Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 489514 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1380 Dátum: 2012. Május 08. - 14:58:10 »
Peti, ez akkor lenne helytálló nyelvileg, ha így írtam volna:

Büdös, mint a dög, mert a Proraso gyártja egyébként.

vagy

Büdös, mint a dög, hisz a Proraso gyártja egyébként.

Így azonban két egymással relációban nem lévő mondat, amit az egyébként szó is megerősít.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Szappan, krém
« Válasz #1381 Dátum: 2012. Május 08. - 15:44:03 »
De legalább nem olcsó... Jó, hogy van, akkor szerintem itt vége is az érdeklődésnek!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1382 Dátum: 2012. Május 08. - 16:22:54 »
 :sör:

Valóban jelezni akartam vele, méghozzá azt, hogy mivel a Proraso gyártja, akár még jó is lehet attól függetlenül, hogy büdös, mint a dög. Az üvegtégelyes krém tégelye mondjuk kifejezetten csábító, csak nagyon drága...

Egyébként meg nem érdekel   :crazy: :fetreng:

No, csak gondoltam, akarsz vele "jelezni" valamit.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Szappan, krém
« Válasz #1383 Dátum: 2012. Május 08. - 21:07:44 »
Sziasztok!

Üdv mindenkinek, akivel még nem találkoztam, ebbe a topikba nem írtam még. A mai napon járkáltam Pécsen, és megtaláltam egy kis boltot, amely különféle szappanokat árult. Gondoltam bemegyek, és rákérdezem, borotvaszappanuk van-e.

Volt. :) Nem tudom ismeritek-e, egy bizonyos Aleppo szappant ajánlottak, amelyet Szíriában készítenek több mint ezer éve olívaolajból,  babérolajból és szódából. Találtam egy oldalt, ahol árulnak ilyet.

http://bolthely.hu/furdoinyenc/id/00001_Sziriai_Aleppo_baber-oliva_szappan_Aleppoi_szappan_200_g

Ebben a pécsi üzletben viszont drágábban adták, majdnem 3 rugóért kínálták. A kérdésem az lenne, hogy esetleg ismeritek-e ezt a terméket, valaki próbálta e már?

üdv: Dani

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Szappan, krém
« Válasz #1384 Dátum: 2012. Május 08. - 21:58:46 »
Ez nem borotvaszappan. Más kérdés?  ;D

Tudom, hogy kifejezetten nem az, vagy nem csak az,  bár az oldal ajánlásában borotválkozásra is javasolják, és itt Pécsen is mutogatott egy kerek szappant a csaj, amit borotválkozáshoz szoktak vinni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1385 Dátum: 2012. Május 09. - 12:04:49 »
Szerintem pedig nyugodtan ki lehetne próbálni... engem érdekelne, ( bár én sem fogok venni ) Az olivából, babérból jó kajákat szoktunk enni, miért pont borotválkozásra lenne sz.r!?  :fetreng:

A dolog csak ott sántít, hogy 10-12 hónapig "érlelik" a szabad levegőn és minél barnább (khm), annál minőségibb, írja a szerző ( Ez nem a kínai 100 napos tojás). Szóval vegyipari szaktudásomat megcsillantva, a szóda elszappanosítja az olajokat, lesz nátrium oliva szappansó, meg nátrium babérolaj szappansó. Ez úgy frissen vagy nem frissen ugyanaz. Ha maradnak szabad gyökök a Szódából, az az állással lebomlik a legyek és a finom Szír levegő által odahordott szennyeződések által( Ez lenne a titok?), a melléktermék glicerin pedig ezeket be is vonza a nedvességgel együtt. Ha marad szabad olaj a trutyiban, ami nem lett elszappanosítva, na az oxidálódik, attól bebarnulhat, de ez hasznavehetetlen lesz (Ez inkább a szennyeződés(avas) kategóriába kerül és el is kéne távolítani), egy kis elszappanosítatlan olaj mondjuk jót tesz a szappanban, de nem az oliva...

Szóval a vegyi képlet akár jónak is tűnhetne, a leírt hagyományos elkészítési eljárás azonban érdekes... és ha ne adj isten a finom Szír levegőben még homokszemcsék is aktualizálódnak, na akkor lesz ám jó dolga a borotvának!  ;D  És, hogy mindenki képben legyen a Szír munkaerőpiac és olivaolaj és babérolaj árakkal... Ez a szappan ott az itthoni 100Ft-os kategória alatt van, az olcsó török kommersz szappanok még elérnek oda, de 3 lepedőt azért ne adjunk má 200gr szappanért...

   

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #1386 Dátum: 2012. Május 09. - 12:40:50 »
Hát ha 12 dekáért lehet öt és félezret, akkor ez még olcsó is, bocsesz! Pedig hasonló éghajlaton készül..

http://www.parfumneroli.hu/parfum/bemutato/gamila_secret/original/

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1387 Dátum: 2012. Május 09. - 13:13:49 »
Kérni akármennyit lehet akármiért, kérdés mi éri meg...A szappan meg amúgy sem egy árfüggő dolog, tehát technikai értelemben nincs drága hozzáadott érték.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1388 Dátum: 2012. Május 11. - 18:44:58 »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1389 Dátum: 2012. Május 11. - 19:24:27 »
Már csak azért is érdekes, mert pont azt írja, hogy a "tallow" mára már nem is "tallow", sőt tartalmazhat növényi zsírokat is!  ;D Há még jó, hogy.. ahány marha, annyi legelő...
Én meg majdnem beírtam a blogba, hogy "Who the f.ck is ALíz?" Mindenesetre a legnagyobb tévhit az, hogy teljesen objektíven ezt így lehet vizsgálni...  ;D

Nem elérhető Tamisu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Szappan, krém
« Válasz #1390 Dátum: 2012. Május 22. - 07:36:06 »
Üdv Urak!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy milyen szappanok/krémek léteznek mentás (metholos?) illattal? Itt most nem az ilyen orrba-szájba férfias illatokra gondolok, mint pl a mentholos Compass, hanem valami természetesebbre :), mint pl a nancy boy. Létezik más ilyen jellegű termék. Ha erősebb a mentás illat, mint a nancy boy-ban az csak előny. Újabban mentafüggő lettem... :)

Köszönöm, hogy értelmeztétek reggeli kusza soraimat, a válaszokért meg egyenesen söröskoccintós smiley-t küldök. :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #1391 Dátum: 2012. Május 22. - 11:57:36 »
Mamabearnak is van mentolos glicerinszappanja. Esetleg a kevéssé ismert Proraso?

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Szappan, krém
« Válasz #1392 Dátum: 2012. Május 22. - 14:52:59 »
Proraso, alap  ;) Persze a pre/post krémmel együtt, mert úgy üt igazán.

Ja, és próbáltam a Queen Charlotte Soaps-tól a Vostok-ot, az is jó erős.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #1393 Dátum: 2012. Május 22. - 16:47:26 »
Vannak benne kettö kici kinai, vizes lábbal taposi szappany... Kici lizs, kici hab, szok lizs, szok hab.  :fetreng:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1394 Dátum: 2012. Május 22. - 16:55:58 »
- és mennyibe kerül?
-minyimum kéétszáz.
- jó és hány darabot tudnál adni belőle?
-minyimum kéétszáz.
- tudsz ebből akkor adni 1000 párat?
-minyimum kéétszáz.
-Jóvan b+ ezt már tudjuk, de hány darabod van belőle készleten.
-minyimum kéétszáz.
-Pfff.... hány fogad van b+?
-minyimum kéé....

 ;D

(megtörtént eset velünk anno Fáy u.-i piac tornacipővásárlás lett volna nagytételben)

Ha így műkszik gép, kell lenni benne kicsi kínai minyimum kéét....  :fetreng:



Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici