Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 493343 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1590 Dátum: 2012. December 27. - 17:49:50 »
Akad itthon néhány szappan. Azon filózok, hogy össze kéne reszelnem őket, vagy ha nem is az egészet, de egy részüket.
Vajon mi jönne ki egy ilyen loxi-barbus-ufo-proraso-rs katyvaszból?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1591 Dátum: 2012. December 28. - 20:34:17 »
Nos, ma megpróbáltam reszelni néhány szappant, hogy egy tálkányi vegyes anyagot kreáljak belőlük hátha alapon.
Persze ember tervez, szóval csak a L'Occitane szappant lehetett reszelni normálisan, valamint a Wilkinson ufo-t némi kínlódással, de a Barbus, a Royal Shaving és a Proraso túl lágynak bizonyultak ehhez a művelethez. Viszont utóbbi hármat remekül lehet gyúrni, így a kb 1/5-nyi anyagokat gyakorlatilag összegyúrtam, majd belegyömöszöltem az eredményt egy üvegtálba.
A fél órás szappanban turkálásnak persze rögtön meglett az eredménye: az ujjaimon a bőr kiszáradt. Hülye voltam, van itthon gumikesztyű...
De sebaj, jött a próba. Elővettem a Semogue disznómat, aztán a szokásos módon vettem fel anyagot rá és egy tálban képeztem habot. A Semogue nem egy habgép, de hát brutál mennyiség lett, szerintem öt körre is elég lett volna, de most csak egyre kellett, így a többi kuka (lefolyó).
A mennyiségen meglepődtem és úgy gondolom ez két dologból adódhat:
vagy ilyen jól muzsikálnak együtt az anyagok, vagy a reszelés-gyúrás miatt a lazább anyagból többet vett fel a pamacs, mint szokott.
Ha az előbbi, akkor világ szappangyárai egyesüljetek!  :D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1592 Dátum: 2012. December 28. - 20:56:27 »
Általában ez minden szappannál bejön az általad is leírtak miatt.

a reszelés-gyúrás miatt a lazább anyagból többet vett fel a pamacs, mint szokott.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Ser Renly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Szappan, krém
« Válasz #1593 Dátum: 2012. December 28. - 21:37:28 »
És mi a helyzet az... illattal?

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1594 Dátum: 2012. December 29. - 12:19:26 »
L'Occitane-ból szinte semmit nem érzek
Barbusból is épp hogy, pedig szólóban van neki illata
Wilkinson egy kicsit jobban átjön, mondjuk azt szeretem is
Royal Shaving elég erősen érződik
Proraso szintén erősen érződik

Szóval nagyjából Proraso a keverék illata, mert a Proraso és az RS erősen hajaznak illatban egymásra és ezek ketten szépen elnyomják a többieket.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Ser Renly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Szappan, krém
« Válasz #1595 Dátum: 2013. Január 08. - 23:50:30 »
Rúdszappan kerestetik!

Múltkor remek tippet kaptam, hogy hol találok ARKO-t Budapesten. Azóta többet is vettem ott, ajándékba, meg darabolni is, nagyon megszerettem.

Tudjátok esetleg azt is, hogy hol kapható biztosan Wilkinson vagy Palmolive (esetleg bármi más) rúdszappan a fővárosban? (A Wilkinsonra a legfrissebb infó tavaly év eleji.)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #1596 Dátum: 2013. Január 11. - 16:13:06 »
Magyar borotva szappan:

Nos ma sikerült beszélnem egy miskolci illetőségű szappan készítő hölggyel,aki készít borotva szappanokat is.

a lényeg:

-100 g körüli a szappan,melyet ricinus,olíva és kókusz olajokból készít.
-magyar forgalmazótól rendelt,növényi illóolajokkal illatosítja őket:
-levendula,zsálya,kókusz,rozmaring,citromfű,fenyő,menta(a lista nem teljes)
-általában téglalap alúak,de kérésre készít kerek formában is
-kérésre lanolint is tesz bele

-Ár:650Ft+posta kts.,utánvétellel szállít

Megengedte,hogy megadjam az elérhetőségeit is:

Pacsuta Miklósné,pacsuta@gmail.com +36/3068-98-339 ill.+36/46-422-791

Itt kérném meg az Adminokat,hogy ha a személyes adatok közzétételével valamilyen szabályt megsértettem,kérem moderálják.

Szerintem egy próbát megér.

Üdv Mindekinek:

Bubu

Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Szappan, krém
« Válasz #1597 Dátum: 2013. Január 11. - 16:20:26 »
Puding próbája a borotválkozás. Addig tárgytalan a téma. :evil:
Ezt ösmered Bubu?
http://benkeerikaszappan.blogspot.hu/search/label/Borotvaszappan
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #1598 Dátum: 2013. Január 11. - 16:23:16 »
Nem ismerem,egyszer talán majd kipróbálom.
Pusztán csak a KÖZ javára írtam le a H.SZ.-em,hátha valakit érdekel.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1599 Dátum: 2013. Január 14. - 12:52:42 »
Az AlexK-tól Sic Transit útján megkapott Bluebeards Revenge próbacuccokat az első adandó alkalommal ki is próbáltam.
Első benyomásaim.
A Bluebeards termékeket nézegetem már egy ideje. Nagy valószínűséggel a logó az, ami a figyelmemet a cégre irányította. Kissé talán gyermeteg, de valahogy mégis bejön ennek használata már vagy 500 éve mindenfelé. Jelen esetben egy emberi bőrön használt termékre rakták a szkalendbónszt, ami elég érdekes vállalkozás a cég részéről.
A papírra nyomott logó a szivárvány minden színében képes játszani attól függően, hogy milyen szögből nézzük. Persze ennek magához a borotválkozáshoz nem sok köze van, ezért a dizájntól elszakadva megpróbálok a beltartalommal foglalkozni.
Átadáskor már Sic Transit is utalt rá, hogy ebben a kiszerelésben utazó felszerelésként is lehet használni a balzsamot és a krémet, viszont ilyen szempontból szerencsésebb lenne, ha menetes, lecsavarható lenne a fedele a szelencének, mert így, lepattinthatós formában esetleg könnyebben kinyílik szállításkor. A borotvakrém esetében ez még csak-csak elmenne, de a balzsam állaga szinte folyós, ezért az könnyen kijöhet az ő tartójából.
Mindkét anyagnak visszafogott, nem túl tolakodó az illata. A borotvakrémnek jó, a balzsamnak pedig érdekes az illata és nem tudnám megmondani, hogy mire emlékeztet, már ha emlékeztet egyáltalán valamire.
A habot tálban képeztem HJM borzpamaccsal. Mivel a tégely kicsi, ezért nem a pamaccsal szedtem ki az anyagot, hanem az ujjamat használtam.
Az eredmény csodálatos lett! Pedig kevés anyagot szedtem ki a tégelyből, de mégis vagy 5 körre elegendő hab képződött. Különösebben nagy erőfeszítést nem igényelt a habképzés, az alapanyag készségesen kezdett dagadni már az első mozdulat után. Ha az itthon fellelhető egyéb cuccokkal összevetem az ebből képződő hab mennyiségét és állagát, akkor ez a kékszakáll veri az összeset, prorazóstól, rojálsévingestől együtt.  Az állaga pont olyan, mint amilyenre vágyni szoktam: krémes, nem száraz, jól kenhető, a borotváról könnyen lemosódó az anyag.
Ha egy icipicikét karakteresebb illata lenne a krémnek, akkor 5* lenne, így 4,5. Tudom, hogy rendesen megkérik az árát, de szerintem ez megéri azt a pénzt.

A balzsamtól már nem voltam ennyire elájulva. Illatra valami be nem azonosítható, fura, bár rossznak sem mondanám. Állagát tekintve kissé folyósan zselés. Felhordáskor ragacsossá vált és ezt nem szerettem. A bőrön viszonylag hamar száradt, simának  tűnő felületet hagyva maga után, egyfajta maszkként maradt rajta, mint króm a vason.
Végül is használhatónak értékelem, bár ebben a műfajban láttam már jobbat is. 3,5*

Szerintem.






Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #1600 Dátum: 2013. Január 15. - 10:14:20 »
Ma a nálam nem épp habgépként számontartott Semogue 1470-el és arcon próbáltam meg habot készíteni a Bluebeards krémből. Jelentem sikerült, bár úgy éreztem, hogy a krém jobban szerette tegnap a borzot, mint ma a disznót és inkább tűnt tálkedvelőnek, mint arcon képződőnek. Szóval így egy kissé nehezebben adta magát, de a végeredmény most is jó lett. A menet közben hozzáadott víz is jót tett az anyagnak. Kedvelem.

A balzsamnak hívott, ám inkább zselészerű post-cucc olyan semleges. A felhordáskori ragadósságát ma sem szerettem. Ami feltűnt, hogy gyorsan fogy. A tégelyben lévő anyag mennyisége nálam nem fog tovább tartani 6-8 borotválkozásnál, ellenben a borotvakrémmel, ami szvsz a hó végéig is kitart, ha csak ezt használom.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető davidka

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Szappan, krém
« Válasz #1601 Dátum: 2013. Január 16. - 20:57:25 »
Magyar borotva szappan:

Nos ma sikerült beszélnem egy miskolci illetőségű szappan készítő hölggyel,aki készít borotva szappanokat is.

a lényeg:

-100 g körüli a szappan,melyet ricinus,olíva és kókusz olajokból készít.
-magyar forgalmazótól rendelt,növényi illóolajokkal illatosítja őket:
-levendula,zsálya,kókusz,rozmaring,citromfű,fenyő,menta(a lista nem teljes)
-általában téglalap alúak,de kérésre készít kerek formában is
-kérésre lanolint is tesz bele

-Ár:650Ft+posta kts.,utánvétellel szállít

Megengedte,hogy megadjam az elérhetőségeit is:

Pacsuta Miklósné,pacsuta@gmail.com +36/3068-98-339 ill.+36/46-422-791

Itt kérném meg az Adminokat,hogy ha a személyes adatok közzétételével valamilyen szabályt megsértettem,kérem moderálják.

Szerintem egy próbát megér.

Üdv Mindekinek:

Bubu


Szia!
Azt nem tudod esetleg hogy Miskolcon meg lehet-e nézni személyesen valahol a portékát?

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #1602 Dátum: 2013. Január 16. - 21:54:08 »
Szia,

Sajnos nem tudom,hogy hol lehet megnézni a szappanokat.Szerintem hívd föl és biztos meg tudsz beszélni vele egy találkozót.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető davidka

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Szappan, krém
« Válasz #1603 Dátum: 2013. Január 17. - 17:29:54 »
Szia,

Sajnos nem tudom,hogy hol lehet megnézni a szappanokat.Szerintem hívd föl és biztos meg tudsz beszélni vele egy találkozót.
Köszi!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Szappan, krém
« Válasz #1604 Dátum: 2013. Január 30. - 21:42:09 »
Vízmentes borotválkozó gél sivatagi borotválkozáshoz a Classicshavingtől:  ;D

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici