Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467473 alkalommal)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3615 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 15:14:45 »
Köszi a kimerítő választ! Ha jól látom, elég sok szappanba tesznek kókusz-zsírt, gondolom a jó "csúszás" miatt kell. Amúgy is divatos manapság a kókusz-zsír, sokan főzéshez is használják étolaj vagy sertés-zsír helyett. Aztán nemrég elkezdték bizonyos körökben hangoztatni, hogy állítólag a kókusz-zsír is káros (nyilván baromság vagy üzleti érdek áll a háttérben).
A kokuszzsirnak antibakterialis es hidratalo hatasa van, viszont emeli a koleszterinszintet. Tehat ha viszonylag keves borotvaszappant eszel, akkor nem lesz gond vele, sot.

A kókuszzsír éppenhogy elég erőteljesen szárít. Nem jó, ha sok van belőle egy szappanban. Viszont az egyik legjobban habzó zsírféleség.

Másrészt lényegében ugyanott termesztik, ahol a pálmazsírt, így esőerdőket irtanak miatta és elveszi az orángutánok élőhelyét, ezért nem szeretik a környezetvédők.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Szappan, krém
« Válasz #3616 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 17:53:40 »
Hát ez nagyon jó. Végre megint van itt élet. Már-már felháborít, ha itt valaki hasznos infókat is közöl. Már ami az olvasási élményt illeti :crazy:

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3617 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 20:33:07 »
Ha alapul vennénk, hogy a user error kizárt, az volna valószínű, hogy az illatanyagra allergiás a bőröd - de allergiás reakciót adni mind a 9 különböző illatanyagra egy kicsit valószerűtlen. Ellenben az köztudott, hogy a nem elegendő vízzel kevert hab is csíphet. E kettő közül érdemes dönteni: mi a valószínűbb: hogy 1, különleges bőröd van, ami 9 cinke-minta közül minden egyes illatra allergiával reagál, vagy 2, hogy nem teszel elég vizet a számodra még új szappanhabhoz, ami ezért kivétel nélkül csíp, akármelyik illattal is próbálkozol.

Ebből simán következhet az is, hogy nem az illatanyagra allergiás, hanem valamelyik összetevőre, ami minden szappanban ugyanaz. Pl. olyan forrásból származik a pálmazsír, aki nem tisztította meg eléggé. Vagy akármi lehet. Elvben lehet lúgfelesleg is, de az komoly szakmai hiba lenne, ezt nem feltételezem.
Egyébként simán lehet az is, hogy az összes illatanyagnak ugyanaz a hordozója. Maga az illat pár gramm, a többi alkohol vagy valami más folyadék. Az is lehet bűnös.
Egyáltalán nem beszél hülyeségeket (mindig), nem kéne ennyire gunyorosnak lenni. Szerintem.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3618 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 20:37:53 »

Nincs olyan, hogy "túlzott arányban" volna jelen a szódium nátrium akármelyik szappanban. Olyan sincs, hogy a glicerinből volna túl sok, egyrészt mert a szappanban nincs.

De, lehet lúgfelesleg egy szappanban. És lehet hibásan oldott lúg, ami nem szappanosodik el.

De, lehet glicerin a szappanban. Pl. én is teszek bele pluszban, pont a sikosítás és a bőrápolás miatt. Miért ne irritálhatná? Sőt, a folyékony szappanok és bizonyos lágyszappanok esetén glicerinben oldják a lúgot. Simán maradhat benne glicerin.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3619 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 20:48:58 »
Azért a reagálatlanul megmaradó lúg a szappanfőzés közmondásos veszélyességére is tekintettel nagyon feltűnő - és aligha csak egy vásárlónál jelentkező - eredményekkel járna, nem? Tudtommal elég töményen kell alkalmazni.

A glicerinről úgy tájékoztatott a tájékoztató, hogy az csak keletkezik, ezek szerint nem kellett volna annyira hinnem neki. De tény és való, hogy az én vegytani ismereteim is erősen hiányosak.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3620 Dátum: 2018. Szeptember 25. - 21:28:23 »
Azért a reagálatlanul megmaradó lúg a szappanfőzés közmondásos veszélyességére is tekintettel nagyon feltűnő - és aligha csak egy vásárlónál jelentkező - eredményekkel járna, nem?

Ha csak egész kis mennyiség marad, az nem biztos, hogy feltűnő. De az igaz, hogy nemcsak egy vásárlónál jelentkezne a tünet. De, azért igazából mi elég kicsi minta vagyunk.

Én csak elvi lehetőségként említettem, fizikailag vagy kémiailag nem lehetetlen. Nem gondolom, hogy ilyen súlyos hibát vétene a készítő.
De abban biztos vagyok, hogy pl. a Nivea vagy a Proraso allergizáló voltát kb. 1000-szer, ha nem tízezerszer akkora mintán vizsgálják.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3621 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 08:53:54 »
Én csak elvi lehetőségként említettem, fizikailag vagy kémiailag nem lehetetlen.

Persze, de ezen az alapon plutónium is lehetne benne. ;)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3622 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 09:02:31 »
Hát végülis Paks mellett készül  ;D

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #3623 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 11:17:46 »
Nekem az a kedvencem, ha valakinek valami nem jön be, hogy: szar a technikád.
Ez annyira jó magyarázat , hogy az élet minden területén működik.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3624 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 15:00:04 »
Nekem az a kedvencem, ha valakinek valami nem jön be, hogy: szar a technikád.
Ez annyira jó magyarázat , hogy az élet minden területén működik.

Igen, ezt itt a fiúk többsége (tisztelet a kivételeknek) előszeretettel szereti elsütögetni úgy, hogy gyakran végig sem olvassák a teljes hozzászólást, vagy figyelmetlenül teszik azt... Közben sokszor meg pont arról beszélnek, hogy ez mennyire szubjektív műfaj, és mindenkinek más és más válik be... Mennyi ellentmondás van itt...

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Szappan, krém
« Válasz #3625 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 22:14:21 »
Nekem az a kedvencem, ha valakinek valami nem jön be, hogy: szar a technikád.
Ez annyira jó magyarázat , hogy az élet minden területén működik.

Igen, ezt itt a fiúk többsége (tisztelet a kivételeknek) előszeretettel szereti elsütögetni úgy, hogy gyakran végig sem olvassák a teljes hozzászólást, vagy figyelmetlenül teszik azt... Közben sokszor meg pont arról beszélnek, hogy ez mennyire szubjektív műfaj, és mindenkinek más és más válik be... Mennyi ellentmondás van itt...

Azert vannak objektiv dolgok. Pl hogy egy adott huzasi irany utan az adott iranyban simitva nem marad szőr.
De szerintem szappanra valo erzekenyseget is konnyu vizsgalni, plane ha nem minden nap borortvalkozik az ember.
Az ures napokon habozd be az arcod, de borortvahoz ne nyulj, csak mosd le.
Ha ekkor is kipirul, kipattog, hozza ugyanazt az allergiasnak velt reakciot, akkor tenyleg a szappan a hunyo.
Ellenkezo esetben ...

Amugy tenyleg mindenre jo a "szar a technikad", pl rosszul valasztasz szappant :crazy:

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3626 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 09:58:46 »
Látod, ez egy nagyon jó, hasznos, objektív ötlet, és ki is próbáltam tegnap, és ugyanúgy csípős érzés, és totál kipirosodás lett az eredmény. Tehát nálam a szappan okozza ezt, vagyis allergiás vagyok valamely összetevőjére. Marad a Proraso.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3627 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 11:12:38 »
Mégiscsak a több összetevőt tartalmazó termék győzött  :evil:

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3628 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 11:17:28 »
Meglepő, de így van. Ezért nem megyek tovább kísérletezgetésben. Biztosan találnék még olyan szappant, ami jól működne, de a piros és fehér Proraso-val elégedett vagyok, mind illatban, mind másban, bár ugye a fehér kicsit nehezebben habzik, de idővel és türelemmel abból is jó habot lehet keverni, csak többet kell vele pepecselni. A zöldet még nem próbáltam, de majd abból is rendelek.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Szappan, krém
« Válasz #3629 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 12:20:52 »
Kent? TOBS? Csak, hogy "bonyolítsam" az életedet.  :)
Ha módodban áll, érdemes kipróbálni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici