Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 80174 alkalommal)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #30 Dátum: 2010. Április 24. - 12:24:14 »
A légy és a két mókusos kép nagyon kemény. ;) Egyébként az összes kép jó sztem. Azért ezeket emeltem ki, mert ezeket a fürge élőlényeket azért nem lehetett könnyű lefényképezni.
Annyira nem is volt nehéz lefotózni a mókust, mivel még fiatal volt. Párommal kirándultunk éppen, amikor megláttuk. Még a lábunkra is felmászott! ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #31 Dátum: 2010. Április 27. - 16:38:21 »
Rögtön lenne is egy kérdésem hozzátok. Kellene nekem ehhez valami olyan fényforrás, ami elég fényt ad (szerintem kell 100 W), hidegfehér fényt ad és nem túlzottan melegszik, valamint nem túl drága. Tudnátok valamit ajánlani?

Halihó!

Mit akarsz kezdeni egy 100W-os fényforrással?

Fotózási témában tudok majd segíteni, de most egyelőre kóros időhiányban szenvedek... :-)


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #32 Dátum: 2010. Április 29. - 21:38:27 »
Timex karórámat fotóztam vaterára. Én elég elégedett vagyok a képekkel, de szívesen fogadom az építő kritikát.
http://www.vatera.hu/timex_karora_t48751_169255508.html

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #33 Dátum: 2010. Április 29. - 21:44:36 »
A fényekkel lehetett volna még kicsit játszani, pl a visszatükröződés az első képen v a beégett rész a másodikon, de nem rosszak :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #34 Dátum: 2010. Április 29. - 21:49:20 »
Az elsőn jobb alul tükröződik az üveg, óránál ez nem szerencsés. Bal fölülről pedig egy sima A4-essel tudtál volna deríteni, és az a rész is kapott volna fényt. A második kép életlen.

Ugyanakkor Vaterára tökéletesek, bárcsak minden kép ilyen lenne ott... ;)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #35 Dátum: 2010. Április 29. - 22:30:30 »
Hozzá képest cseppet minőségibb. ;)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #36 Dátum: 2010. Május 01. - 23:57:09 »
most mér? Szép nagy kép: 2 048px × 1 536px  ;D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #37 Dátum: 2010. Május 15. - 00:29:00 »
Kíváncsi voltam, mit lehet kihozni kb. nulla felszereléssel, ha az embernek csak ideje van :)



Felhasznált anyagok:
1db éjjelilámpa, féltucat A4-es papír (igen, jobb lett volna ha nincs írás a másik oldalán, de szegény ember vízből gőz) és egy középkategóriás fényképezőgép.
A cél igazából egy HDR-kép lett volna, de nem hozta be a hozzá fűzött reményeket, így kénytelen voltam kézzel feltornászni a színeket :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #38 Dátum: 2010. Május 15. - 07:33:29 »
Gratula vidak, sikerült a legtöbbet kihozni! További sok időt és kedvet kívánok a fotózáshoz!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #39 Dátum: 2010. Május 15. - 21:01:38 »
Vidak!

A kép nem rossz, bár pár javítási javaslatom van hozzá.

Előtte azonban: a HDR (High Dinamic Range) képek lényege pont nem a pontos és "erős" színvisszaadás, hanem a fényképezőgép érzékelője által átfogható dinamikatartomány kiszélesítése (vagyis a világos és sötét részekben is kellő részlet marad). A HDR-t ilyen szűk kontrasztviszonyú fényben felesleges használni.

Javaslatok:
-- fehéregyensúlyra figyelj,
-- felül le van vágva az ecset teteje,
-- simán lehetne mozgalmasabb a háttér.

A világítás rendben van egyébként, ilyen eszközökkel sokkal többet/jobbat nem lehet kihozni.

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #40 Dátum: 2010. Május 15. - 21:58:54 »
Még annyi, hogy ez a beállítás függőleges kompozíciót igényel.

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #41 Dátum: 2010. Május 15. - 23:03:29 »
Kíváncsi voltam, mit lehet kihozni kb. nulla felszereléssel, ha az embernek csak ideje van :)

Hű, erre én is kíváncsi voltam még egyetem alatt. De mióta dolgozom elmúlt. ;D Én építettem LCD monitorból és írásvetítőből projektort. Az összes kiadásom 6000Ft volt, és 230cm képátlóval néztünk filmet. Persze 800x600-ban, de ennyi pénzből nagyon rendben volt a képminőség. Meg is vették 11e Ft-ért mikor meghirdettem.

A képen nekem is furcsa, miért fekvő. De gondolom a háttér ezt adta ki rendesen.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #42 Dátum: 2010. Május 15. - 23:23:18 »
Egyszerű, meg kell vágni:   ;)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #43 Dátum: 2010. Május 16. - 00:13:44 »
igazából azért fekszik, mert az "állvány" (10 centis háromláb) csak így tartja meg a gépet :D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #44 Dátum: 2010. Május 16. - 08:04:59 »
Ilyenkor vízszintesen exponálsz bár, de lelki szemeiddel már a függőleges képet látod. Azaz nagyobbra kell venni, hogy a sörte ne legyen levágva, hanem fölötte is legyen hely, és ahogy fonti tette, megvágod. A mai alapgépek is olyan felbontással bírnak, hogy ezt simán elviseli a kép.
Egyébként jó lett, látszik, hogy pepecseltél az A4-esekkel. A Merkuron nem tükröződik semmi, ezt azért nem egyszerű ám elérni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici