Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 482694 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #90 Dátum: 2010. Január 06. - 21:33:26 »
Persze, nyilván nincs gond a mandulával!

Ádám, megnéztem a fürdőben a GFT-s csomagomat, és a mandulás krémes dobozka alján van még egy kis maradék (kb. egy fél, vagy 3/4-ed borotválkozásra elég). Mivel én nem valószínű, hogy elhasználom, ha meg tudjuk oldani, hogy eljusson hozzád, szívesen átadom, hogy ki tudd próbálni!
(Írj egy PÜ-t a részletekért!)  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Szappan, krém
« Válasz #91 Dátum: 2010. Január 07. - 01:06:11 »
A Trumper kremek altalaban kivaloak, nem hiszem, hogy a mandulaval problema lenne. Egyebkent en meggondolnam a szappant inkabb, ami nagyon hosszu idore eleg lehet. A Trumper Lime-bol a szappant ismerem, a kremet nem. Nincs kifejezetten eros lime illata. Lime szappanbol, krembol tudok ajanlani jot, kirpobaltam parat, a kedvenc illatom. Sajnos itthon persze egyik sem kaphato.
Oksa,köszönöm,várom az ajánlásokat! :)
Én is szeretem a lime-nak a friss illatát!
Szappannal amúgy óvatos duhaj vagyok, mert nem igazán megy vele a megfelelő állagú hab kikeverése.
Sztem a pamacsom sem az igazi hozzá (Mühle borz), mert túl puha, meg valszeg a technikám sem feszegeti a téma határait...  :D
Szóval egyelőre inkább krémekkel vagy krémesebb állagú szappanfélékkel próbálkozom,mint pl. a Balea "szappan", de még azzal sem
nagyon megy. Ellenben a Proraso krémemből készített habbal már egész elégedett vagyok.
Már csak egy olyan duplafalú edényke kéne,h meleg is legyen, és azt hiszem, korrekt lenne.

Nem elérhető Ray

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Szappan, krém
« Válasz #92 Dátum: 2010. Január 16. - 20:23:11 »
Szevasztok!

Semmi komoly csak ilyen részletkérdésem lenne.
Aki használt már Geo F. Trumper borotvaszappant attól kérdezném, hogy a fa tégelyből ki lehet-e venni a szappant?
Mivel utántölthető gondolom, hogy igen de azért megerősítést kérnék.

Üdv: Ray

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Szappan, krém
« Válasz #93 Dátum: 2010. Január 16. - 20:33:00 »
Ray, természetesen azért van az utántöltô, hogy ha elfogy pótolható legyen, mivel külön fatégely (sajnos) nem kapható. Ha feltétlen cserélni szeretnél benne, akkor óvatosan kiemelhetô, bár mivel kimondottan a saját szappanja formájára van tervezve, ezért elég jól tud tapadni a falához...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Ray

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Szappan, krém
« Válasz #94 Dátum: 2010. Január 16. - 20:43:55 »
Fonthunter csak azért érdekelt mert tárolásra használnám a tégelyt és borotválkozásnál kivenném és külön bögrébe tenném.
Amúgy köszönöm szépen az eligazítást! :)

De ha már ittvagy akkor érdekelne, hogy használtad-e már a tubusos krém változatát és ha igen akkor szerinted milyen a szappanhoz képest?
Melyiket lehet jobban habosítani? Bögrében a szappant vagy pedig ilyen kicsit nagyobb "müzlis" tálkában a krémet?
Én most a wilkinsontól használom azt a kék tégelyes borotvaszappant és meguntam, hogy a saját tégelyében habosítom.
Többek között ezért is kérdeztem a trumper kivehetőségét. :)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #95 Dátum: 2010. Január 16. - 21:19:30 »
A Trumper szappanok ugyanolyan kivalo habot adnak, mint a kremek. Nyugodtan vedd, amelyik neked szimpatikusabb. A szappan allando ki-berakosgatasaval annyi problema akadhat, hogy a vizes szappan azert bele tud tapadni a fategelybe. Egyebkent hacsak nem a fategelyt akarod megovni, nem ertem miert akarod a szappant kivenni. A fategelyben tartott szappanbol mondjuk 20-25 korzessel elegendo mennyiseget vesz fel a pamacs ahhoz, hogy utana egy muzlis talban vagy arcon megfelelo habot kepezze vele.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Szappan, krém
« Válasz #96 Dátum: 2010. Január 16. - 21:29:19 »
Igaza van cotagnak, Ray ha csak ezért akarod kivenni, akkor inkább ne bántsad a szappant. Vannak kimondottan "szappantartók" - mint a tiéd is - és vannak olyan spéci bögrék, aminek az alján ott lapulhat állandóan a szappan és a habot is ott keverheted. Aztán lehet külön edényben keverni a habot, akár vízfûtésesben is. (Ha itt utánaolvasol találsz erre is példát.)
Ha mégis ki szeretnéd venn, akkor hagyd jól kiszáradni, úgy könnyebben kijön. Persze ez sem a napi dolga neki.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Ray

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Szappan, krém
« Válasz #97 Dátum: 2010. Január 16. - 22:44:17 »
Okés emberek.
Köszönöm szépen a tippeket :)
Békén hagyom a szappant :D
Üdv.

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Szappan, krém
« Válasz #98 Dátum: 2010. Február 26. - 19:18:55 »
Srácok, rég voltam itt, most viszont megint lenne egy kérdésem:
a Balea tubusos krémje ugyanolyan illatú, mint a szappanjuk?
Az valami zseniális...
Ha olyan jó az illata a tubusosnak is, kipróbálnám valamikor.

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Szappan, krém
« Válasz #99 Dátum: 2010. Február 27. - 00:14:18 »
Srácok, rég voltam itt, most viszont megint lenne egy kérdésem:
a Balea tubusos krémje ugyanolyan illatú, mint a szappanjuk?
Az valami zseniális...
Ha olyan jó az illata a tubusosnak is, kipróbálnám valamikor.


Mióta van a Baleának tubusos krémje? :-)

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Szappan, krém
« Válasz #100 Dátum: 2010. Február 27. - 00:42:35 »
Srácok, rég voltam itt, most viszont megint lenne egy kérdésem:
a Balea tubusos krémje ugyanolyan illatú, mint a szappanjuk?
Az valami zseniális...
Ha olyan jó az illata a tubusosnak is, kipróbálnám valamikor.


Mióta van a Baleának tubusos krémje? :-)
Ezt megmondani neked nem tudom, csak azt, hogy van, ezek szerint még nem
találkoztál vele.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Szappan, krém
« Válasz #101 Dátum: 2010. Február 27. - 19:53:07 »
Én is imádom a Balea szappan illatát, és remélem a krémje ugyanolyan, mert a szappanból nem szeretek habot keverni, eléggé nehézkes, legalábbis nekem. De az illata megéri a pöcsölést :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Szappan, krém
« Válasz #102 Dátum: 2010. Március 07. - 23:18:33 »
Ma este kipróbáltam az Edrose-tól beszerzett Proraso borotvaszappant (az aloe vera-zöld tea-E-vitamin verzió).
A benyomásaim:
fincsi enyhén citrusos puha illat (feleségemnek is nagyon tetszik)
Jól habzik, krémes állagú.
Régebben egy ilyen Monsavon szappant használtam:

a Badger&Blade-en a Monsavon-ról azt írják, hogy a kemény szappan és a krém között van félúton.
A Proraso még sokkal puhább, a tégelyben nem is igen tudtam habosítani inkább csak belemártottam a pamacsot és az arcomon pacsmagoltam.
Persze egy scuttle birtokában (Ed, ugye egyszer majd lehet majd nálad scuttle-t venni?  ::)) nyilván abban is lehetne dolgozni a habon.
A Weleda borotvakrémhez képest (amit azóta használok hogy a Monsavon kifogyott) könnyebb a Proraso-val dolgozni, mert szépen ráragad a pamacsra. A Weleda-t általában tálkába nyomom és ott esek neki a nedves pamaccsal, bizony kell egy kis idő hogy felpuhuljon és a pamacs fel tudja venni.

Amúgy a Monsavon nagyon jó ár/érték arányúnak tűnik (egyesek szerint majdnem Proraso minőség, ugyanakkor Franciahonban kevesebb mint 2 euró az ára), a magam részéről nagy nagy örömmel látnám Ed webshopjában  ;)

Visszatérve a Proraso szappanra: nagyon örülök hogy beszereztem, öröm volt vele a borotválkozás (persze az Ed útmutatása alapján immár szakszerűen és sajátkezűen megfent str8 borotva sem ártott az élményhez :D)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #103 Dátum: 2010. Március 08. - 09:28:27 »
Sziasztok,

Nemrég kipróbáltam a Mühle homoktövis borotvaszappanját. Kapható pl. az ecsetboltban és a zöldboltban is. Van még aloe vera-s is, az ára 1400-1600 között van. Diszkrét illat, kitűnően habzik, csak ajánlani tudom!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #104 Dátum: 2010. Március 08. - 09:43:34 »
Persze egy scuttle birtokában (Ed, ugye egyszer majd lehet majd nálad scuttle-t venni?

Amúgy a Monsavon nagyon jó ár/érték arányúnak tűnik (egyesek szerint majdnem Proraso minőség, ugyanakkor Franciahonban kevesebb mint 2 euró az ára), a magam részéről nagy nagy örömmel látnám Ed webshopjában  ;)


rty, köszi, az érdem a Prorasóé.
1. Scuttle: hááááát, meglátjuk...
2. Monsavon: hááááát, meglátjuk...
Ölég szűz a terep, figyelni kell jó darabig.  8)


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici