Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467676 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3660 Dátum: 2018. Október 07. - 13:33:25 »
Ne csüggedjen, akinek fontos a tartós illat, mind hosszú tárolás után, majd használat közben, végül az arcon!

Használjon Arko szappant! :futyul:

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Szappan, krém
« Válasz #3661 Dátum: 2018. Október 07. - 16:31:13 »
Ugyan már, ma Barbonnal nyomtam és Nivea balzsammal. Utána le kellett húzni az ablakot a kocsiban, annyira érezték és nem bírták a többiek. :D
HP

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #3662 Dátum: 2018. Október 07. - 20:02:44 »
Ugyan már, ma Barbonnal nyomtam és Nivea balzsammal. Utána le kellett húzni az ablakot a kocsiban, annyira érezték és nem bírták a többiek. :D

Lehet, hogy nem azoknak a szagával volt a baj...

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3663 Dátum: 2018. Október 07. - 20:14:08 »
Ne csüggedjen, akinek fontos a tartós illat, mind hosszú tárolás után, majd használat közben, végül az arcon!

Használjon Arko szappant! :futyul:
:-)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3664 Dátum: 2018. Október 08. - 08:28:18 »
Ne csüggedjen, akinek fontos a tartós illat, mind hosszú tárolás után, majd használat közben, végül az arcon!

Használjon Arko szappant! :futyul:

Én nem a szappannal szoktam magam bekenni borotválkozás után

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3665 Dátum: 2018. Október 08. - 09:33:45 »
Én nem a szappannal szoktam magam bekenni borotválkozás után

Nem tudod, mit vesztesz ;)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3666 Dátum: 2018. Október 27. - 08:34:55 »
Nyilván én vagyok járatlan a szappanok világában, de a nemrég beszerzett Phoenix&Beau viselkedését nem egészen értem. Próbálok úgy bánni vele, mint a jól bevált Cinke-szappanjaimmal: nedves pamaccsal megtámadom, aztán habosítanék a tálkában, vizet hozzáadogatva.

Azonban ez a jószág nem akar a pamacson kívül habosodni, a pamacson belül viszont annyira, hogy már aggódok az épségéért. Ugyanis egészen szétfeszíti a szálakat. A tálkában meg csak némi tejszín állagú, kicsit cuppogós, sűrű "hab" keletkezik, a pamacson belüli mennyiséghez képest szinte semennyi.
Meg lehet borotválkozni vele, nagyon is - és úgy tűnik, eddig nem értettem, mire utal a szappanok utóápoló hatása, mert a többihez képest ez egy egészen új kategória.

Azt is elolvastam róla, hogy szomjas, és adagoltam is neki vizet - borotválkozás után a maradékot el is vizesítettem kísérleti jelleggel, de ezt a krémszerű jelleget sehogy sem akarta elveszíteni.
Ennek így kell működnie?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3667 Dátum: 2018. Október 27. - 13:28:32 »
Nem a szappan sok? En a PAA lagyszappanra panaszkodtam, hogy fogkrem allagu izet csinal, a tobbiek meg nem ertettek, kb a legnepszerubb szappant fikaztam. Aztan azzal kapcsolatban kiderult, hogy a pamaccsal tul sok szappant szedtem fel, fogyott is, mint a veszedelem, aztan atalltam arra, hogy kezzel tettem at a talkaba egy borsonyi darabot, azota joban vagyunk. Nyilvan nalam is a vizmennyiseg nem stimmelt, de olyan sok szappanhoz egy pohar viz kellett volna, es keszul egy kadnyi hab.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3668 Dátum: 2018. Október 27. - 15:04:12 »
Szóval a víz lehet még mindig kevés? Akkor nyilván a maradék habnál már nem volt elég a szappan, ezért nem találtam meg az egyensúlyt.
A pamacs mindenesetre döbbenetesen feszült szanaszét tőle, balzsamra meg szükségem se lett volna, ha akartam volna használni.

A fogkrém állaghoz képest ez valamennyire marasztalja a pamacsot, mintha sárba lépnék (de sokkal jobb az illata). A készüléket meg hagyta siklani, bajom nem esett.
Akkor majd megpróbálok kevesebbet pamacsolni benne. Vagy beletúrok, mint egy barbár.

Fikázni nem fikáznám, mert szerintem jó. Mintha lekrémeztem volna az arcom. Csak nem akar (még) rendesen habzani.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3669 Dátum: 2018. Október 27. - 18:13:48 »
Egy probat meger.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3670 Dátum: 2018. Október 27. - 18:21:30 »
Illetve lemértem, hogy sejtésem legyen, mennyit veszek föl. 1-2 grammnál többet nem nagyon kellene egy alkalomhoz, gondolom.

Köszönöm a tanácsot.

Nem elérhető Serpenthelm

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Szappan, krém
« Válasz #3671 Dátum: 2019. Február 06. - 21:25:54 »
Nem tudom, ki ismeri esetleg, DM-ben vettem (elsőnek, kezdőként) a Biobaza nevű cég "borotvaszappanját". Na utólag kiderült, hogy ezzel borotválkozni nem igazán lehet, mert habot aztán nagyon nehezen varázsoltam belőle (bár, ugyanúgy,  kezdő voltam).

Viszont az illata nagyon tetszik. Ha esetleg ismeri még valaki közületek (és az illata is megvan), esetleg tudna ajánlani valamit, aminek hasonló az illata, de "rendes" szappan? :D Van valami a dobozán, hogy milyen illatjegyei vannak (a pacsuli megmaradt), de nem emlékszem (a többire), esetleg érdemes ilyen irányban elindulni? Vagy ezek a jellemzések nagyon különbözőek lehetnek?

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Szappan, krém
« Válasz #3672 Dátum: 2019. Február 06. - 22:24:42 »
Érdekes, nálunk a DM ben csak prorasso szapant láttam.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #3673 Dátum: 2019. Április 11. - 11:44:28 »
Nem tudom, ki ismeri esetleg, DM-ben vettem (elsőnek, kezdőként) a Biobaza nevű cég "borotvaszappanját". Na utólag kiderült, hogy ezzel borotválkozni nem igazán lehet, mert habot aztán nagyon nehezen varázsoltam belőle (bár, ugyanúgy,  kezdő voltam).

Viszont az illata nagyon tetszik. Ha esetleg ismeri még valaki közületek (és az illata is megvan), esetleg tudna ajánlani valamit, aminek hasonló az illata, de "rendes" szappan? :D Van valami a dobozán, hogy milyen illatjegyei vannak (a pacsuli megmaradt), de nem emlékszem (a többire), esetleg érdemes ilyen irányban elindulni? Vagy ezek a jellemzések nagyon különbözőek lehetnek?

Jómagam a shavette témában nézelődtem, ott az egyik kedves fórumtárs hozzászólásában látszik a kép:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=181.msg180190#msg180190

Itt pedig a leírás alapján:
https://www.biobaza.eu/index.php/hu/men-shave/borotvalkozo-szerum

Ez a borotvakrémjük. A szappan inkább előkészítésre van...

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #3674 Dátum: 2019. Április 11. - 11:47:04 »
Nemrég rendeltem Phoenix Slant-et  :naughty: Beszámoló, ha már túl vagyok vele néhány körön.
Viszont kaptam mellé néhány szappanmintát, többek közt az angol Wickham Soap alábbi termékéből:
https://w-soap.co.uk/?product=ninfeo-di-egeria

Egészen kiváló! a kis mintát az arcomhoz dörzsöltem, majd abból vertem habot. A mostanában általam használt Dr Harrishez képest sokkal "védelmezőbb" volt a habja, viszont remekül siklott benne a penge. Attól még persze a Harris is jó, de most kijöttek a "nüanszok."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici