Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 477473 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #180 Dátum: 2010. Április 25. - 22:07:21 »
Az két nagyon szép borotva, az EJ csupafémek.   :-*

Már csak ezt a fejet kellene szeretnem, nekem, a Tech-es embernek. De van az a pénz borotva, hogy szeretni tudjam...



Ed, a sima az EJ89, míg a bordázott az EJ89L. Nekem az utóbbi jött be jobban!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #181 Dátum: 2010. Április 25. - 22:13:18 »
Nekem is, ezt meg is beszéltük pénteken! Az „L” a lined-ból jön amúgy.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Szappan, krém
« Válasz #182 Dátum: 2010. Április 26. - 09:20:57 »
Jól néznek ki ezek a borotvák.De nekem szemre a feje ugyanolyannak tűnik mint az L6.Kíváncsi lennék használat közben lehetne-e különbséget érezni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #183 Dátum: 2010. Április 26. - 09:31:16 »
Jól néznek ki ezek a borotvák.De nekem szemre a feje ugyanolyannak tűnik mint az L6.Kíváncsi lennék használat közben lehetne-e különbséget érezni.

A EJ89(L) jóval nehezebb borotva, mint az L5-L6. Nálam ez fontos szempont volt, mert a nehezebb borotvák jönnek be. A fej kiképzése megyegyezik a Mühle vonallal. Valahol azt olvastam, hogy az Edwin Jagger és Mühle tulajdonosi köre azonos. Ha tévednék, akkor elnézést. Saját véleményem az, hogy ár-érték alapján (6900 Ft. a nerolinál) ez egy nagyon jó DE választás. Főleg kezdők részére nagyon ajánlott kategória!!!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #184 Dátum: 2010. Április 26. - 09:34:55 »
gas, persze, ennek és az L6-nak is közös az őse: a zárt fésűs Merkur-fej. Ez itt a Merkur-fejből továbbfejlesztett Mühle-fej, amire egy ideje az EJ áttért. Ezek között nüansznyi különbségek vannak csak.
Hogy az L6 viszonylatában használat közben lehet-e különbséget érezni? Valószínűleg alig, de mint tudjuk, itt és a legtöbb más esetben már nem a jobb munkaminőséget fizeted meg, hanem a minőségi(bb) anyagokat, kivitelt, és főleg: az érzést.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #185 Dátum: 2010. Április 26. - 10:53:32 »
A tulajdonosi kort nem tudom, de mivel a termekvonal 90%-ban azonos, atcimkezett dolgokbol all, igy valoszinuleg beszelhetunk egy cegrol.

En egyebkent ezzel szimpatizalok nagyon:

http://www.muehle-shaving.com/shop/b2b/accessories/travel/1/safety_razor/44/62/R_89

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #186 Dátum: 2010. Április 26. - 11:22:16 »
Itt egy másik link, az előző nekem nem működik. Láthatóan szépen felosztották, ki milyen nyeleket használ: ez itt meg keresztrovátkolt, de még a 89-es modellszám is ugyanaz. Egyébként jól konspirálnak, mert sehol nem találni a tulajdonviszonyokat és az együttműködést világosan láttató adatot... Az Edwin Jagger folyamatosan a sheffieldi kézművességről beszél, holott ugye jó eséllyel dobozban érkezik Németországból. Vagy esetleg csak a „rollszrojszos” krómozást csinálják maguk.

http://www.fendrihan.com/images/R-89_1.jpg

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #187 Dátum: 2010. Április 26. - 13:29:40 »
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #188 Dátum: 2010. Április 26. - 19:10:13 »
Európán belül tud valaki olyan webshop-ot, amelyik forgalmaz Mama Bear's szappanokat? Amerikából meglehetősen drága a szállítás, még akkor is ha sokat rendel az ember :(
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #190 Dátum: 2010. Április 27. - 10:57:46 »
Köszi, cotag! ;)
Bár, ahogy nézem a linkelt oldalon szállítás nélkül kerül annyiba, mint az USA-ból szállítással (ráadásul nincs is nekik jelenleg raktáron).
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #191 Dátum: 2010. Április 27. - 14:05:36 »
Hat nagy csodak nincsenek, gondolom ok is ugyanolyan legi postat hasznalnak, mint amit te is hasznalnal, plusz meg a haszon ugye...

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Szappan, krém
« Válasz #192 Dátum: 2010. Május 03. - 19:58:48 »
A Mama Bear's nekem is megtetszett...szeretnék a Proraso szappan után kipróbálni mást is.Miket tudnátok ajánlani, ami úgy a nagy átlagnak bejön? Akár olyat ami kis hazánkban is fellelhető akár amit neten kell rendelni...(minőség,szint kb. a Proraso legyen)

+ láttam egyik videóban, hogy Glycerin-t nyomott a tálkába mielőtt elkezdte volna keverni a habot.Ilyet lehet kapni mondjuk gyógyszertárban? Drága?  Közben gugli kidobott valami vizipipás fórumot, ott írták,hogy lehet kapni gyógyszertárban...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 20:10:51 írta morphin »

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #193 Dátum: 2010. Május 03. - 20:13:50 »
Igen glicerin van gyogyszertarban, nem draga.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Szappan, krém
« Válasz #194 Dátum: 2010. Május 03. - 20:23:31 »

+ láttam egyik videóban, hogy Glycerin-t nyomott a tálkába mielőtt elkezdte volna keverni a habot.Ilyet lehet kapni mondjuk gyógyszertárban? Drága?  Közben gugli kidobott valami vizipipás fórumot, ott írták,hogy lehet kapni gyógyszertárban...

nem tudom mit jelent az áthúzás, de szerintem abban a videoban (mantic59) glicerines szappant használ, de Prorasóval üti fel http://www.youtube.com/watch?v=8N0C1cLELQo  nem erre gondoltál?

Amúgy ha glicerinben gondolkozol, javaslom a Colonel Conkot. Az Extrametálban lehet kapni, vagy rendelni tőlük http://extrametal.hu/retro-jellegu-borotvaszappan-hagyomanyos-glicerines-p-1971.html?cPath=115  nem rossz, jó habot csinál, szerintem késhez pont megfelel a glicerin miatt, tapasztalatom szerint nem szárad ki olyan gyorsan, de amúgy is több vizet vesz fel az ilyen szappan. Egy bajom volt vele, nagyon gyorsan fogy...

Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici