Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467505 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #555 Dátum: 2011. Február 01. - 13:10:56 »
kicsit OFF, mert nem borotvaszappan, de viszont szappan, natúr, hagyományos, stb. VISZONT! jó áron van: http://www.oroshaziszappan.hu/
mivel fürdéshez és mosáshoz nem annyira hiányoznak a különböző "tuning olajok" szerintem nekem jó lesz ha 1 db "mindenféleföldijóval" megspékelt szappan árából pontosan 1 kg ugyanolyan hatású szappant vehetek  ;)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #556 Dátum: 2011. Február 01. - 13:28:50 »
Ed!

Én meg tőled várom majd a hazai készítésű szappanok összehasonlító tesztjét,itt a P&p-én!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #557 Dátum: 2011. Február 01. - 13:30:12 »
Hehe, rajtam nem fog múlni, de egyelőre tartsunk ott, hogy van EGY, ami működik is!    :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #558 Dátum: 2011. Február 01. - 14:33:30 »
Szerintem erre a kecsketejes receptre sosem fogja senki azt mondani, hogy ez a tuti, mivel maga a kecsketej a derogáló összetevő ( akár szappanosítás elött, vagy után). Biztos meg lehet valahogy oldani, hogy legyen benne, de valószínűleg komoly laborra lenne hozzá szükség. Egyébként nekem az lenne a szimpibb, ha magát a kecsketejet ( ami ugyebár valószínűleg tényleg jótékony hatású, de azért nem raknám rá a fél vagyonomat), nem a receptúrába, hanem külön, mint borotválkozás elötti/utáni itóka vagy akár, mint splash lehetne kultiválni.
Evvel az erővel a sör vagy a bor és még sorolhatnék 1000 természetes cuccost is, ami jótékony hatású ( mondjuk némelyik csak kis mennyiségben). Vennénk olyan borotvaszappant, amiben 1979-es Tempranillo van? Hát persze, hogy vennénk!  ;D Sőt akkor egyből a nyitott szájjal habosítás lenne a divat... :fetreng:           

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #559 Dátum: 2011. Február 01. - 14:39:34 »
Biztos meg lehet valahogy oldani, hogy legyen benne, de valószínűleg komoly laborra lenne hozzá szükség.          

esetleg kecsketej aroma??? vagy bakkecsketej?  ::)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #560 Dátum: 2011. Február 01. - 14:41:10 »
igen! :-) Kecsketej kivonat!  ;D

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #561 Dátum: 2011. Február 02. - 20:20:28 »
Sziasztok!

Ma rendeltem meg ezt a szappant:
http://szappankonyha.hu//index.php?lap=112_123

Én szeretem a természetes dolgokat, remélem be fog válni.
Van valakinek tapasztalata vele, vagy én leszek az aki az első tesztet megcsinálja és leírja?
Ha megérkezett, beszámolok róla, írok pár sort, hogy milyen volt vele borotválkozni.  :borotva:

Üdv,
Cselló

Íme: http://pamacsespenge.blog.hu/2010/05/28/kecsketejes_borotvaszappan_chiaratol
nem ugyanazok ed blogján a a szappanos oldalon feltüntetett alkotóanyagok. akkor most ugyanaz?  ;)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #562 Dátum: 2011. Február 02. - 20:28:23 »
ed!

melyik szappanra gondolsz pontosan?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #563 Dátum: 2011. Február 02. - 20:48:45 »
Ééééééén? Én nem gondoltam semelyikre sem.

Cselló rendelt egy kecsketejeset X-től, FBP belinkelte neki az első cikkem Y-ról, én meg belinkeltem a másodikat Z-ről, KunEmber mindezt megkavarta, te meg nem érted.
De most már én sem.  :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #564 Dátum: 2011. Február 02. - 23:47:00 »
 :fetreng: Bezzeg, ha sörről lenne szó... félszavakból is értene mindenki mindent! Ez a kecsketejes dolog -ha másra nem lenne jó-, de legalább szórakoztató. ;D

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #565 Dátum: 2011. Február 04. - 10:39:58 »
Tegnap vásároltam egy Kent pamacsot - de nem ez a lényeg - és ha már arra jártam, kértem két mintát a Trumper borotvakrémekből (GFT, ibolya).
Reggel megpróbáltam habot csiholni belőlük (hozzáteszem, a picike minta tégelyekből nem egyszerű) de nekem sehogy nem sikerült. Én vagyok a béna, vagy esetleg a termék vacak? Mindkettőt próbáltam, de nem jött össze. Ez csak az egyik része a tapasztalatnak. A másik az, hogy az illatuk...az nagyon gáz...a GFT még csak-csak, de az ibolyásnak gusztustalan szaga van (mondjuk, az angol ízlésvilágban ez lehet, hogy egy kitűnő illat, ha abból indulunk ki, hogy a fisendcsipsz a No1 étel náluk  :evil: )
Akkor inkább már a Barbon 100X

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #566 Dátum: 2011. Február 04. - 11:26:22 »
Nem hiszem, hogy egy igen neves gyártó, egyik régi terméke gusztustalan lenne. Pontosabban lehet: neked. De lehetne nekem is, csak még nem szagoltam. De amiért írok: ne ítélj. Fogadd el! Neked nem jött be, másnak igen. Nekünk a halcsipsz fura, nekik a körömpörkölt  :evil:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #567 Dátum: 2011. Február 04. - 11:27:43 »
FBP, a Trumper krémek habképzését illetően sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy a hiba nem bennük van... ;D

Illetve ízlésekrül: az ibolya szerintem pedig szimplán zseniális.

Persze mi azért még lehetünk jóban. :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #568 Dátum: 2011. Február 04. - 11:29:11 »
Nem hiszem, hogy egy igen neves gyártó, egyik régi terméke gusztustalan lenne. Pontosabban lehet: neked. De lehetne nekem is, csak még nem szagoltam. De amiért írok: ne ítélj. Fogadd el! Neked nem jött be, másnak igen. Nekünk a halcsipsz fura, nekik a körömpörkölt  :evil:

Ez szép volt és bölcs, Kuni! ;)

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #569 Dátum: 2011. Február 04. - 11:45:37 »
Nem hiszem, hogy egy igen neves gyártó, egyik régi terméke gusztustalan lenne. Pontosabban lehet: neked. De lehetne nekem is, csak még nem szagoltam. De amiért írok: ne ítélj. Fogadd el! Neked nem jött be, másnak igen. Nekünk a halcsipsz fura, nekik a körömpörkölt  :evil:
Éppen ezért jó, hogy vannak más termékek is...és próbálkozom.
Lehet, hogy fel kell nőnöm az ibolya illatához (bár a valódinak mindig szerettem az illatát, de ez valahogy nem az :-) )
Ha meg már kaja: tegnap kezembe került egy aránylag vastag könyv, címe: British Food BIBLE. Idéznék néhány "kiemelkedő és jellegzetes" angol kaját: lekváros kenyér, kenyérszeletre rásütött sajt...nem fokozom, de tele van ilyennel  :evil:
És attól, hogy valami "neves gyártótól származik", még lehet vacak (ez is ugyebár a sznobéria egyik ismertetőjegye  :crazy: )
És persze, attól, hogy nekem k.ra nem jön be, még lehetek jóban bárkivel, Isten ments, hogy késes emberekkel rosszabn legyek  :fetreng:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici