Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 80176 alkalommal)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Tárgyfotózás
« Dátum: 2010. Április 16. - 16:26:07 »
Ezt a témát azért hoztam létre, hogy meg tudjuk osztani egymással a borotvák, pamacsok és egyéb kellékek fotózásának rejtelmeit. Külföldi fórumokon elég szép számmal látni szép munkákat (már itt is láttam egyet-kettőt :)), és szeretném ha itt is láthatnék egyre többet!
Már pár éve hobbi szinten fotózgatok egy Fujifilm FinePix S6500fd-vel. (Jó lenne egy tükörreflexes is, de nem állok még úgy anyagilag :D)
Valahol már olvastam egy-két hozzászólást a fotózásról itt a fórumon is, és itt bukkantam rá erre: http://digital-photography-school.com/how-to-make-a-inexpensive-light-tent. Ma végre rászántam magamat és megépítettem a sajátomat (és később rakok is fel róla pár fotót). Íme az első fotóm vele: http://picasaweb.google.com/toxin6/Shaving#5460728156865745938. Szerintem egész jól sikerült, de ezt döntsétek el ti ;)

Rögtön lenne is egy kérdésem hozzátok. Kellene nekem ehhez valami olyan fényforrás, ami elég fényt ad (szerintem kell 100 W), hidegfehér fényt ad és nem túlzottan melegszik, valamint nem túl drága. Tudnátok valamit ajánlani?

Remélem sikerült kellő kedvet adnom mindenkinek a fotózáshoz! Sok sikert mindenkinek! ;)

Üdv.
toxin ;D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 27. - 18:18:59 írta toxin »
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 16. - 16:37:01 »
Valahol mintha Ed es Fonti mar adtak volna tanacsokat ezzel kapcsolatban, ha valaki emlekezne merre van, jo volna.

Egesz pontosan az erdekelne, ha megvan a lightbox, milyen objektivvel fotoztok? Sajnos nincs a vazamra makro objektivem.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 16. - 18:01:40 írta cotag »

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 16. - 16:37:37 »
Nekem is ilyen gépem van. ;) Igencsak hobbi szinten fotózgatok, majd lehet lesz hozzád kérdésem. Ami pluszom van a géphez UV és polár szűrő, valamit macro és széles látószögű lencse. Azt a linket még azt hiszem én szúrtam be, de eddig nem vettem még erőt magamon egy ilyen dobozka összetákolásához. Na nem mintha egy nagy meló lenne. De látva milyen szép képet csináltál csinálok egy ilyen dobozkát. Írd már meg lécci milyen beállításokkal lőtted a képet.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 16. - 17:36:58 írta zolio »

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #3 Dátum: 2010. Április 16. - 19:04:53 »
cotag: én nem használok semmi extra lencsét (sajna még nincs), objektívet meg nem lehet cserélni a gépemben. Csak tisztán a gépem erejét használom, na meg persze azt a kis tudást, amit összeszedtem az internetről :)

zolio: ISO 200, rekesz előválasztás (A mód), f/5.6, makro, fénymérés: mintázat (multi), fehéregyensúly: izzó (incandescent), színmód: f-chrome (szinte mindig ezt használom, szebbek a színek), vaku nélkül + high speed shooting (ez mindig be van állítva). A lightboxot két íróasztali lámpával világítottam meg (2*20 W), sajnos melegfehér fényt adnak.
Plusz egy kis számítógépes utómunka IrfanView-ben :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 16. - 19:12:34 írta toxin »
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 16. - 19:13:39 »
Toxin -

ertem, de a te gepedben ugy van makro, ahogy latom. Ugy konnyu  ;) Egyebkent jo lett a foto, gratula!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #5 Dátum: 2010. Április 16. - 20:31:27 »
... én is gratulálok, teljesen profi kép.

Már régóta keresünk hobbi szinten dolgozó fotóst az általunk forgalmazott termékek tárgyfotózására (katalógusb, honlapra stb.), nincs túl komoly keretünk rá és nem nagy munkákról van szó, de viszonylag folyamatos. Nekem a lenti minőségű kép, már talán túl is lő a célon...

Ed mindjá fogja ezt a bejegyzést és átrakja a "Penge fotóst keres..." című rovatba...  ;D

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #6 Dátum: 2010. Április 16. - 20:39:22 »
Köszi mindenkinek, ezek nagyon megtisztelő szavak :pirul: :)

Penge: ha komolyan gondolod, én benne vagyok ;) Bár az lehet, hogy hátrány, hogy vidéki vagyok (Kecskemét) ???
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

nemo

  • Vendég
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #7 Dátum: 2010. Április 16. - 22:57:14 »
Rögtön lenne is egy kérdésem hozzátok. Kellene nekem ehhez valami olyan fényforrás, ami elég fényt ad (szerintem kell 100 W), hidegfehér fényt ad és nem túlzottan melegszik, valamint nem túl drága. Tudnátok valamit ajánlani?

Hát, a halogének jók lennének, de nem felelnek meg annak a kritériumnak, hogy ne melegedjenek. esetleg valami ledes megoldás? Amúgy miért nem kéne hogy melegedjen?

Idézet
Remélem sikerült kellő kedvet adnom mindenkinek a fotózáshoz! Sok sikert mindenkinek! ;)

A kedvet azt már régen kaptam  :), már csak idöre lenne szükség. Nekem egy Pentax alap SRL van, miután kinöttem a sima digitálisat.

Egébként ilyen fotódoboz megoldást kb. 2 hete láttam egy katalógusban, meg is fogom rendelni, csak mindig halogatom. A házi megoldás fillérekböl megvan ugyan, nem is kell hozzá különösebb tehetség megcsinálni, de azért ez mégis összecsukható, és hát na, erre találták ki. Elegánsabb mint egy papírdoboz. Itt mutatják be a kinyitását és összezárását, s mérettöl függöen olyan 20-30-40 euró. Biztos van azonban olcsóbban is.

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 17. - 06:48:04 »
Szerintem is a ledes világítás jó lenne! Lehet kapni úgynevezett nappali fény izzót kimondottan fotózáshoz, csak azt hiszem az elég drága
Jazz és a Vespám

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #9 Dátum: 2010. Április 17. - 07:10:39 »
... én is gratulálok, teljesen profi kép.

Már régóta keresünk hobbi szinten dolgozó fotóst az általunk forgalmazott termékek tárgyfotózására (katalógusb, honlapra stb.), nincs túl komoly keretünk rá és nem nagy munkákról van szó, de viszonylag folyamatos. Nekem a lenti minőségű kép, már talán túl is lő a célon...

Ed mindjá fogja ezt a bejegyzést és átrakja a "Penge fotóst keres..." című rovatba...  ;D

Tényleg nagyon jó lett a fotó. Ezt is meg lehet csinálni összecsukhatósra egyébként. Felesleges megvenni drágán. LED-es világítást lehet bele tenni, de azért az melegszik.

Penge,

Ha elkészültek a fotók és a katalógust kell szerkeszteni, valamint nyomdában kivitelezni, akkor szólj.. :D Van pár nyomdám...

üdv,

mad_a

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #10 Dátum: 2010. Április 17. - 10:23:39 »
Hát, a halogének jók lennének, de nem felelnek meg annak a kritériumnak, hogy ne melegedjenek. esetleg valami ledes megoldás? Amúgy miért nem kéne hogy melegedjen?

Mivel vékony papír az oldala és a teteje (sőt az egész papír :D), így könnyen ki is gyulladhat. Tegnap is forró volt a papír(!), amikor elvettem onnan a lámpát!
Viszont lehet, hogy találtam megfelelő megoldást. Fotó lámpa 50 W 5300 K° 180 fokban dönthető. Majd megkérdezem tőlük telefonon/e-mailben, hogy pontosan milyen izzó is ez, de ahogy nézem halogén. Ennél olcsóbban nem találtam, és ez legalább tuti fotózáshoz való + a színhőmérséklet is megfelel nekem.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #11 Dátum: 2010. Április 17. - 10:27:06 »
Penge,

Ha elkészültek a fotók és a katalógust kell szerkeszteni, valamint nyomdában kivitelezni, akkor szólj.. :D Van pár nyomdám...

Ez jó ;D Ahhoz képest milyen előrehaladott állapotban van a projekt, hogy csak egy kósza gondolat volt (szerintem) Penge részéről ;D ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #12 Dátum: 2010. Április 17. - 10:39:22 »
Kellene nekem ehhez valami olyan fényforrás, ami elég fényt ad (szerintem kell 100 W)

Nem kell 100 W... A legtöbb helyen két-három (oldalsó, fölső) fényforrást javasolnak, töredék-wattszámmal.
Egyszer építettem egy fénydobozt, de aztán szétszedtem, mert mindig útban volt... (Hja, egy decens kis műterem-sufni...)
Azt meg mindig halogatom, hogy fénysátrat vegyek, mert a jó abból is elég drága...
Meg igazából én szeretek a természetes fénnyel pepecselni – egyáltalán, pepecselni... A fénydoboz- és sátor legnagyobb előnye szerintem a napszaktól és fényviszonyoktól való függetlenség, illetve az a kényelem, hogy a fémfelületek csillogásaival meg a tükröződésekkel többé nem kell foglalkozni. (Bár én a pamacsod nyelén így is látok egy ajtót – vagy nem az? ;))

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #13 Dátum: 2010. Április 17. - 12:03:48 »
(Bár én a pamacsod nyelén így is látok egy ajtót – vagy nem az? ;))
De az sajnos, az az oldala a doboznak, ami nyitott. A szőrt összefogó fémen is látszik.
Majd még finomítok a dolgon a lehető legjobb eredmény elérése érdekében :D
(Jó, hogy itt vannak olyanok, akik szeretnek fotózni, és értenek is hozzá. ;))
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #14 Dátum: 2010. Április 17. - 13:56:49 »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici