Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467654 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #990 Dátum: 2011. Október 16. - 06:03:34 »
Na úgy elrontottam a mamamedvés szappannal az első borotválkozást... ajjjaj akár írhattam volna én is a hogyan ne csináld c. mellékletet a link-gyűjteménybe...

Pedig baromi egyszerű velük a borotválkozás.Pamacs pár percre meleg vízbe beáztat,szappanra meleg víz kb. 1 percre ráenged a mennyiséget el kel találni de a szappan felett kb 2 mm víz álljon.Pamacsból víz teljesen kiráz aztán a szinte majdnem száraz pamaccsal lehet felszedni a tégelyből a szappant.Dús, tartós,krémes hab lesz az eredmény, kis munkával.

Hát igen, azt már tegnap is láttam, h a probléma összetettebb, de ha az ember siet, akkor minek akar kipróbálni?  :evil:

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #991 Dátum: 2011. Október 20. - 19:13:33 »
Adam's nevű borotvakrémet tesztelt már valaki? Ma vásároltam egyet, kemény 200 Ft volt. Magyar (Hódmezővásárhely), összetételében nem durva (csak egyféle paraben van benne  :evil:). Kevertem belőle habot, jónak tűnik, de még éles teszt nem volt. Fura az, hogy inkább folyadék, mint krém.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Szappan, krém
« Válasz #992 Dátum: 2011. Október 20. - 22:03:05 »
Én már próbáltam. Nekem is ugyanúgy teljesített, mint az Amigo. Én elégedett vagyok ezzel a krémmel.
fbp az utóbbi hozzászólásaidat elnézve hasonlóan összetevőmániás vagy mint jómagam.

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #993 Dátum: 2011. Október 21. - 06:23:02 »
fbp az utóbbi hozzászólásaidat elnézve hasonlóan összetevőmániás vagy mint jómagam.


Bocs, de ez így, ebben a formában nem igaz!  ;D
De most komoly, totál félreértesz (meg más is). Megpróbálom összefoglalni:
1.) Egy luxus terméknél elvárom, hogy törekedjenek a gyártók a nem túl barátságos anyagok minimalizálására, vagy kihagyására. Különben mi a fenét fizetek meg a terméken? Hisz láthatjuk, hogy jó terméket lehet minimális káros összetevőkkel is alkotni (Scodioli, Martin de Candre)
2.) Ha egy termék a natúrkozmetikát próbálja hirdetni a kinézetével, és elolvasom a hátulján az összetevőket, és nincs bennük semmivel kevesebb, mint egy átlagos más termékben, akkor azt átverésnek tekintem.

Én is használok "vegyszeres" termékeket, olyan gyártókét, akik a fenti két csoportba nem tartoznak  ;)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #994 Dátum: 2011. Október 21. - 06:24:42 »
Penge bácsi, ha már itt tartunk, mi a helyzet parfüm/kozmetikai piacon a "zöldhullámmal"?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Szappan, krém
« Válasz #995 Dátum: 2011. Október 21. - 06:52:02 »
Én is próbáltam, elég jó, csak engem is a folyóssága zavart egy kissé. A vele párkuzamosan tesztelt Dalan és Arko krémekktől csak a gazdaságossága miatt maradta el, ugyanis többet kell belőlle felhasználni ugyanannyi habhoz.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #996 Dátum: 2011. Október 21. - 12:08:24 »
Adam's termékcsalád- nem dicsérem őket, mert nagyon low-budget. Jól látjátok kb. ugyanaz a cucc, mint a török vonal, de másfélszer annyi "aqua"-val...     

fbp-
Egy dolgot nem veszel figyelembe és ezért kicsit rossz a megközelítésed. Ne csak az összetétel leírást hasonlítgasd.
A banális példa erre, hogy minden termékben van viz. Az összetételnél egyszerűen ugyebár Aqua. Nos az tény, hogy Theodora Quelle-éből (kékkúti forrásvízből) k.ra nem lehet igazi skót whiskey-t csinálni, ehhez a kristályosan csillogó skót hegyi patakok vizére van szükség... Az összetevőknél azonban ez a nélkülözhetetlen összetételű víz egyszerűen: Aqua.
Ugyanez van a kozmetikai vonalon is. Ugyanazok az összetevők, amik meghatározzák a termék tulajdonságát szerepelnek a hasonló budget cuccban, ugyanúgy, mint egy luxus termékben. Azonban hiába van ugyanaz az anyag ráírva, mégsem ugyanaz. A budget cuccban a legnagyobb valószínűséggel nem ugyanaz a tisztaságú, vagy minőségű összetevő szerepel. Néha kézzelfogható, érzékelhető a különbség, néha nem. Amennyiben nem érzékelhető, akkor vagy kiemelkedő ár/érték arányról beszélhetünk (és ugyebár ezeket a termékeket szeretjük) vagy még mindig ott van a hátsó gondolat, hogy vajon miért olcsóbb... Minden esetben megvan az oka! Vagy ügyes a gyártó, vagy éppen más elgondolás vagy éppen "disznóság"áll a dolog háta mögött.

Olyan, hogy "natúrkozmetika" boltban szerintem nem létezik. Olyan, mint a tej. Vagy friss és akkor friss, vagy nem friss és akkor már nem tej...
Még ha minimalizálják a "barátságtalan" anyagok (tartósítószerek) használatát (mert az "öntudatos" emberek manapság erre lettek kihegyezve) ez felvet más ár/érték csökkentő, a fogyasztók számára láthatatlan költségeket. Ezeknek a fogyasztó számára láthatatlan, de az értékesítési csatorna sikeres folyamához viszont nélkülözhetetlen költségek, ilyen esetekben mégis csak hozzáadott értékek lesznek, ugyanis e nélkül a termék nem létezne. Tehát ha csupán összetevők alapján hasonlítgatjuk a termékeket, az szerintem kevés akár kifejezetten natúr vagy "gumival" termékről beszélünk.  ;D

Kuni- Nem tudom. Van helyzet? Néha felmerülő motívum a zöld meg a klorofil, meg az egyéb "zölddel" kapcsolatos cuccos, egyelőre zöld témában a tudatlanságom ott tart, hogy a navigációmban próbálom értelmezni a "Green Routing"-ot... Lassan rá kell jöjjek, hogy ez is csak giccs...és ugyanúgy szárad a bodza az út mentén...   

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #997 Dátum: 2011. Október 21. - 12:19:32 »
Erről az eszmecseréről az jut eszembe, hogy létezik a biogyümölcsre is egy frappáns megfogalmazás: az a bio, amit éjszaka permeteznek!  :fetreng:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #998 Dátum: 2011. Október 21. - 12:25:47 »
Penge:
Először is, én a wiszkit nem szeretem, így nekem egy ilyen ital akár északi jégtömbből, akár alföldi arzénos vízből van nem kell  :evil:  :buek:
Továbbá: értem én, hogy butylpropilen és butylpropilen közt is van különbség... :fetreng: Ezt most nem mondod komolyan  ???
Nem hiszem, hogy egy luxustermékben "jobb minőségű butylpropilen" van, mint egy kommersz cuccban. A különbség csak annyi, hogy más a célközönség...úgy globalice. Vagyis aki Trumpert tud venni (a világban), az nem vesz Barbont. Félreértés ne essék, nekem is van és volt (és szerintem lesz) Trumper termékem. A luxuskategória egyben különbözik: többféle, és valóban jó illatokat kevernek a termékeikbe, ami az emberek nagyobb többségének igenis számít. Az illatvonalra az alsóbb kategória gyártói nem fektetnek különösebb energiákat, ezért olyan mind, amilyen...lehet őket szeretni, de belátható, hogy nem az illatvilág csúcsa. Azt viszont nem hinném, hogy előállítási költségben nagyságrendi differencia lenne 1 ccm Barbon krém és 1 ccm rangos angol márka krémje közt. A jól eltalált illatot és a cimkét fizeted meg...meg a hülye reklámszöveget, mint a skótviszkinél a "hegyi patakok vize"...a desztillált víz mindenhol desztvíz  :evil:

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #999 Dátum: 2011. Október 21. - 12:33:08 »
Erről az eszmecseréről az jut eszembe, hogy létezik a biogyümölcsre is egy frappáns megfogalmazás: az a bio, amit éjszaka permeteznek!  :fetreng:

Én a biopiacon vásárolok (mert ez van közel), de különösebb hiedelmem nincs arrra vonatkozóan, hogy ott valóban bio termékeket kapok. Ennek legfőbb oka az, hogy magyarok vagyunk...mi egy kicsit máshogy szocializálódtunk, azaz a csibészség nem áll távol tőlünk. Azt meg vidéki lévén tapasztaltam, hogy vegyszerek nélkül elég fura formákat ölt a veteményes. A legszebb látvány - így ősszel - a biopiacon a "bioszőlő"...na ezt is csak a pestiek "torkán lehet letolni"  :crazy:
Van ismerős, aki bio**** (a gyümölcs nevét direkt nem írom ki...hátha csak egy ilyen cég van, aki ilyennel foglalkozik, és lebuktatnám az ismerősömet) forgalmazó cégnél dolgozott, és persze nagytételben keverték a MAGYAR BIO****-höz a külföldi minősítetlen eredetű ****-öt. A trükk az volt, hogy a nembio beszerzés egy másik cég nevén futott...illetve a vegyszerek beszerzése is. Ez  :(, de ezt műveljük egymással...magunkkal.
Bocs az OFF-ért, de ide kívánkozott

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1000 Dátum: 2011. Október 21. - 15:10:38 »
fbp- igen megértem, hogy nem akarod megérteni!  ;D A whisky rossz példa volt ezek szerint, de ugye ittál már Coca Colát külföldön illetve itthon? Vannak helyek (pl. Skócia) ahol sokkal finomabb! :D (whiskyvel)  ;D

Szóval igen! pontosan butylpropylene és butylpropylene között van a különbség. Nem az elnevezésben, hanem, hogy mennyire tiszta, milyen úton volt előállítva és mik a hozadékai a feltüntetett anyagnak. (Ezt nem írják a termékre) Az említett Trumper termékeinek biztos lehetsz benne mások az alapanyagai, mint a Caolás recepteknek... ettől függetlenül ezeket említve a különbségben igazad van. A márka, marketing stb a fő különbség, maga az előállítás költsége nagyjából egálban van, de ez Magyarország vs. Anglia. Ha már a törökökkel akarod összehasonlítani, akkor ez már nem igaz, bármit csinálnak, az energiától kezdve az adókon át a munkaerőig, mind jóval olcsóbb, mégsem csinálnak luxus borotválkozó márkákat...
Ja és a desztvíz... igazi skót whiskyben nincs egy csepp desztvíz sem!!!, lehet ez volt a baj, hogy eddig nem szeretted!  ;D Ha egyszer visszakerül hozzád az S8 megitatlak!  ;D 

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #1001 Dátum: 2011. Október 21. - 16:08:00 »
És a bor-ról se feledkezzünk meg, ha már benne van a fórum nevében :)

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Szappan, krém
« Válasz #1002 Dátum: 2011. Október 21. - 16:28:23 »
Én a biopiacon vásárolok (mert ez van közel), de különösebb hiedelmem nincs arrra vonatkozóan, hogy ott valóban bio termékeket kapok.
A mondás úgy tartja, hogy a bio zöldség az, amit éjjel permeteznek amikor senki nem látja.  :crazy:

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #1003 Dátum: 2011. Október 21. - 17:45:48 »
Ezt írta Qka is pár sorral feljebb  ;)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1004 Dátum: 2011. Október 21. - 18:32:49 »
A sok off után egy kis krém: kipróbáltam a Denimet. Nagyon jó habot ad, még talán egy fokkal jobbat is a Barbonnál, mivel 2. körre kevésbé esik össze. Az illata tényleg a 90-es évekbeli macsós dezodor/kölni illat.
A mai borotválkozásom topikban 1x valaki írta, hogy irritálta, én nem tapasztaltam ilyesmit.
Müllerben olcsóbb, mint a Nivea. Csak ajánlani tudom, :borz2: ha valaki olcsó és megbízható krémet akar, de nem nagypapa "akar lenni", hanem "90-es évekbeli macsó." Én mondjuk ma bay rummal kombináltam, ez így picit érdekes összhatást eredményezett... :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici