Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 481526 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1425 Dátum: 2012. Július 11. - 09:33:26 »
...akkor tényleg lódarázs, Penge.  :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1426 Dátum: 2012. Július 15. - 19:24:46 »
Asszem kezdem megérteni az angol nyelvű fórumokon a szappanok és krémek habjának jellemzésekor a "cushion" és "glide" tulajdonságokat, pontosabban azt, hogy ezek nem járnak mindig kéz a kézben. Két jelenleg általam használt termék döbbentett erre rá: a Godrej és a Castle Forbes.
Előbbi lanolinos, ennek megfelelően a kenése, azaz a "glide" kiváló. Nagyon könnyű azonban megvágnia magát az embernek vele, egy kicsit gyenge, levegős, nem érzem, hogy igazán "anyag" lenne a borotva és a bőr közt, nincs "párna", azaz "cushion." A Castle Forbes-nál viszont fordítva van. Az árához képest bizony sajnos gyenge a siklása (sőt még pehelyképzősen száradni is tud!), de legalább nehéz megvágni magam mellette, tényleg "kipárnáz."
Eddig tehát bizony a MWF, a Lavanda, a De Vergulde Hand és az Arko (!!!) nyerő nálam, belefér még a Vitos is, és ha az illattól eltekintek, a Denim is (bár előbbinél a párna, utóbbinál a kenés marad el hajszálakkal a korábban említettektől).
Persze ebbe belejátszhat a vízmennyiség is: a CF kifejezetten sok vizet kíván, a Godrejet viszont lehet, hogy szárazabbra kéne vennem. Utóbbit a Lavandához hasonlítva azt kell mondjam, hogy a lanolin-fíling a portugál cuccban erősebb, a Godrejen pedig egyébként "ethoxylated lanolin" van az összetevők közt. Ha a többi portugál krém is ilyen... lehet hogy mégis be kéne majd ruházni egy Musgo-ra...
Az indiai krémekből még egy keltette fel az érdeklődésemet, ami elvileg szilikonnal (!!!  ??? :crazy:) segíti a siklást: Yardley Elegance.
A Yardley márka egyébként az angol nyelvű fórumok tanúsága szerint kb. 3T vagy Penhaligon kaliberű volt annak idején, csak már lehúzta a rolót, a nevet az indiai leányvállalat viszi tovább, "óccsóbb" termékekkel.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1427 Dátum: 2012. Július 16. - 16:15:21 »
A legvalószínűtlenebb helyen is akad...  ??? :crazy:
Ha működik is, ennyi pénzért főnyeremény lehet, ezen rendkívül alapos review alapján pedig működik:
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/134232-Sea-to-Summit-Shaving-Soap

Ha jól értem, ez tkp. "kompakt habpatronként" működik, azaz 50 különálló szappanlapkát (!!!) tartalmaz, 1 db elég 1 borotválkozásra, kézzel is habbá verhető - a srácnak nem okozott habfesztivált, de jól kent. Csomagolása folytán pedig utazáshoz kiváló. Hmm....

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Szappan, krém
« Válasz #1428 Dátum: 2012. Július 16. - 16:15:29 »
Gondolom nem akarta a fején bemutatni, pedig tényleg ott illett volna.  :crazy: A nagyobb baj az, hogy nem igazán látszik a videón mi fán terem ez a cucc.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1429 Dátum: 2012. Július 16. - 16:22:39 »
Szerintem ötletes a szappanostya, mert egy mosakodás és csak azt használtad el. (ugyanez a borotválkozásnál. 1 ostya/borotválkozás). Azonban van evvel egy kis gond. Van alternatíva rengeteg mosakodáshoz. Pl. Tusfürdők, szappantartók nedves törlőkendők stb, borotválkozásnál pedig, hát ha a borotva elfér a kirándulós tatyóban, mellé egy kis tégely szappan is... szappanostyával meg mindenki találkozott már otthon is. Ez akkor keletkezik, mikor a szappan a végét járja.. Ki szoktuk dobni, mert egyáltalán nem kényelmes vele szappanozni!   

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1430 Dátum: 2012. Július 17. - 09:35:20 »
Véletlenül sem rendeltél kettőt, mi?

...Tegnap megérkezett a spanyol csomagom, benne egy - Toz által is nagyra tartott - La Toja stick...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1431 Dátum: 2012. Július 17. - 20:12:14 »
Király. Akkor jól értem, hogy ha beválik, akkor azért lesz nekem, ha nem, akkor meg azért?!

 :crazy:

...Ha beválik, akkor fogok még rendelni (mer' ugyibár 1 mérés nem mérés). És persze akkor lesz SW özön az Elad topikban  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1432 Dátum: 2012. Július 18. - 16:49:28 »
Ennek örömére már be is rendeltem az ebay-ről az utolsó  :o la toja rudat. Korábban még csomó eladónál láttam, aztán most felnézek megint, és már csak az az egy eladóhely van, ott is csak 1 db....

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1433 Dátum: 2012. Július 18. - 17:14:34 »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #1434 Dátum: 2012. Július 18. - 17:45:02 »
És akkor lesz közös beszerzés?  ;D
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Tojásleves

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Szappan, krém
« Válasz #1435 Dátum: 2012. Július 21. - 10:10:58 »
Üdv Urak!
Rég jártam erre!
A Taylor of Old Bond Street márkájú szappanokkal van tapasztalás?
Kinéztem az avokádósat belőle, webshopban 10? az ára (viszont boltban 16 :'( ),

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Szappan, krém
« Válasz #1436 Dátum: 2012. Július 21. - 10:25:04 »
Korábban használtam TOBS levendulás szappant. Nekem nagyon bejött, nagyon lassan fogy, nem szárít, jó habot ad könnyen, gyorsan. Az illata nagyon kellemes, viszont borotválkozás utána elillan. Van még TOBS lime&citrom krémem, ami ugyan ezeket tudja, hosszabban tartó illattal. Melyik webshopban, boltban nézted?

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #1437 Dátum: 2012. Július 29. - 23:09:15 »
A Simpsons már nem csak remek pamacsokat készít:

http://www.shaving.ie/products/Simpsons-Luxury-Shaving-Cream.html
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1438 Dátum: 2012. Július 29. - 23:32:23 »
De jól néz ki a doboz, mint a régi Fisherman's Friend-es dobozok!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Szappan, krém
« Válasz #1439 Dátum: 2012. Július 31. - 15:07:12 »
A minap Londonban jártam, és volt időm a belvárosban bóklászni. Jópár híres, hagyományos borotválkozással foglalkozó üzletbe benéztem - volt, ahol vásároltam, volt, ahol nem. Beszámoló.

Ha valaki Londonban jár, és szeretné a saját szemével látni az angol borotvahagyományokat ma vivő boltokat, nem kell sok gyaloglásra számítania. Egy kb 3x3 utcányi területen minden fontos régi cég megtalálható, és nagyon szívélyesen fogadnak, segítenek, mesélnek.

Elsőnek a Florisnál jártam. Az üzlet döbbenetes, pontosan, mint a P&P cikkben - azzal az apró különbséggel, hogy immár a kilencedik generáció vezeti. Eredeti a berendezés, bő kétszázötven éves, és egyáltalán nem avítt. Sőt, inkább menő.
Az eladó nagyon segítőkész volt, természetesen szinte mindent meg lehet szagolni, kipróbálni. A borotvaszappan-családjuk csomagolását éppen újra cserélik, ezért a régi akciós. Az illatok egyáltalán nem öregapósak, inkább a vidéki angol dzsentri félig természetközeli, félig arisztokratikus vonalát hozzák. Nem kimondottan grandiózusak, de nem is olcsó hatású, harsány, vagy "ciki" illatok. Én az Elite illatból vettem egy szappant tégellyel. A 17 fontos ár olcsónak éppen nem mondható, de nem is túl drámai - ha már Londonban jár az ember (ahol amúgy is minden drága), igazán nem esik nehezére kifizetni. Ez az összeg amúgy összehasonlításképpen két napijegy ára a helyi tömegközlekedésre. Ráadásul két parfümmintát is kaptam, igazán kedvesek. A szappan egyébként egészen elsőrangú. Vega szappan létére csodálatosan habzik, kitart, ápol. Az én kisebb, 24-es pamacsomban is simán kitart 3 kört, pedig viszonylag röviden szedem fel. Kár, hogy az illat hamar elillan - parfümmel pótolandó.

Trumper és Taylor - ezek a márkák interneten itthonról is elérhetőnek számítanak, ezért csak felületesen néztem be hozzájuk. Szép üzletek, sok kellékkel (pl. egészen precíz és drága borotválkozó tükrökkel), de itt nem találtam semmi olyat, amit ne próbáltam volna, vagy legalább ne hallottam volna róla. A Truefitt&Hill-hez be se néztem - az nekem már túl konvencionális, és ahhoz képest drága. A három T így talonba került nálam.

Penhaligons. Ők főleg illatokban utaznak, és noha vannak szappanjaik is, nem az a fő termékirány. Illatból viszont igazán nagy a választék. Vagy negyven percet szaglásztam a parfümjeiket (igen, a nőiket is - rendkívül meggyőzőek!), és beszélgettem az eladónővel. Viszont nagy gond, hogy csakis nagy kiszerelésben forgalmaznak, száz font alatt nincs parfüm. Van éppen egy 10 különféle parfümöt tartalmazó mintakészletük, 5 férfi és 5 női illattal - de persze éppen a nekem tetszőek nem voltak benne abban a tízben. Végül egy kellemes élménnyel, vásárlás nélkül távoztam, és megköszönték a látogatást.

D R Harris. Hozzájuk kimondottan az új Windsor vonal miatt mentem be, mivel azt még nem próbáltam eddig. Sajnos egyelőre keményszappan változatban még nincs, pedig elsősorban arra vadásztam. A krémmintáik elég drágák, 3 font darabja - viszont a Connaught-mintáknál kiadósabbak. Persze, hogy néhány mintát itt is vettem. A Windsorról így kiderült, hogy nekem nagyon kellemes, elsősorban vetiveres illat, némi citrussal - de abból is a száraz, fanyar vonal, nem a citromtorta. Aki még nem próbált vetivert korábban, az a Windsorral simán bele tud bonyolódni. Mondjuk én jópár vetiveres illatot szeretek, ezért nem ez a kedvencem, de kimondottan kellemes, tudnék kizárólag ezzel is élni.
Vettem még a webshopokban gyakran feltűnő Marvis fogkrémből is. Az eladónő mondjuk nem lelkesedett túlzottan értük, mivel olasz termékek (szar import tehát), de azért jó nagy készlete volt. Nem rossz, de a fogkrém nálam bizalmi kérdés. Ha az íze elsöprően ellenállhatatlan lett volna, megtéríthető lettem volna - viszont csak a kellemes, de nem drámai kategóriába fér. Néha használom majd egyszer-egyszer (a jázmin íz kimondottan üdítő változatosság), de maradok hű Elmex-felhasználó.

Beszereztem emellett jópár Real Shaving terméket egy szupermarketben. Vicces koncepciójuk van: 3 fázisra bontják a borotválkozást. 1: előkészítés, 2: borotválkozás, 3: utókezelés. A termékeken eszerint fel is van tüntetve, hogy hányadik fázisban kell használni :) Én arclemosót, kétfajta nem habzó krémet és ASB-t vettem. Az illatuk kellemes, de semmi extra - visszafogottan kommersz: az átlagvásárló alighanem sokkal inkább az M3-felhasználó, mint a fenti termékek bármelyikénél. Nagyon olcsóak, egyik sem került többe 2 fontnál, viszont gusztusos a matt műanyag tubus csomagolás, és viszonylag kiadósak a 125ml-es adagok. Egyelőre nem használtam eleget őket ahhoz, hogy pontos véleményem lehessen, de az állag, illat alapján jónak tűnnek. Kicsit sajnálom, hogy habzó krémjük nem volt, de nem volt. Használat közben többet meg fogok tudni róluk.

Egyéb termékekkel is találkoztam, pl a Boots (angol Rossmann) sajátmárkás borotvastickjével, de arra már nem volt igazán gusztusom - a fentiekkel is elleszek jó darabig. Viszont ha valaki úgy jut el Londonba, hogy rá tud egy hasonló sétára szánni 2-3 órát, annak nagyon kellemes és érdekes program.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici