Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467543 alkalommal)

Nem elérhető Revesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Szappan, krém
« Válasz #3360 Dátum: 2017. Április 18. - 17:02:20 »
Első borotvaszappannak mit érdemes venni? Eddig csak krémet használtam ;). A proraso zöld teásat néztem ki, de külföldi fórumokon azt írják, hogy nem sikosít eléggé...A másik kiszemelt a mühle szappanja, de ahoz meg nincs tégely xD(vagyis van 5k-ért).

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3361 Dátum: 2017. Április 18. - 17:06:24 »
Én elsőre Cinkét vagy Balatonit mondanék, azokban nem nagyon lehet csalódni. Vagy Proraso.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3362 Dátum: 2017. Április 18. - 17:11:49 »
Cinke-szappan volt az első borotvaszappanom, hamar belejöttem a habtermelésbe (a minták nehezebben használhatók). Szerintem bolondbiztos, bátran ajánlom. Most épp akciósak a kifutó illatok.

Nem elérhető Revesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Szappan, krém
« Válasz #3363 Dátum: 2017. Április 18. - 19:38:37 »
Köszi az infót ;).

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Szappan, krém
« Válasz #3364 Dátum: 2017. Április 27. - 12:19:43 »
A szappan gyártóinkat nem lehetne rávenni rúdszappan készítésére?

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Szappan, krém
« Válasz #3365 Dátum: 2017. Április 27. - 12:48:45 »
A szappan gyártóinkat nem lehetne rávenni rúdszappan készítésére?

Cinkéből kb. bármikor gyúrsz egy rudat. Vagy bármit. (Csak nincs értelme).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3366 Dátum: 2017. Április 27. - 15:31:37 »
A szappan gyártóinkat nem lehetne rávenni rúdszappan készítésére?

Cinkéből kb. bármikor gyúrsz egy rudat. Vagy bármit. (Csak nincs értelme).

a balatoniból szintén

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Szappan, krém
« Válasz #3367 Dátum: 2017. Május 01. - 12:19:19 »
Sziasztok!
A mai borotválkozásom egy tanulságát osztanám meg, mellyel megerősíteném az itt korábban leírt tapasztalatot a Biobaza borotválkozó szappannal kapcsolatban. Most már úgy árulják, hogy fekete szappan.
A szappanból úgy látszik, hogy rengeteg vízzel jó habot lehetne készíteni, de szinte azonnal összeesik. Arcra kenve mire óvatosan leteszem a pamacsot és megmártom a borotvát a meleg vízben, már nem is hab hanem krém, borotválkozás közben pedig valami nyúlós trutyivá változik, rendkívül gusztustalan módon.
Az illata nekem egyébként tetszik, picit szúrós, erős és tartós illat, mégis van benne valami natúr szappanra emlékeztető színezet amit szeretek. De messze nem natúr az összhatás, elég erőteljes, elnyomó. Boltban szagolva nagyjából ugyan az használat közben is, csak szorozd meg kettővel.
Mielőtt itt olvastam volna Pergi10 írását nekem is a preshave felhasználás jutott eszembe, arra viszont tényleg jó ha utána natúr illatok jönnek. Borotvaszappannak teljesen alkalmatlan, a Yamuna szappanomból, amivel tisztálkodom nagyságrenddel jobb habot tudok készíteni mint ebből. Valószínűleg egyébként a habzásnak a benne lévő szénpor sem segít :).

A márkából még vettem egy borotválkozó szérumot, ő lesz a következő. Ez az: https://biobaza.hu/index.php/hu/men-shave/borotvalkozo-szerum

Nem elérhető pergi10

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Szappan, krém
« Válasz #3368 Dátum: 2017. Május 01. - 12:32:09 »
Az illata tényleg nagyon jó és tartós. Szappantartóban tartom szekrényben, de ha csak kinyitom a szekrényt utána legalább fél órán át érezni a fürdőszobában!

A borotválkozó szérumról egy beszámolót majd kérnék, hátha az jobban működik, mert az illat tényleg fenomenális ( egy AS sem lenne rossz ha lenne)!

Üdv:
Pergi

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3369 Dátum: 2017. Május 01. - 14:21:37 »
Sziasztok!
A mai borotválkozásom egy tanulságát osztanám meg, mellyel megerősíteném az itt korábban leírt tapasztalatot a Biobaza borotválkozó szappannal kapcsolatban. Most már úgy árulják, hogy fekete szappan.
A szappanból úgy látszik, hogy rengeteg vízzel jó habot lehetne készíteni, de szinte azonnal összeesik. Arcra kenve mire óvatosan leteszem a pamacsot és megmártom a borotvát a meleg vízben, már nem is hab hanem krém, borotválkozás közben pedig valami nyúlós trutyivá változik, rendkívül gusztustalan módon.
Az illata nekem egyébként tetszik, picit szúrós, erős és tartós illat, mégis van benne valami natúr szappanra emlékeztető színezet amit szeretek. De messze nem natúr az összhatás, elég erőteljes, elnyomó. Boltban szagolva nagyjából ugyan az használat közben is, csak szorozd meg kettővel.
Mielőtt itt olvastam volna Pergi10 írását nekem is a preshave felhasználás jutott eszembe, arra viszont tényleg jó ha utána natúr illatok jönnek. Borotvaszappannak teljesen alkalmatlan, a Yamuna szappanomból, amivel tisztálkodom nagyságrenddel jobb habot tudok készíteni mint ebből. Valószínűleg egyébként a habzásnak a benne lévő szénpor sem segít :).

A márkából még vettem egy borotválkozó szérumot, ő lesz a következő. Ez az: https://biobaza.hu/index.php/hu/men-shave/borotvalkozo-szerum

"Borotválkozáskor vizezze be a borotválkozó pamacsot és habosítsa fel a szappant, majd kenje be a habbal az áll környékét!"

Csak az álladra jó!!!

"Az aktívszén, a pacsuli és babér esszenciális olajainak elegye tisztítja a bőrt, csökkenti a zsírosodást és a pórusok elzáródását és a pattanások megjelenését."
Ha ilyen tudományos leírás van egy borotvaszappanról az tuti hulladék.Mert miért is kell egy borotvaszappannak ezeket tudni?

Ha valami ilyesmit akarsz használni az csak egy ilyen van a:  Balatoni ichtiolos borotvaszappan. ebben nem fogsz csalodni.

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Szappan, krém
« Válasz #3370 Dátum: 2017. Május 01. - 14:31:59 »
Ez a csak az államra jó duma csak vicc lehet, de annak mondjuk jó :D!
És igen, a teszt alapján egyértelműen kiderült, hogy ez nem borotvaszappan.
A Balatoni-t biztosan ki fogom próbálni, most a terv az, hogy megyek sorba mindenen és keresem melyik jó nekem és melyik nem. Eddig volt Barbon krém, Figaro krém, Amigo krém, ez a szappan és jön a szérum. Mindegyikkel borotválkozok hármat-négyet egymás után, azt veszem egynek, egyedül ezzel a szappannal nem sikerült egyet sem :). A fentiek alapján eddig a Barbont és az Amigo-t nem tudnám egymás fölé helyezni, talán a Barbon egy picit jobban tetszik. A Figaro nekem kicsit túl krémes, túl olajos, de például ez után a szappanos baleset után nagyon jól esett az a kis olajos réteg amit hoz. Borotván vastag rétegben marad a végére a Figaro-ból, azt sem szeretem (mindig elmosom, nem is tudom mi lenne ha csak elraknám :) ).

A szérumról mindenképpen írok, de az csak nagyjából egy hét múlva lesz, hogy ne legyen túl elhamarkodott a vélemény.

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Szappan, krém
« Válasz #3371 Dátum: 2017. Május 05. - 19:24:32 »
Üdv Urak!

Az imént borotválkoztam meg és jobbról, balról keresztbe és kasul körbejártam a Biobaza borotválkozó szérumot.
Két nappal ezelőtt ahogy írtam már próbáltam, de aznap ezzel együtt használtam először az új Isana borzomat, így nem lehettem biztos abban, hogy a szérum hibája-e amit tapasztaltam.
Nevezetesen, hogy a habja egyszerűen nem alkalmas borotválkozásra. Nagyon-nagyon könnyű és hihetetlenül hamar összeesik (csak úgy mint a szappanja). Kiöblítve a tálból és a pamacsból a mosdóban alma méretű (!!!) buborékokat alkot, tulajdonképpen a hab pont olyan, mintha mosogatószer lenne. Döbbenetes élmény volt.

Mivel olvastam, hogy egy kolléga kezében ez a borz olyan habot adott ami nem volt hosszú életű, nem volt elég tömör, így ma mindhárom pamacsommal kipróbáltam.
Isana borz, Isana sörte, Proraso.
Mindegyikkel remek, sűrű habot tudtam készíteni a szérumból, a leggyorsabban a Proraso dolgozott de a legkeményebb habot a borz adta. Az olcsó sörte is nagyon szép eredménnyel volt használható. A hab illata tetszik, de arcon fél perc alatt teljesen összeesik, a tálban és a pamacson is.
Szőrpuhító hatása sem lehet valami erős, mert a szokásos Amigo-s borotválkozásomhoz képest most sokkal több véremet vette a Parker 24C pedig ezt a valamit 3x kentem fel a képemre, hiszen minden pamaccsal elkészítettem a habot.

Hozzá se kezdtem ezzel a borotválkozáshoz, hanem a Balea aloe verás krémet teszteltem. Nem volt rossz, kemény hab készíthető belőle, hasonlóan olajos mint a figaro. Az illata kicsit fura volt. Akkor érzek ilyet amikor vasalom az ingeket, a forró vasaló szaga volt a Balea habban :D .

Kerüljétek a márkát messzire, amúgy a DM-ben saját standja van. A csomagolása, dizájnja nekem tetszik, szerettem volna ha beválik.
A szappan 990 HUF, ez a csoda pedig ~2000 HUF.

Ha valaki kipróbálná, megkaphatja tesztelésre egy feltétellel : nem tartja meg hanem tovább adja, ha már nem kell senkinek a sorban az utolsó visszajuttatja.

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Szappan, krém
« Válasz #3372 Dátum: 2017. Május 05. - 21:07:40 »
A Balea krém nagy kedvencem a hozzátartozó ASB-vel egyetemben.

DM-ben legutóbb egy piros-fehér-kék csíkos dobozos, fekete szappant láttam. Borotválkozásra ajánlották, amivel a vizes arcbőrt kellett bekenni. Ez volna az a Biobaza?
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Szappan, krém
« Válasz #3373 Dátum: 2017. Május 05. - 21:15:18 »
Az bizony!

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Szappan, krém
« Válasz #3374 Dátum: 2017. Június 03. - 08:24:08 »
Ezeket a termékeket ismeri valaki? Biobaza.
Csak a puffin ad erőt...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici