Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467534 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1200 Dátum: 2012. Január 08. - 20:22:51 »
Ma a Dalain D'men krémet próbáltam ki.

Ha rövid akarnék lenni, akkor azt mondanám hogy a török Figaró. De ennél azért szószátyárabb vagyok.

Szóval annyi anyagot nyomtam a tálba, amennyit az idáig favorit Palmolive anyagból kellett 3 körhöz.
Alig kezdtem keverni, máris képződött a hab, sokat nem kellett kínlódni vele. Az arcomra téve éreztem, hogy ez azért nem egy vastag fajta. Illatra nem hasonlít egyik idáig kipróbált termékre sem, viszont olyan kellemeskés, visszafogott illata volt, amitől a Figaróra asszociáltam.
Az első meglepetés akkor ért, amikor a 2. kör anyagát próbáltam volna felvinni a képemre. Merthogy alig volt valami a pamacsban de az is menten összeesett, amint a helyére került. Tehát ismét a tubushoz kellett nyúlnom.
Mosáskor a borotváról hamar lejött a hab, de azt szétszedve láttam, hogy a penge éléhez azért ragaszkodik az anyag, kicsit jobban, mint a magyar tesó.
Ár-érték arányról ajándék mivolta miatt nem nyilatkoznék, de ha a kettő közt kéne választanom, akkor inkább a Figarót venném.

Aki nem akar több kört nyomni és nem akar a zsebbe mélyen nyúlni, annak jó lehet.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1201 Dátum: 2012. Január 08. - 20:28:31 »
Az eddig általam használt krémeket egyébként a következő sorrendbe pozícionálnám, szigorúan szubjektív alapon:
1. Palmolive
2. Figaró
3. Barbon
4. Dalain
5. Denim
6. Kanion

A Barbon és a Dalain helyezésében a hab mennyisége döntött, mert illatra számomra jobb volt a török.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1202 Dátum: 2012. Január 08. - 21:37:31 »
Hisszük ha látjuk!!!

Kicsit unatkoztam, így a L'Occitane szappanom átköltöztettem egy stickbe SicTransit módra és remekül működik  :borz1:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Szappan, krém
« Válasz #1203 Dátum: 2012. Január 14. - 23:01:39 »
Féltestvérem lánya kinn dolgozik angliában és mondtam neki hogy hozzon nekem: Geo F Trumper Violet Shaving Cream-et,de lehet hogy jobban jártam volna egy Geo F Trumper Violet Shaving Shaving Soap-al.Vélemények?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #1204 Dátum: 2012. Január 15. - 00:41:54 »
Szerintem Truefitt és Hill-féle cuccot kérj, mert azt itt nem kapni, és senki nem küld Angliából megfizethető áron... Sőt, legjobb, ha összeszedsz itt pár rendelést, és mérsékelt haszonnal teljesíted  ;) Én pl. 1805 balmot kérek!

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Szappan, krém
« Válasz #1205 Dátum: 2012. Január 15. - 01:32:11 »
Én szegedi vagyok kinek van kedve felutazni Budapestre a benzinárak mellett,a vonat se drágább.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #1206 Dátum: 2012. Január 15. - 08:57:32 »
...vagy azzal, ha veszel egyet a Neroli-nál, mert ott sem drágább, mint Ángliában  ;)
Ha a szappanokat szereted, akkor a szappannal jársz jobban, ha meg a krémeket, akkor a krémmel. Ez annyira személyes dolog, hogy ebben neked senki nem fog tudni tanácsot adni.

A gond csak az, hogy a Nerolinal gyakorlatilag nincs GFT keszlet (illetve minimalis). Es ez az allapot mar legalabb 1 eve tart.  :(
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1207 Dátum: 2012. Január 15. - 11:30:57 »
Neroli postáz is, nekem is úgy küldték 2 éve.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1208 Dátum: 2012. Január 15. - 13:18:26 »
A mai borotválkozást Figaró-Kanion egyveleggel ejtettem meg.
Szerintem a Kanion és a Denim krémek rokonok illatilag. A múltkor a Figarót Denimmel keverve a habnak Figaró illata lett, ezért most meglepődtem, hogy Kanionnal keverve a Figarót nem lett Figaró illat, hanem Kanion illat lett.
A habbal kellett azért egy kicsit dolgozni, de 2 körre elég lett, a 3. kört már csak vékonyan teljesítette.
Érdekes volt még az is, hogy míg külön-külön viszonylag jól le lehetett öblíteni a habjukat a borotváról, addig összekeverve valahogy az elegy jobban ragaszkodott a borotvához. Borotválkozni persze ezzel is meg lehetett, de nem ez a nyerő kombó számomra ebben az árszegmensben.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1209 Dátum: 2012. Január 15. - 13:58:55 »
Mire végeztem a mai 3. menettel, betoppant a nejem egy új borotvakrémmel, amit idáig még sehol nem láttam az üzletek polcain. Mivel az összes cucc a kezem ügyében volt, gyorsan kibontottam a dobozt és kevertem egy adagot az új krémből. Persze ment mind a lefolyóba, mert sok dolga a habnak már nem volt, csak a kíváncsiság miatt kutyultam...:)

Szóval ez a krém a szerény nevű Top Ten for Men sorozatból való, ami a bolgár Rubella Beauty nevű cég termékcsaládja. Abból is a Dynamic fantázianevű shaving cream-hez volt szerencsém.



A tubus kissé túl van méretezve a benne lévő anyaghoz képest, mert az egy cm krém kinyomása után úgy néz ki, mint egy félig használt fogkrém. Az előbbi hasonlat találó az anyag színét tekintve is: hófehér a krém. A felirat szerint 65 ml az anyag mennyisége egyébként. A kupak menete nem a legjobb konstrukció, kissé nehéz rákapatni a helyére.

A hab viszonylag gyorsan képződik a krémből. Állagra szerintem mint a Figaró vagy mint a Dalain. Illatra meglehetősen visszafogottnak mondanám, sőt, szinte alig van illata. Ami kevés van, az viszont számomra jó volt.
Kíváncsiságból a képemre is kentem. Mondjuk 2 percnél tovább nem időzött rajta, de addig nem esett össze.
Bár borotvával még nem próbáltam, de első benyomásaim alapján azt gondolnám, hogy rokona a török Dalain krémnek, annál szerényebb, visszafogottabb illattal.
Ár-érték arányban viszonylag jónak mondható, mert az esztergomi Euro Family boltban valami 290 forintért mérik. Persze hasonló nagyságú összegért már 20 ml-el több Figaró is kapható, de egy próbát megér.
A nejem szerint volt más fajta is, csak nem akarta mindet megvenni egyszerre. Azt hitte spórol, de majd most ezért mehetek be külön... ;D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #1210 Dátum: 2012. Január 15. - 14:28:53 »
Én Karácsony előtt voltam náluk, és dugig voltak! Volt mindenből nem csak 1 példány.

Juby! Rendelni is lehet tőlük, vagy megkérsz egy bp-i fórumtársat, hogy vegye meg, ő meg elpostázza neked  ;)

Próba cseresznye! Előbb megnéztem pl. a Szantál szappant: "Jelenleg nem rendelhető". Skinfood dettó. Krém szintén. Lime, Rózsa, Mandula, Ibolya szappan stb. ugyanez.
Szóval elmehet egy ilyen bóóót a búsba  >:(
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1211 Dátum: 2012. Január 15. - 19:53:38 »
Én egyszer voltam a Neroliban.
A honlapon lévő választékra számítottam... kérdeztem valamit és kifordultam.
SEMMI nem volt. Gondoltam, rendelésre álltak rá.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #1212 Dátum: 2012. Január 15. - 20:33:52 »
Kösz az infot Botond, ez kb mikor történt ? Inkább rendelek akkor netről mint egy esetleges pesti kiránduláskor fussak felesleges köröket...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1213 Dátum: 2012. Január 15. - 20:39:37 »
Fél éve kb.
Szerintem hívd fel őket mindenképpen, ha miattuk jönnél fel!
Így Karácsony után az Ecsetbolt is tök üres (ecsetek vannak, de az a fenének se kell  :D).
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:Szappan, krém
« Válasz #1214 Dátum: 2012. Január 16. - 16:58:44 »
Botond vagy valaki, aki próbálta már: minden fajta szappant bele lehet olvasztani az aktuális formájú edénybe, vagy csak a lágyakat? Lággyal már sikerrel jártam, de nem tudom, hogy a Trumper-rel merjek-e próbát tenni. Mi a tapasztalatotok és a technikátok?
... talán talán, talán nem ...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici