Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 482857 alkalommal)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Szappan, krém
« Válasz #195 Dátum: 2010. Május 03. - 20:37:12 »
..morphin, még 1 5let:  próbáld ki a Wilkinson vagy a Speick shaving stickjeit (Wilkinsont asszem a Rossmanban, Speick-et pedig a Müllerben láttam). Ha akarod lereszelheted őket (nekem bejött  :)) Nem glicerinalapúak, hanem faggyú (tallow). Szerintem nagyon jók, főleg a Speick, illatra se találtam őket rossznak, de ez egyéni. A habjuk jó. Ezer ft alatt vannak, ha jól emlékszem

Itt van képregényben a reszelés technológiája, az utolsó kép a Speick összetételét mutatja:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=23892&highlight=grater
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #196 Dátum: 2010. Május 03. - 21:22:10 »
Szerintem Morphin nem glicerinszappanra gondolt, hanem rendes glicerinre, amit adalekkent hasznalhat a habkesziteshez.

Ha glicerinszappan, akkor erdemes kiprobalni a QED szappanokat is, illetve en ezt hasznalom:

http://www.kellsoriginal.com/category.sc;jsessionid=EA5A4F7EFD4767B864A35A9E969A251B.qscstrfrnt05?categoryId=5

Ebbol is a sima illatanyagtol mentes Hemp Blendet, azaz kendermagolaj tartalmut. A kozepso verzio kendermag olajat es aloe verat tartalmaz, az utolso verzio pedig szinten ugyanezeket, csak nagy mennyisegu aloe veraval. Akkor erdemes ezekkel probalkozni, ha valoban erzekeny a borod, mint nekem. Tavaly nyar ota gyakorlatilag csak ezt hasznalom, minden tekintetben kivalo, a preshave olajjal egyetemben.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #197 Dátum: 2010. Május 03. - 21:29:49 »
ami még jó, és olcsó az a Palmolive borotvakrémje. 2 fajta van, az egyik a normál, a másik sensitive.

Müllerben kaphatók, kb 400-500 forint.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #198 Dátum: 2010. Május 03. - 21:42:24 »
A zold, aloe veras, sensitive Palmolive tenyleg eleg jo es filleres cucc.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Szappan, krém
« Válasz #199 Dátum: 2010. Május 04. - 08:37:46 »
Kösz a válaszokat...Pietro! ahogy cotag mondta, én külön glicerint szeretnék...az ihlet pedig Jockey videójából van : http://www.youtube.com/watch?v=2w3JRmActHE&feature=channel Amúgy ez a srác is jó arc, szeretem nézni a videóit.Ebben ott van a glicerin ilyen kinyomós üveg palackban.
Ma veszek glicerint a gyógyszertárban...meg suliba menet láttam múltkor egy 100Ft-os boltot,megnézem hátha van Arko mert már azt is rég ki akartam próbálni.
A rúdszappanokat is megnézem(már vettem IKEA reszelőt,nem nagy ügy sztem,van hozzá edényem is),bár nem tudom van e Rossmann azon a környéken ahol én járkálok,majd megsasolom neten...
Ha minden kötél szakad gyereknapra kérek anyutól egy Mama Bear's-t vagy szintén cotag által említett QED-et.Mondjuk a lehetőségek tárháza végtelen,én csak azért kértem véleményeket,hogy melyik amivel nem lőhetek mellé.
Kösz még egyszer.
Üdv.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Szappan, krém
« Válasz #200 Dátum: 2010. Május 04. - 08:57:57 »
Szívesen, sok szerencsét a szappanvadászathoz! Még egy dolog a glicerinnal, olvastam több helyen, hogy vannak akik érzékenyek (allegriásak ?) rá, remélem nálad ez nem lesz gond.

Sajtreszelő rulez! Én is csináltam magamnak ilyen "szappanokat" és nagyon tetszett! Meg az orrodat is tisztíccsa  ;D  (a reszelés közben a szappanpor egy kicsit irritálta az receptoraimat  :))
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Szappan, krém
« Válasz #201 Dátum: 2010. Május 04. - 18:46:48 »
Na kérem,ma sikerült szerezni glicerint...azt szoktam mondani,hogy ebben az országban már semmin sem csodálkozom,de mégis vannak pillanatok amik egy újabb gyöngyszemet jelentenek ilyen téren.
Mivel a vonatom a nyugatiba érkezik,gondoltam bemegyek a Westendbe, tuti van gyógyszertár.Nagy nehezen megtaláltam...bemegyek,mondom mit szeretnék,a nő bambán néz...mondom mégegyszer...a válasza az volt, hogy ez gyógyszertári alapanyag.Mondtam neki, hogy tudom az lesz az abból kérnék.Erre : ,,de ez gyógyszertári alapanyag". Válaszom: akkor ezzel azt akarja mondani,hogy ezt nem adhatja oda nekem? ,,Igen" ...kicsit kiakadtam,mondtam neki, hogy máshol akkor mégis miért adhatnak?? Nem tudja kész, ő nem ad. ::) OK...elindultam a metró felé,megláttam egy Rossmann-t...gondoltam benézek akkor rúdszappant kutatni,ahogy fent írtátok...természetesen nem volt. :'((nem értem mi a f*szért nem minden boltjukban ugyanaz a kínálat...nem hiszem,hogy a borotvarúdszappanokat csak úgy kapkodják manapság) Közben felhívtam anyut, hogy ha útba esik neki legyen szíves vegyen nekem glicerint...Mentem apuhoz...vele jöttem haza,mondta hogy ő tudott nekem venni glicerint...de csak 50gr-ot adtak neki...ez meg ugye kb. lóf*sz.Nem baj kipróbálni elég lesz.(50Ft volt azthiszem...amit drágának találok ilyen kis adagért,holott én a neten azt olvastam, hogy 260.- volt 100ml...)
Kezdek lassan megőrülni ettől az országtól vagyis inkább az emberektől...tiszta hányinger...nem is baj, hogy kiköltözést tervezek nemsokára.
(persze lehet az is, hogy nekem vannak érzékeny pillanataim és nem vagyok elég türelmes, ami nem alaptalan  :o )

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szappan, krém
« Válasz #202 Dátum: 2010. Május 04. - 18:53:03 »
Persze, menj csak, hisz itt hányinger, kinn viszont kolbászból van a kerítés.

Egyébként a gyógyszertárak anyagkiadási szabályzata egy nagy katyvasz: aszkorbinsavat csak 10gr-ot adnak az egyik helyen, míg a másikon negyed kilót. Lehet, bejátszott, hogy már előre jeleztem, kenyérsütéshez kell.
Nagyobb bajunk ne legyen.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Szappan, krém
« Válasz #203 Dátum: 2010. Május 04. - 19:02:37 »
Engem a "kolbászbólkerítés" dolog nem érdekel...mindig is érettebben gondolkodtam a kortársaimnál...én el tudtam fogadni azt, hogy igenis dolgozni kell nincs mese.Kint legalább megbecsülik az embert, és igaz hogy egyes helyeken(pl USA) effektíve több a hülye ember, és ugyanúgy szarnak a fejemre,de mégsem ilyen pofátlanul mint itthon.Legszívesebben valami észak európai helyre mennék...(vagy mondjuk egy Texas-i kisváros) ott aztán nyugi van.Nem szeretem a kapkodást  ;D

szerk.:jah és ha bejön a glicerin dolog, akkor rákeresek,hol is adnak nagyobb mennyiségben...

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Szappan, krém
« Válasz #204 Dátum: 2010. Május 04. - 19:07:53 »
Egyébként a gyógyszertárak anyagkiadási szabályzata egy nagy katyvasz: aszkorbinsavat csak 10gr-ot adnak az egyik helyen, míg a másikon negyed kilót. Lehet, bejátszott, hogy már előre jeleztem, kenyérsütéshez kell.

 :D
Erről eszembe jutott, amikor gyerekkoromban puskaport készítettünk haverokkal, minden összetevőre megvolt a szöveg, hogy mit kell mondani a patikában:
salétrom - sonkapácba lesz
kén - széttört a lázmérő, a higanyt akarjuk vele összeszedni

Egyszer az egyik patikus nem adott salétromból a kért mennyiséget, csak a felét, és hamiskás mosollyal megjegyezte: "megérződne a pácon..."  ;D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #205 Dátum: 2010. Május 04. - 19:19:58 »
Tavasz van, bodzaszörp-szezon, mostanság citromsavat nem fognak adni : )

Az ilyen vásárlásokat nagyban érdemes csinélni, mert a csomagolóanyag ára és a magisztrális díj magasabb, mint a cucc értéke.
Pl. 50 g citromsav mondjuk 60 forint, de mire a kezedbe adják 260 lesz. Közben 250 g ugyanebből max 4-500 forint.

Amúgy meg a patikáriusok közt is vannak portáslelkűek, azok tűt sem adnak, ha melósruhában vagy :)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szappan, krém
« Válasz #206 Dátum: 2010. Május 04. - 19:21:26 »
Nehogy félreértés legyen:

Aszkorbinsav (C-vitamin) !=Citromsav

Nekem tényleg kenyérsütéshez kellett, ezért is értetlenkedtem a 10g-os határon, de mivel szintetikus c-vitaminról van szó, a hirtelen felszívódás tényleg odavághatja a vér pH-t...

Na, mindegy, ez legyen a legnagyobb gondunk.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #207 Dátum: 2010. Május 04. - 20:26:12 »
...de csak 50gr-ot adtak neki...ez meg ugye kb. lóf*sz.Nem baj kipróbálni elég lesz.(50Ft volt azthiszem...amit drágának találok ilyen kis adagért,holott én a neten azt olvastam, hogy 260.- volt 100ml...)

lehet nekem hiányosak a matematikai/kémiai/fizikai ismereteim, de ha jól emléxem 50 gr. az kb. 50 ml.
Ha 50 ml=50 Ft (ahogy írtad), és 100 ml=260 ft, akkor érzésem szerint elég jól jártál!  ;)

(Bocsi, nem akarok kötekedni...)
50 gr glicerin, ha csak a habot akarod felturbózni vele, elég sokáig elég lesz! Egyszerre pár cseppnél többet nem szabad beletenni a habba, mert nem lesz jó!  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #208 Dátum: 2010. Május 04. - 20:34:54 »
Erről eszembe jutott, amikor gyerekkoromban puskaport készítettünk haverokkal ...

Akkor gondolom már elévült  ;D

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Szappan, krém
« Válasz #209 Dátum: 2010. Május 04. - 20:39:33 »
 ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici