #552 Dátum: 2011. Február 01. - 12:00:48 »
Természetes dolgok kedvelőinek ajánlom figyelmébe a Weleda krémet.

Én szeretem a természetes dolgokat, remélem be fog válni.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #553 Dátum: 2011. Február 01. - 12:15:22 »
Cselló!
Azért várjuk a tapasztalatokat, mert egy károsanyag-mentes cucc mégis jobb...és árban sem rossz ez a termék, ami hihetetlen, mert nekem csak rossz tapasztalataim vannak a hazai "naturális" gyártók árképzése terén. Már egy éve használok egy szappant (nem borotválkozáshoz, hanem a habtestemre  ;)) ami nagyon bejött, és egy konkrét "bioboltban" veszem 700 Ft/db áron. Kicsit sokalltam ezt az árat egy szappanért, és mivel rajta van a gyártó, gondoltam kihagyom a bp-i árrést (pl. a csíramálénál az van, hogy Szentes környéki boltokban harmad, negyed áron van, mint a bp-i bioboltban) és felhívtam a szakit, hogy rendelnék egy éves anyagot. Az öreg közölte, hogy rendelésre minimum 10-et küld 700 Ft/db-os áron.  ??? Ezt azért nem egészen értettem. Miért van az, hogy ha valaki itthon gyárt valami jót, akkor egyből elszáll?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #554 Dátum: 2011. Február 01. - 13:05:11 »
Sziasztok!

Ma rendeltem meg ezt a szappant:
http://szappankonyha.hu//index.php?lap=112_123

Én szeretem a természetes dolgokat, remélem be fog válni.
Van valakinek tapasztalata vele, vagy én leszek az aki az első tesztet megcsinálja és leírja?
Ha megérkezett, beszámolok róla, írok pár sort, hogy milyen volt vele borotválkozni.

Nagyon kiváncsi leszek az eredményre. Az eddigi tapasztalataim nem túl jók – egyelőre.
(Cselló, itt egy másik is: http://pamacsespenge.blog.hu/2010/12/05/nadler_borotvaszappan_valami_van_de )

A fülszöveg nagyon jó, de az, hogy a rokonok lehidaltak tőle, még nem elég...  ;D

Alma (Nadler szappan) egyébként kész lett egy új összetétellel, épp érik, lassan lesz új teszt, állítólag nem rossz... ;)
Illetve egy másik szappankészítő hölggyel már az ötödik (!) formulánál tartunk (csak ő inkább ezt az utat választotta, hogy folyamatában küldi a mintákat, én meg tesztelem), és még mindig nem az igazi... Szóval nem egyszerű, de a lényeg, hogy van szándék a készítőkben – és büszkén hiszem, hogy ebben a P&P-nek is szerepe van... :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici