Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467651 alkalommal)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Szappan, krém
« Válasz #165 Dátum: 2010. Április 16. - 17:20:54 »
A Baleával én sem voltam megelégedve.Nem is használom.

zaultschy

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #166 Dátum: 2010. Április 17. - 10:56:32 »
Sziasztok!

emberke blogjában olvastam a szuperhabról,itt: http://emberke-oldala.blogspot.com/2008/04/super-lather-avagy-szuperhab.html
kipróbáltam baba szappannal és barbon borotvakrémmel,volt kicsi,állandóan kézből kicsúszó maradék szappan,gondoltam egy próbát megér.úgy csináltam mindent ahogy a link írja,hát annyi habom lett hogy nem tudtam hova tenni:-)+ a minősége is jónak mondható,érezhetően jobban csúszott a penge.legközelebb fele ennyi borotvakrém is elég lesz.csak annyi baja van hogy a szappan miatt picit csip így borotválkozás után.de aki olcsó és jó megoldást keres annak csak ajánlani tudom.olajat nem adtam hozzá,állítólag úgy még lehet fokozni a hatást...

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Szappan, krém
« Válasz #167 Dátum: 2010. Április 19. - 11:45:17 »
Sziasztok!

emberke blogjában olvastam a szuperhabról,itt: http://emberke-oldala.blogspot.com/2008/04/super-lather-avagy-szuperhab.html
kipróbáltam baba szappannal és barbon borotvakrémmel,volt kicsi,állandóan kézből kicsúszó maradék szappan,gondoltam egy próbát megér.úgy csináltam mindent ahogy a link írja,hát annyi habom lett hogy nem tudta ;Dm hova tenni:-)+ a minősége is jónak mondható,érezhetően jobban csúszott a penge.legközelebb fele ennyi borotvakrém is elég lesz.csak annyi baja van hogy a szappan miatt picit csip így borotválkozás után.de aki olcsó és jó megoldást keres annak csak ajánlani tudom.olajat nem adtam hozzá,állítólag úgy még lehet fokozni a hatást...

Szia és üdv a fórumon!
Itt láthatod a kétkomponensű szuperhab elkészítését Mantic59-cel a főszerepben. Glicerines szappant használ (Conk ?) és Proraso-t. Én is próbáltam, nem rossz, de annyi hab keletkezik, hogy szerintem szinte már pocsékolás  :)  de lehet, hogy shave-partykon bejönne  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=8N0C1cLELQo&feature=fvst

Próbáld glicerines borotvaszappannal akkor nem kell, hogy csípjen  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 19. - 13:31:19 írta Pietro »
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Szappan, krém
« Válasz #168 Dátum: 2010. Április 19. - 11:54:07 »

Én hosszú évekig használtam szinte kizárólagosan Nivea balzsamot, szerintem nagyon jó.


+1 (szvsz a "normál" a jobbik, nem pedig a sensitive)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Szappan, krém
« Válasz #169 Dátum: 2010. Április 21. - 21:20:44 »
Szombaton vettem Trumper lime borotvakrém mintát, ma este kipróbáltam, tuti habot adott, négy kör simán ment vele :)  /a negyedik csak azért, hogy a pamacsban levő hab ne menjen kárba/ 
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szappan, krém
« Válasz #170 Dátum: 2010. Április 21. - 21:36:31 »
azok tényleg olyanok - mint az álom, nekem sem volt szívem csak úgy letenni :)))

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #171 Dátum: 2010. Április 25. - 07:19:36 »
Schleckeres (Flórián üzletközpont) "Rilanja" nevű borotvakrémet próbáltam ma reggel, 100-ml van egy egyszerű,de mutatós szürke tubusban, klasszikus borbély illat, nagyon jó, tartós habot ad, az ára kicsivel 200 ft fölött, szerintem érdemes kipróbálni! ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #172 Dátum: 2010. Április 25. - 15:35:53 »
Segitseget kernek, hatha valaki tudja a valaszt. Kaptam ajandekba egy ilyen Kent kublit:

http://www.parfumneroli.hu/parfum/bemutato/kent_borotvalkozas/fekete_porcelan_tal/

Neroliban vasaroltak es volt benne egy szappan is, ez a csomag resze. Csakhogy nem tudom milyen szappannal van dolgom. Be volt csomagolva, de csak az osszetevok voltak rairva markajelzes nem. Tudtommal a Kent egy fajta szappant arul, ami egy atcimkezett MWF szappan, amit ismerek is. Ami a csomagban volt viszont hatarozottan nem az. Kis meretu, a kialakitasa, merete es halmazallapota is olyan, mint az Edwin Jagger szappanoke, de azokat is ismerem es ez nem azok kozul valo... Eros illata van, de szamomra meghatarozhatatlan, tehat meg ebbol sem tudok kiindulni.

Tovabbi csavar a tortenetben, hogy a kentbrushes.com-on nincs is fenn ez a talka.

Valaki nem jar esetleg Neroliek fele, hogy rakerdezzen?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #173 Dátum: 2010. Április 25. - 15:40:18 »
Háááát... És akkor azt se felejtsük el, hogy ha EJ, akkor Mühle is lehet...
cotag, szerintem írj egy mailt a Nerolinak, készségesek, biztos, hogy megmondják!

nemo

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #174 Dátum: 2010. Április 25. - 16:05:39 »
...Tudtommal a Kent egy fajta szappant arul, ami egy atcimkezett MWF szappan, amit ismerek is. ...

Segíteni sajnos nem tudok, de talán Te nekem  ;) Ha ezt bövebben kifejtenéd, érdeklödéssel olvasnám.
Mivel a szappanokat most próbálgatom, a német fórumon rátaláltam én is a témára, hogy a Kent szappanja MWF vagy sem. Mellette annyi szól, hogy van egy internetes bolt ahol egy szappant két név alatt árulnak per jellel elválasztva. Tehát úgy jön a terméknév hogy pl. MWF/Kent.

Namost ellene szól, hogy az összetevöket összehasonlítva a Kent megegyezik az MWF összetevökkel, de további 2-3 továbbit is tartalmaz, amik föként illatanyagok. Mivel az összetevök aránya nincs egyik terméken sem feltüntetve, nehéz megállapítani, hogy tényleg egyformák-e. A plusz 2-3 összetevö miatt viszont az eddigi ismereteim szerint nem lehet azonos a két szappan. Érdekelne, volt-e már valakinek mindkettö egyidejüleg.

A kentbrushes.com -on pl. az én fekete színü borotvakrémem sincs fenn, pedig létezik, de ott csak piros színü van. Ugyanez van a szappannal is. Interneten zömében piros cimkével árulják, de a napokban belefutottam fekete cimkésbe is. Akkor most melyik a melyik?

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #175 Dátum: 2010. Április 25. - 16:26:02 »
Sajnos nem tudom mennyire azonos a Kent es a MWF, csak a Kent-et ismerem, de nem tetszett. Se az illata, se a tobbi kepessege. Nekem gyakorlatilag nem sikerult ertekelheto habot keszitenem belole es aztan egy ido utan nem is eroltettem. Egyebkent nem tudom milyen plusz illatanyag lehet a Kent verzioban, mert gyakorlatilag nem volt illata, szappan szaga volt.

nemo

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #176 Dátum: 2010. Április 25. - 16:36:07 »
Sajnos nem tudom mennyire azonos a Kent es a MWF, csak a Kent-et ismerem, de nem tetszett. Se az illata, se a tobbi kepessege. Nekem gyakorlatilag nem sikerult ertekelheto habot keszitenem belole es aztan egy ido utan nem is eroltettem. Egyebkent nem tudom milyen plusz illatanyag lehet a Kent verzioban, mert gyakorlatilag nem volt illata, szappan szaga volt.

Köszi az infót! Nekem most éppen egy MWF van, amiröl talán ugyanezeket tudnám elmondani  :D Szappan illata van (ami nekem bejön, mert én nem kedvelem az erösen illatosítottakat), hab nekem sem sikerült valami fényesen (állandóan rám száradt) de ezt betudom a tapasztalatlanságomnak. eddig tényleg erösen hasonlít a két szappan egymásra  :).

Lassan talán a fekete és piros Kent közötti különbségre is fény derül.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #177 Dátum: 2010. Április 25. - 19:18:05 »
Mystery solved. Munkaba fogtam az egyebkent igen jo tulajdonsagokkal rendelkezo titkozatos eredetu szappant, tolultak az emlekek es megvilagosodtam. A hasonlosagok a Muhle/EJ szappanokkal nem veletlenek, ez bizony egy Aloe Veras Muhle szappan feliratozas nelkul. Logikus is, hiszen a kubli is azonos a Muhle feliratos verzioval es a meretei miatt ebbe igazan csak a sajat szappanjuk passzol.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #178 Dátum: 2010. Április 25. - 21:44:30 »

Valaki nem jar esetleg Neroliek fele, hogy rakerdezzen?

Cotag, épp pénteken jártam ott, szívesen megkérdeztem volna! A hölgyek amúgy nagyon segítőkészek, telefonon és emailben is szívesen válaszolnak a kérdésekre.
Amúgy egy EJ89L borotva miatt tértem be, képeken már sokat láttam, de érezni akartam milyen kézben tartani. Elég gyorsan eldöntöttem, hogy nekem kell egy ilyen DE, megvettem, kipróbáltam, mindenkinek csak ajánlani tudom! Bővebbet majd a DE topicban...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #179 Dátum: 2010. Április 25. - 21:58:43 »
Az két nagyon szép borotva, az EJ csupafémek.   :-*
Aki nem vágná, van a simanyelű:



meg a bordázott:



Már csak ezt a fejet kellene szeretnem, nekem, a Tech-es embernek. De van az a pénz borotva, hogy szeretni tudjam...


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici