Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 484203 alkalommal)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #135 Dátum: 2010. Április 10. - 07:37:26 »
zsoger jóvoltából sikerült beszereznem egy tubus Amigo Fresh borotvakrémet. Ugyanakkor a "Bögrék, tálak,..." topikban kínált rozsdamentes acél tégelyét (IKEA-s) megvettem, és már bele is töltöttem az Amigo-t :) Nekem így elsőre nagyon bejön az illata, remélem jó lesz használni is :D

 ??? Lehet, hogy ha valovban kremrol van szo, azt tubusban kellene tartani, egy fedetlen talkaban ki fog szaradni...
Akkor lesz belőle szappan!  ;D

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Szappan, krém
« Válasz #136 Dátum: 2010. Április 10. - 07:41:07 »
Emléxik még vki a Derby borotvakrémekre?Most láttam a helyi DM-ben,elég pofás a csomagolása,nem is drága.Majd lehet veszek egyet próbára.A gyártó ua. mint a Figaró,Barbon esetében, a Caola.

Én próbáltam már a Derby Lux borotvakrémet. Elsőre elég jó, kellemes érzés és nekem pl. jobban bejön, mint a Barbon. Viszont 3. körre már nekem nem szokott maradni elég hab, ezért után kell még töltenem. Ettől függetlenül nem rossz.
A Caola-Alfa még létező cég, elég sok terméket gyárt. Aki jártas esetleg fociban, az tudja, hogy volt egykor egy Benkő László nevü MLSZ elnök, aki anno még kispesten is vállalt szerepet. Most övé a cég.

üdv,
mad_a
üdv,

mad_a

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #137 Dátum: 2010. Április 11. - 14:41:33 »
Ed! ilyet nem tudsz Lordéktól szerezni?

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Szappan, krém
« Válasz #138 Dátum: 2010. Április 11. - 15:07:47 »
zsoger jóvoltából sikerült beszereznem egy tubus Amigo Fresh borotvakrémet. Ugyanakkor a "Bögrék, tálak,..." topikban kínált rozsdamentes acél tégelyét (IKEA-s) megvettem, és már bele is töltöttem az Amigo-t :) Nekem így elsőre nagyon bejön az illata, remélem jó lesz használni is :D

Kipróbáltad már az Amigo-t? Milyen tapasztalatok vannak vele? Találtam nálunk a vianniban. Van belőle 2 féle is...

üdv,
mad_a
üdv,

mad_a

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #139 Dátum: 2010. Április 11. - 16:00:34 »
Szia mad_a!
Igaz, hogy nem engem kérdeztél, de ha nem bánod  én(is) válaszolok. Jó az Aamigo krém, egyszerű, kellemes illat, jól habzik, 3 körre is elég a pamacson a hab, és abszolút irritáció mentes. Nálunk 119 kemény magyar forintot kérnek érte, ennyit még próbából is megér! ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Szappan, krém
« Válasz #140 Dátum: 2010. Április 11. - 16:34:50 »
Én is csak egyetérteni tudok vele. Filléres áru, és minden szempontból rendben van. Nekem a habja is jó, az illata nem rossz, nekem tökéletes kezdő krém volt, és még most is használom néha.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #141 Dátum: 2010. Április 11. - 17:40:07 »
Én is csak hasonlóan jókat tudok mondani, így egyszeri használat után. Az illata kimondottan tetszik így a Barbon után, bár az sem rossz szerintem :D Kicsit talán jobban síkosított, de ez nem biztos ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Szappan, krém
« Válasz #142 Dátum: 2010. Április 11. - 17:53:56 »
És melyik változata a jobb? A kék vagy a piros?
mondjuk itt is hasonló árban van... szóval nem vesztek sokat, ha kipróbálom..
üdv,

mad_a

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Szappan, krém
« Válasz #143 Dátum: 2010. Április 11. - 19:05:19 »
Én csak a kéket ismerem, szerintem nem buksz nagyot ha mindkettőt kipróbálod :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Szappan, krém
« Válasz #144 Dátum: 2010. Április 14. - 14:11:55 »
Na végre kipróbálhattam a várva-várt Tabac szappant (eddig 3x). Nem kevés elvárás előzte meg, mert agyonolvastam magam a külföldi fórumokon (leginkább B&B), hogy mennyire istenkirály, stb., de a szagát (bocs illatát  ;D) már nem mindenki bírta..., szóval nagyon vártam.

A termék(eik) csomagolása tényleg nagyon minőségi, kerámia-kübli a szappannak, ami elég nagy, 125gr.

Az illatánál kezdve, hát eléggé lataglózó. Egyrészt nagyon erős, inkább intenzív, (gondolom új lévén), másrészt pedig maga az illat milyensége miatt (na ezt jól megaszontam :))  Amikor megszagoltam, a legelső emlék ami megcsapott a gyerekkori húsvétok emléke, amikor tiszta pacsuli-illatú minden - a különboző (olcsó) kölnik keveredése miatt. Én nem ismerem milyen a "klasszikus" kölni víz, de szerintem a Tabac nagyon hajaz rá. Angolul "floral"-nak írták le, erősen virágillatú, de szvsz nem természetes. Köze a dohányhoz (mint Tabac) abszolúte semmi. Megjegyzem még ebben reménykedtem, hogy lesz benne vmi dohányillat, vagy esteleg vmi ami harmonizál vele, lévén magam is erős dohányos vagyok  8)

Ami az effektivitását illeti, szerintem semmi különös. Lehet, hogy én vagyok elkényeztetve, mert igyekeztem szappanból a fellelhető legjobbakat használni, kedvenceim az AOS szantál és levendula a faggyú-, továbba Occitane Cade a nem-faggyú alapú szappanok közül). Eddig három pamaccsal mentem neki: Kent BK4 (elég jól hab képezhető), AOS Silvertip (nagyon jó hab) de a legjobb a Mühle Fine Badgerrel volt, úgy látszik a kemény szappanokhoz tényleg jobb a kicsit erősebb sörte, többet vesz fel töltésnél. (Majdnem száraz, kicsavart és kirázott meleg pamaccsal megyek neki a szappannak, amire a zuhany előtt öntök pár csepp forró vizet, de leöntöm a kevertálkába , mielőtt nekiállok tölteni).

Ja, és Merkur 34C (HD)-t használtam derby extra pengékkel.

Erősen gondolkodom, hogy eladom a Tabac-okat, ha vkit érdekel, nyomjon egy pü-t. Van még AfterShave balzsamom, AS splash/lotion és Eau de Cologne. (mind Connaughtéktól) vmikor május elején tudom "szállítani", mert akkor vagyok legközelebb Mo.-on
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #145 Dátum: 2010. Április 14. - 14:20:00 »
Pietro, ha rákérdeztél volna, rögtön mondtam volna, hogy a név ellenére a Tabacnak semmi köze a dohányhoz...   :-\

Viszont így ismeretlenül jól bevásároltad a teljes szortimentet, bátor vagy...   ::)

Már most szólok: a Trumpertől a Curzon-vonalat ne vedd meg ugyanígy, mert nagyon hasonlít a Tabacra.   ;D

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #146 Dátum: 2010. Április 14. - 14:21:13 »
Üdv.Sporttársak!

Eddig még senki nem említette az itthon is kapható Denim borotvakrémet, 100ml-es tubusban, 400ft-körüli ár, szinte mindenhol kapható. Az illata a klasszikus "kék Denim" (nekem annó nagyon bejött), a habja pedig rendkívűl jó, tartós, szerintem simán elég négy körre is!
Érdemes kipróbálni  ;)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Szappan, krém
« Válasz #147 Dátum: 2010. Április 14. - 14:32:45 »
Pietro, ha rákérdeztél volna, rögtön mondtam volna, hogy a név ellenére a Tabacnak semmi köze a dohányhoz...   :-\

Viszont így ismeretlenül jól bevásároltad a teljes szortimentet, bátor vagy...   ::)

Már most szólok: a Trumpertől a Curzon-vonalat ne vedd meg ugyanígy, mert nagyon hasonlít a Tabacra.   ;D

Köszi rose, de leginkább kiváncsiságból (az néha erősebb a bátorságnál is  ;D) vettem meg, mert furdalt nagyon. Itt Moszkvában nem lehet kiskerben beszerezni, ezért arra az esetre hátha bejön, megvettem az egész skálát - szeretem a harmóniát :))  Még márc elején rendeltem, időközben voltam a vecsési Müllerben és beléjük szagoltam (minden van kivéve szappan) és már akkor vágtam, hogy ez a fajta "nagyfater illat" nem az enyém. Ugyanakkor az oldschool termékek közül a Proraso nagyon bejön (elő-, és borotvakrém, szappan, balzsam, splash, nagyon ott vannak). Hiába az olaszoknak úgy látszik kifinomultabb a szaglásuk :). Habár.... vettem otthon Speick-sticket, ledaráltam tálkába, nagyon nagyon jó, ajánlom mindenkinek. Pár száz forintból megvan: a stick + üvegtálka és ha esetleg barátnőnek van vagy van otthon egy tekerős sajtreszelő, voilá az új szappan. Az illata nagyon hasonlít a kék Wilkinson-stickére és tallow-based  ;)

Na mindegy... aki mer az (néha nem) nyer  ;D  biztos vagyok benne, hogy sokaknak tetszene, ugye ízlések és pofonok, papok, papnék, stb...
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #148 Dátum: 2010. Április 14. - 18:32:14 »
Már pár borotválkozáson túl vagyok az Amigoval, és minden jó volna, ha nem lenne vele egy kis (inkább nagy) bajom. Egész pontosan az, hogy akármikor használom gyorsan szárad, pedig elvileg nem volna szabad neki. A borotválkozás vége felé olyan a vállamon a ruha, mintha hó esne. Próbáltam már más-más vízkombinációval, de ugyanúgy viselkedik :( Az én "készülékemben" lehet a hiba?
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #149 Dátum: 2010. Április 14. - 18:38:18 »
Szia Toxin!

Nem járt le a szavatossága? Nálam tök jó!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici