Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 483239 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #795 Dátum: 2011. Április 23. - 23:31:33 »
Uraim, hagyjuk ezt abba légszíves. Maradjon meg ez a fórum annak, ami. Még akkor is, ha - természetesen - mindenkinek van véleménye ;)
Uram! Ez még el sem lett kezdve!  :fetreng:
..és már azelőtt abba lett hagyva, hogy azt te megkérted!  ;)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #796 Dátum: 2011. Április 24. - 09:41:27 »
Akkor mindenesetre köszönöm  ::)

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Szappan, krém
« Válasz #797 Dátum: 2011. Április 27. - 11:29:43 »
Meg tudná valaki mondani, hogy Arko rúdszappant hol tudok Bp-n venni?

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Szappan, krém
« Válasz #798 Dátum: 2011. Április 27. - 11:56:51 »
A Blaha Lujza térnél, az Erzébet krt. 2. vagy 4. szám alatti 100 forintos boltban.

Meg tudná valaki mondani, hogy Arko rúdszappant hol tudok Bp-n venni?
Novaculum habeo.

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Szappan, krém
« Válasz #799 Dátum: 2011. Április 27. - 12:05:01 »
Köszönöm, megnézem valamikor!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #800 Dátum: 2011. Április 27. - 12:05:38 »
Ha jól emlékszem, valaki írta a múltkor a Lehet téri piacot is. Meg is találtam: Az ARKO topicban
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Szappan, krém
« Válasz #801 Dátum: 2011. Április 29. - 00:07:30 »
Ha jól emlékszem, valaki írta a múltkor a Lehet téri piacot is. Meg is találtam: Az ARKO topicban

Ott még nem jártam  :crazy:

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Szappan, krém
« Válasz #802 Dátum: 2011. Május 09. - 10:18:16 »
OFF
Csak, hogy tudd, nem vagy egyedül, nekem is kedvencem az Arko. Olyannyira, hogy belefőztem a tálkába, így csak egy kis víz kell hozzá, és máris dagadhat a hab. ;D
On
OFF
Nekem annyira nem a haverom az arko (sot...), de errol a "belefoztem" dologrol szivesen olvasnek...

ON

A rúdszappant vékony karikára vágtam (reszelve lényegesen jobb de nem akartam összegányolni a káposztareszelőt), beletettem a tálkába, úgy 2 centiliter vizet engedtem hozzá, majd mikróban melegítettem. Többször kevergetve, és vigyázva arra, hogy ki ne fusson, mert a szélein időnként hirtelen és erősen felhabzott. Mikor már az egész csomómentes lett, csak kitettem a polcra, és hagytam kihűlni, kiszáradni. A mikrót pedig jól kiszellőztettem, mert szeretem az Arkó illatát, de nem a rántott húson. :fetreng:
Novaculum habeo.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Szappan, krém
« Válasz #803 Dátum: 2011. Május 09. - 10:52:36 »
[
A rúdszappant vékony karikára vágtam (reszelve lényegesen jobb de nem akartam összegányolni a káposztareszelőt), beletettem a tálkába, úgy 2 centiliter vizet engedtem hozzá, majd mikróban melegítettem. Többször kevergetve, és vigyázva arra, hogy ki ne fusson, mert a szélein időnként hirtelen és erősen felhabzott. Mikor már az egész csomómentes lett, csak kitettem a polcra, és hagytam kihűlni, kiszáradni. A mikrót pedig jól kiszellőztettem, mert szeretem az Arkó illatát, de nem a rántott húson. :fetreng:

Szerintem az asszony megolne...
Estleg rantotthusszagu szappanrol nem tudtok? :evil:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #804 Dátum: 2011. Május 09. - 10:55:33 »
...Estleg rantotthusszagu szappanrol nem tudtok? :evil:

Arról nem, de füstölt szalonnásról már hallottam... :fetreng: (Sőt, szalonnás vodkáról is)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #805 Dátum: 2011. Május 09. - 10:55:37 »
OFF
Csak, hogy tudd, nem vagy egyedül, nekem is kedvencem az Arko. Olyannyira, hogy belefőztem a tálkába, így csak egy kis víz kell hozzá, és máris dagadhat a hab. ;D
On
OFF
Nekem annyira nem a haverom az arko (sot...), de errol a "belefoztem" dologrol szivesen olvasnek...

ON

A rúdszappant vékony karikára vágtam (reszelve lényegesen jobb de nem akartam összegányolni a káposztareszelőt), beletettem a tálkába, úgy 2 centiliter vizet engedtem hozzá, majd mikróban melegítettem. Többször kevergetve, és vigyázva arra, hogy ki ne fusson, mert a szélein időnként hirtelen és erősen felhabzott. Mikor már az egész csomómentes lett, csak kitettem a polcra, és hagytam kihűlni, kiszáradni. A mikrót pedig jól kiszellőztettem, mert szeretem az Arkó illatát, de nem a rántott húson. :fetreng:

Van ennek egy egyszerűbb módja is, kettő is.
1. 1-2mm vastag karikákra vágod a szappant (vagy belereszeled) és beletömködöd a kívánt tálkába. Én így csináltam az arkóval, a második borotválkozás után "gyárinak" nézett ki  :borz2:
2. Ha nincs kedved tömködni, akkor felszeleteled a szappant beleteszed a tálkába. Keresel egy akkor fazekat, amibe belepasszol az edényke, de nem esik bele. Vizet forralsz az edényben, föléteszed a tálkát benne a szappannal, hagyod működni a fizikát: felolvad a szappan, egységesem szétfolyik majd kikapcsolod a lángot és hagyod kihűlni. Ezt is kipróbáltam.

Ezeknek az az előnyük OBJoe módjával szemben, hogy nem adsz hozzá habosító ágenst (vizet) így nem kell vigyázni, nehogy kifusson :D

Kemény szappanokkal jobb a második mód, puhákkal megy mind a kettő.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Szappan, krém
« Válasz #806 Dátum: 2011. Május 09. - 12:03:02 »
Az Arko kiváló arcon habosítva is. Én speciel nem reszelem, főzöm, tömködöm, csak egyszerűen a vizes képemre kenem, amit utána elkezdek nedves pamaccsal dörgölni. Az arcon remekül lehet érezni a hab tömörségét, állagát és ennek megfelelően lehet hozzá az ecset mártogatásával plusz vizet adni. Nagyon gyors és jó módszer. Az Arko pedig remek szappan, mert elég toleráns a vízmennyiséget tekintve és remekül siklik rajta a beretva.

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Szappan, krém
« Válasz #807 Dátum: 2011. Május 09. - 14:03:07 »
Az Arko kiváló arcon habosítva is. Én speciel nem reszelem, főzöm, tömködöm, csak egyszerűen a vizes képemre kenem, amit utána elkezdek nedves pamaccsal dörgölni. Az arcon remekül lehet érezni a hab tömörségét, állagát és ennek megfelelően lehet hozzá az ecset mártogatásával plusz vizet adni. Nagyon gyors és jó módszer. Az Arko pedig remek szappan, mert elég toleráns a vízmennyiséget tekintve és remekül siklik rajta a beretva.

Így csináltam én is eddig. Ezzel csak az volt a bajom, hogy ha véletlenül nem habosítom fel az összes szappant, amit felvittem, az ráragadt a késre és alig bírtam levakarni.
Novaculum habeo.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #808 Dátum: 2011. Május 09. - 14:31:40 »
Így csináltam én is eddig. Ezzel csak az volt a bajom, hogy ha véletlenül nem habosítom fel az összes szappant, amit felvittem, az ráragadt a késre és alig bírtam levakarni.

...ez még egy straight-nél hagyján, de egy DE-nél szívás... :crazy:

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Szappan, krém
« Válasz #809 Dátum: 2011. Május 14. - 11:33:39 »
SicTransit kérésére:

A mai napon használtam először a hódmezővásárhelyi illetőségű Monolit Trade Kft. Adam's fantázianevű borotvakrémjét.

Kezelhetőség: Amint a tálkába nyomtam már első pillanatban láttam, hogy a krém a szokásosnál is "folyósabb". Ezért fokozottan ügyeltem, hogy még véletlenül se legyen túl sok víz a pamacsban. Azonban, köszönhetően ennek a jelenségnek könnyen és gyorsan tudtam megfelelő mennyiségű és minőségű habot készíteni.

Illat:Az illata rendkívül visszafogott, igen enyhe natúr szappan illat. Ennek megfelelően lemosás után egyáltalán nem hagy (illat)nyomot.
A bőrömnek kellemes volt, nem szárította. Borotválkozás után egyáltalán nem éreztem feszülő érzést az arcomon.

Negatívum: Az én kb. 25-30 perces borotválkozásom végéhez közeledve a hab kis mértékben kezdett összeesni, gyanítom, ha ennél lassabb lettem volna, nem nagyon tudtam volna használni. ;D

Összegezve: azt gyanítom, hogy kevesen borotválkoznak 45-60 percig. Azaz a kikevert hab borotválkozásnyi idő alatt szépen teszi a dolgát. Az ára pedig igencsak kedvező (kb. 200 Ft.-). Ez a krém igazi "low cost" termék lehet a repertoárban.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici