Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 491906 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1140 Dátum: 2011. December 20. - 20:24:10 »
Kezdek belejönni a habverésbe Wilkinson szappanból.
Ha az ember nagyjából már tudja, mi kell a sikerhez, akkor már nem is oly idegesítő. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1141 Dátum: 2011. December 23. - 17:43:52 »
A fiam hazajött az egyetemről, persze karácsonyra a szüleinek még nem vett semmit.
Mondtam neki, hogy borotválkozós cuccoknak nagyon örülnék, ártól függetlenül (magyarán nem baj, ha olcsó).
Így gyorsan el is mentünk a Müllerbe, vettünk Figaró, Palmolive meg Denim krémeket, meg valami Man pengét. Az árából ítélve nem lehet valami világbajnok, de majd max apósom elhasználja (csakúgy, mint a többi, nekem be nem jött terméket).
Jó világ köszönt az öregre az által, hogy ki fogok próbálni sok mindent és a maradék mindig nála végzi majd. Beretválkozós költsége nem nagyon lesz a közeljövőben.  :D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1142 Dátum: 2011. December 23. - 18:32:18 »
Snake: Ha nem sznobság van, akkor az öreg korán örü,mert minden, amit vettetek jó.  :sör:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1143 Dátum: 2011. December 23. - 19:34:28 »
Mivel egyiket sem próbáltam még soha, így elég kíváncsi vagyok.
Az árukkal ugye nem a megfizethetetlen kategóriába tartoznak, ennyi pénzért vajon mit adnak. Illetve ami tízszer ennyibe kerül, vajon jobb is annyival?
Az okos más kárán tanul, a hülye meg a sajátján, úgyhogy magamat ismerve lesz itt még költekezés.  ;D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #1144 Dátum: 2011. December 23. - 20:19:54 »
Huh, kipróbáltam (már többször :) ) dekával a talin biznyicelt eShave narancs-szantál krémet. Annyit tudok hozzá tenni, hogy igazi prémium minőség, csak a második körben hamar "olvad" a hab, lehet, hogy sok a víz nekije.

AJánlott vétel. Persze _nagyon nem_ Barbon ár.

http://eshave.com/shaving-products/shaving-creams/shaving-cream-orange-sandalwood?SID=hpaqnjkb0fldm2ehjlfl9j9c01


Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1145 Dátum: 2011. December 23. - 20:30:51 »
Kösz a beszámolót!

Az a fehér teás változat jól hangzik!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1146 Dátum: 2011. December 23. - 23:00:02 »
A Müllerben ma nézegettem Florena borotvakrémet is, de egyelőre nem vettem, mert a többi is lehet, hogy rám szárad majd (vagy apósra).  :)
Ez ugye retro keletnémet cucc, az ára nagyon baráti, de kérdés, hogy mit tud?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1147 Dátum: 2011. December 24. - 22:27:24 »
Ma kipróbáltam a Denim originál krémet.

Tapasztalatok:
Nos, mivel a Wilkinson szappanhoz vagyok szokva, így egy kicsit sok anyagot sikerült a tálkába nyomnom.
Egy perc alatt annyi habot kutyultam, hogy tán 6 körre is elég lett volna. Viszont a 3. körben megvagdostam magam, így befejeztem a nyúzásomat, a maradék hab a lefolyóban végezte.
Szóval elég sok habot lehet a Denimből fakasztani, különösebb ügyesség nélkül.

Az illata, vagy inkább szaga azonban nem nagyon jött be elsőre. Ennél még a Barbon is jobb volt, pedig arra is azt mondtam, hogy nem az én világom. Nagyon mű-szagnak éreztem.

Állagra a hab jó volt, viszont a borotvát szét kellett szedni a tisztításhoz, mert pusztán a vízzel öblögetve nem jött le a pengéről.
Szóval első meglátásom szerint egy jó habzású, nem túl jó illatú, nehezen lemosható, ámde nem is túl drága termékről van szó.
Nem ez lesz a kedvencem.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Szappan, krém
« Válasz #1148 Dátum: 2011. December 25. - 18:33:10 »
Az illat elég szubjektiv kategória.Nekem a Denim classic az egyik kedvencem :D
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Szappan, krém
« Válasz #1149 Dátum: 2011. December 25. - 20:28:59 »
Az én preferenciám:

Manapság kicsit hanyagolom a barbon krémet, inkább a wilkinson sensitive krémet használom (párom imádja az illatát) meg a wilkinson UFO szappant használtam két alkalom óta. Mind tálban, mind arcon habosítva príma lett (UFO)

Snake, nekem is van egy HJM sörte pamacsom, de én nagyon megbántam, hogy megvettem... Nem bejön. A fenti eredményeket egy noname borzzal értem el és a harmadik pamacsom (egy victoria bechoffen daxer, kicsi sörte) is sokkal jobb, akár arcon, akár tálban habosítva (feleannyiba sem került, mint a HJM)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1150 Dátum: 2011. December 26. - 11:40:02 »
Penhaligon's, Floris szappanokat próbált már valaki?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #1151 Dátum: 2011. December 26. - 12:02:42 »

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1152 Dátum: 2011. December 26. - 12:04:49 »
Köszi, nem emlékeztem rá  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1153 Dátum: 2011. December 26. - 14:53:52 »
Az illat elég szubjektiv kategória.Nekem a Denim classic az egyik kedvencem :D

Hát igen, az illat az teljesen szubjektív kategória, igazándiból ebből sincs olyan, hogy rossz vagy jó, akárcsak ételből , zenéből, stb. Olyan van csak, hogy nekem tetszik, vagy nem.

Egyébként most borotválkoztam és a következő kipróbálandó krém a Palmolive Sensitive aloe vera volt.

Tapasztalatok:

Számomra kellemes, visszafogott illatú krém jött ki a tubusból, amiből pillanatok alatt lehet jó minőségű habot készíteni mind tálban, mind arcon. Egy kisujjpercnyi darabkából 3 körre simán elég mennyiség jött, a többi ment a lefolyóba.
A hab a 3. körben sem esett össze, sőt, jó vastagra kentem, ami már-már a flakonos habokat idézte. Az én bőrömre megfelelő volt, semmi irritációt nem éreztem a végén sem.
Víz alá tartva a borotváról is nagyrészt le lehetett mosni szinte teljesen. Ez persze csak akkor derült ki, mikor szétszedtem a borotvát, ami addig tisztának tűnt.
Nos, az élek közelében egy halványka kis csík maradt a habból, amit óvatosan leszedtem az ujjaimmal.

Összegzés: számomra kellemes, visszafogott illatú, nagyon jól habzó és jó árú termékről van szó. Meg fogom szeretni, úgy néz ki.  :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1154 Dátum: 2011. December 29. - 17:04:29 »
Hmm, ez tényleg szubjektív, a Denimről már én is írtam itt korábban - megbízható iparos, sőt egy lehelettel dúsabb és tartósabb, kevésbé hamar száradó habot ad, mint a Barbon és Figaró. A Palmolive szintén megbízható cucc, de az illat tekintetében, ha szívemre teszem a kezem, inkább a fentebb említettek jönnek be (a Denim 1 az 1-ben az "original" illatú dezodoruknak és tusfürdőjüknek felel meg állítólag).

Az M-Man penge elvileg ugyanott készül, mint a Personna, de gyengébb, ócsítottab minőség - az én drótszőrömön csak 1 borotválkozást lehet vele végigcsinálni, de azt legalább tisztességgel. és már aközben is érezni helyenként a húzást.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici