Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 490813 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #105 Dátum: 2010. Március 08. - 09:48:54 »
Nemrég kipróbáltam a Mühle homoktövis borotvaszappanját. Kapható pl. az ecsetboltban és a zöldboltban is. Van még aloe vera-s is, az ára 1400-1600 között van. Diszkrét illat, kitűnően habzik, csak ajánlani tudom!

Igen, ez az, ami angolul cselesen Sea Buckthorn néven fut. Mikor cotag árulta a sajátját (Edwin Jagger változatban, de ugyanaz), először azt hittem, biztos valami tengeri algás cucc, aztán utánanézve kiderült, hogy ez a homoktövis angol neve... :)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Szappan, krém
« Válasz #106 Dátum: 2010. Március 08. - 17:41:57 »
Nagy kérdés: rúd szappant (adott esetben Speicket) reszelni, vagy nem reszelni? Ha nem cél a könnyű hordozhatóság, milyen előnyei vannak, ha az ember átvarázsolja egy tálkába a rudat?

Módszer az egyszerű reszelés és tömörítés, vagy van szükség hozzá vízre? Olvasztásnak mi a módja, nem akarom kinyírni se a mikrót, se a szappant...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #107 Dátum: 2010. Március 08. - 17:46:16 »
Ha rud formaban hagyod, akkor arcra kell felvinned es ott kezdeni a pamaccsal. Szamomra ez nehezkes.

Ha talba reszeled, akkor a talbol tudsz vele egyszeruen felvenni megfeleli mennyiseget a pamaccsal. Szamomra ez praktikusabb, mint az arcon korozni a ruddal.

Olvasztani szerintem nem kell, mikroban meg semmikeppen nem! Reszeld bele egy talba es ujjal nyomkodd meg, hogy osszetomorodjon. Ha ehhez tul kemeny esetleg adj hozza egy keves vizet es probald ugy. Ne, akkor se adj hozza vizet  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 08. - 18:00:44 írta cotag »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #108 Dátum: 2010. Március 08. - 17:48:12 »
Hogy milyen előnyei vannak a „költöztetésnek”? A rudat az arcodon kell használni, azzal szappanozol. Ha tálkába varázsolod, akkor meg a pamaccsal szeded föl a szappant és viszed vagy az arcodra, vagy másik tálkába. Mindez inkább egyéni ízlés dolga, nem előny-hátrány kérdése.
Olvasztani nem fogod tudni, ez nem olvasztható szappan. Reszeled és tömöríted, lásd itt és itt. Szárazon, víz nélkül.
;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #109 Dátum: 2010. Március 08. - 17:50:17 »
cotag, ;)

gprinz, ha apró lukú reszelőn reszeled, olyan kicsi forgácsokat kapsz, hogy nagyon könnyű hüvelykujjal is visszatömöríteni.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Szappan, krém
« Válasz #110 Dátum: 2010. Március 08. - 17:56:33 »
Igy tapasztaltam én is. A normál háztartási reszelő "sajtreszelő" oldalán reszeltem le egy tányérba, utána nagyon jól lehet ujjat tégelybe adagolni és tömöriteni. Igy bántam el az Arko szappannal, és Wilkinson rúd szappannal is. Viz nem kellett hozzá. Ha esetleg marad is pici tömöritetlen rész, a használat közben észrevétlenül eltűnik.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Szappan, krém
« Válasz #111 Dátum: 2010. Március 08. - 21:03:55 »
cotag, edrose, longball!

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, megpróbálkozom a reszeléssel. Eddig két alkalommal használtam rúdként, működött is, de azért nem az igazi. Csúszkál a kezemben, mert persze szappanos lesz a fogója is, és a tárolás sem a legjobb ebben a formában.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Szappan, krém
« Válasz #112 Dátum: 2010. Március 11. - 20:14:15 »
Ma kipróbáltam az új Proraso fehér tégelyes krémszappanomat!Ugyanaz a tuti minőség mint a zöld tégelyes kicsit kevesebb visszafogottabb illattal!Nagyon meg vagyok vele elégedve,hála Edrosének! ;)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Szappan, krém
« Válasz #113 Dátum: 2010. Március 13. - 22:08:51 »
Barátnő meglepett egy Lush "Shave the planet" fantázianevű borotvakrémmel. Pamacsot nem kér, nem habzik, illatra kellemes. Első körben kicsit tartottam tőle, így a legfinomabbra állítottam a borotvát az első körhöz. Kicsit húzott kétnapos borostán, de lehet hogy a penge volt régi (másfél hetes Trig), vagy csak a krém volt kevés. A második és harmadik körben (XTG/ATG) már nem volt semmi különösebb gond, irritáció, égés semmi, és nagyon puhává varázsolja a bőrt. A hátránya a jószágnak, hogy borzalmasan nehéz leszedni a krémes szőrdarabokat borotválkozás után az arcról és a mosdókagylóról is, na meg hogy elmarad a móka a pamaccsal :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Szappan, krém
« Válasz #114 Dátum: 2010. Március 13. - 22:34:57 »
Barátnő meglepett egy Lush "Shave the planet" fantázianevű borotvakrémmel.

Hát nem semmi az összetevôk száma és késlelteti az öregedés jeleinek feltűnését.  ;)

http://www.lush.hu/item/shave-the-planet-borotvalkozokrem

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Szappan, krém
« Válasz #115 Dátum: 2010. Március 13. - 23:18:36 »
barátnő üzeni hogy az öregedés jelei nálunk nem számítanak, mert minél öregebbek vagyunk annál jobban nézünk ki :D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Szappan, krém
« Válasz #116 Dátum: 2010. Március 14. - 09:47:45 »
Vidak, kézcsókom a barátnônek és igaza van! :) ...én már ezen túl vagyok (mármint a jelek feltûnésén)!   ;) ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #117 Dátum: 2010. Március 29. - 00:30:38 »
Ez az igazi nagypapa illat!  ;D

Nem elérhető zsoger

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Szappan, krém
« Válasz #118 Dátum: 2010. Április 07. - 13:32:21 »
Nálunk beszerezhető: Fresh Amigo (Aloe vera & menthol) 50ml , Energy Amigo (allantoin & menthol) 50ml 149,-Ft/db, valamint dalan d'men 65g 180,-Ft/db áron. Amíg a készlet tart. (bár elég sokat láttam mindből) üdv mindenkinek.

PaT

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #119 Dátum: 2010. Április 07. - 14:45:32 »
zsoger,

a "nálunk" az mit jelent?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici