Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467692 alkalommal)

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Szappan, krém
« Válasz #1125 Dátum: 2011. December 16. - 18:31:21 »
Épp tesztelek egy pengét és mivel kifogyott a Proraso szappanom áttérek a barbonra,remélem ez nem változtat az eredményem.Mármint penge tesztelés közbe ha krémet váltasz az nem oszt nem szoroz ugye?

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1126 Dátum: 2011. December 17. - 12:23:18 »
A múltkoriban kipróbáltam az UFO Wilkinsont.
Mivel edényem nem volt épp (most már van), így a képemen próbáltam meg habot képezni belőle. Az első körben alig mutatkozott valami, így vettem még egy kis szappant a pamacsra és újra nekiálltam vele dolgozni.
Ekkor már sokkal jobb eredményt kaptam. Nagyjából mintha valami zseléből kreáltam volna habot. Vastagnak nem mondhatnám, de nem is kell, hogy vastag legyen szerintem.
Az illata nekem tetszik, de gondolom embere válogatja, valamint egy picinykét mintha szárította is volna a bőrömet, de ez lehet attól is, hogy vagy 10 percig fent volt.
Mivel összehasonlítási alappal nem rendelkezem, ezért nem tudom azt mondani, hogy jobb vagy rosszabb valamelyiknél, azt viszont láttam, hogy nem egyszerű habot kreálni belőle. Mivel a borotválkozás menetének szerintem maga a habkészítés lehet a legjobb része, így azt kell mondjam, hogy ennél a szappannál már inkább beszélhetünk munkáról, mint élvezetről. De megborotválkozni ezzel is meg lehet, az kétségtelen tény!
A középkorban is mit összebíbelődtek a papok a kódexek másolásával, most meg ott a scanner, vagy a copypaste. :))
Persze ez túlzó hasonlat, ilyen jelentős különbség nem hiszem, hogy lenne a szappanok közt.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1127 Dátum: 2011. December 17. - 14:18:00 »
...szerintem teljesen jól működik, csak a szaga lehetne illat!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #1128 Dátum: 2011. December 17. - 17:10:43 »
Van egy borotvaszappanom, ami borotválkozáshoz nem igazán jött be. Nem tetszik a habja és különösebben az illata sem. Kidobni viszont sajnálom. Ugye el lehet ezt használni fürdéshez, kézmosáshoz? Gondolom ugyanúgy meg kell, hogy feleljen arra a célra is, mint bármelyik hagyományos szappan, igaz?

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Szappan, krém
« Válasz #1129 Dátum: 2011. December 17. - 19:55:41 »
Úgy tudom hogy a borotvaszappan nem igazán alkalmas tisztálkodási célokra mert a tisztitó hatás helyett itt a sikositás, tartósabb hab, nagyobb szőrpuhitó hatás van előtérbe helyezve. Ha nem igy van a nálam hozzáértőbbek majd kijavitanak.
Szerintem ha nem tetszik a szappanod,tedd fel cserél topikba,lehet van olyan akinek bejön,vagy csak ki szeretné próbálni és tud helyette ajánlani valami neked tetszőt.

Üdv, agyepüntúli.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1130 Dátum: 2011. December 17. - 21:47:35 »
Van egy borotvaszappanom, ami borotválkozáshoz nem igazán jött be. Nem tetszik a habja és különösebben az illata sem. Kidobni viszont sajnálom. Ugye el lehet ezt használni fürdéshez, kézmosáshoz? Gondolom ugyanúgy meg kell, hogy feleljen arra a célra is, mint bármelyik hagyományos szappan, igaz?

Természetesen el lehet használni tisztálkodási célra is, de nem lesz annyira hatékony, mint a pipere szappan, viszont jóval drágább. Kézmosásra, ha a max. higiénia a cél, pedig nem jó. Akkor inkább arszab javaslata, csere-bere.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1131 Dátum: 2011. December 18. - 10:53:57 »
Hi!

Ma leballagtam apósom borotvacuccaihoz. Ő valami idétlen idők óta Barbont használ, szerinte jó.
Kíváncsiságból nyomtam egy fél kisujjpercnyit a tálkámba, aztán elkezdtem kavarni a pamaccsal.
Mit mondjak, sokkal könnyebb ebből habot fakasztani, mint pl a Wilkinson szappanból, mert abból már szinte művészet.
A Barbon krém meg ezek szerint a gyengék fegyvere.  :D Ebből még maga a borz is tudna habot verni, ha párszor meghemperegne benne vizesen.  :D

Az illata nem tetszik annyira, így egyelőre nem térek át, aztán nagy keresgélés után meglátjuk mi lesz a kiválasztott. Mert a Hegylakó című eposz óta tudjuk, a végén csak egy maradhat.  :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1132 Dátum: 2011. December 18. - 10:56:18 »
Snaki: Pedig Barbon az igazság! Tényleg nagyon jó belőle habot verni, az illata pedig hát nosztalgia.

Csak egy maradhat:  :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng: Próbálkozz csak...

Hi!

Ma leballagtam apósom borotvacuccaihoz. Ő valami idétlen idők óta Barbont használ, szerinte jó.
Kíváncsiságból nyomtam egy fél kisujjpercnyit a tálkámba, aztán elkezdtem kavarni a pamaccsal.
Mit mondjak, sokkal könnyebb ebből habot fakasztani, mint pl a Wilkinson szappanból, mert abból már szinte művészet.
A Barbon krém meg ezek szerint a gyengék fegyvere.  :D Ebből még maga a borz is tudna habot verni, ha párszor meghemperegne benne vizesen.  :D

Az illata nem tetszik annyira, így egyelőre nem térek át, aztán nagy keresgélés után meglátjuk mi lesz a kiválasztott. Mert a Hegylakó című eposz óta tudjuk, a végén csak egy maradhat.  :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Szappan, krém
« Válasz #1133 Dátum: 2011. December 18. - 11:09:48 »
Érdemes a wilkinson szappan tetejére kis vizet locsolni, hogy felpuhítsa mire elkezded a pamaccsal felszedni. Kicsit melósabb mint a krém.. A barbon teljesen rendben van szerintem ;) alig várom, hogy elfogyjon, a következő a figaró lesz... ;D

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1134 Dátum: 2011. December 18. - 11:11:38 »
Azt hiszem pont az útkeresés a szép ebben az egészben. Bár nem feltétlenül költséghatékony megoldás.
Mert mire az ember megtalálja a nagy Ő-t, addig feleslegesen kidobál mindenféle vackokra egy halom pénzt.  :)
Nyilván egyszerűbb lenne, ha mindenkinek valami kis angyal letenné elé az összes borotválkozási kellékből azokat, melyek a leg optimálisabbak számára, de akkor talán ez az oldal se létezne.  :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1135 Dátum: 2011. December 18. - 11:17:31 »
Érdemes a wilkinson szappan tetejére kis vizet locsolni, hogy felpuhítsa mire elkezded a pamaccsal felszedni. Kicsit melósabb mint a krém.. A barbon teljesen rendben van szerintem ;) alig várom, hogy elfogyjon, a következő a figaró lesz... ;D


Igen, szappan esetében jobban meg kell adni a módját a beretválkozásnak.

Hajnalban felébredve végiggondoltam a követendő stratégiát:
Tálkába forró víz, pamacs bele ázni.
Szappanra szintén meleg víz, hadd puhuljon a beste.
Utána elvonulni fürdeni, hogy a szőr is hadd puhuljon ugye.
Pancsi után lehet aztán nekiállni a habverésnek, borotválkozásnak.  :D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Szappan, krém
« Válasz #1136 Dátum: 2011. December 18. - 11:20:39 »
Nekem is addigra lesz jó hab mire az utolsó kört kenem fel, sokszor érdemes a pamacs szőréből kipréselni a benne megbúvó jó habot ! A kemény csapvíz is -ami itt van- hátráltatja a jó végeredményt, de ezzel együtt kell élni..

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1137 Dátum: 2011. December 18. - 11:41:15 »
valami kis angyal letenné elé az összes borotválkozási kellékből azokat, melyek a leg optimálisabbak számára
Milyen unalmas lenne az élet...  :D
Én ezt már rég megtaláltam... és mégis...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1138 Dátum: 2011. December 18. - 18:45:35 »
Na, mostanra sikerült végigolvasnom a szappanos topikot! Kockásra ültem a s.ggem a gép előtt.
Jézus, és még hány topik van hátra! Nejem szerint nem vagyok normális, hogy a fél napomat ezzel töltöm, de hát mit tegyek, ha rákattantam a témára?! :)

Most megyek is és nekiállok borotválkozni, pedig még nem kéne, de valahogy kedvet kaptam.  ;D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1139 Dátum: 2011. December 18. - 21:25:49 »
Na, kérem szépen, most nekiálltam úgy a borotválkozásnak, ahogy délelőtt el is terveztem és itt már többen is javasolták. Mindezt ugye azért, hogy meggyőződjek arról, hogy a kitartó munkának lesz-e eredménye Wilkinson ufo szappan esetében, avagy ez a termék teljesen alkalmatlan arra, amire kitalálták.

Tehát pamacs forró vízbe áztatva, szappan szintén meleg vízzel elárasztva, majd az egész félretéve a fürdés erejéig. Ez utóbbi kb 20 percig tartott, tehát ázhattak rendesen.

A pamacsból kinyomtam a vizet, 4-5 lendítéssel kiráztam, majd kissé jobban a szappanra nyomva a sörtéket szépen elkezdtem felszedni a cuccot. Ezt a műveletet nagyjából két percig végeztem, majd ezek után a tégely oldalára került anyagot még ujjal leszedtem és a képemre kentem. Megjegyzem a szappan a 20 perces áztatástól sem lett túl lágy.
A keverőtálkát most kihagytam a műsorból, mindjárt az arcon kezdtem meg a habképzést.
Nem tudom, hogy a szappan vagy a sörte a döntő ebben, de jobban képződik a Wilkinsonból a hab, ha nem körkörös mozdulatokkal operálunk, hanem hosszanti húzásokkal. Nem is beszélve arról, hogy így a sörték is kevésbé irritálják az arcbőrt. Természetesen kitartásra szükség van, mert a hab lassan akar alakulni, de egy idő után csak lett belőle valami. A pamacs csúcsát közben tán kétszer óvatosan a vízhez érintettem. Normális borotválkozáshoz elegendő habmennyiség alakult ki sacc per kb 1,5-2 perc után, így az első kört letoltam.

Kíváncsi voltam, hogy a második körre maradt-e anyag a sörték közt. Nos igen, de nem hab formájában, hanem alapanyag képében, tehát a második kör habját ugyanannyi ideig tartott elkészíteni, mint az első körét.

Ennek letolása után brahiból megpróbáltam pusztán a pamacsban lévő anyagból egy harmadik kört is kreálni a képemre és számomra is hihetetlen módon, de sikerült. Viszont a 3. kör anyaga  annak lehúzása közben már kezdett összeomlani.

Szerintem ennyi a max, amit segédanyag nélkül ebből a cuccból ki lehet hozni.
Tehát aki gyors borotválkozásra vágyik, az szerintem ne vegyen Wilkinson kék tégelyes szappant.
Aki viszont szeret szöszmötölni a habkészítéssel, belemerülni a borotválkozás művészetébe, annak kifejezetten ajánlom, mert sikerélmény, ha összejön. :)
Nekem ráadásul még az illata is tetszik, de ugye ez erősen szubjektív.
Szóval úgy néz ki el fogom használni az egész tégelyt, de legközelebb mást választok.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici