Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467562 alkalommal)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3525 Dátum: 2018. Március 21. - 21:58:00 »
Működése milyen?

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3526 Dátum: 2018. Március 21. - 22:09:16 »
5
Honnan lehet beszerezni, és mennyibe kerül?

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Szappan, krém
« Válasz #3527 Dátum: 2018. Április 20. - 11:00:20 »
Még mindig Székelya szappanjáról. Ma eljutottam odáig, hogy kétszer végigkentem a vizes arcomat a szappannal, majd a borzzal habosítottam.
Így is gyönyörűen működött (kb. 3 körre lett volna elég a hab), szóval használható rúdszappannak is.

Üdv

Á

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3528 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 07:38:12 »
A Wesselényi u. 34. alatti indiai üzlet alagsorában fémdobozban árult borotválkozási port fedeztem föl, de vásárolni nem mertem belőle.
Állítólag érzékeny bőrre való.

Van ilyesmiről tapasztalata bárkinek is?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3529 Dátum: 2018. Augusztus 02. - 10:16:35 »
A Wesselényi u. 34. alatti indiai üzlet alagsorában fémdobozban árult borotválkozási port fedeztem föl, de vásárolni nem mertem belőle.
Állítólag érzékeny bőrre való.

Van ilyesmiről tapasztalata bárkinek is?

Valszeg kémiai depiláló, vízzel keverve csinálsz belőle egy pasztát, feloldja szőrszálakat. Ez pl egy ismert márka:
https://www.amazon.com/SoftSheen-Carson-Magic-Conditioning-Shaving-Powder/dp/B0000532Q5/

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #3530 Dátum: 2018. Augusztus 03. - 11:11:51 »
A Wesselényi u. 34. alatti indiai üzlet alagsorában fémdobozban árult borotválkozási port fedeztem föl, de vásárolni nem mertem belőle.
Állítólag érzékeny bőrre való.

Van ilyesmiről tapasztalata bárkinek is?

Valszeg kémiai depiláló, vízzel keverve csinálsz belőle egy pasztát, feloldja szőrszálakat. Ez pl egy ismert márka:
https://www.amazon.com/SoftSheen-Carson-Magic-Conditioning-Shaving-Powder/dp/B0000532Q5/

Nem is hallottam még ilyenről... De nagyon ijesztően hangzik. Biztos, hogy egészséges? ...és a bőrt nem szedi le? A vásárlói vélemények nem annyira arc, mint inkább láb-, hónalj-, és szeméremszőrzet borotválásáról regélnek. Ilyen cuccot mondjuk oda se tennék... Vagy mégis működik?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3531 Dátum: 2018. Augusztus 03. - 11:18:30 »
Én se használnám, mert szeretek pengével borotválkozni, de gondolom nem lenne forgalomban ha ismert káros hatása lenne. Gondolom annak, aki nem tud borotválkozni (amit megértek, mert igazából mielőtt DE-t használtam volna, nekem se volt sok fogalmam róla, és hát erre az információs vákuumra épül egy iparág) inkább szimpatikus ez, minthogy összevagdossa magát testhajlatokban.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3532 Dátum: 2018. Augusztus 03. - 12:59:01 »
Valami ilyesféle lehetett :-) Nem volt számomra érthető nyelven rajta semmiféle használati utasítás - ami volt, az meg át volt ragasztva vastagon. De úgy tűnt, hogy pasztát kell keverni belőle, aztán lesz ami lesz.

Gondolom, ha valaki magán felejti, egy idő után kikezdheti a bőrt is.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3533 Dátum: 2018. Augusztus 03. - 13:09:53 »
Tényleg nem akarom védeni a cuccot, mert én se használnám, de most már kíváncsiságból utánaolvastam. ;D Ha jól látom 10 percig kell rajtahagyni, van aki rajong érte, van akinek irritálta a bőrét. Minden jel szerint a thioglikolát nevű hatóanyag a ludas. De nem misztifikálnám túl ezt sem, van akit bizonyos sampon, szappan, etc is irritál.

Én nem amiatt aggódnék, hogy rajtahagyom, hanem az árát sokallom, ha jól értelmezem akkor egy adag olyan 1.5 USDre jön ki, már sajnos elrontott a DE és megszoktam hogy havi párszáz forintból megvan a legjobb megoldásom  8)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3534 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 09:59:59 »
Tudna nekem valaki ajánlani olyan lágy szappant - tehát a Prorsao-hoz hasonlót állagút -, ami csak nagyon kevés összetevőből áll, mégis jó habot képez, és hazai forgalmazásban kapható? Néztem Benke Erika weboldalát, és szimpatikus, hogy a készítményei mindössze 3-4 összetevőből állnak (a Proraso sok összetevőjével szemben), azonban nincs nála feltüntetve, hogy melyik szappan kemény, és melyik lágy (ha egyáltalán van neki lágy).

DM Balea műszálas pamaccsal mennyire dolgozható meg a kemény szappan? Eddig csak Proraso-t használtam.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3535 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 10:37:55 »
Szerintem a Cinke-szappanok lágyszappannak minősülnek. Balea pamaccsal is pamacsoltam rajtuk, minden működött rendesen.

Mivel tudtommal csak a "No. 2" nevű szappan kapható nála már évek óta, nyilván csak illatban térnek el.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Szappan, krém
« Válasz #3536 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 10:56:25 »
3-4 összetevőt elég hamar ki lehet lőni borotvaszappanok esetében... ugye azokban általában van víz + sztearinsav + kétfajta lúg.

Benke Erika és a Balatoni szappanok jól működnek könnyű belőlük habot varázsolni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3537 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 13:55:08 »
Köszi a javaslatot! Ki fogom próbálni őket! A piros Proraso elég jól működik, viszont túl sok - felesleges - összetevőből áll. Minél kevesebb az adalékanyag, annál jobb.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3538 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 16:20:06 »
Azért én valahányszor klórra fáj a fogam, mindig ügyelek rá, hogy azonos mennyiségű nátriumot is fogyasszak mellé! :bocs:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3539 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 20:39:01 »
Szerintem kevés értelme van pusztán számolni az összetevőket, jobb konkrétan utánanézned mi az ami esetleg irritálhat, vagy éppen ellenkezőleg, ápol. Pl egy minőségi lanolinos szappanban lehet 10-15 összetevő, de ettől még nagyon meghálalja a bőröd télen.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici