Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 80888 alkalommal)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #210 Dátum: 2013. December 16. - 10:48:33 »
Mi az a "Shutter lag"?  ???
Az idő onnan, hogy lenyomod az exponáló gombot, odáig, hogy a gép ténylegesen fényképez.

Értem, kösz. Ez miért szokott a gagyi gépeknél kib...t nagy lenni?
Kérdésed magába foglalja a választ: mert gagyi :) Az olcsó mechanika és elektronika eredményezi a lassú reagálást. Autós hasonlattal élve, a régebbi olcsóbb elektromos/elektronikus gázpedálok is mocskosul lassan reagálták le a taposást...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #211 Dátum: 2013. December 16. - 10:58:20 »
Értem

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #212 Dátum: 2013. December 16. - 14:51:40 »

Kérdésed magába foglalja a választ: mert gagyi :) Az olcsó mechanika és elektronika eredményezi a lassú reagálást. Autós hasonlattal élve, a régebbi olcsóbb elektromos/elektronikus gázpedálok is mocskosul lassan reagálták le a taposást...

Nekem most is hiányzik a direkt huzalozás, bár érzek némi előrelépést, de a bovdenes megoldást még nem közelíti meg.

Akkor mit mondjak én. Az én gépeim még a bovdent sem ismerik, még rudazattal működnek  :wiggle:
Igaz a 200D még hallomásból sem ismeri mi az a gázreakció  :crazy:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #213 Dátum: 2013. December 16. - 15:42:14 »
Kérdésed magába foglalja a választ: mert gagyi :) Az olcsó mechanika és elektronika eredményezi a lassú reagálást. Autós hasonlattal élve, a régebbi olcsóbb elektromos/elektronikus gázpedálok is mocskosul lassan reagálták le a taposást...
Ez így csak félig igaz... nem az eletromos gázpedálon múlik, hanem a programozáson és az ECU proci sebességén. Ez még akár 10 éve is lehetett lassú, manapság azonban a leggagyibb is elég gyors még alacsony kategóriás autóknál is. DE! leginkább program kérdése. Ugyanazt a gépet fel lehet úgy programozni, hogy a gázpedál lenyomásának gondolatára is ugorjon a gép, meg úgy is, hogy ne történjen semmi és rá lehessen fogni, hogy lassan reagál. Az üzemanyag megtakarítás, környvédelmi osztály besorolás és a lassú procik miatt kb. 10 éve ezért lehetett őket "lassúnak" érezni, még akár egy felsőkategóriás autónál is. Bocs, ha Off.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #214 Dátum: 2013. December 16. - 17:43:53 »
Mi az a "Shutter lag"?  ???
Az idő onnan, hogy lenyomod az exponáló gombot, odáig, hogy a gép ténylegesen fényképez.

Értem, kösz. Ez miért szokott a gagyi gépeknél kib...t nagy lenni?
Kérdésed magába foglalja a választ: mert gagyi :) Az olcsó mechanika és elektronika eredményezi a lassú reagálást. Autós hasonlattal élve, a régebbi olcsóbb elektromos/elektronikus gázpedálok is mocskosul lassan reagálták le a taposást...
Nem feltétlenül gagyi, dehogy, nem csak az olcsóságról van szó, drága kompaktok is vannak.  Egyszerűen olyan kicsi a hely, nem fér be olyan kifinomult motor, elektronika, és szenzor, mint egy profi gépbe.

Ha nem tudtad eddig mi ez, akkor ne aggódj emiatt.  A kompaktok között vannak apró különbségek, de érdemi ugrás a drágább és jóval nagyobb tükörreflexes kameráknál lesz, te meg nem olyat akarsz.  Ettől vegyél nyugodtan kompaktot, mert az lesz a legjobb a céljaidra.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #215 Dátum: 2013. December 16. - 20:08:45 »
Köszi a tippet, eddig az Olympus SZ-16 -ot ajánlották baráti körben, de nagyon szimpatikus az A4000 IS is.
Már csak dönteni kell  :jajne:

Szerintem akármilyen kompakt jó egy nagy gyártótól (Canon, Nikon), vagy ha valami spéci dolog kell rajta akkor egy másik kis gyártóé ami azt tudja (de az meggondolnám. bár végülis vannak jók, szóval majdnem tökmindegy). Csilliószoros zoomtól ne várj sokat ebben a kategóriában, az optikák ebben a méretben ennyit tudnak.  Képstabilizáció viszont jól jön, ha kicsit sötétebb van és nem akarsz vakuzni.  Shutter lag ebben a kategóriában hatalmas lesz, de ez van.

Konkrétan Canon Powershot A4000 IS (vagy A3500 ha spórolni akarsz, de IS-ből nem engednék), vagy vmelyik hasonló árfekvésű Nikon Coolpix.  De ha valami hasonló és akciós, csapj le rá.

Amit elkerülnék a szempontjaid alapján: ultrakompaktok (drágább, nem is lehet megfogni rendesen), 8-12x feletti zoomok (nagyobb lesz a kamera és nehezebb, bár melyik gyártó hogy oldja meg, de valszeg neked felesleges ennyi).
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #216 Dátum: 2013. December 17. - 06:57:27 »
Akkor mit mondjak én. Az én gépeim még a bovdent sem ismerik, még rudazattal működnek  :wiggle:
Igaz a 200D még hallomásból sem ismeri mi az a gázreakció  :crazy:

Na ja, de ott már maga az erőforrás is digitális. Két állapota van: üzemel/nem üzemel  ;D

Ott a pont  :thumbup:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #217 Dátum: 2013. December 17. - 12:47:11 »
Köszi a tippet, eddig az Olympus SZ-16 -ot ajánlották baráti körben, de nagyon szimpatikus az A4000 IS is.
Már csak dönteni kell  :jajne:
Az SZ-16 jóval nagyobb és nehezebb, mert ultrazoom.  Ha mindenképpen kell ultrazoom és hajlandó vagy cipelni, vedd azt, ha nem, akkor ne — ilyen egyszerű :)  Nekem az a tapasztalatom, hogy minél nagyobb és nehezebb egy gép, annál ritkábban fogom magaddal vinni.  Lehet jobb a több feature, de mindig az a legjobb gép ami nálam van 8)  SZVSZ a kisebbet és könnyebbet érdemes venned, bemegy a lencse kikapcsolva, berakod zsebbe és viszed magaddal.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #218 Dátum: 2013. December 17. - 19:01:03 »
Ugyanerre jutottam én is, marad a Canon,  :thanks:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #219 Dátum: 2014. Április 06. - 13:21:09 »
Van egy régi de szeretett Nikon D70s-em, aminek a szenzorán van egy kosz. Látszik amikor a tükröt felcsapatom a kamerával. Hova lenne érdemes elvinnem megtisztítani Budapesten, lehetőleg 5-6-7 ill. 14. kerületben? Nikon szerviz drága és körülményes.

Lehet hogy csak ki kell fújni, de ahhoz sincs eszközöm, csak ezért nem vennék, lehet hogy rátapadt, nem tudom.

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #220 Dátum: 2014. Április 06. - 13:30:26 »
Megbeszélhetjük, nekem van hozzá eszközöm!

Van egy régi de szeretett Nikon D70s-em, aminek a szenzorán van egy kosz. Látszik amikor a tükröt felcsapatom a kamerával. Hova lenne érdemes elvinnem megtisztítani Budapesten, lehetőleg 5-6-7 ill. 14. kerületben? Nikon szerviztől múltkor sikerült "drágán szarul" jegyében szolgáltatást kapni, szóval inkább máshova vinném.

Lehet hogy csak ki kell fújni, de ahhoz sincs eszközöm, csak ezért nem vennék, lehet hogy rátapadt, nem tudom.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #221 Dátum: 2014. Április 06. - 14:20:07 »
Sziasztok!

Kinéztem egy gépet,de kezdek elbizonytalanodni.
...lehet hogy csak a néha használatos hiper zoom miatt kerül ennyibe,és nem is a vele készítendő kép minősége miatt?
 :nemtom:
Nikon COOLPIX P600
Ha nem az ultra zoom a fontos egy gépnél számomra hanem az hogy ne legyen "allergiás" a kis fényre és lehetőséghez képest szép kontúrok, éles színek legyenek, milyen értékeket nézzek?
Iso?Minél szélesebb skála legyen?
f/érték?
...egyáltalán mekkora optika kell ahhoz ha csak 10-15 méteren belül használja az ember?
18-55 elég lenne?
van-e még olyan érték amire érdemes oda figyelni, amiből sejthető, hogy a vele készült kép valóban "szép" lesz.

Előre is  :bow:

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #222 Dátum: 2014. Április 06. - 16:16:01 »
A legfontosabbak a Te szempontodból a minél nagyobb érzékelő (minél alacsonabban tudod tartani az ISO értéket, annál kevesebb lesz a zaj), illetve az objektív fényértéke legyen a lehető legjobb (kissebb szám, jobb fényerő).
Hogy mi elég 10 méterig? Attól függ, mit szeretnél fotózni. Egy ekvivalens 24-80 már elég lehet.
De makrózáshoz jobb egy 105 mm, portréhoz pedig ekv. 85-150.
Ez nagyon le van így egyszerűsítve, oldalakat lehetne írni róla.
A nagy fényerő, s a nagy érzékelő pedig drága.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #223 Dátum: 2014. Április 12. - 14:45:39 »
Lacus leírta a tutit: nagy érzékelő kell neked. Szóval tükörreflexes. :) A megapixelekkel nem érdemes foglalkozni egy másodpercet sem.
Igényesség esetén fényerős fix obik mellé, hétköznapi használatra elég a 18-55 alapobi is.
De vigyázz, ez olyan, mint a borotválkozás! :) Csak jön Amerikából a használt obi sorban.  ;)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #224 Dátum: 2014. Április 12. - 14:56:32 »
A borotvatalin átbeszéltük, feloldva az írás korlátait! :-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici