Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 482505 alkalommal)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1440 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 23:32:13 »
A Whippeddogos pamacsok mellé kaptam egy Bald Frog borotvaszappan mintát (egy nyugalmazott amcsi repülőstiszt kézműves vállalkozása), "arabian hooka" illatban. Sima, jó kis glicerinszappan, mindenféle bőrápoló összetevővel - nagyon kellemesen hagyta az arcot, Gillette Super Thin + Slim Adjustable kombináció mondjuk nem is az irritációjáról híres. Kíváncsi vagyok, késnél hogy működik. Jól ken, jól párnáz, tök jó. Elvileg a pacáktól lehet rendelni e-mailen. Ő 8 dollárért ad egy 100 g-os adagot, a Whippeddogon 30 g-ja 4 dollár, erre Larrynél 1-2 dollár szállítás jön, a Bald Frogos pacák a jó ég tudja mennyit számol postára.
Az arabian hooka illat "arabos", de az édeskésebb vonalból, nem olyan fanyar, mint a Nanny's Silly soap arabos verziója. Nem túl tartós, de borotválkozás közben kellemes.

Sajnos a kemény glicerinszappan megdolgozása, majd arconhabosítása további 10 szálat követelt az immár 3-jára használt fehérnyelű pamacstól... ajaj. Még néhány használatot adok neki, ha továbbra is ilyen ütemben hullik, sajnos reklamálnom kell Larrynél. Csak az a baj, hogy gondolom bizonyítás végett vissza kell küldeni. Igen, igen, olvastam Qka és a Simpson esetét, csakhogy ez az ecset 28 dollárba fájt (19 + posta + mélyebbre fúrás munkadíja), talán megéri a procedúra, nem úgy, mint a 100+ dolláros Simpsonnál.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #1441 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 01:06:52 »
Arab kurva - nem teljesen píszí, de nem rossz név egy illatnak : )) Az öregnek igazi honvédségi véleménye lehet a muszlimokról.

Nem elérhető Grimmbringer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Szappan, krém
« Válasz #1442 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 16:35:31 »
Hookah lesz az. Btw megtanultam linkelni. ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1443 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 17:36:45 »
Már én is akartam írni, hogy rossz irányba ment az értelmezés, mert a hukerek közt is van nagy jelentésbeni különbség. Muszlim hukerről még nem is hallottam, de el tudom képzelni az illatát!  :D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #1444 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 17:42:41 »
Ezt a nevét még nem hallottam.. de az én változatom is érdekes volt, lássátok be   ;D

Nem elérhető Harapos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Szappan, krém
« Válasz #1445 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 06:15:31 »
Az Ebay tele van kézzel készített borotva szappanokkal. Valaki találkozott már ilyennel? Ha igen akkor érdemes ezekkel foglalkozni vagy csak a gyári vonalban gondolkozzak? Amúgy igen nagy a válaszék.

Nem elérhető Harapos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Szappan, krém
« Válasz #1446 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 17:16:00 »
Senkinek nincs ötlete?

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Szappan, krém
« Válasz #1447 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 17:51:36 »
Esetleg ha dobsz pár linket, hogy hogyan néznek ki a szappanok tud valaki majd véleményt mondani.  ;)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1448 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 17:55:09 »
Hmmm... csak a magam nevében beszélek - igazán "kicsi" készítőtől csak a nemrég a topikban említett Bald Frog szappannal találkoztam, de talán idesorolható a már nevesebb Nanny's Silly Soap meg a Kell's Original is. Mindegyik megbízható, kifejezetten bőrbarát és a borotválkozást is hatékonyan segítő termék - nem utolsósorban pedig árban is alatta maradnak a luxuskategóriának. Az illatok tekintetében is igényesek, de persze, hogy kinek mi jön be, az ízlés dolga. Tudom, hogy az ebayen még sok egyéb van, de még nekem se volt időm próbálkozni velük. Egyébként ha valami, amivel itt a fórumon még nem találkoztam, de felkelti az érdeklődésemet, az angol nyelvű fórumokon szoktam utánanézni - nem tudom, hogy azokkal hogy állsz, de érdemes őket is követni.
Általánosan megbízható, még "kicsi" kézművesnek tartják egyébként a Mama Bear's-t, a Madame Scodiolit, külföldi fórumokon még a Mike's Natural Soaps-ot és a Mystic Waterst méltatják nagyon. Magyarok is próbálkoznak egyébként többen is ilyesmivel, edrose próbált is néhányat, de azok még egyelőre nem voltak jó borotvaszappannak nevezhetők. Azóta persze történhetett előrelépés...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1449 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 19:42:21 »
Mystic Water Soap rajta van a listán... Egyszer rendeltem is, de a weblapjuk shop része rosszul kezeli a címeket, így a feizetésnél megadott 2,5 dolláros postaköltség helyett 12,5 lett volna, több, mint a szappan.

Közös rendelés srácok?  ::)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Harapos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Szappan, krém
« Válasz #1450 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 19:59:10 »
Erre a termékre gondoltam: Bay Rum and Lime, Handmade Shaving Soap with
Goat's Milk, One Round Mug Size Bar. Ő az eladó, nem túl drága a terméke: joshuatreesoapworks

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1451 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 08:59:33 »
Nem oly rég beszeretem egy tégelyt a Proraso szappanból.
Semogue 1470 nem szereti, gyatra habot adnak így ketten együtt. HJM borzzal már jobb az eredmény, bár ezt a Barbus is tudja...
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Szappan, krém
« Válasz #1452 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 10:40:30 »
En csak a mfwbol tudtam tobb habot csinalni  ???
Borz is, diszno is 4 koros habot produkalt.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1453 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 10:56:04 »
Itt a fórumon már mások is próbálták, utazásra készülvén én is kipróbáltam a Nivea Active3 3-funkciós tusfürdőt, melynek 3 funkciójából az egyik a borotvahab hivatott lenni.
Nos, nem világbajnok, de működik a dolog. Megnedvesített arc, egy mandulányi tusfürdő a tenyérbe, borostába beledolgoz. Természetesen nem lesz átlátszatlan, kemény hab, de a borotválkozást azért segíti (sőt, az átlátszóság előnyként is felfogható). Remekül ken, de nem véd semmitől: a 2. használatánál tartó Feather a Gillette Slim Adjustable-ben bizony egy kissé megvadult. Kevésbé "huszáros" pengével valószínűleg nem ilyen kockázatos a dolog.
Lényeg a lényeg: utazáskor, ha más nincs, használható, és még helyet is spórolunk, mert nem kell külön krémet/szappant vinni, sem ecsetet.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1454 Dátum: 2012. Augusztus 17. - 09:21:12 »
Erra a célra bármelyik tusfürdő ugyan olyan jó, mint a Nivea Active3.
Én régebben mindig tusfürdőt használtam utazási borotválkozáshoz. Fürdés után új eldobható borotvával tökéletesen működött.

A neszeszerbe egy borotvahab stick meg egy úti pamacs a hengeres tokjában simán befér. Azért ezekkel "tisztább, szárazabb érzés" a borotválkozás.  ;D

Sejtettem, hogy így van... egyik haverom pl. nagyon sokáig konkrétan Baba szappant használt borotválkozáshoz (lanolin!).
Időnként még hajlamos vagyok bedőlni a logóknak... ::) De ez a fórum is hozzájárul, hogy ez egyre kevésbé legyen így!  ;) :borz2:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici