Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467653 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #1515 Dátum: 2012. Október 22. - 01:59:10 »
: DDD

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Szappan, krém
« Válasz #1516 Dátum: 2012. Október 24. - 18:19:27 »
Ma a Goods Market-ben vettem Amingó fresht,és valami Adam's-ot erről a márkáról tud e valaki valamit.Amúgy alig várom a tesztet. :boldog:

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Szappan, krém
« Válasz #1517 Dátum: 2012. Október 24. - 18:31:30 »
Amigo bulgár csúcstermék az adams meg magyar ha jól tudom.
Valaki írta, hogy Hódmezővásári termék.
Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok gyűjtögető. Már az asszony megszól, hogy soha nem fog elfogyni. :fetreng:
http://www.freshup.bg/en/cosmetics/male_cosmetics_line.html?line=amigo
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=19.msg63123#msg63123
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető jpi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:Szappan, krém
« Válasz #1518 Dátum: 2012. November 06. - 20:12:56 »
Több hozzászólásban is olvasom, hogy van aki lereszeli a szappant és beletömködi utána egy dobozba.
Miért teszi? Másképpen tudok így habot készíteni mint pl. rúdszappanból?  ???
"Itt minden ápolt így kezdte. Én is..." © Qttyyy

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1519 Dátum: 2012. November 06. - 20:14:36 »
Könnyebb, igen, de főleg azért, mert sokan idegekednek attól, hogy a rúdszappant az arcukra dörgöljék, pedig milyen jó is az!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1520 Dátum: 2012. November 06. - 20:25:30 »
Nanny's szappanom azért reszeltem le, mert zavart, hogy pamacsoláskor mozgott az edényében.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1521 Dátum: 2012. November 06. - 20:46:22 »
Milyen Nanny's szappant tudtál te reszelni? Nekem a "hard shaving soap" néven árult terméke is könnyedén zömíthető volt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #1522 Dátum: 2012. November 23. - 09:53:43 »
Még mikor elkezdtem DEvel borotválkozni, a Lord L6 mellé vettem az Extrametálban egy HJM aloe verás szappant.  Csípett és irritált, gondoltam azért mert tapasztalatlan vagyok, elraktam későbbre, három hónap után megint elővettem, továbbra is irritál, már amikor elsőre felviszem, aztán a penge után elkezd pusztítóan csípni; úgy, hogy teljesen simán, irritációmentesen borotválkozom, vérzés nélkül.  Semmilyen más szappannal vagy krémmel nincs gondom, a Derby/Barbon kategóriától az angol krémeken át a MWF szappanig, mindent szeret az arcom (persze van amit jobban :-P), de ezt a HJM szappant nem bírja.  Van valakinek tippje miért lehet?  Ezt a szappant már nem fogom erőltetni, de ha valamelyik összetevő a hibás akkor azt szeretném a jövőben elkerülni más termékeknél.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1523 Dátum: 2012. November 23. - 13:31:48 »
Még mikor elkezdtem DEvel borotválkozni, a Lord L6 mellé vettem az Extrametálban egy HJM aloe verás szappant.  Csípett és irritált, gondoltam azért mert tapasztalatlan vagyok, elraktam későbbre, három hónap után megint elővettem, továbbra is irritál, már amikor elsőre felviszem, aztán a penge után elkezd pusztítóan csípni; úgy, hogy teljesen simán, irritációmentesen borotválkozom, vérzés nélkül.  Semmilyen más szappannal vagy krémmel nincs gondom, a Derby/Barbon kategóriától az angol krémeken át a MWF szappanig, mindent szeret az arcom (persze van amit jobban :-P), de ezt a HJM szappant nem bírja.  Van valakinek tippje miért lehet?  Ezt a szappant már nem fogom erőltetni, de ha valamelyik összetevő a hibás akkor azt szeretném a jövőben elkerülni más termékeknél.

Potassium Palmate, Sodium Palmate, Potassium Stearate, Potassium Palm Kernelate, Sodium Stearate, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Aqua (Water), Palm Kernel Acid, Capryl / Capramidopropyl Betaine, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum (Fragrance), Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate

Ezek az összetevői?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #1524 Dátum: 2012. November 23. - 13:44:58 »
Potassium Palmate, Sodium Palmate, Potassium Stearate, Potassium Palm Kernelate, Sodium Stearate, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Aqua (Water), Palm Kernel Acid, Capryl / Capramidopropyl Betaine, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum (Fragrance), Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate

Ezek az összetevői?

Igen.  Ezeket én is megtaláltam, de fogalmam sincs mi az ami potenciálisan irritálhat.  Jó, aqua kizárva, de a többiről fogalmam sincs  :nemtom: Mondjuk glicerin van a TOBS-ban is meg sok más mindenben, szóval valszeg az se.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #1525 Dátum: 2012. November 23. - 14:47:39 »
Esetleg a Parfum?  :D
Az mindenhol más... ezt sosem fogod megtudni...  :evil:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1526 Dátum: 2012. November 23. - 15:07:45 »
Elég standard receptúrának tűnik, no de nemcsak az összetevőkön múlik, hanem a feldolgozáson is. A szappannal az a legnagyobb gond, hogy akaratlanul is hordoz magával szabad gyököt (OH-) ami savas környezetben reakcióba lép. Az egészséges bőrfelszín pedig ugyebár enyhén savas. A szappan ezt az állapotot könnyen fel tudja borítani és jön a reakció. Amelyik szappan a legkevésbé van elszappanosítva, az meg lesz inkább "zsíros", és felületaktív hatása meg csekély, úgyszintén a habzóképessége. Ebben a receptúrában is van egy álcázott kakukktojás Capryl / Capramidopropyl Betaine, mint szintetikus felületaktív anyag. Helyettesíti a Cocamidopropyl Betaine-t ami viszont már le van húzva, mint anyaszomorító... Nevéből ítélve csak az olajosmag kiindulópontja más, (nem kókuszból, hanem kapri bogyóból szintetizálják, persze lehet ez így nem is teljesen igaz.) Amit Malac említ az is simán lehet: a Parfüm, tehát egy kicsit túl sok "ausztráliai teafa illóolaját" adagoltak a szappan présgépbe.  ;D 

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Szappan, krém
« Válasz #1527 Dátum: 2012. November 24. - 17:28:04 »
Ma reggeli gyors beszerzésem.
ÁÁ dehogy vagyok beteg. :fetreng:


És du táni. Betegség.
Debrecenbe jártunk a babámmal beugrottunk az auchanbe én egyből piperre részleg.
Old Spice originált meg keresem ezer éve.
Itt a lord 10 db os 149Ft.  Nem mintha szükség lett volna rá de még nincs 10 db os csomagolású pengém ezért megvettem. :fetreng:


Már csak az a gond lassan rám szakad a készletem, még hol a karácsony és elkezdtem pedzegetni egy saját fürdő polcot amire még háklis szegény. Minimalista fürdő berendezés terén. /Mindent eldugni/ pedig mondtam, hogy porolom én a polcomat majd. :fetreng:
Tippeket kérnék plusz polc beetetés címén. :crazy:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Szappan, krém
« Válasz #1528 Dátum: 2012. November 25. - 18:09:39 »
Sziasztok sima szappannal érdemes borotválkozni? ha igen melyik fajtával?

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #1529 Dátum: 2012. November 25. - 19:05:09 »
Szerintem nem, mert nem elég éles...  :fetreng:
Komolyra fordítva a szót, valamilyen szinten biztosan lehet, csak nem biztos, hogy jól fog esni.
A sima mosdószappan nem biztos, hogy olyan jól puhítja a szőrt, biztosít jó siklást, stb. hiszen nem erre van tervezve.
Nekem a fordítottja se jutna az eszembe, mármint borotvaszappannal fürdeni.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici