Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 81095 alkalommal)

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #60 Dátum: 2012. Március 15. - 08:12:27 »
Jelenleg úgy működik nálam a dolog hogy van egy pici fénysátram, talán 30x30x30-as, és egy 20W-os pici asztalilámpával van oldalról megvilágítva, de annak az ereje picit kevéske :) Azokat a ledeket megnézem, én is valami ilyesmire gondoltam mint világítás.

Lézezik sima foglalatba csavarható vakuizzó is. Szabványos E22- es foglalatba megy bele, és a vakud fényére old ki. Ebből 2, a két oldalra már megoldás lehet. Igazából az a bajom a képeiddel, hogy egy oldalról vannak világítva, ami ha műveszkedni akarsz, akkor jó, de másra nem. A fenyforrás felöli oldal szépen textúrázott, a másik meg bebukik. Ha valahogy megoldhatnád, hogy 2-3 métert elossz egyenletesen, akkor azért jó lenne ez. Vigyázz a ledekkel, mert van belőlle hideg és melegfényű is. Én tutti 1 méterrel próbálkoznék oldalanként. Fentről meg maradna ideiglenesen a kis 20W-os.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #61 Dátum: 2012. Március 15. - 12:12:50 »
Világosító, köszönjük a hasznos tanácsaidat, és később is számítunk rád. (Meg ha van jó tipped szinázi előadásra, akkor is.  ;) )

Én 2+2 lámpával világítom meg a sátramat. Az izzók színhőmérséklete sem mindegy. Te biztos tájékozottabb vagy, Budapesten hol lehet normál foglalatos megfelelő K-s izzót kapni fotózáshoz?
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #62 Dátum: 2012. Március 15. - 13:17:13 »
... Az izzók színhőmérséklete sem mindegy. ...
Azt tudom, valami baj ezzel is, nem tudom pontosan milyen, de valami nem jó.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #63 Dátum: 2012. Március 15. - 13:31:51 »
Szerintem 5000 K körüli izzó a legjobb, de ez - legalább is számomra - mint a fehér holló itt Pesten. Úgyhogy, ha szükséges szoftveresen korrigálok.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #64 Dátum: 2012. Március 15. - 13:36:44 »
Világosító, köszönjük a hasznos tanácsaidat, és később is számítunk rád. (Meg ha van jó tipped szinázi előadásra, akkor is.  ;) )

Én 2+2 lámpával világítom meg a sátramat. Az izzók színhőmérséklete sem mindegy. Te biztos tájékozottabb vagy, Budapesten hol lehet normál foglalatos megfelelő K-s izzót kapni fotózáshoz?

Akasztod a hóhért.  ;D

Mi nem nagyon használunk normál foglalatos izzót. Illetve csak 3 félét: "parasztcsillár" izzót, kristálycsillár izzót és "hűtőgép" izzót. A parasztcsillár az gyakorlatilag minden, ami nem kristálycsillár.  ;D Ezekbe a Philips Traficc light izzókat használjuk, ezek egy picit barnás színűek, és nehezen égnek ki. A kristálycsillár izzó, az a hagyományos gyertyaizzó, "tejüvegből".

Amiket mi a lámpáinkba használunk azok 575W és 5000W közöttiek, és ahogy öregszenek, úgy változik a Kelvin értékük is. A kiégés előtti pillanatokban egészen hideg kékek, és legalább a másfélszeresét adják le a névleges teljesítményüknek. Ráadásul speciális tűlábas foglalatúak.  Színhőmérséklettel meg nem nagyon törődünk, mert mi színfóliával színezzük a lámpákat. Ha megmondod, hogy mekkora a lámpád, akkor viszek neked talira, napszürkét, és  1-es barnát, és jól tesztelheted őket. (Sanyi, ez természetesen rád is vonatkozik). Ha nagyon kellene színhelyes izzó, akkor én a Tungi márkaboltban néznék szét. Ha ott nincs, akkor keresnék valami növénytermesztős boltot,ahol lehetnek még napfényre specializált izzók.

http://www.tungsrambolt.hu/?oldal=fooldal
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #65 Dátum: 2012. Március 15. - 13:47:04 »
Köszi! A tippeket és a címet is. Én még a Király utcában vettem tőlük 15W-os normál foglalatos fénycső izzókat. Ezek tuti nem égetik szét a fénysátramat.  ;D Még bírják, de majd benézek hozzájuk.

A sógorom Hollandiában filmes, ő nem használ fénysátrat  :D és ha nincs Világosítója, inkább olyan helyre megy ahol nem kell hozott fény.  ;)
ZOZO, ezt te is megtehetnéd. Időnként nagyon szép szórt fényeket lehet kifogni a természetben, vagy az ablakban.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Aries

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #66 Dátum: 2012. Március 15. - 13:58:01 »
Esetleg tudom ajánlani a változtatható fényerejű és színű LED-szalagokat. http://led-lampa.bolt.hu/30-smd-rgb-kulteri-led-szalag-1m-valtoztathato-szinu
Olcsó, jó.

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #67 Dátum: 2012. Március 15. - 16:55:52 »
Köszi! A tippeket és a címet is. Én még a Király utcában vettem tőlük 15W-os normál foglalatos fénycső izzókat. Ezek tuti nem égetik szét a fénysátramat.  ;D Még bírják, de majd benézek hozzájuk.

A sógorom Hollandiában filmes, ő nem használ fénysátrat  :D és ha nincs Világosítója, inkább olyan helyre megy ahol nem kell hozott fény.  ;)
ZOZO, ezt te is megtehetnéd. Időnként nagyon szép szórt fényeket lehet kifogni a természetben, vagy az ablakban.

A Királyban 2-3 éve zártak be. Az sokkal nagyobb bolt volt, nagyobb készlettel, és még volt 30-40-50 éves lápákhoz egy csomó dolguk. Filmeseknél az egyik kedvenc lámpám egy cca. 4 méter hosszú Zeppelin alakú héliumos "lufi", amiben eldugtak azt hiszem 4 darab 5kW-os izzót. Szép szórt fényt ad 30 méterig.  :idea: :idea:

Előadásilag meg majd személyesen...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #68 Dátum: 2012. Március 15. - 20:27:38 »
Szerintem 5000 K körüli izzó a legjobb, de ez - legalább is számomra - mint a fehér holló itt Pesten. Úgyhogy, ha szükséges szoftveresen korrigálok.
lhttp://mikrosat.hu/allandofenyu-lampak/category--151/Spiral-lampa.html
http://mikrosat.hu/allandofenyu-lampak/category--151/Spiral-lampa-1376.html
5500 Kelvin.
Sőt van villanjkörte is:
http://mikrosat.hu/vakuszettek/hobby-vakuszettek/villanj-korte-dupla.html
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #69 Dátum: 2012. Március 15. - 20:53:05 »
Ledeknél hideg fehér vagy meleg fehéret kell keresnem? Ha veszek belőle 1 métert, akkort azt 3-4 fele szétszedve kapok kb annyi fényt ami elég nekem egy 30x30-as lightboxhoz? Csak azért kérdezem mert a linkelt meleg-fehérből nincs raktáron, de hideg-fehér van nekik.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #70 Dátum: 2012. Március 15. - 20:58:04 »
Ledeknél hideg fehér vagy meleg fehéret kell keresnem? Ha veszek belőle 1 métert, akkort azt 3-4 fele szétszedve kapok kb annyi fényt ami elég nekem egy 30x30-as lightboxhoz? Csak azért kérdezem mert a linkelt meleg-fehérből nincs raktáron, de hideg-fehér van nekik.

A hideg fehér kb 6000K a meleg fehér meg 5000K. Na ez nem műszerrel mért adat, mindenféle képen kell egy kis utómunka. A fehéregyensúlyt a jobb fényképező gépeken lehet állítani, de ha nem tudod ott megcsinálni, akkor a     "fotobolt"-nál csak egy bill. kombináció, és automatikusan csinálja.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #71 Dátum: 2012. Március 15. - 21:44:31 »
Igen sajnos az 5500 K-t nehéz elcsípni pláne a szükséges wattban. Az a 85 wattos csodálatos de nekem a fele elég lenne és árban is elég húzós. Azt hiszem egyenlőre maradok a 4 x 15 W-nál és egy kis kézimunkánál.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #72 Dátum: 2012. Március 15. - 23:01:06 »
Igen sajnos az 5500 K-t nehéz elcsípni pláne a szükséges wattban. Az a 85 wattos csodálatos de nekem a fele elég lenne és árban is elég húzós. Azt hiszem egyenlőre maradok a 4 x 15 W-nál és egy kis kézimunkánál.  ;)

A kézimunka az kell.  :fetreng:

Nem rossz megoldás ez a villanj körte sem. Nem csak itt lehet venni, biztos, hogy van más forrás is, talán olcsóbban is. Nagy előnye, a normál foglalata, meg az infravörös kioldás. Ha a 2 állványos rendszert veszed, akkor arra tudsz tenni ernyőt. És onnantól eléggé sok dolgot megoldhatsz. Lágyítók, ernyők, ezüst, vagy fehér, vagy arany reflexfényeket tudsz csinálni. Még portréhoz is jó vagy velük.

Agyalunk ezeken a vakus dolgokon, pedig ez csak végig elmélet. Ki kell próbálni mindet. A ledek elviekben alkalmasak a dologra, de amíg nem próbáltuk ki őket, addig csak tippelünk. Hivatalosan a lehetőség megvan benne, de lehet, hogy olyan pici baki van valahol a dologban, hogy pont nem használható. Pedig elméletileg jó.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #73 Dátum: 2012. Március 15. - 23:31:01 »
Akkor jó a hideg is, a meleg is, csak vagy a gépen állítsam be a fehér egyensúlyt, vagy programosan javítsam ki?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #74 Dátum: 2012. Március 16. - 07:43:46 »
A LED-ek jók, mivel a makróvakuk szinte 99%-a manapság már LED-es. Csak ugye nagyfényerejű kell... az meg rohadtdrága.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici