Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467724 alkalommal)

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Szappan, krém
« Válasz #945 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 18:47:21 »
...
UI: Ha Újpest felé vetődsz, akkor szívesen adok belőle.

Szia Sic!
(egyszer egy hideg, esős téli vasárnap délután mindenki bevallhatná, hogyan tett szert a nickjére... A te sztoridat is nagyon szívesen meghallgatnám  ;)

Szóval nem kizárt, hogy élek a felkínált lehetőséggel. Napközben, vagy este? És Újpest melyik részén? (válaszolhatsz személyesben is)

Köszi a tippet és a felajánlást,

deka

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #946 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 07:47:58 »
Húgom Firenzében járt, és ezzel lepett meg:



Még nem próbáltam, de az illata nagyon kellemes.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #947 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 07:50:31 »
Rendes húgod van  :borz2:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #948 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 07:59:02 »
Jól néz ki, lehet, hogy zsályás?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #949 Dátum: 2011. Augusztus 11. - 09:36:43 »
@ Tritrek: Igen (és a hétvégén volt az esküvője, nászúton volt Firenzében) ;)

@Ed: Nem, inkább klasszikus szappan illat. A prosi, és a honlap szerint mandulás, bár ezt nem igen érezni "száraz" állapotában. Majd tesztelek (sztem a 7végén), és a Zasszony orra alá dugom, hogy vegyen illatmintát... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #950 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 16:04:26 »
Rendeltem Sunburyboy-tól Citromos szappanyt... ha olyan jó lesz, mint a Bay Rum AS-je, akkor nagyon jó lesz!

NNa, meg is jött:

ez van benne:


Na ez igen, stílusos retro csomagolás (etikett), a hozzájáró krómacél edénykével, HHHIHHETETLEN citromillattal (ez még Pengének is tetszene :D).

Első körben nem estem seggre, de valószínűleg a saját hibámból: ez az első találkozásom kemény szappannal, az eddigiek mind nagyon puhák voltak. Így a hab szegényes volt és hamar összeesett (mire átértem a másik oldalra már nem is látszott...)... megpróbálom forróvízbe áztatni előtte. Olyan kemény, hogy alabpól olyan, mintha műanyagot sikálnék a pamaccsal  :fetreng:

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #951 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 16:15:13 »
Én is szemezek vele, bár még szappannal nem borotválkoztam, lehet, hogy nekem elsőre egy lágyabb glicerines (Proraso, Wilkinson) kellene. Pedig ennek a barbershopnak a honlapján olyan gusztusos habos-ecset képek vannak, hogy csak na.

Nem elérhető szume

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Szappan, krém
« Válasz #952 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 18:52:29 »
Rendeltem Sunburyboy-tól Citromos szappanyt... ha olyan jó lesz, mint a Bay Rum AS-je, akkor nagyon jó lesz!

NNa, meg is jött:

ez van benne:


Na ez igen, stílusos retro csomagolás (etikett), a hozzájáró krómacél edénykével, HHHIHHETETLEN citromillattal (ez még Pengének is tetszene :D).

Első körben nem estem seggre, de valószínűleg a saját hibámból: ez az első találkozásom kemény szappannal, az eddigiek mind nagyon puhák voltak. Így a hab szegényes volt és hamar összeesett (mire átértem a másik oldalra már nem is látszott...)... megpróbálom forróvízbe áztatni előtte. Olyan kemény, hogy alabpól olyan, mintha műanyagot sikálnék a pamaccsal  :fetreng:

Annyira kemény, hogy Spyderco-val kell vágni? :)

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Szappan, krém
« Válasz #953 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 19:13:33 »
Gondolom inkább a doboz kinyitásához volt szükség rá :D

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #954 Dátum: 2011. Augusztus 13. - 08:45:05 »
Gondolom inkább a doboz kinyitásához volt szükség rá :D
:borz2:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #955 Dátum: 2011. Augusztus 22. - 08:01:58 »
No, tegnap este megvolt a Münstermann rúdszappan tesztje... (Tudom, kicsit megkéstem...)

Eddig nem használtam rúdszappant, ez volt az első  alkalom(mindkettőnknek ;D).

Arcon habosítottam, egy Vie-Long lovacskával megtámogatva. A szappan nagyon jól muzsikált, nem túl dús, de masszív, igen "csúszós" habot ad. Illata szinte nincs, még habosított állapotban is csak minimális illatot éreztem (az is egy tiszta egyszerű szappan illat).

Viszont, második körben enyhén csípett, szóval érzékeny bőrűeknek nem ajánlom...
Sajnos az összetevőkről nincs infóm, mert a dobozán nincs rajta...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Sweeney Todd

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szappan, krém
« Válasz #956 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 21:38:50 »
Olvasgatom ezt a sok finomságot amikről írtok,amiket próbáltok!Lehet hogy meg fogtok kövezni ezért,de azok közül amiket eddig kipróbáltam(Proraso,Geo.F.Trumper,Wilkinson rúd,tégelyes szappa,krém,Barbon,Derby,Figaró)a magyar krémek tetszettek a legjobban,azok közül is a Figaró amit imádok és ami tökéletes borotválkozást nyújt nekem,utána szigorúan Figaró arcvizet használok,ami maga gyönyörűség  8)
A Geo F.Trumper szantálfás krémnél sokkal dúsabb,finomabb illatú a Figaró krém számomra például.
Ha tehetném még a fogamat is Figaróval mosnám és a hajamat is  :fetreng:
Az arcvizekkel is így vagyok,próbáltam jópár arcvizet,derick,Armani,Old Spice.stb.. de a Figaró és Barbon jön be a legjobban.
És a cédrus illatú Pitralont is imádtam de sajnos sehol nem lehet kapni pedig minidg nézem az illatszeres polcokat.
Bocs az OFF-ért.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Szappan, krém
« Válasz #957 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 21:50:06 »
Olvasgatom ezt a sok finomságot amikről írtok,amiket próbáltok!Lehet hogy meg fogtok kövezni ezért,de azok közül amiket eddig kipróbáltam(Proraso,Geo.F.Trumper,Wilkinson rúd,tégelyes szappa,krém,Barbon,Derby,Figaró)a magyar krémek tetszettek a legjobban,azok közül is a Figaró amit imádok és ami tökéletes borotválkozást nyújt nekem,utána szigorúan Figaró arcvizet használok,ami maga gyönyörűség  8)
A Geo F.Trumper szantálfás krémnél sokkal dúsabb,finomabb illatú a Figaró krém számomra például.
Ha tehetném még a fogamat is Figaróval mosnám és a hajamat is  :fetreng:
Az arcvizekkel is így vagyok,próbáltam jópár arcvizet,derick,Armani,Old Spice.stb.. de a Figaró és Barbon jön be a legjobban.
És a cédrus illatú Pitralont is imádtam de sajnos sehol nem lehet kapni pedig minidg nézem az illatszeres polcokat.
Bocs az OFF-ért.

Nincs kövezés...pontosan erről szól a dolog, egyéni férfiak, egyéni ízlésvilágának kincseit részletezi ez a fórum(szerintem), neked is meg van a magad kedvence, s ha jobban megfigyeled, akkor az a "sok finomság", amiről írnak, az mind adott Éltárs stílusát meséli el, van aki sok mindent kipróbál, s sok minden talál az étvágyával, s akad, aki egy-két bevált kozmetikumot használ, mert szereti a megjárt, kipróbált minőséget. ;D

Én egyféle szappant használok, azóta, hogy kipróbáltam a szappant(2 hónapja) a borotválkozáshoz és boldog vagyok :fetreng:, de a postán van már a másik szappan is, ha nem tetszik majd eladom :crazy:
Sheffield-England

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Szappan, krém
« Válasz #958 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 21:52:12 »
Különbözőek vagyunk, de nagy többségünknek a Barbon bejön, leginkább a kíváncsiság hajt bennünket a drágább cuccok felé...
Cédrus illatú /német/ Pitralont meg találhattál volna itt az apróban is. ;)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

PaT

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #959 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 23:30:38 »
Nekem van Pitralon Polarom eladó....

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici