Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 484493 alkalommal)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Szappan, krém
« Válasz #1185 Dátum: 2012. Január 03. - 12:27:44 »
Snake, nem próbálod meg a krémet szappannal kombinálni, mint a youtubos "superlather" videókon szokott lenni.

Ma újra próbálkoztam a mühle szantálos kisszappannal, mivel az utóbi pár borotválkozást a wilkinson UFO-val követtem el. Az UFO-t egyébként kezdem megszokni, már arcon is habosítok vele (arcon habozva nem tudok hatalmas mennyiségű habot elérni vele, de tálban habosítva igen)

Szóval mühle szappan: arcon habosítás volt (eddig amikor próbáltam tálban csináltam) UFO-nyi mennyiségű habot sikerült készítenem, viszont síkosító hatása még így is elmarad az UFO-tól. Kicsit szárított is menet közben -bár nekem inkább zsíros bőröm van, azért nem esett jól.

Szerintetek érek el javulást ezzel, ha lereszelem és tömörítem? Lehet, ez hülye kérdés... nem tudom. Végül is nem a hab mennyiségével van a bajom.

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Szappan, krém
« Válasz #1186 Dátum: 2012. Január 03. - 14:04:52 »
Mühle szappanokat célszerü elöáztatni! (Löttyintünk rá némi melegvizet és hagyjuk 2-3 percig)
Így hidratálóanyagokban gazdag habot kapunk.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Szappan, krém
« Válasz #1187 Dátum: 2012. Január 03. - 14:18:31 »
Nyisz, ez megtörtént. 3-4 percig meleg víz volt rajta, hogy puhuljon és több anyagot tudjak felvenni a pamaccsal. A pamacsot is áztattam vagy 2 percig és mielőtt nekimentem volna a szappannak kinyomkodtam, úgy vettem fel az anyagot.

Mühle szappanokat célszerü elöáztatni! (Löttyintünk rá némi melegvizet és hagyjuk 2-3 percig)
Így hidratálóanyagokban gazdag habot kapunk.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1188 Dátum: 2012. Január 03. - 16:47:57 »
Snake, nem próbálod meg a krémet szappannal kombinálni, mint a youtubos "superlather" videókon szokott lenni.

Dehogynem!!
Ma este mindjárt kanyarintok egy kis habot Wilkinsonból meg a Denim krémből, bár elvileg nem is kéne borotválkoznom, de ugye a kényszer...:)
Szóval a Wilkinek szerintem jó az illata, a Denimnek meg a habja, bízom benne, hogy ebből a házasságból valami jófajta hab születik.
Majd este referálok itt a fórumon.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Infidel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 57
Re:Szappan, krém
« Válasz #1189 Dátum: 2012. Január 03. - 17:13:57 »
egyedüli rossz tulajdonsága az volt a habnak, hogy nehezen lehetett lemosni a borotváról, illetve szét kellett szedni ahhoz, hogy teljesen lejöjjön a cucc a pengéről. Ezt a tulajdonságot a Denim gének okozzák, az csak tisztán használva is nehezen lemosható.

Bár a Denim krémet még nem próbáltam,de a Figaró is produkál hasonló jelenséget  :crazy:
Egyébként érdekes módon én is a Figarót használom a legtöbbet,tetszik az illata...Pedig a polcon még ott figyel a Figarón kívül egy Nivea és egy Balea is.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Szappan, krém
« Válasz #1190 Dátum: 2012. Január 03. - 17:16:15 »
Hajrá !  ;)

Dehogynem!!
Ma este mindjárt kanyarintok egy kis habot Wilkinsonból meg a Denim krémből, bár elvileg nem is kéne borotválkoznom, de ugye a kényszer...:)
Szóval a Wilkinek szerintem jó az illata, a Denimnek meg a habja, bízom benne, hogy ebből a házasságból valami jófajta hab születik.
Majd este referálok itt a fórumon.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1191 Dátum: 2012. Január 03. - 18:39:46 »
Na, kérem szépen, meg is volt az ígért beretválkozás.

A szappant beáztattam a művelet előtt vagy negyed órával.
Kezdésnek felvettem a szappanból kb a kétharmadát, mint amennyit szoktam normál esetben, majd löktem hozzá alig 1 cm Denim krémet. Az elegyet tálban  kezdtem megdolgozni.
A hab gyorsan keletkezett, nagy mennyiség lett. Hogy hány körre lett volna elég azt nem tudom, mert csak két menetet toltam (ugye nem nagyon volt mit vágni meg a 2. kanyarban sikerült ismét felnyitnom az egyik buckát a képemen), a többi ment a lefolyóba.
Így, szappannal keverve a Denim is könnyebben kimosható a zugokból, mintha csak saját magában használtam volna. Bár a teljes tisztuláshoz azért még így is szét kell tekerni a razort.
Tehát a hab mennyiségét és minőségét tekintve elégedett voltam.
Viszont ennek a habnak sajnos ára is volt.
A szerintem jó illatú Wilkinson ufó felett teljesen átvette a hatalmat az a cseppnyi Denim, így a keverék totál Denim illatú lett, a Wilkinsonból semmit nem éreztem, pedig abból volt több. Ez pedig nem tetszett.
Ha választanom kéne a tegnap kavart Denim-Figaró, illetve a mai összetétel között, inkább az előbbit választanám. Persze abból valamivel kevesebb hab keletkezett, de az illat-vonalon ez bőven kárpótolt.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Szappan, krém
« Válasz #1192 Dátum: 2012. Január 03. - 19:10:53 »
Én nagyon megkedveltem a Wilkinson illatot, szerintem is az az egyik baj vele, hogy enyhe, vagyis gyenge az illata, és nem marad meg sokáig. Már egy egyszerű Nivea balzsam is teljesen átveszi a hatalmat felette..

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Szappan, krém
« Válasz #1193 Dátum: 2012. Január 04. - 12:06:45 »
Na igen, kinek a pap, kinek a papné :)
Én is szeretem a wilkinson illatot (mind a sensitive krémet, mind az UFO szappant) de nekem nem probléma, ha könnyen eltűnik, mivel akkor használok utána valamilyen más, erősebb illatot.
Egyébként nem tudom, érzem én is, hogy pl: a nivea balzsamnak van illata, de ha felviszem, szerintem elég hamar elillan, meg hát alapvetően gyenge az a kis illat is (persze értem, hogy ez is "lenyomja" wilkinsont)

Nemrég vettem cadeavera ASB-t, nekem ez is olyan semleges illatnak tűnik (már amit érzek belőle) bár Snake írta, hogy a párja "öregurasnak" érzi. Ezzel szemben nekem majd' ugyanaz a kategória, mint a nivea balzsamok: szinte alig van illat, az is eltűnik.


Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1194 Dátum: 2012. Január 04. - 20:25:33 »
Ma a Palmolive házasodott a Figaróval. Az eredmény megfelelt az elvártnak: jó hab jó illattal.
Mivel ezt a Palmolive szólóban is tudja, így a Figaró gyakorlatilag el lett pazarolva. De ugye occó, hadd fogyjon. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Szappan, krém
« Válasz #1195 Dátum: 2012. Január 05. - 21:34:54 »
Megtudnátok nekem mondani hogy szegeden hol vehetnék Palmolive szappanrudat,vagy Arkot?Mindkettőt nagyon szeretném kipróbálni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1196 Dátum: 2012. Január 05. - 22:31:58 »
Szerintem max a postán vehetsz (át), ha valaki küld neked. :(
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Szappan, krém
« Válasz #1197 Dátum: 2012. Január 05. - 22:36:25 »
Pécsen sem láttam még, ha ez számít..  :-\

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1198 Dátum: 2012. Január 06. - 21:27:02 »
Lacus_65 által hozzájutottam Dalain és Kanion krémekhez.

Ma az általam eddig még névről sem ismert Kaniont próbáltam ki.

A tubusból a többi krémhez képest kissé vékonyabb átmérőjű hurka szlalomozott elő, ezért vagy 2 centit kinyomtam.
Tálkában kezdtem keverni és mindjárt ismerős szagot éreztem: jééé, ez olyan, mint a Denim! Persze ezt nem örömittasan, hanem kissé lehangolva gondoltam, mert a Denim szagát nem kedvelem.
Innentől kezdve aztán már nem sok meglepetés ért, mert a lengyel krém egyéb tulajdonságait tekintve is nagyban hasonlít nevesebb társára.
A hab nem képződött túl gyorsan, viszont használható maradt még 10 perc után is. Azért kell vele dolgozni egy picit az arcon is, de a munka eredményeként normális habot gyárthatunk.
Az egyetlen jelentős minőségbeli eltérés szerintem a két rokon közt az, hogy míg a Denim elég nehezen akarja elhagyni a pengét, addig a Kanion viszonylag könnyen lemosható volt a borotváról. Ez a tulajdonsága DE szempontból a Kanion felé billentené a mérleg nyelvét, de amit a réven nyer, azt a vámon elveszti alapon elszáll azzal, hogy a tubusból több kenőcs kell hasonló mennyiségű habhoz, mint a Denimből.

Ár-érték arányról nem tudok nyilatkozni, ajándékról lévén szó, de gyanítom, hogy a Lengyel termék lehet az olcsóbb.

Hát nem ez lesz a kedvencem, az biztos, de apósom majd szépen elhasználja. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1199 Dátum: 2012. Január 08. - 13:31:10 »
Kicsit unatkoztam, így a L'Occitane szappanom átköltöztettem egy stickbe SicTransit módra és remekül működik  :borz1:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici