Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 493417 alkalommal)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #1035 Dátum: 2011. November 06. - 14:03:04 »
Tegnap kipróbáltam a Vito's hiperszuperultra krémszappanját, abból is a kókuszos-mandulás verziót. Tezsvíreim, ilyen nincs. A szappan maga olyan, mintha marcipán lenne: olyan puha és pontosan olyan illatú. És, ami a leglényeg: életem legjobbja, mindenben: szerintem még egy ceruzával is habosodik :), nulla perc alatt olyan sűrű, krémes és kemény habot ad, hogy az valami csoda, a borotva csúszik rajta, mint az álom, a hab nem omlik össze, nem szárad, egyszóval pompás! Ha van rá alkalmatok, próbáljátok ki.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1036 Dátum: 2011. November 06. - 14:11:36 »
Hát, 1 literesre össze kéne állni egypáran... De jól hangzik. Mostanában vívódom, hogy melyik vonallal folytassam a krémek után:
- olasz iskola: lágyszappanok azaz Proraso, Omega, Cella (ez még ráadásul faggyús is!), Razorock, Valobra és ez a Vitos
- berendeltem mintákat a Kell's-től meg Nanny's Silly Soaptól is, előbbi keményebb glicerines, utóbbi kecsketejes, és elvileg szintén lágy
- Mitchell's Wool Fat / Kent (itthon is kapható a Nerolinál)
- sheavajas: itthon is kapható Institut Karité

De nehéz... :crazy:
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 08. - 23:25:00 írta saxonrazor »

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szappan, krém
« Válasz #1037 Dátum: 2011. November 06. - 16:24:17 »
1l szuperszappan mindösszesen 15.30-ért?  :o

jól látom?!

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Szappan, krém
« Válasz #1038 Dátum: 2011. November 06. - 16:33:58 »
Igen! Nem igazán drága szappan...viszont gyorsabban fogy. Így jut el az ember oda, hogy az ugyanennyi pénzért vásárolt triple milled szappan ugyanakkorra fogy el, mint ebből az 1l.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #1039 Dátum: 2011. November 06. - 18:13:48 »
A Vito is faggyús... és a habja összehasonlíthatatlan a triple milled-ékkel... azok is jók, de ez olyan, mintha összhasonlítanál egy Alfa Romeót egy Maseratival, mindakettő sportkocsi, jó az Alfa, de... a Maserati azért más kategória ;)

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Szappan, krém
« Válasz #1040 Dátum: 2011. November 06. - 19:04:41 »
Lehet beruházok egy ilyenre karácsonykor  ;D

Nem elérhető szece

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 129
Re:Szappan, krém
« Válasz #1041 Dátum: 2011. November 06. - 20:31:26 »
A vasárnap délután nyugalmában újra elővettem a Balea szappant, mióta DE-vel borotválkozom, nem is volt a kezemben, csak az épp száraz pamacsom pihent rajta. Az illatát nem tudom megunni, ráadásul már majdnem normális habot sikerült verni belőle. Ma észrevettem még egy pozitívumot az illata mellett: Nemhogy nem okoz fátyolosodást a DE-n, hanem, ragyogó tisztává is varázsolta. Krémtől, szappantól ilyet még nem láttam. Borotválkozás után győzöm törölgetni a borotvát, most viszont elég volt leöblíteni hideg víz alatt. Igaz, 5 helyen elvágtam magam, de erről nem a szappan tehet szerintem, hanem a zéró előkészítés....  >:(

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #1042 Dátum: 2011. November 07. - 10:54:05 »
Igen, nekem a Trumper krém ilyen, meg a Tabac szappan... mármint fátyolos beovant marad utána... nemtom mitőőő?

Nem elérhető szece

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 129
Re:Szappan, krém
« Válasz #1043 Dátum: 2011. November 07. - 11:47:29 »
Nekem eddig a Speick és Palmolive rúdszappan, a Figaró és a Brinell krém után kivétel nélkül. Csak a Balea-nál nem.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Szappan, krém
« Válasz #1044 Dátum: 2011. November 15. - 05:50:41 »
Egy blőd kérdésem lenne:
reggel munkába jövet ezen a világméretű problémámon dilemmáztam és nem tudtam rá választ adni magamnak:

arcon habosításnál hogyan lehet megoldani a 2. esetleg 3. körre a meleg habot?  :crazy:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #1045 Dátum: 2011. November 15. - 07:45:18 »
Egy blőd kérdésem lenne:
reggel munkába jövet ezen a világméretű problémámon dilemmáztam és nem tudtam rá választ adni magamnak:

arcon habosításnál hogyan lehet megoldani a 2. esetleg 3. körre a meleg habot?  :crazy:
...hogy élve maradsz?  :evil:Az arcod meleg, nem?  ::) Vagy úgy gondolod, hogy felverni a habot az arcodon az első körben még két körre és hogy ez még melegen is maradjon?  :crazy:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #1046 Dátum: 2011. November 15. - 07:46:44 »
Csak mikróba ne tedd a pamacsot, mert kiolvad a ragasztás!   :fetreng:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1047 Dátum: 2011. November 15. - 08:04:41 »
bimbi: régivágású angol mug-ba alulra forróvizet teszel, az arcon habosítás után ráteszed a pamacsot.

Kép a pamacs és pengéről:

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Szappan, krém
« Válasz #1048 Dátum: 2011. November 15. - 08:07:56 »
Pamacsáztató forróvizes csuporra teszem, lényegében ugyanaz mint a mug csak nem annyira elegáns  :crazy:

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Szappan, krém
« Válasz #1049 Dátum: 2011. November 15. - 08:37:08 »
A kérdés apropója, h reggel a asszony összetörte a kiscsészémet  :borosta: , amibe forró vizet szoktam tenni és a arconhabosítás után kiöntöm belőle, néhány ml víz marad benne, és ebből szoktam a köv köröket megtenni.  :borotva:
Így viszont már tudok írni a jótündérnek, h ha már 1x összetörte, hozhat egy mug-ot  :buek:  :borotva:  :evil:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici