Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 482599 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Szappan, krém
« Válasz #210 Dátum: 2010. Május 04. - 21:45:39 »
...de csak 50gr-ot adtak neki...ez meg ugye kb. lóf*sz.Nem baj kipróbálni elég lesz.(50Ft volt azthiszem...amit drágának találok ilyen kis adagért,holott én a neten azt olvastam, hogy 260.- volt 100ml...)

lehet nekem hiányosak a matematikai/kémiai/fizikai ismereteim, de ha jól emléxem 50 gr. az kb. 50 ml.
Ha 50 ml=50 Ft (ahogy írtad), és 100 ml=260 ft, akkor érzésem szerint elég jól jártál!  ;)

(Bocsi, nem akarok kötekedni...)
50 gr glicerin, ha csak a habot akarod felturbózni vele, elég sokáig elég lesz! Egyszerre pár cseppnél többet nem szabad beletenni a habba, mert nem lesz jó!  ;)

Szerintem elírhattam vagy nem tudom mert apu is összevissza mondta, hogy ez végülis mennyi.Emlékszem a kocsiban számolgatott valamit, hogy 1 deci 500.- ra jön ki akkor ez valszeg 10ml. Az üvegcsén meg nincs rajta csak hogy glycerin...elég folyékony...azt hittem amúgy kicsit sziruposabb.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #211 Dátum: 2010. Május 05. - 12:13:36 »
Szám Bácsi, mér kell a kenyérbe cévitamin? Lassan két éve nem veszünk kenyeret, de antioxidáns még sosem hiányzott a (heti kétszeri) sütéshez.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szappan, krém
« Válasz #212 Dátum: 2010. Május 05. - 13:21:00 »
Nem feltétlen kell, de a hőbomlásból származó gázok kicsit még lazítanak a tésztán, savanyítják, antioxidáns része is marad a dolognak, stb. Jót tesz neki, no. Egy csipet kell csak bele.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #213 Dátum: 2010. Május 05. - 13:33:54 »
Hmm... alkalmasint kipróbálom  :o

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #214 Dátum: 2010. Május 07. - 20:40:21 »
Kedves fórum(és sors)társak! ;)
Elkészült az első "zsolabácsi" féle borotvaszappan!
Rövid leírás: Egy tubus Amigó borotvakrémet vékonyan szétkentem egy műanyag tálcán, majd sacc.24-órát száradni hagytam (nappalra kint a kertben, de nem napon, éjszakára bevittem a konyhába). Ezután egy sima habkártyával (műanyag cukrász spakli) fölkapirgáltam. Állagra mint a szappanreszelék, egy kicsit talán "tapadósabb". Ezt a már ismertett módon belegyömöszöltem egy tálkába, fóliával rásegítettem. A végén még egy kicsit eldolgoztam vizes pamaccsal. Ennyi! ;D
A Proraso azért még mindig az etalon, de egy kísérletet megér! ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #215 Dátum: 2010. Május 08. - 00:10:47 »
zsolabácsi!
A szilárd szappan és a borotvakrém közötti lényegi eltérés, hogy a szilárdban a zsírok NaOH-val, a folyékonynál pedig KOH-val van elszappanosítva. Az utóbbi további előnye, hogy minden olyan összetevő, ami jótékony és folyékony halmazállapotú (tehát párolog), a krémbe rakható, míg a szappanba nem célszerű. Ezek kis ráhatással bíró anyagok, vitaminok, illóolajok, tartósítók, stabilizálók  stb. de befolyásolják a receptúrát. Szerintem leginkább ezeket sikerült elűzni az eredeti Amigo receptúrából... ne adj isten, valami reverz reakció is létrejöhetett, zsírok kicsapódhatnak, könnyebben avasodhatnak, a napon ( de a természetes fény is elég) az UV hatására is hamar lebomlik minden, ami aztán teljesen felboríthatja az eredeti "jótulajdonságokat".

Ha szilárd szappan kell, ne így, inkább a boltból véleményem szerint.
    
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 08. - 01:00:39 írta Penge »

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Szappan, krém
« Válasz #216 Dátum: 2010. Május 08. - 00:31:47 »
hát ilyenekre szoktam úgy nézni mint borjú a fúziós reaktorra  ;D

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #217 Dátum: 2010. Május 08. - 06:11:47 »
Na, akkor ez volt egyben az utolsó is  :(

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Szappan, krém
« Válasz #218 Dátum: 2010. Május 08. - 10:45:33 »
Nekem ma sikerült a zsibin szereznem ARKO krémet, az egyik moisturizing a másik cool névre hallgat, ma és holnap kipróbálom mindkettőt hogy hogyan muzsikál :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Szappan, krém
« Válasz #219 Dátum: 2010. Május 09. - 10:13:08 »
Voltam az előbb a gödöllői Müllerben...hiába kerestem, Speick szappant nem találtam sőt az eladó szerint a maradék AS és 1-2 ilyen elektromos kütyükhöz való borotvahab is kifutó termék/márka. Borotvaszappan csak a tégelyes Wilkinson volt,azt nem akartam...helyette vettem egy Palmolive Aloe Verás tubusos krémet,meg a Müller saját márkájából egy AS balzsamot.(illatra,kinézetre mint a Nivea üveges balzsamja,csak épp olcsóbb)
Úgy néz ki a Müller (legalábbis a gödöllői) most nem tart olyan sok dolgot ami nekünk érdekes lehet...(ez szubjektív mondjuk) Amúgy megnéztem pengék terén mi a helyzet...csak Wilkinson Classic meg valami M-Man volt...

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #220 Dátum: 2010. Május 09. - 10:18:50 »
Kifuto termek a Speick? Na szep, akkor ugy tunik el kell mennem felmarkolni egy par doboz AS splasht. Bar igazabol nehezen tudom elkepzelni, hogy megszuntetnek a Speick forgalmazasat a hazai Mullerekben.

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Szappan, krém
« Válasz #221 Dátum: 2010. Május 09. - 11:05:04 »
Tegnap vettem piros-kék dobozos Speick rúdszappant a miskolci (repülőtéri) Müllerben, az utolsó darabot, leárazva 700-ról 375-re. A Cora melletti Müllerben viszont még volt pár darab.   

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Szappan, krém
« Válasz #222 Dátum: 2010. Május 09. - 12:57:20 »
cotag elhiheted,hogy nem "szerény" szürkeállományom találja ki ezeket... :D:D:D

Amúgy ide még nem írtam(talin volt róla szó),de kipróbáltam a "Super Lather"-t.(legalábbis így emlegetik videókban) Proraso zöld tégelyes szappan+majdnem semleges illatú Wilkinson tubusos krém+gyógyszertári glicerin. Tartalmas,épkézláb habot sikerült belőlük csinálnom...lehet,hogy az egyre fejlődő gyakorlatom miatt,de most egyáltalán nem száradt a hab és a borotvába sem "ragadt" úgy mint szokott,hanem szépen minden etapnál kijött a java része ...sikerült eltalálnom mindenből a megfelelő adagot.Szerencsére nem irritálja a bőröm a glicerin,legalábbis nem fedeztem még fel semmi mellékhatást.(2-3cseppet raktam csak) Szval aki kísérletezgetős kedvében van, hát nosza...egy próbát megér!  ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #223 Dátum: 2010. Május 09. - 15:20:35 »
Morph, nyilvan nem gondoltam, hogy a te agyadbol pattant ki, azt felteteleztem, hogy az elado beszelt hulyesegeket. Sajnos nem. Volt a gyori Mullerben Speick borotvalkozasi szerekenek nyoma sincs, pontosabban 1 db borotvakrem arvalkodik meg leakciozva. Gratulalok a cegnek a donteshez...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #224 Dátum: 2010. Május 17. - 18:07:25 »
Jelentem, tennap vételeztem Adam's borotvahabot aloe verásat! Ha valakit érdekel tudok még hozni! 85 ml. ha jól emléxem 210 HuF volt (vagy valami ilyesmi).
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici