Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467733 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1350 Dátum: 2012. Április 21. - 20:50:14 »
Na, hát ennek a francia szappannak úgy mentem neki, hogy száraz volt, semmi beáztatás meg ilyesmi.
Ráadásul a Semogue 1470 volt a kezemben, amivel azért nehezebben szokott menni a habképzés.
Az első körös anyag hasonlatos vlt azokhoz, amiket krémekből szoktam kreálni ugyanevvel a pamaccsal.
Aztán a második körre löktem még egy kis vizet a sörtére és lám, szerette a szappan. A második körös anyag már egész jó volt, hab-szerű.
Iziben nyomtam egy harmadikat is, ha már így belejöttem.

A szappan illatáról elsőre nem tudok nyilatkozni, mert nagyon visszafogottnak tűnt, annyi mindenesetre biztos, hogy rossz mellékízt nem éreztem és ez már jó.
Használhatónak tűnik.
Holnap borz pamaccsal megyek neki.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1351 Dátum: 2012. Április 22. - 19:02:55 »
Wilkinson ufót nem reszelt össze véletlenül valaki Loxitán szappannal? Engem erős formában foglalkoztat a gondolat...
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Szappan, krém
« Válasz #1352 Dátum: 2012. Április 22. - 19:19:29 »
Nekem az ufo magában az egyik favorit :)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1353 Dátum: 2012. Április 22. - 19:26:13 »
Az ufóban az illatát kedvelem, habképzését kevésbé.
A Loxitán meg fordítva, illetve annak szinte nincs is illata.
Az előbb együtt használtam őket és nem ölték meg egymást, így megfogalmazódott bennem a vegyítés eretnek gondolata. Bár érdekes, hogy elvoltak együtt, mert az a meglátásom, hogy a Wilkinson érzékeny a sok vízre, a Loxi meg mintha épp azt kedvelné.
Szóval ettől az összereszeléstől optimális esetben azt várnám, hogy csak a jó géneket örökli az elegy. Hogy feleslegesen ne öljek bele időt, ezért kérdeztem rá itt, hátha valaki már próbálkozott a dologgal...
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Szappan, krém
« Válasz #1354 Dátum: 2012. Április 24. - 11:16:27 »
Én nem nagyon használok szappant, de még adok a szappanoknak egy-egy esélyt -ufo, arko rúd, wilkinson rúd, DVH rúd- de eddig nem jöttek be.
A rúdszappanok használatakor világos, hogy a már előkezelt, nedves arcra viszem fel, így a borosta "lereszeli" róla ami szükséges, előtte azért bevizezem a rudat. Esetleg a rúdszappanokat is szükséges megáztatni előtte?

Más, rotáció. Azt látom, hogy nagyon sokan, alkalomról alkalomra változtatják a használt szappant/krémet/borotvát/pengét. Nos, én nem. Én úgy szoktam, hogy "beállok" egy összetételre, azt használom 2-4 hétig, aztán váltok. Kíváncsi vagyok, van-e éltárs, aki hasonlóképpen cserélget, mint én.  :)


Az ufóban az illatát kedvelem, habképzését kevésbé.
A Loxitán meg fordítva, illetve annak szinte nincs is illata.
Az előbb együtt használtam őket és nem ölték meg egymást, így megfogalmazódott bennem a vegyítés eretnek gondolata. Bár érdekes, hogy elvoltak együtt, mert az a meglátásom, hogy a Wilkinson érzékeny a sok vízre, a Loxi meg mintha épp azt kedvelné.
Szóval ettől az összereszeléstől optimális esetben azt várnám, hogy csak a jó géneket örökli az elegy. Hogy feleslegesen ne öljek bele időt, ezért kérdeztem rá itt, hátha valaki már próbálkozott a dologgal...

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1355 Dátum: 2012. Április 24. - 12:35:13 »
Szóval ettől az összereszeléstől optimális esetben azt várnám, hogy csak a jó géneket örökli az elegy. Hogy feleslegesen ne öljek bele időt, ezért kérdeztem rá itt, hátha valaki már próbálkozott a dologgal...

Volt, aki próbálta, még durvábban is, és szerinte működik:
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=82.msg11024#msg11024
« Utoljára szerkesztve: 2012. Április 24. - 21:21:11 írta mry314 »

Nem elérhető MasonBoy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Szappan, krém
« Válasz #1356 Dátum: 2012. Április 24. - 20:48:38 »
Valaki tudna hasonló szappant/krémet ajánlani mint a Nancy Boy? ami olyn krémes habot képez jöhetnek a  :borotva:tapasztalatok..
Megtiltottam magamnak az emlékezést, és rettegtem a felejtéstől: mintha borotva élén táncolnék. "Stephenie Meyer"

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1357 Dátum: 2012. Április 24. - 20:53:01 »
Taylor krémek jó árban vannak, minőségben pedig a felső kategória
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1358 Dátum: 2012. Április 24. - 21:47:36 »
MasonBoy: Mi a baj a Nancy Boy-jal... egyébként családtag?  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Roller

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Szappan, krém
« Válasz #1359 Dátum: 2012. Április 24. - 21:58:12 »
Tisztelt Urak! Dr. Dittmar szappant használtok? Milyen tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban? Köszönöm előre is.
Merkur Futur, Merkur 34c, Feather, Proraso Pre, HJM Dachshaar, Palmolive, Weleda, Florena, Old Spice Original, D.R. Harris Arlington Aftershave, Barbon, Figaró, Klar's Kabinett Shaving Soap, Proraso, De Vergulde Hand, Taylor of Old Bond Street Lemon & Lime

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #1360 Dátum: 2012. Április 24. - 22:39:40 »
Taylor krémek jó árban vannak, minőségben pedig a felső kategória
Közös beszerzés? Még most is a hatása alatt vagyok, olyan jó amit adtál...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Szappan, krém
« Válasz #1361 Dátum: 2012. Április 25. - 08:12:57 »
Dr. D-rol se jót, se rosszat nem tudok mondani.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Szappan, krém
« Válasz #1362 Dátum: 2012. Április 28. - 22:51:22 »
Ma vettem a Corába wilkinson shave stick-et,holnap ki is próbálom.Azt szeretném megkérdezni hogy ha az archoz dörzsölve használom mehet előtte prorasso pre-shave?

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Szappan, krém
« Válasz #1363 Dátum: 2012. Április 29. - 13:30:04 »
Na meg volt a borotválkozás a wilkinson shave stick-el,már WTG-ben is sikerült beszerezni egy kisebb vágást,XTG után már többet is.Prorasso pre-shave-en nem használtam előtte,és az archoz dörgölve használtam.Mi lehet a gond?A pre-shave-nek ekkora jelentősége van egy agresszív borotva esetében mint a Mühle R41-es?Na a vágások miatt kipróbálhattam a wilkinson timsórudamat.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1364 Dátum: 2012. Április 29. - 16:46:15 »
Ma vettem a Corába wilkinson shave stick-et,holnap ki is próbálom.Azt szeretném megkérdezni hogy ha az archoz dörzsölve használom mehet előtte prorasso pre-shave?

ÖÖööö... Tudtommal a Cora tegnap előtt óta Ósan... ???
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici