Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467533 alkalommal)

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Szappan, krém
« Válasz #150 Dátum: 2010. Április 14. - 18:51:49 »
Sziasztok!
Eloszoris udv mindenkinek, uj vagyok meg itt.
Rendeltem L6-ot Ed-tol remelem megjon par napon belul.
A mullerben vettem pamacsot, meg speick rudszappant.
Mi a velemenyetek errol? Hogy lehet a legjobb hatast elerni vele?
Hogyan hasznaljam?
Eddig nivea balzsamot hasznaltam borotvalkozas utan.
Tudtok ajanlani vmi mast esetleg, vagy jo ez is?
Koszi!
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #151 Dátum: 2010. Április 14. - 19:00:17 »
Szia Blamazs, a rúdszappant nemrég valahol leírtam itt részletesen, vagy a nedves arcodat szappanozod a rúddal, és rajta habosítasz, vagy reszelsz belőle tálkába és fix szappanná tömöríted vissza, majd abban habosítasz.
Én hosszú évekig használtam szinte kizárólagosan Nivea balzsamot, szerintem nagyon jó.

(A cucc ma elment, holnap várhatod.)

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Szappan, krém
« Válasz #152 Dátum: 2010. Április 14. - 19:08:38 »
Koszonom szepen!
A postast holnap figyelem akkor :)
Remelem sikerul komlyabb serulesek nelkul megborotvalkoznom majd :)
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Szappan, krém
« Válasz #153 Dátum: 2010. Április 14. - 20:16:09 »
Már pár borotválkozáson túl vagyok az Amigoval, és minden jó volna, ha nem lenne vele egy kis (inkább nagy) bajom. Egész pontosan az, hogy akármikor használom gyorsan szárad, pedig elvileg nem volna szabad neki. A borotválkozás vége felé olyan a vállamon a ruha, mintha hó esne. Próbáltam már más-más vízkombinációval, de ugyanúgy viselkedik :( Az én "készülékemben" lehet a hiba?
Én rászántam egy kis Amigo krémet (sensitive), hogy azt teszteljem meddig tartós a hab. Pont ellenkezőt tapasztaltam. Még 20 perc után is az a hab fogadott, amit habosításkor készítettem. Én a balea szappannal tapasztaltam azt amit most te.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #154 Dátum: 2010. Április 15. - 04:59:57 »
Én elég sokáig előszeretettel használtam az Amigót, de persze feljavítva ezzel-azzal, sőt meg is voltam vele elégedve. Azonban az elmúlt fél évben volt szerencsém kb. 10 féle modern receptúrás habhoz gélhez ( bárhol látok egy új márkát veszek egyet), ezeket bőszen tesztelgetem. Csak jelzem, hogy az általam felállított rangsorban szép lassan kullog a végére az Amigo, a Dalan is, sőt a krémek úgy általánosságban, tényleg érdekes módon a listavezető a Lidl-ben kapható Gibellini sensitive gél, ami egyelőre minden tekintetben ver mindenkit. Ennek a receptúrája modern (mű)anyagokat tartalmaz ( mint minden másik is), lehet ennek tudható be az irányultságomban a változás, annak ellenére, hogy hab tekintetében nem igazán vagyok válogatós, mindegyiket tudom használni. Amúgy nekem sem úgy tűnt, hogy az Amigo az a kiszáradós fajta lenne..

Nem elérhető Nestor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Szappan, krém
« Válasz #155 Dátum: 2010. Április 15. - 19:17:41 »
A Rossmanban le van árazva a Wilkinson borotvaszappan 315-re. Hátha valakinek még nem volt meg. :D

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Szappan, krém
« Válasz #156 Dátum: 2010. Április 15. - 20:41:45 »
Mullerben a Speick borotvakremet learaztak 400ft korul lattam ma.
Nekem szappan van belole. Miben kulonbozhet a ketto?
Szappan nem szaritja jobban a bort?
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szappan, krém
« Válasz #157 Dátum: 2010. Április 15. - 21:10:23 »
a borotvaszabban != mosakodáshoz használt szappan, lévén hiányoznak belőle a felületaktív alkotórészek.

a borotvaszappan nem szárítja a bőrt. csak keményebb, mint a borotvakrém :)

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Szappan, krém
« Válasz #158 Dátum: 2010. Április 15. - 21:14:41 »
Ok, csak azert kerdeztem mert le van arazva a mullerben a speick krem, es ha ua akkor nem veszek megegyet mert minek :)
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

nemo

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #159 Dátum: 2010. Április 15. - 22:04:57 »
Ma kipróbáltam a Bale és a Wilkinson krém után az ajándékba kapott (magamnak sosem adnék ennyi pénzt érte) Kent borotvakrémet. Hát ez valami álom volt az elözö kettö után. Lett belöle olyan finom hab ... 4-5 kört lazán mehettem volna vele, de ki kellett mosnom a pamacsból, mert csak 3-at csináltam. Mégis csak lehet krémböl is jó habot csinálni, de még milyet!

Amennyiben nem lenne ilyen mentholos illata, még talán maradnék is ennél, de nekem nem a kedvencem a menthol. Hab tekintetében viszont kiváló.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #160 Dátum: 2010. Április 15. - 22:08:37 »
Hát ez valami álom volt az elözö kettö után.

Néha azért olyan is van, hogy a magasabb ár magasabb minőségben is jelentkezik...  ;D

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Szappan, krém
« Válasz #161 Dátum: 2010. Április 15. - 22:16:33 »
edrose!

PÜ-t megkaptad?
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #162 Dátum: 2010. Április 15. - 22:27:56 »
Mégis csak lehet krémböl is jó habot csinálni, de még milyet!

Mégis  ???  Ez altalaban ugy szokott menni, hogy "je megiscsak en voltam a bena, tenyleg lehet borotvaszappanbol is jo habot csinalni".

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #163 Dátum: 2010. Április 15. - 22:33:09 »
Ok, csak azert kerdeztem mert le van arazva a mullerben a speick krem, es ha ua akkor nem veszek megegyet mert minek :)

Azert adott termek szappan es krem valtozata nem mindig ugyanolyan, pontosabban ritkan ugyanolyan. Speick rudszappan kontra krem temakorben az en tapasztalasom az volt, hogy a krem joval erosebb, fuszeresebb illatu. Ha elegedett vagy a szappannal, akkor hasznald azt, ha vannak fenntartasaid vegyel egy kremet, sokat nem veszitesz vele. Az, hogy melyik szarit kevesbe a krem vagy a szappan pedig egyen es termekfuggo, de sokan allitjak, hogy oket a szappan jobban szaritja. Tudomanyos ervek ide vagy oda.

nemo

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #164 Dátum: 2010. Április 15. - 22:35:12 »
Mégis csak lehet krémböl is jó habot csinálni, de még milyet!

Mégis  ???  Ez altalaban ugy szokott menni, hogy "je megiscsak en voltam a bena, tenyleg lehet borotvaszappanbol is jo habot csinalni".

Hát, hogy hogy "szokott lenni", nem tudom, de a napokban írtam, hogy a Balea-ból és a Wilkinsonból ugyanezen módszerrel nem sikerült ... Hogy ez mennyire bénaság?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici