Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467515 alkalommal)

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Szappan, krém
« Válasz #735 Dátum: 2011. Március 23. - 20:53:18 »
Az arcon habosítás nekem sem zsánerem, de az imént kipróbáltam az új borotvakrémeim közül a Denim-et.
Fenntartásokkal kezeltem. Jó-jó Denim, ami jól bevált minden másban, de borotvakrémben??? Kisújam utolsó percével azonos méretűt (kb. 3,5 cm) a habkészítő tálkámba, ez a mennyiség nálam a Barbonnál pont elegendő volt egy 3 körös beretválkozásra. Hááát, ennél nem! NAGYSÁGRENDEKKEL TÖBB habot adott ez a mennyiség, és jó minőségűt. Nem tudtam elhasználni, szégyen - nem szégyen, ki kellett a negyedét mosnom a kis edénykéből. Az illata kitűnő, a habképzése szintúgy - állandó borotvakrémem lesz, és az ára 595 Ft volt a Müllerben!  (kiszedtem az asszonyból ennek az árát, mert annyira jó, hogy nagyon kíváncsi voltam rá!) :borotva:  
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #736 Dátum: 2011. Március 23. - 21:14:32 »
Amikor még "tudatlanul" borotválkoztam, éveken át csakis arcon habosítottam. Horribile dictu! Azt se tudtam, hogy lehet máshogy...  :crazy:
(Na ja, még tán internet sem volt, nemhogy BoJó fórum meg Pamacs és Penge blog...) Nivea vagy Palmolive krémből egy-egy nyomás a két orcámra, vagy Wilkinson rúdszappannal kenegetés, aztán nyomás. Sőt, azt se tudtam, hogy van WTG, XTG, ATG, lenyomtam egy körben, némi esetleges helyenkénti utómunkával és kész. Pamacs lefelé fordítva szárítás? Ugyan, honnan is tudtam volna... Amikor meg már tudtam, simán zsineget kötöttem a derekára, és úgy lógattam.
Szóval működnek ám a dolgok egyszerűen is, és mindannyiunknak érdemes néha megállni egy pillanatra, és tudatosítani magunkban ezt. Jót tesz...   ;)

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #737 Dátum: 2011. Március 23. - 21:16:58 »
Nálam ez az eljárás azért nem működne, mert túl kevés a borostám ahhoz, hogy elég szappan az arcomon maradjon. :crazy:
JJ, nálam úgyszintén, meg amúgyis az arcom nem arra van  ::)  Ez az egész arconhabosítás nekem olyan, mintha úgy akarnék vajakenyeret készíteni, hogy fognám a vajat, nekidörzsölném a vajnak az egész cipót, majd ha elég vajas, akkor leszelném a szeletet és szétkenném rajta a vajat  :crazy:
Ez szerintem nem jó hasonlat! A kenyér+vaj példa az balf...ság, olyan, mint egy Mr.Bean a rosszabbakból. Az arcon habosítás meg egy technika...és én kedvelem, de ettől még nem érzem magamat egy rakat szerencsétlenségnek  :crazy:

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #738 Dátum: 2011. Március 23. - 21:33:02 »
Amikor még "tudatlanul" borotválkoztam, éveken át csakis arcon habosítottam. Horribile dictu! Azt se tudtam, hogy lehet máshogy...  :crazy:
(Na ja, még tán internet sem volt, nemhogy BoJó fórum meg Pamacs és Penge blog...) Nivea vagy Palmolive krémből egy-egy nyomás a két orcámra, vagy Wilkinson rúdszappannal kenegetés, aztán nyomás. Sőt, azt se tudtam, hogy van WTG, XTG, ATG, lenyomtam egy körben, némi esetleges helyenkénti utómunkával és kész. Pamacs lefelé fordítva szárítás? Ugyan, honnan is tudtam volna... Amikor meg már tudtam, simán zsineget kötöttem a derekára, és úgy lógattam.
Szóval működnek ám a dolgok egyszerűen is, és mindannyiunknak érdemes néha megállni egy pillanatra, és tudatosítani magunkban ezt. Jót tesz...   ;)
Ámen!
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #739 Dátum: 2011. Március 23. - 21:59:55 »
és én kedvelem, de ettől még nem érzem magamat egy rakat szerencsétlenségnek  :crazy:
...Mr.Bean se  :fetreng:

Viccet félre, nekem nem szimpi a módszer, olyan fapados... de biztos van sokminden, amit én valahogy csinálok, másnak meg nem tetszik.
Mindenki tegyen úgy, ahogy neki a legjobb  :sör: :buek:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #740 Dátum: 2011. Március 23. - 22:12:20 »
olyan fapados...

Nahát ;D Számomra inkább természetesnek tűnik, mert ugyan mifenére kell azt a szerencsétlen habot egy kübliben köpülni, ha egyszer onnan úgyis az arcodra kerül? Ugye? Hát nem haszontalan úri hóbort ez így? Másfelől meg hát a gyakorlati hasznát ne feledjük az arcon habozásnak. Az akció közben puhítja és felkészíti a bőrt és a borostát a pengével való találkozásra, exfoliál - kérnék rá egy szép magyar kifejezést - a habképződés számomra emígyen jobban követhető és ellenőrízhető, a végeredmény megbízhatóbb. Így valahogy.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #741 Dátum: 2011. Március 23. - 22:39:21 »
Nálam ez az eljárás azért nem működne, mert túl kevés a borostám ahhoz, hogy elég szappan az arcomon maradjon. :crazy:
JJ, nálam úgyszintén, meg amúgyis az arcom nem arra van  ::)  Ez az egész arconhabosítás nekem olyan, mintha úgy akarnék vajakenyeret készíteni, hogy fognám a vajat, nekidörzsölném a vajnak az egész cipót, majd ha elég vajas, akkor leszelném a szeletet és szétkenném rajta a vajat  :crazy:

Naszóval továbbra is úgy gondolom itt valami fennforgás van. Értem a hasonlatod, de ez csak a rúdszappannal való habosításra áll szerintem. Ott valóban az módszer, hogy elébb összekened a szappannal az arcod majd utána nekiesel a pamaccsal. Ha rendes szappannal vagy krémmel habosítassz az arcon, akkor az általában úgy működik, hogy először feltöltöd a pamacsot krémmel/szappannal és így kezdessz el a pamaccsal arcon habosítani. Így is az ördögtől való?

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #742 Dátum: 2011. Március 23. - 23:00:41 »
és én kedvelem, de ettől még nem érzem magamat egy rakat szerencsétlenségnek  :crazy:
...Mr.Bean se  :fetreng:

Viccet félre, nekem nem szimpi a módszer, olyan fapados... de biztos van sokminden, amit én valahogy csinálok, másnak meg nem tetszik.
Mindenki tegyen úgy, ahogy neki a legjobb  :sör: :buek:
...nem tudom...nekem a borotválkozás nem arról szól, hogy mindenféle szerszámmal felszereljem magam...(mint az az Elad topicban is látható, ami felesleges, az repül)
Továbbá azt sem hinném, hogy a régebbi praktiusabb világban bármiféle felesleges cuccot használtak volna, ha az egyszerűbben is megoldható volt... Nem fapados, hanem praktikus. Nagyapámat soha nem láttam tálkában habot verni...ő is fapados volt? Nem, hanem paraszt/földműves.
Szerintem meg az inkább nevetséges, amiket itt is látok néhány fórumtársnál: vízmelegítős haboló tál...ez csak egyszerű sznobizmus...de ha ez a téma itt, most nem kerül elő, ezért meg nem szóltam volna őket  :evil:

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #743 Dátum: 2011. Március 24. - 08:01:29 »
Kedves FBP!

Hagy védjem meg "nevetséges" fórumtársaimat. Ha valaki a hobbiját próbálja a legmagasabb szinten művelni, és ehhez mások számára fölösleges, haszontalannak látszó tárgyakat, eszközöket használ, az nem sznobizmus, max.fanatizmus.
Abban pedig gondolom egyetértünk, hogy a fórumra regisztrált "sporttársak" számára a borotválkozás egyfajta hobbi. :sör:
zsolabácsi

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #744 Dátum: 2011. Március 24. - 08:07:55 »
Kedves FBP!

Hagy védjem meg "nevetséges" fórumtársaimat. Ha valaki a hobbiját próbálja a legmagasabb szinten művelni, és ehhez mások számára fölösleges, haszontalannak látszó tárgyakat, eszközöket használ, az nem sznobizmus, max.fanatizmus.
Abban pedig gondolom egyetértünk, hogy a fórumra regisztrált "sporttársak" számára a borotválkozás egyfajta hobbi. :sör:
zsolabácsi
zsolabácsi!
nem vetted észre, hogy én is próbáltam olyan "egyszerű" lenni, mint tritrek szaktárs, és a másik végletet olyan színben feltüntetni, mint ő az egyik végletet.
Természetesen nem elítélendő cselekedet habtálat használni  :sör:

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #745 Dátum: 2011. Március 24. - 08:08:45 »
Halleluja! :fetreng: :sör:

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Szappan, krém
« Válasz #746 Dátum: 2011. Március 24. - 08:11:58 »
Visszatérve egy pillanatra a Wilkinson tégelyes szappankájára, végül ma reggel a szokásos szappan-áztatás stb. után én is arcon habosítva használtam, és így sokkal jobb eredményt hozott. Itt hangsúlyoznám, hogy nekem, az én eddig megszerzett tudásommal így tudtam ebből a cuccból a legtöbbet kihozni.
Valahogy a tálkában kikeverés után az történik, hogy az elején viszonylag jó a hab, de kb. 5-10 perc után összeesik, és rengeteg víz lesz a végében... ???
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #747 Dátum: 2011. Március 24. - 11:35:36 »
valakinek megy ez tálka, pamacs és arc nélkül is:
http://www.shaving101.com/index.php/education/method-shaving/54-method-shaving-video-from-mix-to-finish.html
biztosan valakinek ez már nem új, de én kérem ezt eddig még nem láttam...még épp a hatása alatt vagyok  :crazy:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #748 Dátum: 2011. Március 24. - 11:42:33 »
Továbbá azt sem hinném, hogy a régebbi praktiusabb világban bármiféle felesleges cuccot használtak volna, ha az egyszerűbben is megoldható volt... Nem fapados, hanem praktikus. Nagyapámat soha nem láttam tálkában habot verni...ő is fapados volt? Nem, hanem paraszt/földműves.
Szerintem meg az inkább nevetséges, amiket itt is látok néhány fórumtársnál: vízmelegítős haboló tál...ez csak egyszerű sznobizmus...de ha ez a téma itt, most nem kerül elő, ezért meg nem szóltam volna őket  :evil:

Ez azért jóval összetettebb dolog ám. Gondolataim következnek.
- Az már csak igaz, hogy a régi világ praktikusabb és egyszerűbb volt. Azonban már az sem mindegy, milyen országról és abban milyen társadalmi osztályról beszélünk. A te nagyapád (meg az enyém, meg sokunké) magyar paraszt/földműves volt, aki nem feltétlenül ugyanúgy borotválkozott, mint a magyar polgár, meg nem is úgy, mint az angol paraszt/földműves.
- Egy mai magyar parasztnak a mai magyar városlakó élete, dolgai is sokszor úri huncutságnak, hülyeségnek, sznobizmusnak tűnnek - holott nagyon nem biztos, hogy ez megalapozott. Sem a hajdani, sem a mai magyar paraszt/földműves nem számít középútnak. Egyéni ízlés szerinti hivatkozási alap pedig bármi lehet, de az nem mérvadó.
- Fazékban melegített vízzel és lavórból is lehet mosakodni ma is. Sznob-e vagyok, ha nem vetem meg a fürdőkádat meg a bojlert?
- A vízmelegítős edény sznobizmusnak tűnhet neked, de ha olyan lakásban/házban élsz, ahol kora reggel te kapcsolod be a kazánt, hogy induljon a fűtés, és neked még hideg van a fürdőszobában, egyből más a helyzet.
- Aki megtehette, és aki így szerette, annak régen is volt ám pároskése (két teljesen egyforma darab), sőt, akár egyhetes borotvakés-készlete, a pengén vagy a gerincen az adott nap gravírozott nevével, nézz csak utána.
- Ha az eBay-en beütöd a keresőbe, hogy "shaving mug", akkor igencsak régi, nemcsak XX. sz. eleji, de XIX. századi csuprok, edények garmadája gördül eléd. Csupa hajdani eszközhalmozó sznob örökségei lennének? Az más tészta, hogy saját megfigyeléseim szerint itthon kevésbé borotválkozhattak edénnyel, mint nyugaton (ott is főleg az angolok), mert különben viszonylag gyakran láthatnánk minimum Zsolnay edényeket, de Herendit is akár.

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #749 Dátum: 2011. Március 24. - 12:11:32 »

- Ha az eBay-en beütöd a keresőbe, hogy "shaving mug", akkor igencsak régi, nemcsak XX. sz. eleji, de XIX. századi csuprok, edények garmadája gördül eléd. Csupa hajdani eszközhalmozó sznob örökségei lennének? Az más tészta, hogy saját megfigyeléseim szerint itthon kevésbé borotválkozhattak edénnyel, mint nyugaton (ott is főleg az angolok), mert különben viszonylag gyakran láthatnánk minimum Zsolnay edényeket, de Herendit is akár.
Tévedek, ha azt gondolom, hogy az ebay-en található vintage shaving mug találatok mind egytől egyig olyan edények, amikben a szappany tartózkodott, abban keverték (szedték fel a pamacsra az anyagot) és utána az arcon habosítottak? Ugyanis ezek mind kis átmérőjű edények (szappany méretű) ami habosításra nem igazán alkalmas...vagy én vagyok a béna, de nekem ilyen kicsike tálakban még soha nem jött össze...
Illetve vannak a klasszikus angol viktoriánus kerámiák, miknek felső tálkájuk szintén csupán a szappan befogadására alkalmasak, a habparty nem ott keletkezik.
A tévedés jogát fenntartva  :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici