Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 483683 alkalommal)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3315 Dátum: 2017. Február 20. - 00:10:53 »
A faggyús szappanomat szívesen továbbadom egy érdeklődőnek. Sajnos egyáltalán nem vagyok kompatibilis az illatával, de szégyen volna talonba tenni egy ilyen jól működő szappant.
Esetleg magaddal hozhatnad azt is az oakmoss-szal.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3316 Dátum: 2017. Február 20. - 07:14:18 »
Ilyen faggyús-rozmaringost szívesen kipróbálnék, és vennék is - imádom a rozmaring-kakukkfű-levendula vonalon mozgó AS-eket, biztos ez is bejönne.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3317 Dátum: 2017. Február 20. - 08:12:04 »
Lezártam a tesztet.

Összességében, kedvezőek a tapasztalataim, minden tipusú pamaccsal jó hab képződik, de fenntartom, hogy szerintem túl sok aéapanyagot emészt fel egy alkalomra.

Vega kiemelkedő. De a faggyús is jó bolt mire megtanultam kezelni.
S a faggyús illata volt nekem legkevésbé tolakodó.

Köszönöm a lehetőséget!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3318 Dátum: 2017. Február 20. - 09:36:42 »
Esetleg magaddal hozhatnad azt is az oakmoss-szal.

Megdumáltuk.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3319 Dátum: 2017. Február 20. - 13:58:11 »
Mégegyszer köszönöm mindenkinek a tesztet.
Azt a következtetést vontam le, hogy ha nagyon akarok, tudok működő borotvaszappant csinálni.

Sajnos rosszul emlékeztem, jojoba olajos recept nincs  a könyvben. Babassu, avokado és kokum szerepel még (a már eddig is használt, kókusz, kakaó, shea és ricinus mellett).

Van még egy recept, amiben disznózsír szerepel. Mivel az egyik kedvenc sk. pipereszappanom szintén tartalmaz disznózsírt, ezért még ezt lehet, hogy kipróbálom. (Ebben is van kókusz, shea és ricinus is). A disznózsír számomra semmivel nem rosszabb anyag, mint a marhafaggyú, sőt.

A jojoba olaj annyira nemes anyag, hogy az inkább AS-be való, nem érdemes kitenni a lúg roncsoló hatásának.

Ami izgat még, hogy összeállítsak egy illatban harmonizáló kozmetikum sorozatot, azokból, amiket én használok. Vagyis: pipereszappan, borotvaszappan, AS (és esetleg samponszappan.)

Az AS-re van több ötletem. Egyrész már próbáltam longball AS receptjét, az nekem teljesen jól működött. Iszonyúan mentolos, fagyaszt, mint a veszedelem, de én ezt szeretem. A mentol illata pár perc alatt elmúlik, így ha kerülne bele illóolaj, az jönne elő.

Mindenféle amerikai oldalakon ódákat zengenek a witch-hazel kivonatról. Mint kiderült, ezt nálunk is lehet kapni, varázsmogyoró néven. Ez jó alapja lehet egy AS-nek. Nem tudom, milyen illata van, de biztos lehet tovább illatosítani.

Aki meg csak sima balzsamot keresne, az használhatna illatosított jojba olajat, esetleg ezt is keverve varázsmogyoróval.

Nem árulok most sem és a jövőben sem kozmetikumokat, nincsenek üzleti céljaim a dologgal. De, ha valaki részt akar venni a kísérletben, tesztelésben, annak örülök.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3320 Dátum: 2017. Február 20. - 14:53:30 »
Én mindenképpen szívesen próbálgatnám a további cuccaidat is. :)
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Szappan, krém
« Válasz #3321 Dátum: 2017. Február 22. - 19:02:11 »
Én is szívesen.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3322 Dátum: 2017. Február 27. - 16:31:20 »
http://www.zoldpolc.hu/muanyag-tegely-viztiszta-100ml-1365

Azt hiszem, ezt már linkeltem. Azóta beleraktam a Cinkét és nekem jó. Lehet benne keverni, jól zár (van egy, a képen nem látszó belső puha fedele is), vizes használat után nem is lötyög (elegánsabb lett volna lereszelni és belenyomkodni?).

Ha fémből kell lennie, akkor tárgytalan.

Vettem ma egy ilyet az új Cinkémhez, és tényleg marhajó cucc. Olyan, mintha direkt ehhez a szappanhoz méretezték volna. Szóval köszönöm utólag is.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Szappan, krém
« Válasz #3323 Dátum: 2017. Március 10. - 13:33:00 »
Tegnap este kipróbáltam a Yamuna glicerines szappanját borotválkozáshoz, mert már fürdésnél is krémes habot ad, és nem szárít. Nagyon jó habot lehet csinálni ami tartós és jól síkosít. A levendulás szappan kicsit csípett, talán a sok illatanyag miatt, de egyáltalán nem vészes. Következő amire kíváncsi vagyok a körömvirágos. Talán abban kevesebb az illatanyag.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3324 Dátum: 2017. Március 10. - 19:17:47 »
Vettem ma egy ilyet az új Cinkémhez, és tényleg marhajó cucc. Olyan, mintha direkt ehhez a szappanhoz méretezték volna. Szóval köszönöm utólag is.

Nagyon szívesen! Örülök, hogy bevált.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3325 Dátum: 2017. Március 13. - 08:56:35 »
Aztán csak úgy brahiból vettem egy Denim krémet. Basszus... Mit szenvedtem én eddig ezzel a hülye szappannal?! Pedig van zöld prora tégely, meg krém is, meg egy Eucris szappan is. Hát tiszta hülye aki nem normális. :crazy:
A Nyugati melletti borzasztó, kívülről lilára fóliázott ronda diszkontban megvettem a (remélem, csak pillanatnyilag) legutolsó Denim krémet. Ma kipróbáltam - ha habzik a Duna, akkor miattam... Pedig csak egy icipici, 6-8 millis pöttynyit nyomtam ki.

Őrület, mit habzik. És nagyon párnás.

PS. Ugyanitt a Denim AS-ek igen olcsóak.

Nem elérhető pergi10

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Szappan, krém
« Válasz #3326 Dátum: 2017. Március 17. - 20:24:13 »
Tegnapi nap folyamán a DM-ben vásároltam egy biobaza face and shave szappant, melynek dobozán az szerepelt, hogy jó habzó képessége miatt borotválkozásra is használható.
Az első próba megvolt és habot lehet csinálni vele, viszont kb 20 másodperc a felezési ideje ;D. Sikosítását jónak mondanám.
Pre shave-nek beválhat véleményem szerint. (Ára 990 Ft)
Üdv: Pergi

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3327 Dátum: 2017. Március 17. - 20:28:30 »
Kösz, hogy lebeszéltél róla, bár magamat ismerve, bizonyos, hogy nem kézmosó szappannal gondolkodnék borotválkozásra használni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gilete

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • =€ & ((----
Re:Szappan, krém
« Válasz #3328 Dátum: 2017. Március 18. - 18:45:11 »

Benediktiner Seifenmanufaktur in St. Wolfgang Hallstadt
illata egy az egyben az aranykézé, na jó az aranykezes intenzívebb, édesebb illatú

.--. .-. --- .-. .- ... ---

Nem elérhető gilete

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • =€ & ((----
Re:Szappan, krém
« Válasz #3329 Dátum: 2017. Március 20. - 17:26:35 »
Benediktiner Seifenmanufaktur in St. Wolfgang Hallstadt
habképzés kiváló, illat enyhe púderes.. de kicsit erős, bőr irritáció előfordulhat!
.--. .-. --- .-. .- ... ---

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici