Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 482214 alkalommal)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1335 Dátum: 2012. Április 05. - 10:51:06 »
"Krémélmények" az elmúlt napokból: zajlik a talin begyűjtött cuccok tesztelése.

A Warsról a megfelelő topikban már írtam.
Queen Charlotte krém Green Irish Tweed illatban, dekától kapott minta: jó cucc. Már-már szappan sűrűségű, leginkább a Nanny's silly soapra emlékeztet állagában és működésében is. A pici tégelyből lehetetlen is volt pamaccsal felszedni belőle - ujjal kikapartam egy adagot, habosítótálkába bele, és úgy estem neki. Illata - hát, izé... zöldfűszeres!  :crazy: Összetett, és elég tartós, átható - de bejön. Szúrós, fanyar, férfias, de mégis kifinomult - egyáltalán nem a mai mainstream férfi parfümökre kell gondolni. A bay rummal az enyhe citrusosság miatt jól harmonizál.

Queen Charlotte szappan Basilica illatban: állagra leginkább a Kell's-re hasonlít - kemény, glicerines, beáztatandó, sertésecsettel működő. Illat: hasonló a Nanny's silly soap Arabian Spice-hoz (tömjén, mirha), de egy kicsit még szúrósabb - nem csajozós, de nekem bejön. Működése kifogástalan, de semmi extra.

Westlife krém (jrabi): működésre tényleg Nivea, de a szaga nekem elég ellenszenves - picit szintén a Niveára hajaz, viszont valamiért a fővésben levő pacalpörköltre is hasonlít...  :crazy: :-\ nem tetszik, esetleg továbbadom valakinek, ha van érdeklődő.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #1336 Dátum: 2012. Április 05. - 11:24:06 »
Én rendszersen használok ufot, és soha nem áztattam be, mégis gyönyörű habot kapok. Lehet ez a titka  :)

Anno, még a kilencvenesekben, a Wilkinson rúdszappanok mellett használtam, ez volt az első tégelyes szappanom (húdde büszke is voltam rá egyébként :fetreng:). Soha nem áztattam be, és kiválóan működött.   ???

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Szappan, krém
« Válasz #1337 Dátum: 2012. Április 05. - 13:33:15 »
Nekem is az első tégelyesem, a nedves ecsettel beletunkoltam, 2-3 csepp víz a tálba, és 3-5 körre elegendő, teljesen jó habot lehet belőle csinálni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1338 Dátum: 2012. Április 05. - 15:04:02 »
A habképzése szerintem is megfelelő... no de a szaga!  :-\
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Szappan, krém
« Válasz #1339 Dátum: 2012. Április 12. - 11:37:03 »
Az elmúlt hétvégén újra kipróbáltam a PaT-tól kapott de Vergulde Hande rúdszappant, mivel nagyon régen használtam -egyébként imádom az illatát, olyan igazi régies, úrias, egyszóval nagyon bejön. Arra gondoltam, hogy a weishivel biztosan jó barátok lesznek, sajna nem így történt. A nyakamon volt irritáció, ami miatt nem esett jól a borotválkozás és utána jött a pirosság. Úgy éreztem, hogy  a második kör végétől csípett is. Még adok neki egy esélyt, de szerintem megy majd az elad topicba.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1340 Dátum: 2012. Április 15. - 14:45:29 »
Tegnap este az osanban kóvályogtam, aztán megszokásból megnéztem a borotválkozási cuccokat.
Gyakorlatilag a szokásos volt a felhozatal, kivéve egy terméket.
Ez egy Total nevű shaving oil volt.
A leírás szerint nedves arcon kell szétkenni mindössze 3 cseppet ebből a cuccból és máris lehet borotválkozni, nem kell sem szappan, sem krém, sem hab.
Mivel 1100 forintért vesztegették ezt a kis nyeszlett fiolányi csodaszert (ami az Ír gyártó szerint 90 borotválkozásra elég), így nem vásároltam a termékből, gondoltam előbb itt érdeklődnék, hátha valaki belenyúlt már.
Nos???
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Szappan, krém
« Válasz #1341 Dátum: 2012. Április 15. - 14:49:06 »
Olyan h*lye neve van, én nem venném meg :crazy:
Sheffield-England

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1342 Dátum: 2012. Április 15. - 15:03:08 »
Olyan h*lye neve van, én nem venném meg :crazy:

Ha csak a neve lenne rossz az nem zavarna, mert ilyen alapon nem vennék pl bluebeards revenge krémet se, viszont a hatása inkább jó legyen. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1343 Dátum: 2012. Április 15. - 20:23:04 »
Hmm.... ránéztem a honlapjára. 3 csepp egy borotválkozáshoz, hijnye... :crazy:
És tkp csak növényi olajokból áll. A nem-habzó krémeknek lehet így alternatívája, már amennyiben tényleg működik, ez esetben - szerintem - az 1100 Ft sem vészes érte (pl. a Lush krémek 2000 ft-os árához képest).

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1344 Dátum: 2012. Április 15. - 21:33:19 »
Nekem valahogy nincs bizalmam benne. A Süsü-féle sárkányfű árus jut eszembe.
Meg ugye hová lesz akkor a pamacsolás öröme meg ilyesmi?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1345 Dátum: 2012. Április 15. - 21:45:07 »
A b&b-n egy pacák tesztelte, szerinte működik, bár hanyattesni nem kell tőle. Amit írsz, snake, az összes nem-habzóra igaz - az élmény kevesebb. De tény, hogy ezek közt is vannak olyanok, amelyek kiválóan kennek, és bőrbarátok. A Figaró nem-habzónál csak az előbbire merném letenni a nagyesküt  :evil:, a Lush Prince-szel teljesen meg vagyok elégedve, viszont van egy közös hibájuk: tömítik a DE-t, a többpengésekről nem is beszélve (késnél ez nem játszik). 1x próbáltam az Avon átlátszó "űrzseléjét" a Mach3-as korszakom hattyúdalaként, kiválóan ken, átlátszó, és nem tömít, mivel az előzőeknél sokkal vizesebb.
Ne feledjük azt sem, hogy szükség esetén simán a vizes borostát is le lehet szedni bármilyen borotvával, ha már elég lágyak a szőrök, ez a lötty feltehetőleg erre turbóz rá, kb. úgy, mint egy preshave, de talán egy fokkal még jobb. Most ahogy írom, jut eszembe, lehet, hogy feltalálták a spanyolviaszt, és a Barbon-féle elektromos preshave-lötty is jó lenne erre?  :crazy: Bár az azért tuti, hogy nem csak olajból áll...  :evil:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1346 Dátum: 2012. Április 20. - 23:03:48 »
Szantálos keményszappanok közül mit ajánlanátok D. R. Harris AS elé? Tehát olyan szappant keresek, ami nem az édes vonalat hozza.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1347 Dátum: 2012. Április 20. - 23:13:52 »
Dehát annak  krumpliszaga van!  :fenek: Legalábbis annak, ami nálam is járt (Asszem a Tiéd volt, vagy Tőled biznicelte Salmo), cigifüst, és krumpli szaga volt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Szappan, krém
« Válasz #1348 Dátum: 2012. Április 21. - 09:43:04 »
Nekem volt mühle szantálos kisszappan, ami nem jött be és elcseréltem PaT-tal. Aztán nem rég volt D.R. Harris szantálos AS mintám dekától. Igaz, nem egyszerre tudtam használni őket, de emlékeim szerint nagyon jól passzolhat egymáshoz a két illat.

Szantálos keményszappanok közül mit ajánlanátok D. R. Harris AS elé? Tehát olyan szappant keresek, ami nem az édes vonalat hozza.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1349 Dátum: 2012. Április 21. - 19:47:22 »
Ma vettem egy L'occitane szappant, pont passzol is a kis csetreszembe. Borotválkozásnál még nem próbáltam, de csak egy fél óra kérdése a dolog. :)

Majdnem vettem Lush terméket is, de eszembe jutott, hogy a földim is rakott fel az elad topikba egyet, aztán megmaradt neki. Pedig volt vagy négyféle borotválkozós krémük, az eladó végig is szagoltatta velem a palettát. Nekem valahogy úgy tűnt, hogy illatban nincs drasztikus különbség köztük, de lehet, hogy csak a nózim nem az igazi. :)
Ritkán járok állatkertbe, de azért valami halvány emlékem van a gorillaszagról. Ezek nem emlékeztettek rá. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici