Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467490 alkalommal)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #570 Dátum: 2011. Február 04. - 11:51:39 »
Szia FBP!

Nekem volt szerencsém közelebbről és aránylag hosszú ideig megismerkedni az angol kajákkal(is).
Tényleg nem kell kulináris élvezetekre számítani,de:

szerintem steakben jók,az ananászlekvárjuk isteni,a traditional english breakfast-et mindenképp meg kell kóstolni!Sok olyan ízvilágú élelmiszerük/ételük van,melyet a magyar gyomor nem szívesen,vagy nehezen fogad el.(én speciel így voltam az angol nőkkel is...)
De témánál maradva:az ő borotválkozási termékeik:ízlés és embere válogatja.

Üdv:

Bubu

Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #571 Dátum: 2011. Február 04. - 12:00:32 »
De témánál maradva:az ő borotválkozási termékeik:ízlés és embere válogatja.

Üdv:
Bubu

Hányaveti idézet egy Poirot novellából:
Hastings kapitány: Poirot, Ön nem kedveli az angol konyhaművészetet?
Poirot: Az angoloknak nincsen konyhájuk, csak ételeik vannak.
 :sör:
A tegnap vásárolt pamacs viszont jó! ...de ugyebár az tárgyalkotó művészet, amiben ők kétségtelenül jobbak nálunk  :D

« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 22. - 08:42:08 írta fbp »

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Szappan, krém
« Válasz #572 Dátum: 2011. Február 04. - 12:31:25 »
FBP:Kövezz meg de nekem a GFT illatok - pár kivétellel-nagyon bejönnek.A violet és a rose például az én magán véleményem szerint nagyon finom letisztult,kifinomult illat.A sample csomagjuk -immáron a sokadik- karácsony környékén jött meg és ha hiszed ha nem abból a kis semmi sample tégelyből 4x borotválkoztam meg dús habbal.Igaz a tényekhez az is hozzá tartozik,hogy más alkalommal még kétszer sem sikerült a szállítmány tégelyeiből normális habot kreálni.Szóval az a sanda gyanúm,hogy a dolog szállítmány függő is!
Üdv:creativehun
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #573 Dátum: 2011. Február 04. - 12:36:10 »
FBP:Kövezz meg de nekem a GFT illatok - pár kivétellel-nagyon bejönnek.A violet és a rose például az én magán véleményem szerint nagyon finom letisztult,kifinomult illat.A sample csomagjuk -immáron a sokadik- karácsony környékén jött meg és ha hiszed ha nem abból a kis semmi sample tégelyből 4x borotválkoztam meg dús habbal.Igaz a tényekhez az is hozzá tartozik,hogy más alkalommal még kétszer sem sikerült a szállítmány tégelyeiből normális habot kreálni.Szóval az a sanda gyanúm,hogy a dolog szállítmány függő is!
Üdv:creativehun
A habcsiholás sikertelensége szerintem az én bénaságom, mert abból a körömnyi tégelyből majdnem esélytelen dolgozni. Éppen ezért majd még próbálkozom vele...bár sok értelme nincs, mert létezik számomra olyan szappan, amiből "pillanatok alatt" előállítom a habot. A Trumper csak "ismerkedés a világgal" kategória volt.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #574 Dátum: 2011. Február 04. - 12:36:41 »
creativhun/FBP!

De jó,hogy már így benne vagytok a dologban.Én még le vagyok maradva,de azért kialakulóban van a saját ízlésemnek való arzenál kialakítása.Ez persze nem csak idő,hanem pénztárca függő is.Nem akarok erre a dologra több tízezret elkölteni(de jó,hogy van ez a Fórum),de azért,mint ahogy eddig is próbálok a minőségi termékekre koncentrálni!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #575 Dátum: 2011. Február 04. - 12:42:01 »
"Igaz a tényekhez az is hozzá tartozik,hogy más alkalommal még kétszer sem sikerült a szállítmány tégelyeiből normális habot kreálni.Szóval az a sanda gyanúm,hogy a dolog szállítmány függő is!"

Akkor talán ennyit a "nagynevű gyártóról". Ötezerért elvárható lenne az állandó minőség, nem?
Számomra ez azt jelenti, hogy Te kidobtál ~10 rongyot a hab lehetőségéért  :fetreng:
Nem kedvelem az olcsó holmikat, de a vak sznobéria jobban kiakaszt (feltételezem, ez a hozzászólásaimból már kiderült)  :evil:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #576 Dátum: 2011. Február 04. - 12:57:38 »
Ne a kicsi tégelyben habosíts :D , tedd át a krémet egy nagyobb edénybe  :sör:

A habcsiholás sikertelensége szerintem az én bénaságom, mert abból a körömnyi tégelyből majdnem esélytelen dolgozni.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #577 Dátum: 2011. Február 04. - 13:04:44 »
Ne a kicsi tégelyben habosíts :D , tedd át a krémet egy nagyobb edénybe  :sör:


Pedig már beszereztem hozzá egy icike-picike pamacsot is...  :(
 :sör:

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Szappan, krém
« Válasz #578 Dátum: 2011. Február 04. - 13:28:51 »
Nagy tégellyel eddig háromszor vettem a GFT termékeiből.Mindháromszor rose és hozzá GFT coral skin foodot is.Nem nem sznobériából :) hanem mert egyszerűen nagyon bejött az az illat ami pl másnak nem és az,hogy nekem egy tégely 2 naponkénti borotválkozással elég volt 1 évig.Ezek a nagy tégelyek állandó minőséget produkáltak.Talán félreérthető voltam de a nem állandó minőséget a sample packra írtam, abból is a krémekre.Ez viszont árban töredéke az említetteknek hisz jelenleg 6 fontért azaz kb. 1900 forintért kapsz 6 krémet 8 illatot és 2 skin foodot és ahogy tudhatjuk 0 postaköltség.Ezt ha a Nerolliban venném meg...hááát illatonként 500 + krémenként szintén+ skin food detto azaz ez biza idehaza 8+6+2 azaz 16x500 forint lenne plusz posta.Szóval inkább kintről rendelek.Visszatérve a használatra.Van idehaza egy -ne nevessetek ki!!- régi nem használt manikür készlet köröm ágy lenyomója,olyan mint egy pici lapátka,nos én azzal szoktam kivenni a tégelyből a krémet és át tenni a bögrémbe.Ebből a szállítmányból eddig elég volt 2 ilyen kis miniatűr lapátkával :)

Ma épp a sandalwood lesz mindjárt soron szalagavatóra menetel előtt :)

Üdv:creativehun
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #579 Dátum: 2011. Február 04. - 14:37:02 »
Urak,

anno, amikor én is a GFT mintacsomagot használtam, Edtől kaptam egy nagyszerű ötletet, hogyan lehet "kibányászni" a krémet abból a pici tégelyből:
A mekiben a kávékavaró fapálcika tökéletesen megfelel erre a célra, és jól adagolhatóvá varázsolja a krémeket...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Szappan, krém
« Válasz #580 Dátum: 2011. Február 04. - 14:53:17 »
jelenleg 6 fontért azaz kb. 1900 forintért kapsz 6 krémet 8 illatot és 2 skin foodot és ahogy tudhatjuk 0 postaköltség.

Ezt melyik webshopban tehetem meg? 1900-ért nagyon jó ajánlat.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Szappan, krém
« Válasz #581 Dátum: 2011. Február 04. - 15:23:23 »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Szappan, krém
« Válasz #582 Dátum: 2011. Február 04. - 15:25:30 »

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Szappan, krém
« Válasz #583 Dátum: 2011. Február 04. - 15:36:34 »
Lassan jutalékot kell kérnem a GFT-től. Pár hete rendeltem tőlük 10 csomit a súlyosan fertőzött munkatársaimnak  :fetreng:
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #584 Dátum: 2011. Február 04. - 18:47:59 »
Egy ilyen sample packre én is be fogok nevezni.Bár én utálok neten rendelni,de valahogy majd megoldom.
Nagyon kíváncsi vagyok a GFT-re.Vajon a Truffet-nek is van ilyen sample packje?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici