Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467513 alkalommal)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3510 Dátum: 2018. Február 28. - 12:02:35 »
250 ml-ért (200g-ra saccolják) nem tűnik soknak a 14,5 Eur.

A Stirling olcsóbb, de ízlések és pofonok.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3511 Dátum: 2018. Február 28. - 13:24:47 »
Az lehet, de én azért szívesen vennék személyes tapasztalaton alapuló véleményt a szappanról, ha van olyan itt, aki használt ilyet...

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Szappan, krém
« Válasz #3512 Dátum: 2018. Február 28. - 15:23:41 »
Tényleg, egy szappan mennyire bírja, ha nincs rajt a teteje? Palmolive Stick doboza nem bírta már a gyűrődést és úgy döntött, hogy kabriós lesz.
HP

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3513 Dátum: 2018. Február 28. - 15:49:06 »
Tényleg, egy szappan mennyire bírja, ha nincs rajt a teteje? Palmolive Stick doboza nem bírta már a gyűrődést és úgy döntött, hogy kabriós lesz.

Én az éppen használtat le se fedem, had száradjon.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3514 Dátum: 2018. Március 14. - 12:05:38 »
Kétszer borotválkoztam szekelya szappanjával, így már merek egy óvatos véleményt írni. Mivel magam is készítek szappant, kicsit beleviszem a "szakmai" véleményem is.

A szappan novemberben készült, így már közel fél éves. A novemberi vélemények alapján ennek egy puha, könnyen alakítható szappannak kéne lennie, én meg azt tapasztaltam, hogy ha nem is kőkemény, de bizony bicska kellett az alakításához. Ez nyilván az elpárolgott víznek köszönhető, egy szappan szinte egész életében párolog (ha van mit). A szekelya által használt recept közel háromszor annyi vizet tartalmazott, mint ami a szappanrecept-kalkulátorból kipottyan. Eleinte hitetlenkedtem is, hogy ez így működni fog. No, szerintem ez a vízmennyiség mostanra nagyrészt elpárolgott, ezért vált keményszappanná a kezdeti lágyszappanból. És azt hiszem, ez határozottan jót tett neki. Kis áztatás után vettem fel a pamaccsal, pár tekerés elég volt a tégelyben, hogy utána a tálban komoly, bő habot tudjak képezni. Be kell ismernem, hogy sokkal bővebb habot ad, mint az általam készítettek, és sokkal hamarabb lehet előállítani a kívánt habmennyiséget, sőt még többet :)

A hab kellően tartós, 3 komótos kör végén is még bőven használható volt, simán mehetett volna egy negyedik menet is. A 3 lassú, késes kör az nálam 10-15 perc, ez az idő meg sem kottyant neki (mintha novemberben nem lett volna ilyen tartós).

Puhításról nem tudok érdemben nyilatkozni, nekem minden szappan és krém megfelelően puhít, mivel általában zuhany után borotválkozom. Szóval ebből a szempontból nem éreztem semmi különöset.

A síkosítás nem az erőssége ennek a szappannak. Szerintem egy kis glicerin mehetne bele vagy átszámolom még a receptet és talán lehetne több a "superfat" (szappankészítő szakzsargonban ez az el nem szappanososdott zsiradék.) Mivel meleg eljárással készült, ezért lehetne szabályozni a megmaradó zsiradékot, lehetne egy kis szőlőmagolaj vagy más borotválkozáshoz használható olaj.

Az az érzésem a végére is megmaradt, az arcmosás után semmi síkosságot nem éreztem, de ezt nem is bánom. Én azt szeretem, ha a borotvaszappan teljesen lemosódik, majd az AS elintézi az utókezelést.

Illat. Hát, az baromira nem jött be. Ez a Bay Rum-os változat volt. Nekem ez az illatolaj, amit szekelya használt, nagyon nem stimmel. Mintha a műanyag tégely illata ott maradna benne a szappanban. Amikor belefarigcsáltam a tégelybe, akkor sokat fogdostam, még órák múlva is éreztem a kezemen. Nem tetszett. Arcon nem olyan erős, az AS elnyomja. Egyébként nagyon hasonló illatot érzek sok menő szappannál is. Nekem pl. a Balatoni Bay-Rum-ja sem tetszik. Nem magamat akarom dicsérni, de amit én csináltam természetes anyagokból, az sokkal jobb volt (nekem).

Összefoglalva:
Ez egy jó, működőképes szappan. Szerintem semmiben nem marad el, néhány középkategóriás márkától. Lenne ötletem pár javításra, módosításra, lehet, hogy ki is fogom próbálni.

Ami még tanulság, hogy egy friss, puha szappannal elképesztő mennyiségű vizet veszünk :) Lehet, hogy a szappan 2/3 része víz...

Szóval, szekelya, gratulálok! Elsőre szuper teljesítmény. Most jöhet a güri a további tökéletesítéssel. Ha van kedved.




Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3515 Dátum: 2018. Március 14. - 14:43:23 »
Van hat! Koszi a reszletes velemenyt, es koszonom a tippeket is!
Nekem a kedvenc illatom, ezen ugy lehet segiteni, hogy tobb illatverziot csinalok majd, es mutogatasnal - osztogatasnal lehet valogatni.

"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #3516 Dátum: 2018. Március 15. - 02:03:31 »

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3517 Dátum: 2018. Március 15. - 09:40:18 »
Ahhoz képest, hogy pár éve még úgy tűnt, borotvaszappant csinálni még a rutinos készítőknek is reménytelen feladat...  :thumbup:
Nézzétek csak az évszámokat:
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/05/28/kecsketejes_borotvaszappan_chiaratol
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/12/05/nadler_borotvaszappan_valami_van_de
http://pamacsespenge.blog.hu/2014/01/06/manna_borotvaszappan_nem_mennyei
http://pamacsespenge.blog.hu/2014/08/22/magyar_is_kezmuves_is_mukodik_is

Szerintem a rutinos készítők nem vették igazán komolyan a feladatot. Talán azt sem tudták, miben kell másnak lennie egy borotvaszappannak.
De az is lehet, hogy most már több az infó és van visszajelzés.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #3518 Dátum: 2018. Március 15. - 12:47:46 »
Ahhoz képest, hogy pár éve még úgy tűnt, borotvaszappant csinálni még a rutinos készítőknek is reménytelen feladat...  :thumbup:
Nézzétek csak az évszámokat:
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/05/28/kecsketejes_borotvaszappan_chiaratol
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/12/05/nadler_borotvaszappan_valami_van_de
http://pamacsespenge.blog.hu/2014/01/06/manna_borotvaszappan_nem_mennyei
http://pamacsespenge.blog.hu/2014/08/22/magyar_is_kezmuves_is_mukodik_is

Szerintem a rutinos készítők nem vették igazán komolyan a feladatot. Talán azt sem tudták, miben kell másnak lennie egy borotvaszappannak.
De az is lehet, hogy most már több az infó és van visszajelzés.

Valószínű az is, hogy úgy fogtak bele, hogy előtte még a használatukkal sem volt tapasztalatuk. És a motiváció sem volt akkora, mert a manna és tsai. inkább a nőkre koncentrál, érthető módon. És emiatt tűnt nekünk is titokzatos, misztikus dolognak. Persze nem akarom lebecsülni a jó készítők munkáját, mert biztos nem könnyű jót csinálni, de nem is lehetetlen.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Szappan, krém
« Válasz #3519 Dátum: 2018. Március 19. - 13:20:21 »
Hello,

szintén eljutottam odáig, hogy véleményt formáljak szekelya szappanjáról, nálam egy Bay rum illatú, októberi példány landolt.

A tömb mostanra keményszappan állagot vett fel, de még mindig lágyabb a "valódi" keményszappanoknál. Tapintásra kissé viaszos, színe klasszikus házi készítésű szappané.
Három kört borotválkoztam vele, New improved agyonhasznált Wilkinson pengével, Rotbart rfb új Wilkinson pengével, Gillette rfb második alkalmas Wilkinson pengével, a pamacs minden esetben silvertip.
Az rfb-k új pengével párosítva általaban túlborotválásban végződnek, most sem volt másképp, viszont a szappan ezt ellensúlyozni tudta, így most nem vöröses pergamen volt a bőröm helyén.

Minimális előkészítés (szappan szuflé tálkába helyezése és pamacs bevizezése) és fél perc habosítás után mindhárom alkalommal "berobbant" a termék és tejszínhab állagú, többszöri borotválkozásra elegendő habot produkált, míg ránézésre a tömbből semmi sem fogyott. Három alkalom után közepes vízigényű szappannak mondanám.
Az elkészült hab másfél óráig stabil marad, valószínűleg tovább is, de ennyi időm volt.
Arcra kenve sem veszíti el tejszínhab jellegét, nem folyik, nem szárad, tökéletesen síkosít három körön át.
Borotválkozás után könnyen lemosható, egyáltalán nem szárít, inkább kicsit hidratál, egy nagyon enyhe viaszos érzetet hagy maga után, de ez nem zavaró.
Működését tekintve számomra első osztályú.

Az illata nekem annyira nem jött be, de ez szubjektív. Ami szerintem objektív, hogy túl erős/sok az illatanyag a szappanban.
Borotválkozás közben annyira nem érződik (de az is lehet, hogy telítődik az orrom és kevésbé érzékelem) de borotválkozás után még órákig érezni az illatot. AS-t nem használok, így nem tudom, hogy az le tudná-e győzni.
A silvertipből sosem tudtam elűzni a klasszikus, púderes retró borotvaszappan szagot, na ennek a szappannak ezt is sikerült, most stabil bay rum illatú a köteg.

Köszönet a lehetőségért Andrásnak, szerintem egy nagyon jól működő szappant sikerült csinálni.

Üdv

Á


Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Szappan, krém
« Válasz #3520 Dátum: 2018. Március 19. - 14:06:14 »
Andrástól lehet venni még ilyen szappant? Szívesen kipróbálnám...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Szappan, krém
« Válasz #3521 Dátum: 2018. Március 19. - 14:11:10 »
Köszi, ezt elfelejtettem. Ha az én mintám megfelel, továbbadom szívesen, neked/bárkinek. Budapesti átadás előnyben.

Üdv

Á

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3522 Dátum: 2018. Március 19. - 14:14:06 »
Koszonom a leirast, orulok, ha mukodik, igazabol jobbakat irtok, mint amire szamitottam, halas vagyok. Az illatnak ugy tunik en orulok egyedul, nekem a kedvenc illatom, es szeretem, ha tartos / eros, es a hozzavalo AS-emet hasznalom, igy nem kell kuzdeniuk egymassal. :)
Elkezdem lassan tervezni a masodik fozest, receptfinomitassal, es illatvalasztassal.


Venni nem lehet, de ha a teszterek nem ragaszkodnak hozza, mert az illat miatt nem jon be, akkor korbeadhatnak, es 1-1 darabot meg tudok adni kiprobalasra, keress meg, egyeztessunk.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Szappan, krém
« Válasz #3523 Dátum: 2018. Március 19. - 14:54:13 »
Andrástól lehet venni még ilyen szappant? Szívesen kipróbálnám...
Egy mintát tudok adni én is, hozzám is így került. Bp. XIII/XVI. ker.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető gilete

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • =€ & ((----
Re:Szappan, krém
« Válasz #3524 Dátum: 2018. Március 21. - 21:53:37 »
 :hat:  monsieur mister savon a barbe
illata emlékeztet  a wilkinson kék ufóra  jóóóóóóóó

5-ös, kiváló habot ad, nem esik össze, az illata nagyon kellemes citrusos

 

Ingrédients   SODIUM PALMATE, POTASSIUM PALMATE, SODIUM PALM KERNELATE, AQUA (WATER), POTASSIUM STEARATE, POTASSIUM PALM KERNELATE, GLYCERIN, SODIUM STEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), PALM KERNEL ACID, PALM ACID, SODIUM CHLORIDE, ARGANIA SPINOSA (ARGAN) KERNEL OIL, TETRASODIUM ETIDRONATE, PENTASODIUM PENTETATE, SODIUM HYDROXIDE, TETRASODIUM EDTA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, COUMARIN, GERANIOL, BENZYL SALICYLATE, EUGENOL, CITRAL, CITRONELLOL, EVERNIA PRUNASTRI (OAK MOSS) EXTRACT, FARNESOL, BENZYL ALCOHOL


Ez a szakállas szappan a "Monsieur" termékskálájától függetlenül természetes, hiteles szappan, amely a bőrt és a hajat borravalóvá teszi. Ez egy szakállas szappan, gazdaságos és mindenek felett nagyon hatékony, amely gondoskodik a bőréről. Ez a szakállas szappan krémes. Jól feszes, ellazítja a hajat, még a legnehezebb, jól tapad a bőrön, nem fut, és megkönnyíti a borotva átjutását. Ez a borotva szappan a törékeny bőrre ajánlott, érzékeny, mert nem tartalmaz irritáló hatású és egészségre veszélyes az aeroszol borotvahabtól. A szakállas szappan könnyen visszazárható dobozban szállítható és nagyon kényelmes az utazáshoz. Egyszerre dinamikus és érzéki illat. Minden borotválkozás után megakadályozza, hogy a bőr kiszáradjon hidratálódjon az ún.

 A korábban nedves borotváló kefével borotválkozzon a borotva szappannal. A borotválkozási területre borotválkozó szappant kell alkalmazni.
.--. .-. --- .-. .- ... ---

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici