Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 493179 alkalommal)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #750 Dátum: 2011. Március 24. - 12:46:44 »
@FBP

Jogos és igaz. De hozzátenném, hogy most picit összekuszáltad edrose gondolatait, miszerint ő a shaving mugot nem olyan összefüggésben hozta fel ;)

A másik dolog meg az, hogy nem mindig (és nem mindenkinek) a lehető legegyszerűbb (akkor is fapados  :borz2:) módszer a legjobb... ugye nem megyünk vadászni a mindennapi falatunkért, és nem járunk/viselkedünk úgy, mint nagyapáink. Meghát egy angol nagyapa, vagy egy német nagyapa más-mást hagyott az unokáira, mint egy magyar (ők Sheffield-i borotvát, Solingen-i borotvát, a magyar meg a legtöbb esetben max. nemzeti öntudatot vagy valamilyen szovjet beretvát :D)
Szóval nem tartom a nagyapámat referencia alapnak (aki példának okáért villanyborotvát használ amióta az eszemet tudom), mert nem biztos, hogy a MI nagyapáink mindent a lehető legjobban csináltak  ;)

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #751 Dátum: 2011. Március 24. - 13:05:15 »
Szia tritrek!
Nem kuszálni szerettem volna...meg hát mindenki úgy habzik, ahogy akar, ahogy tud, és ahogy a szívének, lelkének tetszik. Egyik sem alábbvaló a másiknál, és akkor ebben akár ki is egyezhetünk  :sör:

És hogy kire, mi maradt a felmenőitől, az meg tényleg egy másik dolog...azt lehet követni, vagy nem követni, beszélni róla, elmélkedni, újítani, bármi...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #752 Dátum: 2011. Március 24. - 14:06:25 »
@FBP

Jogos és igaz. De hozzátenném, hogy most picit összekuszáltad edrose gondolatait, miszerint ő a shaving mugot nem olyan összefüggésben hozta fel ;)

;D

Egyet kipéc, kiforg, a többire meg persze semmi reakció. FBP, kezdek gyanakodni, hogy politikai pártoknál vagy kommunikációs tanácsadó!  :fetreng:

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #753 Dátum: 2011. Március 24. - 14:16:24 »
...nekem a borotválkozás nem arról szól, hogy mindenféle szerszámmal felszereljem magam...(mint az az Elad topicban is látható, ami felesleges, az repül...""

Ezek után néztem meg a lomtalanítás topikot  :fetreng:
 :evil:

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Szappan, krém
« Válasz #754 Dátum: 2011. Március 24. - 14:17:35 »
Én például útáltam régebben borotválkozni. Feszt kipattogott a bőröm és pont akkorra múlt el, mikorra újra eshettem neki a borotválkozásnak. Örököltem nagyapámtól egy Cseszkó Soulna-át, de csak akkor használtam, amikor több napos fesztivál borostám volt, ami a patronost eltömítette azonnal - a DE az vitte. Az olcsó partonosok semmire valók, a drágák - sokpengés reluxák pedig jók, de évente tízezrekbe kerül bele a parton. Engem spec Tritrek barátom "rángatott" bele a fórumunkon, az áradozásával a DE-kről és az orcátlanul ápolt és sima képével.  :D Ha ő is egy Solunát örökölt volna és nem próbált volna mást, már egyikünk se borotválkozna Gillette pengés készülékekkel azóta.  :'( Jelezném, hogy én is "mug"-ba habosítok, mert azt kedveltem meg, de ahány ház.... annyi habverés.  :sör:
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #755 Dátum: 2011. Március 24. - 14:52:48 »
@FBP

Jogos és igaz. De hozzátenném, hogy most picit összekuszáltad edrose gondolatait, miszerint ő a shaving mugot nem olyan összefüggésben hozta fel ;)

;D

Egyet kipéc, kiforg, a többire meg persze semmi reakció. FBP, kezdek gyanakodni, hogy politikai pártoknál vagy kommunikációs tanácsadó!  :fetreng:

Ed, ezt nem egészen vágom...nem értem, hogy mit forgatok én ki ??? Az egész onnan indult, hogy tritrek elég rendesen lehúzta az arconhabosítást, én meg próbáltam beszólni  :crazy:
de szerintem tisztáztuk a dolgot, a többi csak sallang  :sör:
Egyéb iránt nem lőtted be a foglalkozásomat...de érdekelne a téma! Be tudsz ajánlani valamelyikhez? Bár...most nem tudom, melyiknek van nagyobb jövője  :crazy:

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #756 Dátum: 2011. Március 24. - 15:06:18 »
"...Egyet kipéc, kiforg, a többire meg persze semmi reakció..."
Azé', mer' a többit elfogadom, aláírom, egyetértek, jóváhagyom, ellenjegyzem, tanúsítom, stb...  :sör:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #757 Dátum: 2011. Március 24. - 15:44:53 »
(szeretnék kimaradni a játékból, csak...) ...egyébként úgy érzem, egy fontos dolog kimaradt az arcon - vagy nem arcon habosítás misztikumaiból. az "előzmény". egy hosszú fürdés után, jobban szeretek tálkában habosítani. egy rövid fürdés után, esetleg prekrém nélkül pedig sokkal jobb nekem egy arcon habosítás. röviden ennyi.

szerintem kár erre gerjedni, politikai, néprajzi, kelet-közép európai néplélek vizsgálatnak alávetni a kérdést. pontosabban, a kérdést még lehetne is, hiszen tartogathatna érdekességeket, miért ne?
DE! saját személyünk, maximálisan szubjektív megítélése alapján, megpróbálni igazolni, hogy miért így, miért úgy, több, mint felesleges és értelmetlen. nyilván tritrek hozzászólása belekódolta az élénk eszmecserét a kérdésbe, de uraim, (sok esetben szerencsére) hol itt az objektivitás? ;)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Szappan, krém
« Válasz #758 Dátum: 2011. Március 24. - 18:00:14 »
Még egy aspektus: nekem szappanoknál általában jobban működik az arcon habosítás, krémeknél viszont inkább a tálka híve vagyok. Tehát az "ideológia" mellett az sem utolsó szempont, hogy mi válik be jobban...  ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #759 Dátum: 2011. Március 26. - 10:49:31 »
Használ valaki mandulás borotvaszappant? Trumper, DR Harris esetleg? Érdekelnének tapasztalatok.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #760 Dátum: 2011. Március 26. - 20:02:35 »
Nékem van egy műanyag dobozos Roxy (Ed :sör:) olasz szappanom, érdekes állagú, nem olyan krémes mint a Proraso, kellemes mandula illat, ma is ezzel borotválkoztam, a török lószőrrel remek habot tudok vele kutyulni!


Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #761 Dátum: 2011. Március 28. - 21:49:04 »
Most olvastam Ed cikkét a De Vergulde Hand szappanról. Szívesen beneveznék egyre, honnan lehet a legegyszerűbben beszerezni?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #762 Dátum: 2011. Március 28. - 21:51:56 »
Pölö;)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #763 Dátum: 2011. Március 28. - 22:02:47 »
"Out of stock", remélem korrigálják ezt a hibát :D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #764 Dátum: 2011. Március 29. - 07:27:17 »
Én Gesa-tól kaptam, esetleg ha ismét jár arrafelé...  ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici