Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467574 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3675 Dátum: 2019. Április 11. - 12:06:48 »
Melyik slant? Ecliptic vagy a bakelit oc?

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #3676 Dátum: 2019. Április 11. - 14:34:12 »
Az Ecliptic  :borz2:

Ami meg a Wickham hosszú nevű variánsának illatát illeti: lehet, hogy kissé már illatát veszítette, ki tudja, milyen régi példányból szedte ki a mintát, ill. mióta volt a simítózáras tasakban, de én egy kellemes, "szappanos" üdeségen kívül nem sok illatot érzek rajta.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3677 Dátum: 2019. Április 11. - 17:38:18 »
Szuper! Kíváncsi vagyok a beszámolóra ;)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3678 Dátum: 2019. Április 21. - 10:08:51 »
Beszélgetésben felmerült, hogy meddig tart (= hány borotvákozásra elég) egy borotvakrém/szappan. A teljesen tiszta módszer az lenne, ha amikor kibontom felírnám a tubusra a dátumot, majd mondjuk hármat átlagolnék (naponta borotválkozom), de ez gyakorlatban kivitelezhetetlen, mert ennél sokkal gyakrabban váltogatom. Arról meg nem fogok adatbázist vezetni, melyik nap mit használtam :P

Egy nagyságrendi becslést ad a következő: a Proraso krém kimeneti nyílásának átmérője 2r=9mm. Általában ℓ=5–8mm krémet nyomok a Mühle Silvertip Fibre szintipamacsra, ez 0.3–0.5ml borotválkozásonként (r²⋅π⋅ℓ). Tehát a 150ml-es krém 10–16 hónapig (!) elég nekem.

Ez embertelenül soknak tűnik, akkor is ha 2-vel elosztom (nagyobb, természetes anyagú pamacsra valszeg több menne), de tapasztalatilag kb korrektnek tűnik nekem. Egy 100g-os szappan biztosan lassabban fogy, főleg ha kemény. Az ezek szerint akár két évig is elhúzhatja...

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Szappan, krém
« Válasz #3679 Dátum: 2019. Április 21. - 13:36:56 »
Wilki szappan nálam egy év alatt fogyott el, úgy hogy mást is használtam mellette. Így húsvét alkalmából sikerült a borotválkozásra legalkalmatlanabb eszközt megtalálni. Avon Sensitive Shave Gel. Ebben nincs hajtógáz, szóval még jó is lehetne, akár nekünk is. Viszont az hagyján, hogy nem habzik jól, akármennyit vizet raksz bele, de gyorsan fel is szívódik a bőrben. Legalább így gyorsan fogy, mert sokat kell használni!
HP

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3680 Dátum: 2019. Április 21. - 14:05:30 »
Így húsvét alkalmából sikerült a borotválkozásra legalkalmatlanabb eszközt megtalálni. Avon Sensitive Shave Gel.

Minden más elfogyott?  :evil:

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Szappan, krém
« Válasz #3681 Dátum: 2019. Április 21. - 14:22:51 »
Igen, minden mást már megittam. Avon dealertől nyertem anno tombolán, bár gyanítom hagyta elnyerni. Mondjuk jött vele after shave balzsam is, na az legalább jó.
HP

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Szappan, krém
« Válasz #3682 Dátum: 2019. Április 22. - 21:28:42 »
Beszélgetésben felmerült, hogy meddig tart (= hány borotvákozásra elég) egy borotvakrém/szappan. A teljesen tiszta módszer az lenne, ha amikor kibontom felírnám a tubusra a dátumot, majd mondjuk hármat átlagolnék (naponta borotválkozom), de ez gyakorlatban kivitelezhetetlen, mert ennél sokkal gyakrabban váltogatom. Arról meg nem fogok adatbázist vezetni, melyik nap mit használtam :P

Egy nagyságrendi becslést ad a következő: a Proraso krém kimeneti nyílásának átmérője 2r=9mm. Általában ℓ=5–8mm krémet nyomok a Mühle Silvertip Fibre szintipamacsra, ez 0.3–0.5ml borotválkozásonként (r²⋅π⋅ℓ). Tehát a 150ml-es krém 10–16 hónapig (!) elég nekem.

Ez embertelenül soknak tűnik, akkor is ha 2-vel elosztom (nagyobb, természetes anyagú pamacsra valszeg több menne), de tapasztalatilag kb korrektnek tűnik nekem. Egy 100g-os szappan biztosan lassabban fogy, főleg ha kemény. Az ezek szerint akár két évig is elhúzhatja...
A szinti nem eszi. Bezzeg egy jó kis hagyományos sörte...  :naughty:
(Nálam kb. fél év volt egy DVH, kétnapi borotválkozással, szinte csak azt használtam. Klasszik Semouge 210 disznópamaccsal).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #3683 Dátum: 2019. Április 23. - 09:58:48 »
Beszélgetésben felmerült, hogy meddig tart (= hány borotvákozásra elég) egy borotvakrém/szappan. A teljesen tiszta módszer az lenne, ha amikor kibontom felírnám a tubusra a dátumot, majd mondjuk hármat átlagolnék (naponta borotválkozom), de ez gyakorlatban kivitelezhetetlen, mert ennél sokkal gyakrabban váltogatom. Arról meg nem fogok adatbázist vezetni, melyik nap mit használtam :P

Egy nagyságrendi becslést ad a következő: a Proraso krém kimeneti nyílásának átmérője 2r=9mm. Általában ℓ=5–8mm krémet nyomok a Mühle Silvertip Fibre szintipamacsra, ez 0.3–0.5ml borotválkozásonként (r²⋅π⋅ℓ). Tehát a 150ml-es krém 10–16 hónapig (!) elég nekem.

Ez embertelenül soknak tűnik, akkor is ha 2-vel elosztom (nagyobb, természetes anyagú pamacsra valszeg több menne), de tapasztalatilag kb korrektnek tűnik nekem. Egy 100g-os szappan biztosan lassabban fogy, főleg ha kemény. Az ezek szerint akár két évig is elhúzhatja...

Jómagam általában nem tartok annyi cuccot párhuzamosan, így jobb referenciám lehet - igaz, hogy pontos dátumokat nem vezetek. Ja, és kétnaponként borotválkozom.
Most egy Dr Harris szappan van nálam "főhasználatban" - másfél éve, és még mindig korong formája van (bár a magassága egyértelműen csökkent, kb. fele lehet az eredetinek).

Több tubus Barbont használtam el régebben, az inkább csak 4-5 hónapra volt elegendő.

Fél kiló Vitos szappan pedig kb. másfél év volt, mire elfogyott.

Nagyjából ennyi, mást nem használtam el sose végig...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Szappan, krém
« Válasz #3684 Dátum: 2019. Április 23. - 20:29:04 »

Jómagam általában nem tartok annyi cuccot párhuzamosan, így jobb referenciám lehet - igaz, hogy pontos dátumokat nem vezetek. Ja, és kétnaponként borotválkozom.
Most egy Dr Harris szappan van nálam "főhasználatban" - másfél éve, és még mindig korong formája van (bár a magassága egyértelműen csökkent, kb. fele lehet az eredetinek).

Több tubus Barbont használtam el régebben, az inkább csak 4-5 hónapra volt elegendő.

Fél kiló Vitos szappan pedig kb. másfél év volt, mire elfogyott.

Nagyjából ennyi, mást nem használtam el sose végig...
És mi a pamacs?
(Nálam pl. Barbonból a kis Balea szinti egy borsónyit kér, minimálisan többet a borz, de  kis csíkot kér a disznó).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #3685 Dátum: 2019. Április 24. - 12:32:53 »
Sertést használok. Krémekből valóban több kell neki - van most Denim krémem is, amit időnként előveszek, és kaptam a Phoenix borotva mellé Mr Taylor mintát - ezekből viszonylag sokat kell "arcra pakolni", hogy hatékony habot verhessek belőlük.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Szappan, krém
« Válasz #3686 Dátum: 2019. Április 24. - 23:02:01 »
HP

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #3687 Dátum: 2019. Április 26. - 21:34:15 »
Bezárták az OPNI-t.  :(
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3688 Dátum: 2019. Április 26. - 22:37:27 »
és mind ezt előadja lőszemüvegben...

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Szappan, krém
« Válasz #3689 Dátum: 2019. Április 27. - 08:58:14 »
Ugy fikazd, hogy olvassa a forumot! :D
HP

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici