Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467493 alkalommal)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3390 Dátum: 2017. Október 13. - 22:23:22 »
beleteszed üvegcsészébe és mikróba óvatosan melegíted egy kis vízzel. kanállal érezni fogod, hogy gyúrható, vagy nem.ha igen , belenyomkodod a tartóba és vársz vele 2 napot mielőtt használod.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Szappan, krém
« Válasz #3391 Dátum: 2017. Október 14. - 10:41:59 »
beleteszed üvegcsészébe és mikróba óvatosan melegíted egy kis vízzel. kanállal érezni fogod, hogy gyúrható, vagy nem.ha igen , belenyomkodod a tartóba és vársz vele 2 napot mielőtt használod.

Koszonom mindenkinek a tanacsot, kulonosen GPFnek es magyarnak, ez volt a megoldas! Hasznalhato allapotba kerult a szappan.  :bor:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3392 Dátum: 2017. Október 14. - 21:28:33 »
Ok, akkor a problémát meg tudtad oldani, de megérte?

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Szappan, krém
« Válasz #3393 Dátum: 2017. Október 14. - 21:35:12 »
Ezt a kerdest nem ertem? Mire gondolsz?
Nem kellett kidobnom 80grammnyi szappant amit direkt azert reszeltem ossze, mert kulon-kulon csak a helyet foglaltak. Negyed ora ment el az eletembol, nem erzem soknak. Ebben volt reszeles, mikrozas es kevergetes. Illat megmaradt, allag rendben van, mukodes OK.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3394 Dátum: 2017. Október 23. - 19:21:50 »

Sziasztok, volt szo rola korabban, hogy vallakozo betatesztereknek alfatesztereknek korbeadnek 1-2 sajat szappant kiprobalasra, es hatha a visszajelzeseitek alapjan utana tudok nezni, es meg tudom tanulni, hogy hogy lehet javitani rajta.
Egyelore ott tartunk, hogy megszilardult a massza, innentol hivjuk mondjuk borotvaszappannak, a kepen lathato habot csinal, az egy oraval kesobb is pont ugyanugy nez ki, es rettenetesen jo illata van. A kezfejemen kiprobaltam, egyaltalan nem csipett es most jo hulyen nez ki hogy a bal kezem kevesbe szoros. * **


Egy fajta szappanbol van ket illat, Bay Rum, illetve Tobacco & Rum.  Holnap kiprobalom arcon is.


Egyelore a logisztika erdekelne. Hanyan probalnatok ki, es hogy lehetne ugy megoldani, hogy ne kelljen sokat fizetni postara. Szerintem 1-1 vagy 2-2 darabot inditanek utjara.


*   marmint kevesebb rajta a szor
** es nem a hab marta le, nekimentem borotvaval

"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3395 Dátum: 2017. Október 23. - 20:57:10 »
Én kipróbálnám Sic-en keresztül.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3396 Dátum: 2017. Október 23. - 21:07:12 »
Én meg elugrom érte valamikor, úgyis boltolunk még.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3397 Dátum: 2017. Október 25. - 17:05:31 »
Kiprobaltam a szappant mind a ket illatban, nem olvadt le az arcom.


Ha van olyan, aki kiprobalna oket parszor, eljonne erte es gondoskodna arrol, hogy tovabbadja hasonlo erdeklodonek (hasonlo = kiprbalna, segitene tovabbadni) akkor mondjuk holnap es holnaputan nalam lesz munkaidoben a munkahelyemen, es egyeztessunk. (Petofi hid budai hidfo)


koszi
A.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Szappan, krém
« Válasz #3398 Dátum: 2017. Október 25. - 17:09:49 »
Mi a jelentkezés formája?
Engem is érdekelne a dolog.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3399 Dátum: 2017. Október 25. - 17:11:11 »
Mondjuk szolsz itt, vagy privatban, vagy messengeren vagy emailben, hogy jonnel valamikor. Ismered a jarast. Akkor tied lehet az elso korre.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3400 Dátum: 2017. Október 25. - 17:34:47 »
Akkor én majd átvenném Atitól.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Szappan, krém
« Válasz #3401 Dátum: 2017. Október 28. - 22:21:52 »
Akkor én majd átvenném Atitól.
Lehet hogy inkabb megforditani kene ezt a sorrendet. Se csut se pentek nem tudtam besuvasztani a napomba, pedig nem melozom messze szekelya-tol.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3402 Dátum: 2017. Október 29. - 11:21:38 »
Akkor én majd átvenném Atitól.
Lehet hogy inkabb megforditani kene ezt a sorrendet. Se csut se pentek nem tudtam besuvasztani a napomba, pedig nem melozom messze szekelya-tol.
Guyane elvisz ma egy parost, szerintem vele is boltolhattok par proba utan.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3403 Dátum: 2017. November 05. - 08:47:34 »
A napokban sikerült szert tennem egy tubus Brion borotvaszappanra, egy kockányi Palmira borotvaszappanra és 1-1 Brion original, illetve sensitive aftershave-re.

Mindkét szappant balea szintetikus pamaccsal, tálban igyekeztem habosítani, majd Fatip Piccolóval és beléje helyezett Gillette Nacet pengével próbáltam megborotválkozni. Úgy rémlik, mindkétszer használtam balea borotválkozási olajat is preshave-ként.

1. Brion.




A műanyag tubuson 30-40 évvel ezelőtti cipő- vagy fogpaszta méretű, pár milliméteres lyukacska van, amelyen csak nagy noszogatásra hajlandó kikunkorodni az a szer, ami a felirata szerint szappan ("sapun"). A félénkség habosítás közben is megmarad (vagy csak a szokatlanul vékony nyílás miatt nem sikerült jól adagolnom), többször utána kellett nyomjak, mert a habot a borotválkozás közben elnyelte vagy a fürdőszobai levegő, vagy pedig a szintetikus pamacs. Furcsa, nem túl bizalomgerjesztő.
A hab vékony, nem bárány-, hanem inkább fátyolfelhős jelllegű. Illatra olyasvalami, amit a '60-as években jugoszláv munkáskáderek nyugati férfiillatok utánérzésének hihettek. Szúrós, kicsit goromba, azonosítanom egyedi jegyeket nem sikerült. A barbonra igen távolról hasonlít.

Borotválkozni nem túl kellemes, az atg kör már minimális irritációval járt, sajnos. Az aftershave kifejezetten igénytelen műanyag flakonban van - a Figaró és a Barbon klasszisokkal veri -, azonban egész jó adagolóval van felszerelve. A szappanhoz hasonló illatú, a benne található, állítólag EU határérték feletti bórsavnak köszönhetően viszont állítólag hatékonyan csillapítja az irritációt. Mivel fogalmam sincs, hogy nélküle mennyi ideig, mennyire pirult volna ki az arcom, ezt nem tudom megerősíteni - a bőrpírt 1-2 óra alatt elmulasztotta, a hőérzetet pedig azonnal.

Rendkívül középszerű összességében.

2. Palmira kockaszappan



A 140 éve alapított újvidéki Albus szappangyár 125 éve állítja elő ezt a lágyszappant. Történelmi érzés kézbevenni :-)
A gyár honlapja szerint elsőosztályú alapanyagokból gyártott, az egész világon egyedülálló minőségű termékről van szó, tehát érezzem magam megtisztelve.

Kocka alakú, halványbarnás színű szappan.
Korábban azt olvastam róla, hogy nem mindig habzik, illetve hogy elegáns mandulaillata van. Utóbbiból szárazon semmit se érezni, de ezt betudtam annak, hogy a meglehetősen szellős csomagolásban (papundekli papírdoboz és egy réteg nejlon) esetleg kiszellőzött. Később kiderült, hogy ítéletemet elhamarkodtam.

A kockaformának köszönhetően esetlenül kezelhető, sem a pamaccsal rajta körözni, sem archoz dörgölni nem sikerült hatékonyan, a tárolás problémáiról nem is szólva. Végül betettem egy üres, mély, túlméretes krémestégelybe, abban pamacsoltam. aztán a szappant kivettem a tégelyéból és a felgyűlt szappanlevet átöntöttem a tálba, majd a mancsomról is belehúztam a kezdődő habot.

A Brionéhoz hasonlóan vékony habot ad, de azt elég könnyen. A bárányfelhős érzést itt a megdöbbentően markáns birkaillat
 birkaszag teljes mértékben pótolta. NB. nem vagyok kunsági származású, lehet, hogy tévedek, de ettem és - egyetlen alkalommal, vesztemre - főzni is próbáltam már birkát, leginkább arra emlékeztetett (nem volt annyira intenzív).

Ennyi szapulás után borotválkozni viszont csillagos ötös vele, nulla irritáció, még csak a bőröm színe se változott meg a végére. A timsómról eleinte azt hittem, hogy sokkolta a birka és nem működik, de aztán az állam alatt végre csípett egy kicsit. A timsó leöblítése után is zsírosabb tapintású maradt az arcom - vagy a balea olaj vált áthatolhatatlanná, vagy a birkafaggyú. Borosta sehol.

Hibátlan szappan volna, ha nem volna ez az intenzív bégetés és az ergonómiát nélkülöző kialakítás-. A bőr védelme és a borotválkozás gördülékenysége terén azonban annyira jól teljesített, hogy nekem így is tetszik.

Nem elérhető readyz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Szappan, krém
« Válasz #3404 Dátum: 2017. November 05. - 10:59:51 »
A napokban sikerült szert tennem egy tubus Brion borotvaszappanra, egy kockányi Palmira borotvaszappanra és 1-1 Brion original, illetve sensitive aftershave-re.

Mindkét szappant balea szintetikus pamaccsal, tálban igyekeztem habosítani, majd Fatip Piccolóval és beléje helyezett Gillette Nacet pengével próbáltam megborotválkozni. Úgy rémlik, mindkétszer használtam balea borotválkozási olajat is preshave-ként.

1. Brion.




A műanyag tubuson 30-40 évvel ezelőtti cipő- vagy fogpaszta méretű, pár milliméteres lyukacska van, amelyen csak nagy noszogatásra hajlandó kikunkorodni az a szer, ami a felirata szerint szappan ("sapun"). A félénkség habosítás közben is megmarad (vagy csak a szokatlanul vékony nyílás miatt nem sikerült jól adagolnom), többször utána kellett nyomjak, mert a habot a borotválkozás közben elnyelte vagy a fürdőszobai levegő, vagy pedig a szintetikus pamacs. Furcsa, nem túl bizalomgerjesztő.
A hab vékony, nem bárány-, hanem inkább fátyolfelhős jelllegű. Illatra olyasvalami, amit a '60-as években jugoszláv munkáskáderek nyugati férfiillatok utánérzésének hihettek. Szúrós, kicsit goromba, azonosítanom egyedi jegyeket nem sikerült. A barbonra igen távolról hasonlít.

Borotválkozni nem túl kellemes, az atg kör már minimális irritációval járt, sajnos. Az aftershave kifejezetten igénytelen műanyag flakonban van - a Figaró és a Barbon klasszisokkal veri -, azonban egész jó adagolóval van felszerelve. A szappanhoz hasonló illatú, a benne található, állítólag EU határérték feletti bórsavnak köszönhetően viszont állítólag hatékonyan csillapítja az irritációt. Mivel fogalmam sincs, hogy nélküle mennyi ideig, mennyire pirult volna ki az arcom, ezt nem tudom megerősíteni - a bőrpírt 1-2 óra alatt elmulasztotta, a hőérzetet pedig azonnal.

Rendkívül középszerű összességében.

2. Palmira kockaszappan



A 140 éve alapított újvidéki Albus szappangyár 125 éve állítja elő ezt a lágyszappant. Történelmi érzés kézbevenni :-)
A gyár honlapja szerint elsőosztályú alapanyagokból gyártott, az egész világon egyedülálló minőségű termékről van szó, tehát érezzem magam megtisztelve.

Kocka alakú, halványbarnás színű szappan.
Korábban azt olvastam róla, hogy nem mindig habzik, illetve hogy elegáns mandulaillata van. Utóbbiból szárazon semmit se érezni, de ezt betudtam annak, hogy a meglehetősen szellős csomagolásban (papundekli papírdoboz és egy réteg nejlon) esetleg kiszellőzött. Később kiderült, hogy ítéletemet elhamarkodtam.

A kockaformának köszönhetően esetlenül kezelhető, sem a pamaccsal rajta körözni, sem archoz dörgölni nem sikerült hatékonyan, a tárolás problémáiról nem is szólva. Végül betettem egy üres, mély, túlméretes krémestégelybe, abban pamacsoltam. aztán a szappant kivettem a tégelyéból és a felgyűlt szappanlevet átöntöttem a tálba, majd a mancsomról is belehúztam a kezdődő habot.

A Brionéhoz hasonlóan vékony habot ad, de azt elég könnyen. A bárányfelhős érzést itt a megdöbbentően markáns birkaillat
 birkaszag teljes mértékben pótolta. NB. nem vagyok kunsági származású, lehet, hogy tévedek, de ettem és - egyetlen alkalommal, vesztemre - főzni is próbáltam már birkát, leginkább arra emlékeztetett (nem volt annyira intenzív).

Ennyi szapulás után borotválkozni viszont csillagos ötös vele, nulla irritáció, még csak a bőröm színe se változott meg a végére. A timsómról eleinte azt hittem, hogy sokkolta a birka és nem működik, de aztán az állam alatt végre csípett egy kicsit. A timsó leöblítése után is zsírosabb tapintású maradt az arcom - vagy a balea olaj vált áthatolhatatlanná, vagy a birkafaggyú. Borosta sehol.

Hibátlan szappan volna, ha nem volna ez az intenzív bégetés és az ergonómiát nélkülöző kialakítás-. A bőr védelme és a borotválkozás gördülékenysége terén azonban annyira jól teljesített, hogy nekem így is tetszik.
A Palmira nekem is az egyik kedvencem, én az arcra dörgölös módszert alkalmazom a felvitelre

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici