Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467551 alkalommal)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3375 Dátum: 2017. Június 03. - 08:55:13 »
Ezeket a termékeket ismeri valaki? Biobaza.

Ha jól tévedek talán szlovén cég természetes bio kozmetikumai. Állítólag jó minőségűek, bár a borotvaszappanként árult termékük max arctisztításra alkalmas. Azt próbáltam. Arra viszont jó. Borotválkozásra alkalmatlan.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Szappan, krém
« Válasz #3376 Dátum: 2017. Június 04. - 22:12:32 »
Én pont most kezdtem el használni Biobaza Shaving Serum-ot, és ASB-t. AZ illata jó. A szérum átlátszó olajos állagú, de vízzel keveredő, oldódó cucc, csupa finomsággal. Pamaccsal kell felvinni, de a képződő hab nem olyan sűrű mint egy szappannál. Kiválóan síkosít és hidratál. Az ASB kb. azonos illat, jól ápol. A feketeszappant nem próbáltam.


"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3377 Dátum: 2017. Június 16. - 11:01:02 »
Most jutottam oda, hogy beraktam T.Z.-től, kb két éve kapott Derby szappant ( non hungary, original Turkey ) a mindennapos tégelybe.
Illata szappan, nem olyan erőteljes mint az Arkó, működése ( tudom művebb mint a sok másik amim van ), ár-érték arányában ( főképpen mert ajándék, de szereztem be már egy 150g-s origit), kenterbever sok mást.

Nem csúcskategória, nem az Angol premier league, de mindennaposra teljesen helyén van.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gilete

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • =€ & ((----
Re:Szappan, krém
« Válasz #3378 Dátum: 2017. Augusztus 20. - 23:53:51 »
.--. .-. --- .-. .- ... ---

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Szappan, krém
« Válasz #3379 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 11:49:45 »
Ilyenem van nekem is, neked hogy vált be?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető gilete

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • =€ & ((----
Re:Szappan, krém
« Válasz #3380 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 14:57:12 »
Ilyenem van nekem is, neked hogy vált be?
hát.... hátra jó...  illat enyhe, hab szinte azonnal szetesik, sok kremmel jo lesz....
.--. .-. --- .-. .- ... ---

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Szappan, krém
« Válasz #3381 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 19:08:36 »
Pont ezért kérdeztem, mert sajnos nekem is ez a tapasztalatom vele. Mondjuk én már akkor sejtettem amikor az összetevőket megnéztem.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Endorit

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Szappan, krém
« Válasz #3382 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 11:00:17 »
Srácok, Lengyelország csodás, mindenképpen nézzetek ki legalább egyszer. Én most értem vissza a nászutamról, és hoztam is pár szuvenírt  ;D Nem is jutott eszembe hogy keressek kiegészítőket, egy bevásárlás alkalmával találtam rá ezekre a termékekre. Lett volna még egy Wars AS is, de annak elrepedt a kupakja, és a táskámba folyt az egész. Legalább mostmár jó illata van  ;D


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3383 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 11:41:20 »
Sok boldogságot! :)

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Szappan, krém
« Válasz #3384 Dátum: 2017. Október 13. - 19:18:40 »
Kérnék egy kis segítséget, hátha valaki tud megoldást a problémámra.
Előző hétvégén fogtam és három megmaradt szappant (DVH, Blue's, Sapunoteka) összereszeltem, összegyúrtam egybe, mert mindegyik aprócska volt már 35-35-15 gramm. Ezeket egy fém tálkába tömörítettem amennyire tudtam.A szappanok keménysége eltérő volt és most ezzel szívok.
A probléma, hogy az egyik szappan (Sapunoteka) úgymond fel is oldódott, az egy gyengébb eresztés volt, kocsonyássá vált és kikopott a keményebb szappan (DVH) forgácsai közül. A Blue's is egy igen puha szappan volt a végére, hogy az hova tűnt nem tudom, de nem látok belőle semmit a dobozkámban. Na most mivel A két puha szappan gyakorlatilag malterként viselkedett a DVH keményebb forgácsai között, azok szépen kikoptak és most a DVH forgácsai nem tapadnak rendesen össze, ezért amikor próbálok értelmes habot kreálni forgácsok is kiválnak. Arcon habosítok és az utóbbi napokban tele vagyok a DVH forgácsaival, ami mellett olyan probléma is felmerült, hogy a hab szellős, gyorsan összeesik, és nem véd eléggé, ezért kipattogzok. Ennek oka egyértelműen az alapanyag hiánya, így nem tudok jó habot képezni. Ha erősebben dolgozok a szappanon azzal csak több forgács válik ki, amivel aztán semmit nem tudok kezdeni arcom. Ha óvatosabban próbálok anyagot felszedni, több vízzel azzal csak azt érem el, hogy az elkészült hab folyós, összeesik és még kevésbe használható, mint az előző metódussal.
Most van 80-85 gramm szappankeverékem ami igen gyengén muzsikál, ha nem találok rá megoldást kivágom a fenébe. Véleményetek szerint mit lehetne tenni vele? Van-e megoldás a fenti problémára?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3385 Dátum: 2017. Október 13. - 19:25:56 »
Olvaszd meg! Mikróban vagy meleg vízben. És utána ismét gyúrd meg!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #3386 Dátum: 2017. Október 13. - 19:37:56 »
Olvasztani csak a glicerinszappanokat lehet. Ezek általában áttetszőek.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3387 Dátum: 2017. Október 13. - 21:40:41 »
Dehogy!
Annyira mindenképpen megolvad, hogy össze lehet nyomkodni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #3388 Dátum: 2017. Október 13. - 21:47:24 »
Véleményetek szerint mit lehetne tenni vele? Van-e megoldás a fenti problémára?

Kuka.
"Túl rövid az élet, hogy szar bort igyunk."
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3389 Dátum: 2017. Október 13. - 22:07:55 »
Jobban elrontani már nem lehet, megpróbálnám vízfürdőben "olvasztani", formázni.

Aztán ha nem javul, akkor nem javul  :(
Nem éri meg pocsékba menő szerrel kínozni az arcod.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici