Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 480873 alkalommal)

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Szappan, krém
« Válasz #1470 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 11:04:56 »
Na jobban utána néztem és tényleg van benne "Sodium Lauroyl Sarcostinate", gondolom erre gondoltatok, csak Pál nemtomé.... :fenek:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1471 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 12:01:32 »
Egyik kutya másik vau, valamit kell belerakni, hogy azt mondjátok, hogy jól ken, jól párnáz, és jól sikosít!  :crazy:
Ja és ugyanakkor ne legyen benne semmi kifogásolható... véleményem szerint ezt is meg lehetne csinálni.., de olyan áron, (olyan rézágyús) meg azt mondjátok, ja ennyiééé? nem kell! Nehéz ügy! 

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1472 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 14:21:53 »
Azaz sokat léptek előre az összetételek terén, ráadásul parabénmentes lett, ami állítólag ugyancsak nem olyan nagy baj. Ezt a verziót, ha módomban áll majd, biztosan ki fogom próbálni, hiszen eddig csak a káros összetevők garmadája miatt ódzkodtam ettől az amúgy mindenütt dicsért márkától. Mondjuk számomra fura, hogy gyakran a legolcsóbb márkák egyébként relatíve jól teljesítő termékei eddig is képesek voltak meglenni parabének és SLS, sőt még Sodium Lauroyl Sarcosinate nélkül is, a Proraso viszont (ami azért számomra mégiscsak komolyabban ismert és elismert márkának tűnik a világban, mint mondjuk a Barbon, Figaró, vagy akár a feljebb általam leírt Ingram - cáfoljatok meg, ha nem így van) csak most vette a fáradságot hogy száműzze az összetevők közül. Pedig jó ideje közszájon forog ezen összetevők erősen mérgező és károsító hatása, én sem vagyok éppen kémikus, csak az SLS-szel és SLES-szel és a parabénekkel kapcsolatban tudom, hogy nem túl jó a használatuk, illetve előbbiekkel teli tusfürdők számomra elég fura, viszketős érzést keltettek, ellentétben olyan natúr termékekkel, amikben nincsenek. Szóval ettől még előfordulhat, hogy a Barbon és társai összetevői között ezeknél jóval károsabb anyagok is lehetnek, én annyira nem értek hozzá...

Én evvel nem tudok nagyon egyetérteni. Mert azt, hogy Mi azt hisszük, hogy egy receptúra megváltoztatása "előrelépés" az a beavatottabb szemnek lehet, hogy egy egyszerű  "hátrafele" lépés.
Szóval a borotvakrémek tekintetében én is azt gondolom, hogy szappan-szappan. Tehát nyugodtan elhagyhatóak a kíméletesebb szintetikumok. A szappannal egyébként pont az a baj, hogy a receptúrák elég jól ki lettek vesézve az elmúlt pár ezer évben, nem lehet tovább még jobban csúcsra fejleszteni. Az embereknek meg kell az innováció, meg a mégjobb tulajdonságú termék... A tusfürdőkkel meg szerintem pont az a baj, hogy egy pár év alatt, könnyen leváltották a szappant. Pedig, ha jobban megnézi az ember a flakonban leginkább vizet vesz... Az tényszerű, hogy a szappan nem tesz jót a bőr zsírháztartásának, mert kémiailag erősebb, mint mondjuk az SLS, CocamidopropilBtaine, CocamidDEA trió receptúra.. Ferenc- Arra kíváncsi lennék, hogy pl. a kommersz pipereszappantól milyen allergiás reakcióid vannak, ha vannak, illetve milyen fogkrémet használsz? A fogkrém a csúcsok csúcsa SLS-s ügyekben, mert találkozik a nyálkahártyával, illetve lenyeljük.

A parabének társai és egyéb antimikróbás cuccok ugyebár kellenek, a vizes oldatos termékekbe, mert különben nagyon hamar megromlanak vagy oxidálódnak. A gond megint ott van, hogy ha ezeket kihagyják, az vagy a minőségmegőrzési intervallum rovására megy vagy helyettesíteni kell valamivel. Na most ez a valami megint ott fog kunkorodni a tiltólistán és előbb-utóbb megint hisztéria tárgya lesz. Csak jelenleg még nem tudunk róla. ( és itt gondolok még a hasonló tulajdonságokkal bíró természetes antimikróbás összetevőkre is ) Szóval szerintem ebben a témakörben sosem lesz megállás... lobbi az egész.
   


Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Szappan, krém
« Válasz #1473 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 22:26:16 »


Eljutunk itt a vita végén addig, hogy biocidet a gyógyteába is......  :crazy:  :fetreng:

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1474 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 22:27:28 »
Salmo- ott már rég tartunk...  ;D Mitől lenne amúgy gyógytea!?  ;D

Feri- Köszi a választ! Egyáltalán nem gond, h tudatos vásárló vagy, én csak nem vagyok biztos benne, hogy önmagában az SLS okolható a bőrproblémádra, az egész összetételt kell mindig nézni. Ettől függetlenül, ha úgy érzed, hogy ő okozza az allergiát, akkor már ettől is, valószínűleg úgy is van.
Oda akartam kilyukadni, hogy általában egy érzékeny bőrű ember, sokkal jobban megsínyli a sima szappant, mint mondjuk a tusfürdőt. ( Én meg nem engedném, hogy tusfürdőnek hívják azt a löttyöt, ami lehet, hogy sűrű, meg illatos, de nincs benne semmi felületaktív anyag.) Persze sima forró vizzel is tiszta tud maradni az ember, szóval ez megint szubjektív, hogy egyáltalán kell-e. 

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1475 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 14:32:21 »
Na, Adam's borotvakrém (Hattyú utcai 1 eurós boltból). Az állaga tényleg elég folyós, nehéz adagolni. A dolgát viszont tényleg kitűnően teszi. Jól ken, jól véd, nem szárad, nem szárít. +nagyon könnyen adja a habot.
Illat: szinte illatmentes. Alig észrevehető citrusos háttérszag felfedezhető "vájtorrúaknak", amilyen sokak szerint én vagyok.
Hajlok afelé, hogy az itthon kapható olcsóbb krémek közül kikiáltsam legjobbnak, ami külön öröm, mivel magyar termékről van szó.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1476 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 15:32:12 »
"vájtorrúaknak", amilyen sokak szerint én vagyok.
Ezt olvastad már?



Ne a filmmel kezd!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #1477 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 15:36:50 »
Olvastam, is láttam, is, sajnos/hálistennek a filmet előbb, nekem mondjuk az is tetszett. Az előbb csak arra akartam célozni, hogy sokszor szembesülök azzal, hogy erősnek érzek olyan szagokat, melyet mások nem, vagy megérzek olyat, amit más nem - szigorúan férfiakról van szó, a nők szaglása már másik kategória, mellettük nem rúgok labdába ;) A fent írtakkal szerintem azért nagyon nem lógok ki a sorból, itt a fórumon úgy veszem észre, van jópár kifinomult szaglású egyén...

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Szappan, krém
« Válasz #1478 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 22:31:05 »
Lehet volt már róla szó, de valakinek van infója erről a borotvakrémről:
Compass Style a neve, ha jól rémlik ez volt az:

http://www.stscosmetics.bg/admin/images_products/5ee56503545fdd157552713301d7f7d3.png


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1479 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 13:39:30 »
Lehet volt már róla szó, de valakinek van infója erről a borotvakrémről:
Compass Style a neve, ha jól rémlik ez volt az:

Nálunk járt egy mintakollekció kicsit régebben, egy ügynökön keresztül be akartak törni a magyar piacra. Akkor az volt a véleményünk a legtöbb termékükről, hogy kétszer drágább, fele olyan jó, és ilyen termékeknek nincs itt helye. Másoknak is hasonló lehetett, mert nem jött...

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Szappan, krém
« Válasz #1480 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 13:52:20 »
Ha szabad kérdezni Te mivel foglalkozol?
Amúgy ennek az ára 350 vagy 370 volt a 100 ml.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1481 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 14:31:39 »
Igen szabad. Import export nagykereskedelemmel. 

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Szappan, krém
« Válasz #1482 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 10:53:00 »
Sziasztok, nemrég belinkelt valaki egy jó alapos levendula-tani ismertető linket, amit az istenért sem találok most. Megvan valakinek kéznél, esetleg?

Köszi!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1483 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 12:07:30 »
deka, erre gondolsz?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Szappan, krém
« Válasz #1484 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 12:44:13 »
igen, köszi Ed!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici