Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 482821 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1095 Dátum: 2011. December 04. - 10:54:52 »
Én kettőt is :D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Szappan, krém
« Válasz #1096 Dátum: 2011. December 04. - 13:39:58 »

Olyat lehet, hogy én mínusz hármat ?   :nemtom:



reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #1097 Dátum: 2011. December 04. - 13:53:27 »
Olyat lehet, hogy én mínusz hármat ?   :nemtom:



reofil
Miért? Téged zsírosít?  :fetreng:
Tibi! Itt most az a téma, hogy egy zsíros bűrkére való szappant keres pintadam fórumtárs  (nem pedig az, hogy melyik szappany mennyire jó, vagy rossz)  :sör:

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Szappan, krém
« Válasz #1098 Dátum: 2011. December 04. - 18:18:04 »
ezt a drága martin-t a hivatalos oldalon kívül honnan lehetne beszerezni?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1099 Dátum: 2011. December 04. - 19:03:29 »
csak onnan
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

FBP

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #1100 Dátum: 2011. December 04. - 19:47:29 »
ezt a drága martin-t a hivatalos oldalon kívül honnan lehetne beszerezni?
vagy az Elad topikból  ;)

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Szappan, krém
« Válasz #1101 Dátum: 2011. December 04. - 20:35:08 »
A Martin de Candre szapan jól szárít...talán az jó lehet (bár drága  :crazy:)

Hmmm. Én normál bőrű vagyok, így lehet, hogy rám más hatással van - de hogy mással van, az biztos.
Nem, nem zsírosít. Viszont nagyon puha és hidratált lesz a bőröm utána.  Értem, hogy nem állati faggyúval készül, de ennek ellenére én úgy veszem észre, nagyon is táplálja a bőrt, nem szárítja. Tudományos megalapozottság nélkül fogalmam sincs, hogy van-e különbség a bőr zsír- és nedvességtartalma között, de nekem hidratáló-képesség szempontjából a Martin de Candre a Mitchell's Wool Fat mögött a szoros második helyezett.
Van mondjuk egy feltűnő levendulaillata, de az összetevők szerint levendula hatóanyagot nem, csak illatanyagot tartalmaz.

Nekem a Taylor of Old Bond Street Sandalwood például "szárazabb", "feszülősebb" utóérzést hagy meg.

Megint orvosi ismeretek nélkül, szerintem jó hasznát lehet venni néhány általános, akné elleni tanácsnak:

- Esténként mossuk meg szappannal az arcunkat, távolítsuk el a felgyűlt zsíranyagot (és vele együtt a benne élő baktériumokat). Nekem mondjuk elég reggel, borotválkozás előtt megtenni ezt, de zsírosabb bőrrel alighanem az este a megfelelőbb.

- Rendszeres, úgy kétheti bőrradírozás, vagyis az elhalt hámrészek kíméletes eltávolítása. Egy nem túl puha borzpamacs (black vagy pure badger) például arcon habosítás közben automatikusan elvégzi ezt - már csak az orr környékét és a homlokot kell utána külön megtisztítani.

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Szappan, krém
« Válasz #1102 Dátum: 2011. December 04. - 23:48:11 »
Na ilyen tippeket szívesen fogadok még, köszi! ;) (Bár eddig is mindig arconhabosítottam, igaz borz pamaccsal, az esti arcmosás is mindig megvolt de azért persze folytatom ezeket a dolgokat is :)

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Szappan, krém
« Válasz #1103 Dátum: 2011. December 05. - 07:52:00 »
No persze attól vagyok ilyen "okos", hogy éppen nemrégiben olvastam erről egy cikket:

http://www.freep.com/article/20111127/FEATURES08/111270333/How-fight-adult-acne

A többi tanácsot már nehezebb megfogadni, de lehet bennük valami szintén (például abban, hogy a kezünkkel, ami a nap során a legnagyobb baktériumdózisnak van kitéve, lehetőleg ne nyúljunk az arcunkhoz)...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1104 Dátum: 2011. December 05. - 08:59:08 »
Erről a bacidologról egy picit. Azt tartsuk mindig szem előtt, hogy egy halom bacitörzs felelős és jótékonykodik a szervezetünkért. Ilyenek tenyésznek pl. a szájban ( ezek pl hozzájárulnak, hogy NE legyen szájszagunk) stb. stb. úgyszintén a bőrünkön. A lényeg az egyensúly. Nemcsak gugli a jóbarát, hanem ezek a bacik is. Természetesen akad köztük fertőző is. És pont ez a gond az antibakteriális cuccokkal, nem válogatnak jó és rossz baci közt. Ezért is oszlik meg a vélemény, hogy szabad-e pl. az arcon egyáltalán szappant használni, mert egyensúly bontó...   

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Szappan, krém
« Válasz #1105 Dátum: 2011. December 05. - 12:15:09 »
Sziasztok!

Most beszéltem a nagynénémmel, akiről kiderült hogy egy ideje azzal foglalkozik hogy szappanokat készít, elsősorban fürdéshez. Rákérdeztem hogy borotvaszappant is tud-e csinálni, és abban maradtunk hogy megpróbálja, letesztelem, aztán ha jó/nem jó akkor ebben az irányban is tovább haladna. Szóval ha elkészül vele, lenne-e jelentkező tesztelésre? Postán elküldeném a cuccot, aztán ti is megpróbálnátok, és ha van valami észrevétel akkor meg tudnátok osztani, én meg átadom neki hogy mi a helyzet.

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Szappan, krém
« Válasz #1106 Dátum: 2011. December 05. - 12:19:29 »
Mindn újdonságot szívesen kipróbálok! :-)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1107 Dátum: 2011. December 05. - 12:25:03 »
Zsiráf:

Szuper ötlet, szerintem sokan lennénk, akik örömmel támogatunk ilyen kezdeményezést! :borotva2: :borz2:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1108 Dátum: 2011. December 05. - 12:26:48 »
Hajrá, jöhetnek, én valami finom fűszerest kérnék!  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Szappan, krém
« Válasz #1109 Dátum: 2011. December 05. - 12:28:50 »
Oké, majd meglátom mekkora tesztadagot csinál elsőre, aztán akkor felvágom darabokra, remélem még borotvatalálkozó előtt kész lesz vele, mert akkor csak 1 embernek postázom, és ő elviszi, mert hogy sajnos nekem ez a vizsgaidőszak keresztülhúzta a találkozóval kapcsolatos terveimet :I

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici