Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 483240 alkalommal)

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Szappan, krém
« Válasz #3165 Dátum: 2016. November 20. - 21:27:38 »
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #3166 Dátum: 2016. November 21. - 18:34:10 »
Köszönöm szépen az infót, valóban ez lehet az!
Viszont borzasztó drága... :(

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Szappan, krém
« Válasz #3167 Dátum: 2016. December 01. - 18:42:05 »
Egy körkérdésem lenne. Páran írták hogy a használaton kívüli krémeket hűtőben tárolják.Mekkora volt az az idő mikor még bátran kimertétek jelenteni semmit nem változott a krém. Nem arra vagyok kíváncsi mikor jó az még stádium van hanem meddig volt 100%-os? Az esetek 90%-ban 12 hónap felbontás után. Mennyire lehet ezt biztonsággal kinyújtani a hűtős tárolással?
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Szappan, krém
« Válasz #3168 Dátum: 2016. December 01. - 19:31:19 »
Krémekben én semmi változást nem látok, olyanok, mint amikor megvettem. A legrégebbi talán 4 éves lehet. Keményszappanok dettó. Amiben változást látok, azok a lágyszappanok. Ezek megbarnultak kissé, valamennyit vesztettek az illatukból, de működésre semmi változás.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Szappan, krém
« Válasz #3169 Dátum: 2016. December 01. - 21:40:22 »
Krémekben én semmi változást nem látok, olyanok, mint amikor megvettem. A legrégebbi talán 4 éves lehet. Keményszappanok dettó. Amiben változást látok, azok a lágyszappanok. Ezek megbarnultak kissé, valamennyit vesztettek az illatukból, de működésre semmi változás.
4 év nem semmi!!  nem gondoltam hogy addig el lehet húzni. :D  :thanks: választ
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Szappan, krém
« Válasz #3170 Dátum: 2016. December 29. - 21:59:31 »
Segítséget szeretnék kérni, a feleségemtől karácsonyra kaptam egy truefitt & hill szantálos szappant.
Valahogy sehogysem sikerül számomra értelmes habot csinálni vele. Ha nem a feleségemtől kapom már lehet valahol a harmadik szomszéd udvarán lenne, mert komoly erőfeszítésembe kerűl hogy ne b...am ki a pi...ba  :fejfal: A kék tégelyes wilkinsonhoz tudnám hasonlítani, de talán a wilkinson jobb, bár azt is nem szeretem.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3171 Dátum: 2016. December 29. - 22:06:04 »
Zuhanyozd el, arra tökéletes. Miután bejött a parabé/sls mizéria megváltoztatták az összes angol szappan összetételét, és mind használhatatlan az egy Kent/Mwf kivételével.

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Szappan, krém
« Válasz #3172 Dátum: 2016. December 29. - 22:14:18 »
Remek, régóta vágytam egy ilyen szappanra. Hatalmas csalódás :(
A feleségem meg minden eggyes borotválkozás után megkérdezi, na milyen?, jó?, tetszik?, stb... azt sem tudom hova nézzek, nem szeretném megbántani.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3173 Dátum: 2016. December 29. - 22:16:57 »
Dícsérd, úgyse áll a hátad mögött.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Szappan, krém
« Válasz #3174 Dátum: 2016. December 29. - 23:34:47 »
De ha sokat dicséred akkor megkockáztatod hogy ha elfogy vegyen megint egyet  :fetreng:
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Szappan, krém
« Válasz #3175 Dátum: 2016. December 30. - 00:38:47 »
Uhh, ha ajándék, akkor érzékeny téma. Vagy kicserélném a szappant a Mühle/Proraso szantálosra a tégelyben, esetleg lereszelve egy kis Figaróval felturbóznám, úgy biztosan felhabzik és az illata is megmarad.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Szappan, krém
« Válasz #3176 Dátum: 2016. December 30. - 05:59:29 »
Segítséget szeretnék kérni, a feleségemtől karácsonyra kaptam egy truefitt & hill szantálos szappant.
...

Szedd (üsd) ki a dobozából, és a borostádba dörzsölve, arcodra kenve használd.
Arcod vizes legyen a szappan felület meg rövid ideig áztatott.
Így pamacsolj a szappanon meg az arcodon, némi kevés vízzel a pamacs hegyén.

Bármelyik rosszabbul habzónak gondolt 'triple milled' kemény szappan tökéletesen működik így.

Ezekből a tégelyükben maszatolva nem tudsz megfelelő szappan mennyiséget a pamacsba szedni. Mert nem így kell, ildomos, ajánlott, szokás, stb.  használni a triple milled szappanokat.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3177 Dátum: 2016. December 30. - 09:36:28 »
Segítséget szeretnék kérni, a feleségemtől karácsonyra kaptam egy truefitt & hill szantálos szappant.
...

Szedd (üsd) ki a dobozából, és a borostádba dörzsölve, arcodra kenve használd.
Arcod vizes legyen a szappan felület meg rövid ideig áztatott.
Így pamacsolj a szappanon meg az arcodon, némi kevés vízzel a pamacs hegyén.

Bármelyik rosszabbul habzónak gondolt 'triple milled' kemény szappan tökéletesen működik így.

Ezekből a tégelyükben maszatolva nem tudsz megfelelő szappan mennyiséget a pamacsba szedni. Mert nem így kell, ildomos, ajánlott, szokás, stb.  használni a triple milled szappanokat.

Ezt múltkor is írtad, kipróbáltam, és felemás lett az eredmény. Egyrészt sokkal jobb mint alapból volt, másrészt még mindig meg sem közelíti többi szappanomét. Bőrözés után már összeesik az arcon, újra pamacsolva a borotválkozás végéig kitart, de közel sem az igazi. Az eucris még mindig használatban van, illata kiváló, és a hab is jobb mint a t&h. Utóbbi már totál kiesett, nincs motiváció miért használjam: illata semleges (púder), habja (nekem) vacak.
Gondolom a kis pamacs is ront a helyzeten, de ezért nem fogok újat venni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Szappan, krém
« Válasz #3178 Dátum: 2016. December 30. - 10:13:32 »
Vékony habos angol klasszikusok sajna ilyenek. Nem a hab tartósság és dússág mintaképei.
A lágy vízzel tényleg nagyon xarok tudnak lenni. Közepesen kemény vízzel egy fokkal jobb.
Kemény vízben a sok szappan már élvezhető dolog.
Én erre jutottam, amikor végigpróbáltam a nevesebb triple milled angol márkákat.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3179 Dátum: 2017. Január 03. - 20:43:06 »
Szélesebb és laposabb fajta műanyag/alu tégelyre van valami tuti beszerzési forrás? A gyógyszertári 150 ml-esben szellősen elfér egy Cinke, de pamacsolni nem valami kényelmes benne.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici