Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 483820 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3705 Dátum: 2019. Augusztus 12. - 15:34:51 »
Vettem egy P&B Denalit így a kánikula végére.

Jelentem, tartósan hideg. Intenzívebb, mint a - régi recept szerinti - Cinke Frozen. Az atg körhöz érve már-már dermesztővé fokozódott, de még a túlzások előtt megállt. Az illat citrusosabb, komplexebb, viszont  a borotválkozás után nem sok marad a fagyasztásból.

Update: megfelelő fényben szikráznak a - vélhetően - mentolkristályok a szappanban. Tényleg hideg, már a szappan maga is szigorú illatú.

A siklás, ápolás stb. a "szokásos" P&B színvonal, azaz igen jó.

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Szappan, krém
« Válasz #3706 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 08:24:15 »
Valakinek nincs véletlenül vagy nem véletlenül ( :D ) eladó Arko borotvaszappanja? Voltam tegnap több 100-asban is, de sehol sincs, van ahol azt mondták, kb. 10 éve nem forgalmazzák, máshol meg nem is hallottak róla.

Szívesen kipróbálnám, eddig krémeket használtam.

Helyileg Debrecen, így esetleges foxpost esetén pengevásárlással vagy készülékvásárlással vagy valamivel egybekötném.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3707 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 08:42:52 »
Szerintem az Arko-élmény része hogy egyszer véletlenül ráakad az ember egy százforintos boltban. Postán rendelni olyan, mint mondjuk löncshúskonzervet, elvileg lehetséges de annyi pénzből már meg is ebédelhetsz normálisan. Az Arkonak vannak krémjei is, mostanában inkább azok mennek a százforintos boltokban.

Ha már postán rendelsz és mindenképpen szappan legyen, akkor szerintem valamelyik magyar kézműves gyártótól egy sampler pack érdekesebb lesz.

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Szappan, krém
« Válasz #3708 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 11:36:32 »
Valakinek nincs véletlenül vagy nem véletlenül ( :D ) eladó Arko borotvaszappanja?

Én 1 db-bal be tudok szállni (: Egy barátom hozott nekem 2-t ajándékba a Metro-ból, mert meglátta, hogy 80 Ft/db áron terítik, és jó poénnak tartotta. Előtte pont egy tubus Proraso-t vettem és használtam, és nem érzek lényegi különbséget. A Proraso nyálkásabb-sikamlósabb, de mindkettő ugyanolyan száraz pernyévé válik a borotválkozás végére.

Valóban kb. 20-szorosa lenne manapság a postaköltsége 1 db árának, de ha Neked bejön, akkor legközelebb 100 db-ot is rendelhetsz, aminek van értelme, és lehet, hogy találnál rá kereskedőt, aki postázza (bár szerintem is inkább valami áruházból, vagy a helyi kisbolttal lebeszélve egyszerűbben szereznéd be).

Jómagam hulladékmentes (szappan), lehetőleg itthon készített alternatívát keresek, azért nem vásárolnék ilyet (vagy akár más, nívósabb krémet) újra. Ha Pesten, a Nyugati-tér környékén jársz, szívesen odaadom ingyen is. Szerintem mindenből érdemes kipróbálni a teljes skálát, prekoncepciók nélkül. Jobb, ha mindenről saját szemeddel nézed meg, miért és mennyire rosszabb valami a versenytársakhoz képest.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Szappan, krém
« Válasz #3709 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 12:00:35 »
Nem lebeszélve senkit a tranzakcióról, csupi szerintem ennél erősebb kalandvágyból kérdezett. Ez egy normális cucc lehet illetilag. A szappan viszont még a CIF tisztítószert is odaveri a földhöz :D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3710 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 13:00:00 »
legközelebb 100 db-ot is rendelhetsz, aminek van értelme, és lehet, hogy találnál rá kereskedőt, aki postázza

Tudtommal a dobozos kiszerelési egysége 12 db, ezt 13-15 EUR + posta árakon sok helyen szállítják (ebay, stb). Ez is elég évekre.

Nem akarok senkit lebeszélni semmiről, de ebben a szappanban tényleg csak annyi a móka, hogy ennyi pénzért lehet jól működő borotvaszappant kapni, az illatától függetlenül (az van akinek bejön, van akinek nem). Akkor kell megvenni ha szembejön. Szerintem időt és pénzt befektetni specifikus beszerzésébe borítékolt csalódás; annyi szuper szappan és krém van, Magyarországon is, EU-ban pláne.

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Szappan, krém
« Válasz #3711 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 13:43:48 »
Tudom, hogy nem éri meg postázva, azért gondoltam egybekötni hardverrel vagy valamivel.

Köszönöm a felajánlást és a pm-et, egyelőre még tudok nélküle élni, de megpróbálom helyileg beszerezni.

Kíváncsi vagyok az illatára/szagára (és persze a teljesítményére is  :D ). Nem vagyok egy illatmániás és használok as-t, szóval bizakodó vagyok.   :crazy:

Metróban mikor volt kapható ennyiért? Jelenleg kapható?

Nem elérhető matam

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Márton Tamás
Re:Szappan, krém
« Válasz #3712 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 16:02:18 »
Metróban mikor volt kapható ennyiért? Jelenleg kapható?

Idén februárban vette. Nem tudom, nem járok Metróba :/

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3713 Dátum: 2019. Október 11. - 09:28:01 »
Aki Arko-t keres: nemrég jártam a Népszínház utcai török élelmiszerüzletben, állandó jelleggel van nekik rengeteg, párszáz forintért.

https://www.facebook.com/TroyaTorokelelmiszeruzlet

(én aszalt olívabogyóért járok oda).

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Szappan, krém
« Válasz #3714 Dátum: 2019. December 15. - 22:03:08 »
Astra501-nek címezve!

Tegnap végre megérkezett a Dendi Bay rum-os szappanom. Az illata érdekes, nem túl intenzív, kellemes. A habja tartós, két kört gond nélkül kibirt, pedig borotválkozás előtt még pár fotót is készítettem, 5 percet legalább elszórakoztam vele. Ettől függetlenül mégsem éreztem tökéletesnek a habot, szerintem nem párnázott ki eléggé.  A szappan ára kb 4 euró volt, ami mellé társult egy cca 2 eurós postaköltség. 70 gr-os kiszerelésben árulják. Szerintem egy Proraso szappan jobban éri az árát, az is kb ennyibe jön ki, de az 150 gr-os.
Ha ezek után is ki szeretnéd próbálni, itt találjátok fb-n a hölgyet: https://www.facebook.com/diprirodnisapuni/

Kezdőmókus!
Megfogadtam a tanácsod és felvettem a kapcsolatot az Extrametál bolttal.  ;)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3715 Dátum: 2019. December 16. - 07:19:44 »
Köszi a beszámolót és az elérhetőséget! ;)

Nem elérhető Szabika90

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Szappan, krém
« Válasz #3716 Dátum: 2020. Január 23. - 14:02:57 »

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #3717 Dátum: 2020. Január 23. - 14:19:42 »
Kilónként majd’ százezerért illik jónak lennie :D

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #3718 Dátum: 2020. Január 23. - 14:31:42 »
Gentlemanstore amugy is erosen tularazott.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Szabika90

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Szappan, krém
« Válasz #3719 Dátum: 2020. Január 23. - 14:32:15 »
Hát pont ezért kérdezem, mert ha nem jó, akkor drága. Mondjuk amúgy is  :D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici