Szerző Téma: Slant borotvák  (Megtekintve 76265 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Slant borotvák
« Válasz #90 Dátum: 2014. Január 06. - 18:55:55 »
Én nagyon örülök neki, hogy vettem egyet nemrég, bevált.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Slant borotvák
« Válasz #91 Dátum: 2014. Január 06. - 18:58:05 »
Én nem mostanában vettem, de azóta sem bántam meg :P
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Slant borotvák
« Válasz #92 Dátum: 2014. Január 06. - 19:55:41 »
Én is szereztem egyet(37c) a közelmúltban, igazából csak azért mert jó áron volt de én se bántam meg. Egyedül csak a kidolgozásában találok némi kifogásolnivalót.
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Slant borotvák
« Válasz #93 Dátum: 2014. Január 10. - 16:45:09 »
Üdv, Urak!

Gondolkodom egy ideje egy slant borotva kipróbálásán, mert jókat olvasok róla, és nagyon izgatja is a fantáziám ez a különleges megoldás. Néhány kérdés viszont felötlött bennem, mielőtt belevágnék a dologba, ezekben talán tudtok segíteni:

1.   Többen is azt írtátok, hogy a slant borotvák ajánlottak erős arcszőrzetre, de egyébként érzékeny bőrre. Mivel azt gondolom, nekem ilyen az arcberendezkedésem, ez alapján ez elvben működne nálam. Mantic bácsi egyik videójánál viszont azt olvastam (ő maga kommentálta), hogy ő bizony nem ajánlaná az ilyen borotvát érzékeny bőrre. Akkor most mi a helyzet, merjem próbálni vagy sem érzékeny bőrrel?

2.   Mi a különlegessége ennek a slant megoldásnak? Azt persze olvastam, hogy ez nem vágja, hanem inkább „szeli“ a borostát, de ez a gyakorlatban mit jelent pontosan? Elég alapos lesz ettől, nem fog gyorsabban nőni utána a szőr, stb?

3.   Mennyire ajánlható ez a borotva mindennapos használatra (ha egyébként egy nap alatt már érezhető borosta „képződik“)? Vagy kifejezetten inkább csak 2-3-4 naponta ajánlott a megfelelő eredmény elérésére és az irritáció elkerülésére? (megjegyzem: eddig is az a problémám, hogy 2-3-4 nap után valóban zseniálisan megborotválkozom egy DE-vel, de még nem igazán sikerült olyan kombót találni, ami a mindennapi használatban is szuper eredményt hozna; 2-3 napnyi rendszeres, napi használat után ugyanis mindenképpen elkezdi irritálni a bőröm [vagy nem lesz elég alapos], és akkor muszáj szünetet tartanom).

4.   Milyen modellt ajánlanátok, ami jó lenne kezdésre, nem túl drága, nem is túl agresszív, de alapos? Persze láttam neten gyönyörű darabokat, pl. iKon Slant Stainless Razor, csak hát az ára kissé húzós, így kezdésre legalábbis. A Merkur 37C/39C vállalhatónak tűnik, bár megjelenésre/kidolgozásra azért nem ér az iKon nyomába sajnos. Más típusokat nem igazán ismerek, de minden tippet szívesen veszek.

Bocs, ha kicsit hosszú voltam. Előre is nagyon köszi a segítséget!

Üdv,

Pjotr

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #94 Dátum: 2014. Január 10. - 20:44:10 »
1. Mantic melyik ferdét nem ajánlotta érzékeny bőrre? Mert egy agresszív slant ilyen arcon gondot okoz, közepesen agresszív meg talán nem, a nem agresszív meg biztosan nem.

2. Hatékonyabb, az élre kíméletesebb (talán) a szelő vágás, mint a nyomó vágás. Pusztán ennyi.
 Minden DE készüléket szelő vágással kellene mozgatni az arcon. Amit kétféle képpen tudsz végrehajtani (Ahogy már kb. száz éve a Gillette használati utasításokban látni lehet.):
- szögben húzod a készüléket az arcodon - tehát nem simán a nyél tengely irányába.
- a fejet a húzás irányában kicsit ferdén tartod, és úgy húzod meg. 
Harmadik alternatíva, ha eleve a készülékben ferdén van a penge - ezek a "slant" készülékek.

3. Mindennapi használatra egy olyan DE készülék ajánlott, amit egy kicsit lehet az arcra nyomni. Ilyet csak a nem agresszív - inkább kimondottan jóindulatú - készülékek között találsz. Ez kell, hogy alapos tudj lenni, nagyon rövid borosta esetén. Itt másodlagos, hogy fej karakterisztikára mennyire alapos egy készülék, mert egy kicsit nyomni fogod - ergó kellően alapos lesz. Ilyen pld. a Merkur 45 Bakelit.
Vagy ha ferde kell, akkor a vintage Merkur Bakelit slantok, mert ezek sem büntetik az enyhe nyomást. (A Merkur 45 jóval többet enged meg!)

4. Kérdésed több mint ellentmondó. "... jó lenne kezdésre, nem túl drága, nem is túl agresszív, de alapos?"
Ilyet nem ismerek sajna. A slantok eleve nem valók totál kezdő kézbe - szerintem se.

Nem túl drága: Kinek mi a drága? Egy luxus modell soha sem olcsó - nem is lesz később sem az. Tehát egy iKont ne akarj negyed lista áron megvenni - használtan se kapsz soha annyiért.
Elég nagy a kereslet az ebay-en a ferdék után. Ennek ellenére lehet kifogni korrekt áron szép állapotú, megkímélt készülékeket.
Ha jónak tűnő áron látsz bárhol szép állapotú Slant DE készüléket, meg kell venni. Aztán majd kiderül, hogy Neked megfelel-é. Ha nem, örömmel látjuk itt a bolhapiacon.  :sör:

Nem túl agresszív, de alapos: A két skála legszélső értékeivel bíró készülék nam létezik. Finomabb megfogalmazásban talán: pld. közepesen agresszív de kellően alapos. A nem agresszív meg soha nem kellően alapos - esetleg amennyire nyomod az arcodra.  ;D

Ha konkrét modell érdekel az erős borosta az érzékeny arcodon mindennapi eltávolításra, akkor a 3. pontban írtam készülékeket, amik egy tuti éles pengével egy próbát megérnének - hátha nem annyira erős az a borosta. Ha nagyon erős, akkor a Merkur 37C mindennap szerintem már problámás lenne. Az iKon Slant meg talán nem.

Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Slant borotvák
« Válasz #95 Dátum: 2014. Január 11. - 14:14:22 »
Nagyon köszönöm a részletes választ, külön örülök, hogy a slant borotvák alighanem legnagyobb fórumos szakértője válaszolt.  :bow:

1. Visszakerestem, a Merkur 37C-nél szerepelt a kommentek között Mantictól, hogy nem ajánlja érzékeny bőrre. De persze ez is egy csak egy vélemény, nyilván akkor tudnék biztosat, ha én magam kipróbálnám.

2. Köszönöm, a következő borotválkozásnál kipróbálom egy sima DE-vel az általad írt technikák vmelyikét, csak érezni, hogy milyen a szelő vágás. Mondjuk kicsit tartok tőle, hogy konkrétan az arcomat fogom felszeletelni  :), de majd próbálom óvatosan.

3. Ahogy írtam, magam is úgy érzem, hogy a mindennapi használat a "hagyományos" DE borotvákkal problémás (lehet), ezek szerint ez nem (feltétlenül) egyedi dolog, hanem általános jellegű. Megnéztem az általad javasolt Merkur 45-öt, a kommentek szerint valóban könnyű, de egyébként alapos borotva, akár mindennapi használatra is; igaz, azt is írták, hogy meglepően törékeny, jobban kell vigyázni rá. Még gondolkodom ennek a kipróbálásán/beszerzésén, mert sajnos a design-ja és a megjelenése nagyon nem jön be (egyelőre legalábbis). Esetleg valakinek valami más javaslata ilyen jellegű, mindennapos használatú borotvára?

4. Elnézést, valóban lehet, hogy félreérthető voltam. A "kezdésre" kitételt a slant borotvákkal való ismerkedésre/kezdésre értettem, én magam már kb. másfél-két éve DE-t használok, vagyis a hagyományos borotválkozás tekintetében nem vagyok abszolút kezdő. Az agresszivitás kérdése meg tudom, hogy eltérően értelmezett, még itt a fórumon is, meg aztán vélhetően itt is a személyes tapasztalat a döntő. Kezdésnek lehet, hogy megpróbálok egy Merkur 37C-t, esetleg egy 39C-t, kipróbálni, aztán ha nagyon bejön, akkor elgondolkodom valami még jobbon. Az az iKon mondjuk nagyon gyönyörű, ha bejön a dolog, akkor vhogy szerzek egy olyat.

Nagyon köszönöm még egyszer a választ és a segítséget. Ha esetleg lenne még vkinek ötlete/tippje/gondolata a fenti témákban, természetesen más véleményt is szívesen olvasnék.

Üdv,

Pjotr

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #96 Dátum: 2014. Január 11. - 15:13:12 »
Szívesen! De nem vagyok slant szakértô. Én is keveset láttam még.

Ha volt már a kezedben DE készülék nyugodtan próbálkozz a ferdékkel. Nem problémás velük semmi, csak hozzászokás kérdése.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Slant borotvák
« Válasz #97 Dátum: 2014. Január 11. - 16:03:57 »
Pjotr: én azért vettem egy 37C slantet hogy kipróbáljam, tulajdonképpen kíváncsiságból, pedig meg voltam elégedve azzal ami már a polcon volt. Amióta kicsit korrigáltam a technikámon (alapból ferdén húztam sok helyen a sima DE-t, a slant-el ebből vágás lett a túl hegyes szög miatt), azóta kb azt tudom mondani hogy olyan, mint a többi kellemes DE-m, se nem jobb, se nem rosszabb.  Irritációmentes BBS-t tudok vele elérni, amikor előveszem akkor mindennap használom, semmi gond nincs belőle, csak észnél kell lenni, el kell felejteni a "szegény ember manuális slant borotvája" technika durvább formáit (amikor a normál DE-t ferdén húzod).

Szóval szerintem vegyél ha kíváncsi vagy, de ne számíts nagy extrákra. Ha a mindennapi borotválkozás problémás, akkor valszeg a technikáddal van baj, a slant önmagában nem fog ezen segíteni. Ha a mindennapi során az irritáció a gond, akkor SZVZ inkább próbálj egy Lord L6 vagy hasonló borotvát ha eddig még nem volt olyanod.

A Merkur 45 hasonlóan egy érdekes kuriózum számomra. Ezzel és a 37Cvel is úgy vagyok, hogy érdekes volt kipróbálni, örülök hogy van, nem dobom ki, de ha elveszne nem biztos hogy rohannék másikat venni.

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Slant borotvák
« Válasz #98 Dátum: 2014. Január 21. - 17:23:55 »
Hirtelen kicsomagolasnal,azt hittem a keprol,hogy egy Lord smart  :)
Nem rosz a Smart sem,csak nem ebben az arban :)

Megvolt a teszt,nekem ugy ahogy mondtatok ugy hozta magat.
Eross szorzetre,de kimeletes az arcnak.
Orulok neki nagyon,bar eleg ovatos voltam vele,par verzesem volt,de betudom
az Irridium pengenek amit vele egyutt rendeltem.
Letesztelem hogy mennyi borotvalkozast lehet belolle kihozni.

A Feather pengehez viszonyitva az Irridium ,a Slant 37c-be elesebbnek ereztem sokkal,es a penge
is hajlekonyabb es vekonyabb szamomra.

Az a penge tenyleg nagyon eles,ami ovatossagra int.
Nagyon jo BB face-t kaptam,a slant kidolgozasa a ferdesege nem okozott megtevesztest,sott
a sulya adta a magabiztossagot,de vigyaztam azert ;)





when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Slant borotvák
« Válasz #99 Dátum: 2014. Január 21. - 17:57:43 »
Szép beszerzés, ezeket fogdostam én is ma!

De önmegtartóztattam magam, s a HÉV-en végig mantráztam: "a Futur nal nincs szebb"

De van   :2thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Slant borotvák
« Válasz #100 Dátum: 2014. Január 21. - 18:12:31 »
Gyufa! Tényleg nem álltál meg a lejtőn! :-) Nem baj hajrá!
off- lelestem a papirokról... Radharc an Ardáin :-) Majdnem ott laksz, ahova horgászni jártunk kb. 20 évvel ezelőtt a haverokkal ( Grand Canal) és a kedvenc Tullamóri-borai kocsmánk sem volt ám messze tőled! :-) A Street Viewban, azonban ez a városka teljesen megváltozott azóta...

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Slant borotvák
« Válasz #101 Dátum: 2014. Január 21. - 19:45:15 »
Gyufa! Tényleg nem álltál meg a lejtőn! :-) Nem baj hajrá!
off- lelestem a papirokról... Radharc an Ardáin :-) Majdnem ott laksz, ahova horgászni jártunk kb. 20 évvel ezelőtt a haverokkal ( Grand Canal) és a kedvenc Tullamóri-borai kocsmánk sem volt ám messze tőled! :-) A Street Viewban, azonban ez a városka teljesen megváltozott azóta...

Szia ;) 20 ev nem most volt. :)

Ezt a Slantot nem birtam megallni,de orulok hogy van,mert tenyleg nagyon finom szerkezetet
tapasztalhattam meg benne.
Igaz a EJ 89 -tol nemreg megvalltam :) De ezt az uj szerzemenyt mar kineztem magamnak,
aminek szinten orulok :)

Off ;) Amugy a Grand canal itt folyik tollem nem messze.Tullamorban most mindenhova hidakat tettek,teljesen eszemet dolognak tartom.
4 hid egy csomopontban.Ok tudjak :)
231 Arden View.Tullamore. igy usd be a cimet es keress ra.
Nemsokara ,hirek szerint jon a Google az erdekes kameras kocsijaval,es a 231 haz jellegzetessege a Hatalmas 1,5 meter atmeroju Parabola antenna lesz.   Na itt vagyok en a kis csaladommal :)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Slant borotvák
« Válasz #102 Dátum: 2014. Február 04. - 21:58:22 »
Razorock Slant



fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #103 Dátum: 2014. Február 04. - 22:05:43 »
Mit lehet róla tudni?
Kinézetre az antik Merkur Bakelit slantokra hajaz a fej. (Tök ugyan az a kialakítás, csak fémből.)
Azok elég nagy ívet hajlítanak a pengén. Ezért nagyon kellemes az él. Nagy biztonsággal és jól érezhetően adják az optimális vágószöget.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Slant borotvák
« Válasz #104 Dátum: 2014. Február 04. - 22:14:53 »
Mit lehet róla tudni?
Kinézetre az antik Merkur Bakelit slantokra hajaz a fej. (Tök ugyan az a kialakítás, csak fémből.)
Azok elég nagy ívet hajlítanak a pengén. Ezért nagyon kellemes az él. Nagy biztonsággal és jól érezhetően adják az optimális vágószöget.
Valoszinuleg onnan az ihlet, egy idoben arultak is naluk azokat a bakelit slant-eket. T6 aluminium az anyag, ar meg nincs, de szerintem a Merkur kornyeken lesz. Azt nem tudom,hogy az anodizalt verzio is forgalomba kerul e, ha igen valoszinuleg arra nevezek be. Nyele 90mm kornyeken, ha nem csal az emlekezetem.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici